Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
σε κάποια προηγούμενη σελίδα είδα οτι σε κάποια σχολή τους είχαν δεχτεί όλους εκτός από 2-3 που μάλλον είχαν ελλειπή χαρτιά, αυτό σημαίνει πως αν κάποιος τηρεί έστω και μια προυπόθεση τον δέχονται??

οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
αν πάρει κάποιος μετεγγραφή θα παρει την θέση απο αυτόν που ειναι ηδη στην σχολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
αν πάρει κάποιος μετεγγραφή θα παρει την θέση απο αυτόν που ειναι ηδη στην σχολη;

οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilithenia

Νεοφερμένος

Η lilithenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
αλλά? :P εχει αριθμο εισακτεων και εκει?

Νομίζω παίρνουν +10% των ατόμων που δέχεται μια σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toure7

Νεοφερμένος

Ο toure7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Για εμενα που είμαι 28.5 ετων και το 2012 είχα μηδενικη φορολογική δηλωση, θα ισχύσει η φορολογικη δηλωση η δικιά μου ή των γονιών μου; Στο site του υπουργειου γραφει για τα προστατευόμενα μέλη(εως 25 ετων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elouroides

Νεοφερμένος

Η elouroides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ανάλογα με το εισόδημα πάει.
Αν είστε πολύτεκνοι, λογικά θα έχετε λιγότερο εισόδημα κατα κεφαλήν. Αν πχ βγάζετε 30.000 το χρόνο, και είστε 6 άτομα, θα πάει 5.000 ενώ αν δεν ήσασταν πολύτεκνοι (δηλαδή 4 άτομα), θα πήγαινε 7500 κατα κεφαλήν.
οκ σ'ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos-G7

Νεοφερμένος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
γεια σας παιδια μια φιλη μου περασε στο ΔΙΟΙΚΗΣΗ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ & ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ - ΤΕΙ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ( αμφισσα) και λογω οικονομικων δν θα μπορεσει να παει μηπως υπαρχει αντιστοιχια με καποιο τμημα στον πειραια-αθηνα ?? ψαχνεται για μεταγραφη( εχω φαει ολο τον κοσμο δν βρισκω τπτ)...ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
όσοι πέρασαν με ειδικές κατηγορίες δικαιούνται να κάνουν αίτηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vamos Alex

Νεοφερμένος

Ο Vamos Alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εχω περασει κομοτηνη αλλα εχω θεια στη θεσσαλονικη και θα εμενα σπιτι της... δικαιουμαι μεταγραφη;; επισης εχουμε χαμηλο εισοδημα καθως οι γονεις μου ειναι αγροτες... λαμβανονται υποψη τα παραπανω στο θεμα της μεταγραφης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detp

Νεοφερμένος

Ο Detp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ανδόρρα (Ευρώπη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
εχω περασει κομοτηνη αλλα εχω θεια στη θεσσαλονικη και θα εμενα σπιτι της... δικαιουμαι μεταγραφη;; επισης εχουμε χαμηλο εισοδημα καθως οι γονεις μου ειναι αγροτες... λαμβανονται υποψη τα παραπανω στο θεμα της μεταγραφης;

Τσέκαρε εδώ: https://ipaideia.gr/pos-tha-ginontai-oi-meteggrafes-foititon.ae0b1c4221bfa73a93aac58efb6727e1.htm

Περιμένουμε ανακοίνωση από το Υπουργείο για τις αιτήσεις, ίσως βγει τις επόμενες μέρες το πιθανότερο όμως να πάει για Οκτώβρη-Νοέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωσ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κωσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Ρίξτε μια μάτια εδώ https://www.inews.gr/162/panepistimia-chalaronoun-ta-eisodimatika-kritiria-gia-tis-metengrafes.htm
είναι νέα εισοδηματικά κριτήρια για μεταγραφές..
Πραγματικά τ έχετε 3ανα ακούσει? Έχω μπερδευτεί λίγο με αυτό το θέμα..
Εγώ αν ισχυει αυτό που λέει τ άρθρο είμαι μέσα στα εισοδηματικά κρητηρια που απαιτούνται για μεταγραφή δεν έχω όμως κάποιο από τα υπόλοιπα(αρρώστιες,πολύτεκνοι κτλ)
άμα κάνω αίτηση για την αθηνα που θέλω που είναι η μόνιμη κατοικία μου υπάρχει περίπτωση να μην πάρω την μεταγραφή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Φέτος πέρασα στο τμήμα επιστήμης υπολογιστών στο πανεπίστημιιο της κρήτης.
για οικονομικούς λόγους θα κάνω αίτηση για μετεγγραφή σε πανεπιστήμιο της αθήνας.
Αν η αίτηση μου εγκριθεί,πότε θα μπορώ να γραφτώ στην 'νεα' μου σχολή? και να παρακολουθώ τα μαθήματα κανονικά ως σπουδαστής του τμήματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Φέτος πέρασα στο τμήμα επιστήμης υπολογιστών στο πανεπίστημιιο της κρήτης.
για οικονομικούς λόγους θα κάνω αίτηση για μετεγγραφή σε πανεπιστήμιο της αθήνας.
Αν η αίτηση μου εγκριθεί,πότε θα μπορώ να γραφτώ στην 'νεα' μου σχολή? και να παρακολουθώ τα μαθήματα κανονικά ως σπουδαστής του τμήματος?

Αν όχι απο το 2ο εξάμηνο, απο του χρόνου θα ισχύσουν οι μετεγγραφές.

Πάντως μου φαίνεται αρκετά κουζουλό.. Αντί να μειώσουν το κατα κεφαλήν εισόδημα, το αυξάνουν!!!
Με 9000 κατα κεφαλήν που ζητάνε, και τον αδερφό φοιτητή που έχω, νομίζω έχω αρκετές πιθανότητες για ΑΠΘ του χρόνου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αν όχι απο το 2ο εξάμηνο, απο του χρόνου θα ισχύσουν οι μετεγγραφές.

Πάντως μου φαίνεται αρκετά κουζουλό.. Αντί να μειώσουν το κατα κεφαλήν εισόδημα, το αυξάνουν!!!
Με 9000 κατα κεφαλήν που ζητάνε, και τον αδερφό φοιτητή που έχω, νομίζω έχω αρκετές πιθανότητες για ΑΠΘ του χρόνου :)

αν είναι απο το 2ο εξάμηνο,θα παρακολουθώ μαθήματα του 1ου?αφου δεν θα έχω δώσει την εξεταστική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
αν είναι απο το 2ο εξάμηνο,θα παρακολουθώ μαθήματα του 1ου?αφου δεν θα έχω δώσει την εξεταστική...

Δε σε πιάνω.
Λοιπόν, πέρασες κρήτη, ωραία; Θα πας κανονικά εσύ να παρακολουθήσεις, και όταν βγει επίσημη ανακοίνωση για τις μετεγγραφές τότε κάνεις τα χαρτιά σου και πας Αθήνα.
Επίσης! Εξεταστική δε σε υποχρεώνει κανείς να δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δε σε πιάνω.
Λοιπόν, πέρασες κρήτη, ωραία; Θα πας κανονικά εσύ να παρακολουθήσεις, και όταν βγει επίσημη ανακοίνωση για τις μετεγγραφές τότε κάνεις τα χαρτιά σου και πας Αθήνα.
Επίσης! Εξεταστική δε σε υποχρεώνει κανείς να δώσεις.

τέλη του μήνα ΝΟΜΙΖΩ θα γίνουν οι αιτήσεις για τις μετεγγραφές.
Λέω οτι αν η μετεγγραφη γίνει στο 2ο εξάμηνο οπως λες...(δη λαδη απο κρήτη ,παω αθηνα στο 2ο εξάμηνο)τι μαθήματα θα παρακολουθώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
τέλη του μήνα ΝΟΜΙΖΩ θα γίνουν οι αιτήσεις για τις μετεγγραφές.
Λέω οτι αν η μετεγγραφη γίνει στο 2ο εξάμηνο οπως λες...(δη λαδη απο κρήτη ,παω αθηνα στο 2ο εξάμηνο)τι μαθήματα θα παρακολουθώ?

οτι μαθηματ εχει ο οδηγος σπουδων του τμηματος που εισαι γραμμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
με τα σπίτια που νοικιάζουν όσοι παίρνουν τελικά την μετεγγραφή τι γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
με τα σπίτια που νοικιάζουν όσοι παίρνουν τελικά την μετεγγραφή τι γίνεται?

ξενοικιαζεις απλα μπορει να δωσεις ακποια χρηματα εως αποζημιοσει αναλογα με των ιδιωκτιτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top