Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Δεν ξέρεις πόσο αδικημένος νιώθω εγώ που είδα Πληροφορική θεσσαλονίκης με 5.500 για τους πολύτεκνους.. 5.500 πλάκα μου κάνεις?
Συμφωνώ κατά πάρα πολύ ότι είναι άδικο, αλλά από την άλλη σκέψου λίγο.. αν ένας από τους γονείς μου χάσει την δουλειά του, ή ο ένας πέρνει 300 ευρώ πιο κάτω μου είπαν ότι και να περάσω αθήνα, δεν θα πάω.. θα περάσω ή εδώ που μένω ή αν τα καταφέρω στα 16.300 θεσσοαλίνκη ( που ήταν λίγο αδύνατο ) για να μείνω με την αδερφή μου..

Προσωπικά αυτή η ρύθμιση είναι κάτι πολύ σημαντικό στην εποχή που ζούμε και ελπίζω να εφαρμοστεί.. :worry:

Υ.Γ Λες για το παιδαγωγικό.. σκέψου ότι πρέπει να έχουν αδελφό/αδελφή που να σπουδάζει θεσσαλονίκη/αθήνα.. δεν κατάφεραν πολύ να περάσουν σε αυτές τις πόλεις...

Ήταν η βάση 5.5 στους πολύτεκνους ΦΕΤΟΣ??
Ναι οκ,αλλά η κρίση δεν επηρεάζει μόνο εσένα,αλλά και μας τους υπόλοιπους.
Κάτσε διάβασε και πέρνα θεσσαλονίκη.Το να σκέφτεσαι πως να περάσεις με τρυπάκια,γιατί αυτό κάνεις,σε αποσπά από το στόχο σου.
Φιλικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν ξέρεις πόσο αδικημένος νιώθω εγώ που είδα Πληροφορική θεσσαλονίκης με 5.500 για τους πολύτεκνους.. 5.500 πλάκα μου κάνεις?
Συμφωνώ κατά πάρα πολύ ότι είναι άδικο, αλλά από την άλλη σκέψου λίγο.. αν ένας από τους γονείς μου χάσει την δουλειά του, ή ο ένας πέρνει 300 ευρώ πιο κάτω μου είπαν ότι και να περάσω αθήνα, δεν θα πάω.. θα περάσω ή εδώ που μένω ή αν τα καταφέρω στα 16.300 θεσσοαλίνκη ( που ήταν λίγο αδύνατο ) για να μείνω με την αδερφή μου..

Προσωπικά αυτή η ρύθμιση είναι κάτι πολύ σημαντικό στην εποχή που ζούμε και ελπίζω να εφαρμοστεί.. :worry:

Υ.Γ Λες για το παιδαγωγικό.. σκέψου ότι πρέπει να έχουν αδελφό/αδελφή που να σπουδάζει θεσσαλονίκη/αθήνα.. δεν κατάφεραν πολύ να περάσουν σε αυτές τις πόλεις...

Γιατί είναι αδύνατο το 16+; :confused: Και αν είναι αδύνατο να το πιάσεις, γιατί να μπεις σε μία τέτοια σχολή τέτοιου βεληνεκούς αν δεν έχεις τα προσόντα, χρυσό μου;
Πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω. Αν κάποιος δεν έχει τις ικανότητες να περάσει στη σχολή που θέλει/στην πόλη που θέλει γιατί να τον σώζει μία ζωή το κράτος; Οι υπόλοιποι είναι μαλάκες δηλαδή; Όσοι δεν τα βγάζετε πέρα οικονομικά να στρώσετε το κωλαράκι σας κάτω και να ξεσκιστείτε στο διάβασμα. Τα χρόνια είναι δύσκολα για όλους πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Γιατί είναι αδύνατο το 16+; :confused: Και αν είναι αδύνατο να το πιάσεις, γιατί να μπεις σε μία τέτοια σχολή τέτοιου βεληνεκούς αν δεν έχεις τα προσόντα, χρυσό μου;
Πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω. Αν κάποιος δεν έχει τις ικανότητες να περάσει στη σχολή που θέλει/στην πόλη που θέλει γιατί να τον σώζει μία ζωή το κράτος; Οι υπόλοιποι είναι μαλάκες δηλαδή; Όσοι δεν τα βγάζετε πέρα οικονομικά να στρώσετε το κωλαράκι σας κάτω και να ξεσκιστείτε στο διάβασμα. Τα χρόνια είναι δύσκολα για όλους πλέον.

Δεν είναι αδύνατον.. σίγουρα δεν είναι αδύνατον.. έχω βγει και 2ος στα μαθηματικά στα Χανιά στην 6η δημοτικού (σίγουρα δεν σημαίνει τίποτα αυτό πια ).. Απλά δεν είμαι από τους μαθητές που μπορούν να κάτσουν να διαβάσουν πάνω από 4 ώρες την μέρα. +Να διευκρινίσω ξαναδίνω πανελλήνιες χωρίς φροντηστήρια/σχολείο γιατί σαν καλό παιδί πέρσυ τα παράτησα στην μέση της χρονιάς.. άρα ναι σκέψου ξανα αν μπορώ να πετύχω το 16..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δεν είναι αδύνατον.. σίγουρα δεν είναι αδύνατον.. έχω βγει και 2ος στα μαθηματικά στα Χανιά στην 6η δημοτικού (σίγουρα δεν σημαίνει τίποτα αυτό πια ).. Απλά δεν είμαι από τους μαθητές που μπορούν να κάτσουν να διαβάσουν πάνω από 4 ώρες την μέρα. +Να διευκρινίσω ξαναδίνω πανελλήνιες χωρίς φροντηστήρια/σχολείο γιατί σαν καλό παιδί πέρσυ τα παράτησα στην μέση της χρονιάς.. άρα ναι σκέψου ξανα αν μπορώ να πετύχω το 16..:worry:

Καλα και γω ξαναδωσα μετα απο 2 χρονια(οπου οταν οι υπολοιποι ξεκινουσαν απο το 0 εγω ξεκινουσα απο το μειον),χωρις καμια βοηθεια και πετυχα αυτο που ηθελα...αν δεν επαιζα(ελιωνα) και LoL θα εβγαζα αρκετα παραπανω μορια...οποτε μπορεις να τα καταφερεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
συγγνωμη περισυ δεν ειχε περασει νομο ο μπαμπινιωτης για τις μετεγγραφες???νομιζω οτι θα ισχυει απο φετος...νομιζω????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Οι μετεγγραφές επιτρεπονται μόνο υπό ειδικούς όρους (για τους κοινούς φοιτητές είναι αδυνατες)

μιλάς για την ρύθμιση με τα αδέρφια?

Καλα και γω ξαναδωσα μετα απο 2 χρονια(οπου οταν οι υπολοιποι ξεκινουσαν απο το 0 εγω ξεκινουσα απο το μειον),χωρις καμια βοηθεια και πετυχα αυτο που ηθελα...αν δεν επαιζα(ελιωνα) και LoL θα εβγαζα αρκετα παραπανω μορια...οποτε μπορεις να τα καταφερεις.:)

και γω ελπίζω το LOL να μη με επηρεάσει πολύ.. θέλω απλά να πω ότι ας πούμε το 12-13 για μένα προσωπικά είναι πανεύκολο.. αλλά 16.5 τα πράγματα γίνονται πολύ πιο δύσκολα.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
δλδ εμένα η αδερφή μου που μπήκε φέτος πάτρα και ε΄γω σπουδάζω αθήνα μπορεί να έρθει εδώ ή δεν γίνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν είναι αδύνατον.. σίγουρα δεν είναι αδύνατον.. έχω βγει και 2ος στα μαθηματικά στα Χανιά στην 6η δημοτικού (σίγουρα δεν σημαίνει τίποτα αυτό πια ).. Απλά δεν είμαι από τους μαθητές που μπορούν να κάτσουν να διαβάσουν πάνω από 4 ώρες την μέρα. +Να διευκρινίσω ξαναδίνω πανελλήνιες χωρίς φροντηστήρια/σχολείο γιατί σαν καλό παιδί πέρσυ τα παράτησα στην μέση της χρονιάς.. άρα ναι σκέψου ξανα αν μπορώ να πετύχω το 16..:worry:

Θα το ξαναπούμε. Δεν μετράει η ποσότητα, αλλά η ποιότητα. Άλλοι διαβάζουν 10 ώρες και βγάζουν μηδαμινή ύλη, και άλλοι με 2-3-4 ώρες κάνουν ποιοτικότατο διάβασμα.
Δεν είσαι το μόνο παιδί που δίνει Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο. :) Ξέρω παιδιά από το χωριό μου που δεν έχουν πάει ποτέ τους φροντιστήριο, ούτε ξένες γλώσσες ούτε στα μαθήματα του σχολείου, και όχι μόνο πέτυχαν αλλά βγήκαν πρώτοι των πρώτων. Μη δίνετε τόση αξία στα φροντιστήρια. ;)

Τέλος, σου ξαναλέω. Αν δεν είσαι άξιος, δεν έχεις τα φόντα, τα προσόντα, τις γνώσεις γιατί να κόπτεσαι τόσο πολύ να μπεις σε μία σχολή που είναι άλλου βεληνεκούς; Αυτό δεν καταλαβαίνω. Αν γουστάρεις τόσο πολύ μία σχολή να στρωθείς να διαβάσεις να περάσεις χωρίς παραθυράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Θα το ξαναπούμε. Δεν μετράει η ποσότητα, αλλά η ποιότητα. Άλλοι διαβάζουν 10 ώρες και βγάζουν μηδαμινή ύλη, και άλλοι με 2-3-4 ώρες κάνουν ποιοτικότατο διάβασμα.
Δεν είσαι το μόνο παιδί που δίνει Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο. :) Ξέρω παιδιά από το χωριό μου που δεν έχουν πάει ποτέ τους φροντιστήριο, ούτε ξένες γλώσσες ούτε στα μαθήματα του σχολείου, και όχι μόνο πέτυχαν αλλά βγήκαν πρώτοι των πρώτων. Μη δίνετε τόση αξία στα φροντιστήρια. ;)

Τέλος, σου ξαναλέω. Αν δεν είσαι άξιος, δεν έχεις τα φόντα, τα προσόντα, τις γνώσεις γιατί να κόπτεσαι τόσο πολύ να μπεις σε μία σχολή που είναι άλλου βεληνεκούς; Αυτό δεν καταλαβαίνω. Αν γουστάρεις τόσο πολύ μία σχολή να στρωθείς να διαβάσεις να περάσεις χωρίς παραθυράκια.

Με το που μπω σε κάτι που με ενδιαφέρει τελείωσε.. Πάρε για παράδειγμα το ΑΕΕΠ στην τεχνολογική. είναι αυτό που μου αρέσει και έχω γνώσεις προγραμματισμού, κ έλυνα πέρσυ μέχρι να τα παρατήσω κάθε άσκηση και με μεγάλη ευκολία..

τώρα αοδέ, έκθεση που δεν με ενδιαφέρουν καθόλου (ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ) αυτά είναι κάποια μαθήματα που απλά δεν μπορώ να διαβάσω.. ;) Πίστεψε με, με το που μπω πληροφορική σε οποιαδήποτε πόλη, θα την τελειώσω σε λιγότερο και από το Μ.Ο χρόνο για να την τελειώσεις :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Nαι Ok,και μένα δε μου άρεσε η βιολογία κατεύθυνσης δε μπόρεσα να τη διαβάσω όσο θα έπρεπε=> έχασα το στόχο μου για 200κάτι μόρια.
Ή συμβιβάζεσαι ή όχι.Δυστυχώς έτσι είναι οι πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Με το που μπω σε κάτι που με ενδιαφέρει τελείωσε.. Πάρε για παράδειγμα το ΑΕΕΠ στην τεχνολογική. είναι αυτό που μου αρέσει και έχω γνώσεις προγραμματισμού, κ έλυνα πέρσυ μέχρι να τα παρατήσω κάθε άσκηση και με μεγάλη ευκολία..

τώρα αοδέ, έκθεση που δεν με ενδιαφέρουν καθόλου (ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ) αυτά είναι κάποια μαθήματα που απλά δεν μπορώ να διαβάσω.. ;) Πίστεψε με, με το που μπω πληροφορική σε οποιαδήποτε πόλη, θα την τελειώσω σε λιγότερο και από το Μ.Ο χρόνο για να την τελειώσεις :clapup:

Αυτό τι σχέση έχει ακριβώς με αυτό που συζητάμε; :worry: Δε θα λύσουμε το πρόβλημα της παιδείας μας με αυτό τον τρόπο, επειδή δεν μας αρέσουν κάποια μαθήματα. Κι εγώ μισούσα το ΑΟΔΕ αλλά το έγραψα το 19,9 μου, γιατί έτσι έπρεπε.

Πάντως, αυτό που λες για το ΜΟ χρόνων δεν μου λέει κάτι. Η μαγκιά είναι να τελειώσεις τη σχολή στα 4 (προβλεπόμενα) χρόνια. Και η δική μου σχολή έχει ΜΟ 7,28 χρόνια, και θέλοντας και μη πρέπει να την τελειώσω σε <6 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ένα πράγμα θέλω να πω.. Νιώθετε όπως εμένα ότι αυτή ή ρύθμιση δεν υπήρχε.. Αδικημένοι που οι άλλοι περνάνε με παραθυράκια..

Μαντέψτε κάτι, αν είχατε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσετε παραθυράκι, ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΥΣΑΤΕ.. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Eγώ πάντως είχα,ειδικά αν το κυνηγούσα πααρα πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ένα πράγμα θέλω να πω.. Νιώθετε όπως εμένα ότι αυτή ή ρύθμιση δεν υπήρχε.. Αδικημένοι που οι άλλοι περνάνε με παραθυράκια..

Μαντέψτε κάτι, αν είχατε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσετε παραθυράκι, ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΥΣΑΤΕ.. :pfff:

Δεν αναιρεί το γεγονός ότι είναι κάτι άδικο. ;) Επειδή υπάρχει, υπήρχε, θα υπάρξει κάτι, δε σημαίνει ότι είναι και δίκαιο. Ας μην κοροιδευόμαστε.

Φίλε μου όσο κάπιταλς και μεγάλα να είναι τα γράμματά σου το άδικο είναι άδικο. Κάτσε διάβασε και άσε το τι θα κάνει το υπουργείο. Όχι τίποτα άλλο, αλλά είναι μαλακία αν δεν περάσεις στο τέλος να λες το Μινεντού έφταιγε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεν αναιρεί το γεγονός ότι είναι κάτι άδικο. ;) Επειδή υπάρχει, υπήρχε, θα υπάρξει κάτι, δε σημαίνει ότι είναι και δίκαιο. Ας μην κοροιδευόμαστε.

Φίλε μου όσο κάπιταλς και μεγάλα να είναι τα γράμματά σου το άδικο είναι άδικο. Κάτσε διάβασε και άσε το τι θα κάνει το υπουργείο. Όχι τίποτα άλλο, αλλά είναι μαλακία αν δεν περάσεις στο τέλος να λες το Μινεντού έφταιγε. ;)

Θα περάσω μην ανησυχείς :smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
θα περάσω ή εδώ που μένω ή αν τα καταφέρω στα 16.300 θεσσοαλίνκη ( που ήταν λίγο αδύνατο ) για να μείνω με την αδερφή μου..

τι σχολή έχει εκει που μένεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα καλά είσθε όλοι εντελώς αναίσθητοι; Τι σας κόπτει ποίος περνάει που και με πόσα μόρια και σε ποιές ειδικές κατηγορίες... Αντί να απαιτείτε δικαιότερη διαδικασία εισαγωγής για όλους, αντιδράτε σε κάθε ευνοικό μέτρο λες και ο συμμαθητής/συμφοιτητής θα σας φάει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
εννοειται δικαιοτερο συστημα εισαγωγης συμφωνω ..αλλα εγω δεν βλεπω δικαιοσυνη οταν καποιος ειναι στην ειδικη κατηγορια πολυτεκνων και να μπαινει σε μια σχολη με 10000 ενω καποιος αλλος που εχει προσπαθησει μονος του και χωρις να εχει καποια ειδικη κατηγορια πισω του να χανει για λιγο την ιδια σχολη?αυτο δεν ειναι δικαιο και συμφερει ενα μονο ποσοστο μαθητων..οι υπολοιποι απλα δεχονται την κατασταση.ωστοσο αν οι τριτεκνοι -πολυτεκνοι εχουν αναγκη μπορει το κρατοσ αντι για μορια να δινει στις οικογενειες καποια χρηματα για τα παιδια που σπουδαζουν.το θεωρω δικαιοτερο και πιο αποτελεσματικο.

η μονη ειδικη κατηγορια που θεωρω οτι ειναι χρησιμη ειναι τα κοινωνικα κριτηρια.αν δηλαδη καποιος εχει αδερφο στην πελοποννησο να παει και εκεινος εκει για λιγοτερα εξοδα.οχι ομως καποιος μονο και μονο επειδη εχει 15 αδερφια να χει τοσα προνομια.αυτααα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theoremgeek

Νεοφερμένος

Η theoremgeek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
https://homopanellinius.com/?p=814
Επανέρχονται οι μετεγγραφές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Εχω μια απορία σχετικά με τις μεταγραφές. Ο αδερφός μου σπουδάζει Ξάνθη ΗΜΜΥ... Στην Ξάνθη δεν έχει τη σχολή που θέλω εγώ, άρα δε μπορώ να παω κ εγώ εκεί.
Σε τέτοιες περιπτώσεις τι γίνεται; Ερχεται ο αδερφός μου (2ο έτος) Θεσσαλονίκη στο ΗΜΜΥ ή εγώ θα πάρω μεταγραφή Θεσσαλονίκη;
Με τα κοινωνικά κριτήρια ήταν πιο απλά τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top