Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
ξενοικιαζεις απλα μπορει να δωσεις ακποια χρηματα εως αποζημιοσει αναλογα με των ιδιωκτιτη

θα μπορούσε να ζητήσει και όλα τα νοίκια μέχρι να λήξει το συμβόλαιο δηλαδή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
θα μπορούσε να ζητήσει και όλα τα νοίκια μέχρι να λήξει το συμβόλαιο δηλαδή?

νταξει οχι και ετσι αλλα δεν ειναι και βεβαιο(μια φιλη μου την ζητησε 2 -3 ενοικια ) μπορεις να βαλεις ορο αν θες για καθε περιπτωσει
εγω δεν πληρωσα κατι τωρα που ξενοικιασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Αμα καποιος εδωσε πανελληνιες το 2012 και εκανε με 10% το 2013 δικαιουτε νσ παρει μεταγραφη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Φέτος πέρασα στο τμήμα επιστήμης υπολογιστών στο πανεπίστημιιο της κρήτης.
θα κάνω αίτηση για μετεγγραφή σε πανεπιστήμιο της αθήνας.

Γενικά θα κάνεις αίτηση?Υπάρχει αντιστοιχία της σχολής που πέρασες με κάποιο τμήμα της Αθήνας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skel

Νεοφερμένος

Ο skel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
καλησπέρα σας

φέτος ως φοιτητής πλέον πέρασα στο ΤΕΙ Σπάρτης (Λακωνία ) πληροφορικής και επικοινωνιών
δυστυχώς όμως τα οικονομικά δεν είναι καλά και προσπαθούμε όσο γίνετε να αποφύγουμε την ενοικίαση σπιτιού
δεν έχει εστίες λένε δεν μπορούν να τις συντηρήσουν το κράτος
δεν ξέρω τι να πω θα το ρωτήσω και από κοντά
το καλό είναι πως είμαι στη κατηγορία τριτκένων και ο πατέρας έχει χαμηλό εισόδημα
δεν ξέρω για μεταγραφή αν γίνετε για Αθήνα :hmm:
εσείς τι λέτε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Εύχομαι καλές σπουδές σε όλους σας και άμεση επαγγελματική αποκατάσταση!
Λοιπόν, πέρασα φέτος στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου. Αυτό που θέλω (για πολλούς λόγους) είναι να μεταγραφώ στο τμήμα Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Πατρών. Απ' ότι έχω δει πληρώ τα κριτήρια απλά το θέμα μου είναι ότι ψάχνω στο Ίντερνετ και δεν μπορώ να βρω τίποτα σχετικό με τις μεταγραφές. Και το χειρότερο είναι ότι ζήτησα τη βοήθεια του σχολείου και μου είπαν ότι δεν μπορούν να βοηθήσουν και με παρέπεμψαν στο διαδίκτυο. Όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό με το θέμα των μεταγραφών (που να απευθυνθώ, πότε και τα δικαιολογητικά) ας με ενημερώσει. Φοβάμαι ότι περνάει ο καιρός και πρέπει να τελειώσω αυτό το ζήτημα άμεσα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Γενικά θα κάνεις αίτηση?Υπάρχει αντιστοιχία της σχολής που πέρασες με κάποιο τμήμα της Αθήνας?

Ναι υπαρχει.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Αμα καποιος εδωσε πανελληνιες το 2012 και εκανε με 10% το 2013 δικαιουτε νσ παρει μεταγραφη??

οχι εκτος αν αλλαζει κατι φετος

καλησπέρα σας

φέτος ως φοιτητής πλέον πέρασα στο ΤΕΙ Σπάρτης (Λακωνία ) πληροφορικής και επικοινωνιών
δυστυχώς όμως τα οικονομικά δεν είναι καλά και προσπαθούμε όσο γίνετε να αποφύγουμε την ενοικίαση σπιτιού
δεν έχει εστίες λένε δεν μπορούν να τις συντηρήσουν το κράτος
δεν ξέρω τι να πω θα το ρωτήσω και από κοντά
το καλό είναι πως είμαι στη κατηγορία τριτκένων και ο πατέρας έχει χαμηλό εισόδημα
δεν ξέρω για μεταγραφή αν γίνετε για Αθήνα :hmm:
εσείς τι λέτε ?

υπαρχεια αντιστοιχια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Εύχομαι καλές σπουδές σε όλους σας και άμεση επαγγελματική αποκατάσταση!
Λοιπόν, πέρασα φέτος στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου. Αυτό που θέλω (για πολλούς λόγους) είναι να μεταγραφώ στο τμήμα Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Πατρών. Απ' ότι έχω δει πληρώ τα κριτήρια απλά το θέμα μου είναι ότι ψάχνω στο Ίντερνετ και δεν μπορώ να βρω τίποτα σχετικό με τις μεταγραφές. Και το χειρότερο είναι ότι ζήτησα τη βοήθεια του σχολείου και μου είπαν ότι δεν μπορούν να βοηθήσουν και με παρέπεμψαν στο διαδίκτυο. Όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό με το θέμα των μεταγραφών (που να απευθυνθώ, πότε και τα δικαιολογητικά) ας με ενημερώσει. Φοβάμαι ότι περνάει ο καιρός και πρέπει να τελειώσω αυτό το ζήτημα άμεσα :worry:

δεν υπαρχει αντιστιχια αναμεσα στα 2 τμηματα αρα δεν μπορεις να παρεις μεταγραφη στη πατρα σε αυτο το τμημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
δεν υπαρχει αντιστιχια αναμεσα στα 2 τμηματα αρα δεν μπορεις να παρεις μεταγραφη στη πατρα σε αυτο το τμημα
Οριστε; Ενας γνωστος μου που περασαμε στην ιδια σχολη το χει δεδομενο οτι θα παρει μεταγραφη. Ειναι σιγουρο αυτο που λες; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Εδω οι αντιστοιχιες τμηματων https://edu.klimaka.gr/tritobathmia-.../581-antistoixia-tmhmatvn-gia-metagrafes.html

Συγκεκριμενα για το ceid:
«Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών & Πληροφορικής» του Πανεπιστημίου Πατρών, «Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών» του Πολυτεχνείου Κρήτης, «Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων» του Πανεπιστημίου Αιγαίου, «Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων» του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και «Μηχανικών Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών» του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας.

Δεν υπαρχει λιστα με τις αλλαγες μετα το σχεδιο Αθηνα, αλλα αν η σχολη σου δεν ειναι σχολη Μηχανικων, το πιθανοτερο ειναι να μην υπαρχει αντιστοιχια με το ceid.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,417 μηνύματα.
Παλιά στη σελίδα του υπουργείου που είχε τις μετεγγραφές (και οχι μεταγγραφές που γράφεις), είχε ενα Link με τις αντιστοιχίες.
Θυμάμαι είχα δει για τις πληροφορικές, και το τμήμα σου δεν είναι αντίστοιχο με αυτό των Πατρών.
Καταρχήν το τμήμα στο πανεπιστήμιο Πελοποννήσου είναι 4 χρόνια, ενώ το άλλο στην Πάτρα αν δε κάνω λάθος είναι 5. Απο αυτό και μόνο καταλαβαίνεις σίγουρα οτι δεν είναι αντίστοιχα τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Οριστε; Ενας γνωστος μου που περασαμε στην ιδια σχολη το χει δεδομενο οτι θα παρει μεταγραφη. Ειναι σιγουρο αυτο που λες; :eek:

Απολυτα γιατι λες οτι θες να πας απο ενα τμημα πληροφορικης σε ενα τμημα του πολυτεχνειο .Μεταγραφη μπορεις να παρεις μονο σε τμηματα πληροφορικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skel

Νεοφερμένος

Ο skel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
ναι υπάρχει και στην Αθήνα

αβ εχεις χαμηλο εισοδημα τοτε λογικα θα δικαιουσε μεταγραφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skel

Νεοφερμένος

Ο skel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
αβ εχεις χαμηλο εισοδημα τοτε λογικα θα δικαιουσε μεταγραφη

ναι αλλά που θα απευθυνθώ ?
δεν βλέπω κάποια ενημέρωση απο το υπουργείο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
ναι αλλά που θα απευθυνθώ ?
δεν βλέπω κάποια ενημέρωση απο το υπουργείο :/:

Στην ελλαδα ζεις καποια σπιγμη θα βγαλουν καποια επισημη γραπτη ανακοινωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
καλησπέρα σας

φέτος ως φοιτητής πλέον πέρασα στο ΤΕΙ Σπάρτης (Λακωνία ) πληροφορικής και επικοινωνιών
δυστυχώς όμως τα οικονομικά δεν είναι καλά και προσπαθούμε όσο γίνετε να αποφύγουμε την ενοικίαση σπιτιού
δεν έχει εστίες λένε δεν μπορούν να τις συντηρήσουν το κράτος
δεν ξέρω τι να πω θα το ρωτήσω και από κοντά
το καλό είναι πως είμαι στη κατηγορία τριτκένων και ο πατέρας έχει χαμηλό εισόδημα
δεν ξέρω για μεταγραφή αν γίνετε για Αθήνα :hmm:
εσείς τι λέτε ?

Πριν απο τις αλλαγές του σχέδιο αθηνά μεταγραφή στο τμήμα πληροφορικής του ΤΕΙ Αθήνας επιτρεπόταν μόνο απο το αντίστοιχο τμήμα του ΑΤΕΙΘ. Τώρα βέβαια μπορεί να έχει αλλάξει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Το ότι ο πατέρας μου είναι άνεργος αρκεί για να γίνει μεταγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,417 μηνύματα.
Το ότι ο πατέρας μου είναι άνεργος αρκεί για να γίνει μεταγραφή;

Οχι. Ξέρεις πόσα παιδιά έχουν άνεργους γονείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top