Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εμαθα οτι φετος θα γινουν αρκετες συνχωνευσεις και μετεγγραφες ωστε 2 αδερφια να σπυδαζουν στην ιδια πολη αλλα δεν εμαθα αρκετα μηπως ξερει καποιος να μας κατατοπισει καλυτερα??ελπιζω να πανε ολα προς το καλυτερο!:confused:

Σημείωση: Τα μηνύματα #102, #103 προήλθαν από συγχώνευση με το θέμα "Συγχωνεύσεις ΤΕΙ και ΑΕΙ 2012".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι για τις μετεγγραφές; :redface:
Σε περίπτωση που ο μεγάλος αδερφός σπουδάζει στη πόλη όπου διαμένουν οι γονείς του και ο μικρός περάσει σε άλλη πόλη τίθεται θέμα μεταγραφής;
Έχει το δικαίωμα εφόσον πληρεί τα οικονομικά κριτήρια ή μπα;

Σημείωση: Το μήνυμα μεταφέρθηκε από το θέμα Συγχωνεύσεις ΤΕΙ και ΑΕΙ 2012
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να παραθέσει ακριβώς τα κριτήρια-προϋποθέσεις μετεγγραφής;
Σε περίπτωση που κάποιος έχει αδερφό/-ή φοιτητή σε διαφορετική πόλη από αυτή του άλλου αδερφού φοιτητή και αυτή της μόνιμης κατοικίας, και δεν υπάρχει η σχολή του ενός αδερφού στην πόλη του άλλου αδερφού, αλλά π.χ. η πιο κοντινή σχολή στην πόλη του αδερφού φοιτητή είναι η Αθήνα, τότε τι γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι για τις μετεγγραφές; :redface:
Σε περίπτωση που ο μεγάλος αδερφός σπουδάζει στη πόλη όπου διαμένουν οι γονείς του και ο μικρός περάσει σε άλλη πόλη τίθεται θέμα μεταγραφής;
Έχει το δικαίωμα εφόσον πληρεί τα οικονομικά κριτήρια ή μπα;

Σημείωση: Το μήνυμα μεταφέρθηκε από το θέμα Συγχωνεύσεις ΤΕΙ και ΑΕΙ 2012
Δεν νομίζω, απ'ότι έχω διαβάσει τα δύο αδέρφια πρέπει να σπουδάζουν σε διαφορετικές πόλεις εκτός της μόνιμης κατοικίας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Δεν νομίζω, απ'ότι έχω διαβάσει τα δύο αδέρφια πρέπει να σπουδάζουν σε διαφορετικές πόλεις εκτός της μόνιμης κατοικίας.:)

εσύ θα μπορέσεις να πάρεις μεταγγραφή για Αθήνα :) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
εσύ θα μπορέσεις να πάρεις μεταγγραφή για Αθήνα :) ?
Αν ψηφιστεί, ναι, πληρώ τις προυποθέσεις. :)

(Καλέ που το θυμόσουν πως έχω αδερφό στην Αθήνα;:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Αν ψηφιστεί, ναι, πληρώ τις προυποθέσεις. :)

(Καλέ που το θυμόσουν πως έχω αδερφό στην Αθήνα;:P)

μακάρι :) χαχα όλα τα θυμάμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δεν νομίζω, απ'ότι έχω διαβάσει τα δύο αδέρφια πρέπει να σπουδάζουν σε διαφορετικές πόλεις εκτός της μόνιμης κατοικίας.:)

shit! :(


Ευχαριστώ για την απάντηση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
αμα ψηφιστει και επανελθουν οι μετεγγραφες και εγω καθομαι σαν τον μ@λα...και ξαναδινω πανελλαδικες για να περασω στη σχολη που εχω ηδη περασει αλλα σε αλλη πολη χρήστε με σας παρακαλω τον πιο γκαντεμη ανθρωπο..please δηλαδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
αμα ψηφιστει και επανελθουν οι μετεγγραφες και εγω καθομαι σαν τον μ@λα...και ξαναδινω πανελλαδικες για να περασω στη σχολη που εχω ηδη περασει αλλα σε αλλη πολη χρήστε με σας παρακαλω τον πιο γκαντεμη ανθρωπο..please δηλαδη!
Πρέπει να έχεις αδελφό/ή φοιτητή/ρια σε άλλη πόλη.:P
Αν σου συμβαίνει αυτό, τότε θα αρχίσω να πιστεύω πως υπάρχουν και πιο γκαντέμηδες απο εμένα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
φετος δινει η αδερφη μου οποτε θα εχω , επιπλεον οοοοοοοοοοο,τι αλλα κριτηρια π.χ. οικονομικα τα πληρω..
μου αξιζει σου λεω ο τιτλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
φετος δινει η αδερφη μου οποτε θα εχω , επιπλεον οοοοοοοοοοο,τι αλλα κριτηρια π.χ. οικονομικα τα πληρω..
μου αξιζει σου λεω ο τιτλος!
Εντάξει, η προσωποποίηση της γκαντεμιάς;!:P

(Ωραίο το τραγούδι της Νατάσσας που έχεις στην υπογραφή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,428 μηνύματα.
Πέρασα φέτος στο τμήμα Ιστορίας και εθνολογίας στην κομοτηνή. Και ο αδερφός μου σπουδάζει στο ΗΜΜΥ Ξάνθης.
Υπάρχει περίπτωση να πάρω μεταγραφή στο ιστορίας και αρχαιολογίας θεσσαλονίκης; Παρόλο που έχουν διαφορετικό όνομα (εθνολογίας/αρχαιολογίας), είχα διαβάσει παλιά σε ενα κείμενο οτι θεωρούνται ισάξια
https://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4558355

2. «Ιστορίας και Αρχαιολογίας» του Εθνικού και
Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου
Θεσσαλονίκης, του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και του Πανεπιστημίου Κρήτης,
«Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας» του Πανεπιστημίου
Θεσσαλίας, «Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Διαχείρισης Πολιτισμικών Αγαθών» του
Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, «Ιστορίας και Εθνολογίας» του Δημοκριτείου
Πανεπιστημίου Θράκης, «Κοινωνικής Ανθρωπολογίας και Ιστορίας» του
Πανεπιστημίου Αιγαίου και «Ιστορίας» του Ιονίου Πανεπιστημίου (για τα τρία
τελευταία μόνο για την κατεύθυνση ιστορίας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Πέρασα φέτος στο τμήμα Ιστορίας και εθνολογίας στην κομοτηνή. Και ο αδερφός μου σπουδάζει στο ΗΜΜΥ Ξάνθης.
Υπάρχει περίπτωση να πάρω μεταγραφή στο ιστορίας και αρχαιολογίας θεσσαλονίκης; Παρόλο που έχουν διαφορετικό όνομα (εθνολογίας/αρχαιολογίας), είχα διαβάσει παλιά σε ενα κείμενο οτι θεωρούνται ισάξια
https://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4558355

2. «Ιστορίας και Αρχαιολογίας» του Εθνικού και
Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου
Θεσσαλονίκης, του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και του Πανεπιστημίου Κρήτης,
«Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας» του Πανεπιστημίου
Θεσσαλίας, «Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Διαχείρισης Πολιτισμικών Αγαθών» του
Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, «Ιστορίας και Εθνολογίας» του Δημοκριτείου
Πανεπιστημίου Θράκης, «Κοινωνικής Ανθρωπολογίας και Ιστορίας» του
Πανεπιστημίου Αιγαίου και «Ιστορίας» του Ιονίου Πανεπιστημίου (για τα τρία
τελευταία μόνο για την κατεύθυνση ιστορίας).
Δεν νομίζω, αφού ο αδερφός σου δεν σπουδάζει στην Θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Υπάρχει ιστοσελίδα που να αναγράφει ποιοι και κάτω από ποιες προϋποθέσεις δικαιούνται μετεγγραφή;
Στην περίπτωση που έχουμε αδερφό/-ή στην τριτοβάθμια, αλλά δεν υπάρχει το τμήμα μας στην πόλη αυτή, τότε μπορούμε να μεταφερθούμε στην εγγύτερη προς αυτή πόλη που να έχει τη σχολή μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μάλλον όχι. Απο την στιγμή που δεν έχει ψηφιστεί, φήμες/εικασίες γνωρίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,428 μηνύματα.
Δεν νομίζω, αφού ο αδερφός σου δεν σπουδάζει στην Θεσσαλονίκη.

Ισα ίσα, δε σπουδάζει στη Θεσσαλονίκη.!!! Αν σπούδαζε θεσσαλονίκη, θα μπορούσαν οι γονείς (γενικά, όχι μόνο οι δικοί μου), να συντηρούν ενα σπίτι (δηλαδή το δικό μου στην κομοτηνή) και το πατρικό (Θεσσαλονίκη). Σπουδάζει όμως Ξάνθη, και στην ξάνθη δεν υπάρχει η σχολή μου. Αρα δε μπορούν να συντηρούν 3 σπίτια. (της θεσσαλονικης, της ξανθης και της κομοτηνής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ισα ίσα, δε σπουδάζει στη Θεσσαλονίκη.!!! Αν σπούδαζε θεσσαλονίκη, θα μπορούσαν οι γονείς (γενικά, όχι μόνο οι δικοί μου), να συντηρούν ενα σπίτι (δηλαδή το δικό μου στην κομοτηνή) και το πατρικό (Θεσσαλονίκη). Σπουδάζει όμως Ξάνθη, και στην ξάνθη δεν υπάρχει η σχολή μου. Αρα δε μπορούν να συντηρούν 3 σπίτια. (της θεσσαλονικης, της ξανθης και της κομοτηνής)
Δεν γνώριζα πως το πατρικό σου είναι στην Θεσσαλονίκη, συγγνώμη.:P Δεν το γνωρίζω αυτό για να είμαι ειλικρινής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top