Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Αν υπάρχει πλήρη αντιστοιχία, όπως στο δικό μου τμήμα, λογικά τα μαθήματα θα δοθούν στο νέο τμήμα στο αντίστοιχο εξάμηνο όπου θα διδαχθούν. Βασικά αυτό θα εξαρτηθεί απο το πότε θα γίνει η εγγραφή στο νέο τμήμα που προυποθέτει τη διαγραφή απο το προηγούμενο.

Με τον ίδιο βαθμό λογικά. Στη δική μου σχολή που υπάρχει πλήρη αντιστοιχία τα περισσότερα μαθήματα που έδωσα τα διδάχτηκαν και στο άλλο τμήμα στο πρώτο έτος. Να φανταστείς θέματα για εξάσκηση έβρισκα και απο τα άλλα 2 τμήματα που υπάρχουν στο διαδίκτυο. Γιατί να μην αναγνωριστούν και οι βαθμοί;! :)
ας ελπισουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
ας ελπισουμε
Πράγματι. Διαφορετικά προτιμώ να τα ξαναδώσω απο το να χαραμίσω τους βαθμούς που έγραψα με διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Πράγματι. Διαφορετικά προτιμώ να τα ξαναδώσω απο το να χαραμίσω τους βαθμούς που έγραψα με διάβασμα.

Δεν θα διαφωνισω αλλα ειναι αρκετα + 3 που δεν τα εχω κανει εδω (εκαν αλλα τα οπια δεν υπαρχουν στο αλλο τμημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν θα διαφωνισω αλλα ειναι αρκετα + 3 που δεν τα εχω κανει εδω (εκαν αλλα τα οπια δεν υπαρχουν στο αλλο τμημα)
Ναι , καταλαβαίνω. Και εγώ 3 μαθήματα μόνο δεν έχω διδαχθεί, επειδή περιλαμβάνονταν σε επόμενα εξάμηνα του τμήματος που ήμουν. Έχεις ακούσει τίποτα για την 10ήμερη υποβολή των δικαιολογητικών και το πότε αυτή αρχίζει; Πάντως στο κείμενο του νομοσχεδίου προκύπτει πως αρχίζει απο την επόμενη εργάσιμη ημέρα της ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ναι , καταλαβαίνω. Και εγώ 3 μαθήματα μόνο δεν έχω διδαχθεί, επειδή περιλαμβάνονταν σε επόμενα εξάμηνα του τμήματος που ήμουν. Έχεις ακούσει τίποτα για την 10ήμερη υποβολή των δικαιολογητικών και το πότε αυτή αρχίζει; Πάντως στο κείμενο του νομοσχεδίου προκύπτει πως αρχίζει απο την επόμενη εργάσιμη ημέρα της ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων.

Μιλισα με μια γνωστη μου που ειναι γραμματεας σε ενα τμηαμ δεν εχει ερθει σε αυτους καποιο εγγραφω σχετικα με αυτο το θεμα.Σε ποιο τμημα εισαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μιλισα με μια γνωστη μου που ειναι γραμματεας σε ενα τμηαμ δεν εχει ερθει σε αυτους καποιο εγγραφω σχετικα με αυτο το θεμα.Σε ποιο τμημα εισαι;
Μάλιστα. Μακάρι όλα να γίνουν εντός Ιουλίου να ησυχάσουμε. Νομική, εσύ;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Μάλιστα. Μακάρι όλα να γίνουν εντός Ιουλίου να ησυχάσουμε. Νομική, εσύ;:)
Μηχανολογων Μηχανικων.Ασκετο η μποφιλιου ειναι στη φωτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μηχανολογων Μηχανικων.Ασκετο η μποφιλιου ειναι στη φωτο;
Ναι.:P Απο την αφίσα της περιοδείας της η εικόνα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wadebill

Νεοφερμένος

Ο wadebill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Γνωριζετε αν ανακοινωθηκε τιποτα και για τις μεταγγραφες αποφοιτων του 2011?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γνωριζετε αν ανακοινωθηκε τιποτα και για τις μεταγγραφες αποφοιτων του 2011?
Όχι. Λογικά θα πρέπει να ολοκληρωθεί η διαδικασία της μετεγγραφής των πρωτοετών, η οποία εκτιμάται πως θα ολοκληρωθεί το Σεπτέμβρη, δηλαδή με την έναρξη του νέου ακαδημαικού έτους. Μετά λογικά θα έρθει η σειρά για εσάς τους δευτεροετείς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Εγω που εχω αδερφο στον Πειραια αλλα περναω Πατρα ειμαι και ειδικη κατηγορια ,υπαρχει περιπτωση να με πανε στο Πειραια υστερα απο αναλογη αιτηση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εγω που εχω αδερφο στον Πειραια αλλα περναω Πατρα ειμαι και ειδικη κατηγορια ,υπαρχει περιπτωση να με πανε στο Πειραια υστερα απο αναλογη αιτηση ?
Για να πάρεις μετεγγραφή, πρέπει αυτές να επανέλθουν. Για εμάς τους πρωτοετείς επανήλθαν με νομοθετική ρύθμιση μεμονωμένα. Το ίδιο θα γίνει και για τους δευτεροετείς. Ας υποθέσουμε πως επανέρχονται. Σε αυτή την περίπτωση οι ενδιαφερόμενοι κάνουν την αίτηση, ανακοινώνεται για παράδειγμα πως το τμήμα που σε ενδιαφέρει θα πάρει 15 άτομα. Τα άτομα που θα επιλεγούν θα είναι τα 15 με το χαμηλότερο εισόδημα(αν δηλαδή τηρηθούν τα ίδια κριτήρια με τα φετινά, σε περίπτωση μόνο ισοβαθμίας λαμβάνονται υπόψη τα υπόλοιπα κοινωνικά κριτήρια). Δεν είναι δεδομένο πως με την αίτηση και μόνο θα σε πάρουν. Καλά σου αποτελέσματα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης Μπ.

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης Μπ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Όσοι πήραμε την μετεγγραφή, τι δικαιολογητικά πρέπει να υποβάλουμε στις γραμματείες της σχολής που είμαστε εγγεγραμμένοι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Επειδή πολλοί έχασαν τον κωδικό τους, πλέον συμπληρώνεις τα αρχικά απο ονομα επίθετο μανα πατερα
υπάρχει όμως ένα θέμα. Θέλει να τα δει ένας φίλος μου και δε μπορεί.
Βάζει πάνω τον αριθμό υποψηφίου (τα 8 νούμερα) και απο κάτω τα αρχικά και δε τον βάζει. Του γράφει άκυρο όνομα ή κωδικός. Ενώ τα έχει βάλει όλα σωστά. Το γεγονός οτι έχει 2 ονόματα έχει σημασία; Τα έχουμε δοκιμάσει όλα, με το κάθε όνομα ξεχωριστά και μετά και με τα 2 ονόματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Παιδια εγω πηρα την μετεγγραφη.Δεν εχει βγει ακομα ποτε παραδιδουμε τα σχετικα εγγραφα στις σχολες που μας μετεφεραν για να γινει η επαληθευση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Παιδια εγω πηρα την μετεγγραφη.Δεν εχει βγει ακομα ποτε παραδιδουμε τα σχετικα εγγραφα στις σχολες που μας μετεφεραν για να γινει η επαληθευση τους.

Αφού δεν έχει βγει μην ανησυχείς. Ολοι περιμένουν ανακοίνωση του υπουργείου. Δεν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει μέχρι στιγμής.
Απλά να μπαίνεις μια φορά τη μέρα στη σελίδα του υπουργείου μήπως έχουν βγάλει κάτι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Οι επιτυχόντες της διαδικασίας μεταφοράς θέσεων εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, καλούνται να προσέλθουν προσωπικά ή μέσω νομίμως εξουσιοδοτημένου εκπροσώπου τους από την Πέμπτη 18/7/2013 έως και την Τετάρτη 31/7/2013, στη Γραμματεία του Τμήματος υποδοχής τους, προκειμένου να υποβάλουν αίτηση εγγραφής προσκομίζοντας αντίγραφο της ηλεκτρονικής τους αίτησης και τα απαραίτητα δικαιολογητικά που αναγράφονται σε αυτή. Στην περίπτωση που οι φοιτητές δε διαθέτουν αντίγραφο της ηλεκτρονικής τους αίτησης μπορούν να το εκτυπώσουν εισερχόμενοι στην ιστοσελίδα https://solon.minedu.gov.gr του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.
Η εγγραφή των επιτυχόντων ολοκληρώνεται μετά τον έλεγχο των δικαιολογητικών.
Για το Δελτίο Τύπου πατήστε εδώ.


πηγή: minedu
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
_Νηρηίς_ Τα σπας!! Ευχαριστω για την ενημερωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
_Νηρηίς_ Τα σπας!! Ευχαριστω για την ενημερωση!
Δεν κάνει τίποτα. Απλώς για εμάς τους μετεγγραφέντες αυτό αποτελούσε ένα φλέγον ζήτημα κι γι'αυτό έσπευσα να ενημερώσω, για όσους τυχόν δεν πληροφορήθηκαν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Υποβολή δικαιολογητικών εγγραφής επιτυχόντων μεταφοράς θέσης

Οι επιτυχόντες της διαδικασίας μεταφοράς θέσεων εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, καλούνται να προσέλθουν προσωπικά ή μέσω νομίμως εξουσιοδοτημένου εκπροσώπου τους από την Πέμπτη 18/7/2013 έως και την Τετάρτη 31/7/2013, στη Γραμματεία του Τμήματος υποδοχής τους, προκειμένου να υποβάλουν αίτηση εγγραφής προσκομίζοντας αντίγραφο της ηλεκτρονικής τους αίτησης και τα απαραίτητα δικαιολογητικά που αναγράφονται σε αυτή.
Στην περίπτωση που οι φοιτητές δε διαθέτουν αντίγραφο της ηλεκτρονικής τους αίτησης μπορούν να το εκτυπώσουν εισερχόμενοι στην ιστοσελίδα https://solon.minedu.gov.gr του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.
Η εγγραφή των επιτυχόντων ολοκληρώνεται μετά τον έλεγχο των δικαιολογητικών.
Για το Δελτίο Τύπου πατήστε εδώ.
https://www.minedu.gov.gr/grafeio-ty...eon-main/deltia-typoy-main/9905-16-07-13.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top