Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

eleni4

Νεοφερμένος

Η eleni4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κι εγώ με 10% έχω περάσει κι είχα την ίδια απορία. Έστειλα e-mail στο υπουργείο πριν λίγες μέρες και μου απάντησαν αυτό:

Σχετικά με το ερώτημά σας
Έχω εισαχθεί σε σχολή υποβάλλοντας μηχανογραφικό χωρίς νέα εξέταση (10%). Μπορώ να κάνω αίτηση για μετεγγραφή?
η απάντηση είναι η εξής:
Ναι, μπορείτε, εφ'όσον βέβαια εμπίπτετε σε μία από τις κατηγορίες φοιτητών που δικαιούνται να υποβάλλουν αίτηση μετεγγραφής.

Στη διάθεσή σας,
Γράφειο Αρωγής Χρηστών της Ηλεκτρονικής Υπηρεσίας Διαχείρισης Μετεγγραφών σε Πανεπιστήμια/Τ.Ε.Ι


Σε ευχαριστω παρα πολυ,ειχα απογοητευτει πληρως διαβαζα πως δεν δικαιουμε και το ειχα αφησει,βεβαια δεν ξερω κατα ποσο θα μεινουν θεσεις ή θα εχω τα κρητηρια για να ερθω Αθηνα αλλα θα προσπαθησω.Σε ευχαριστω πολυ παντως....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ,ειχα απογοητευτει πληρως διαβαζα πως δεν δικαιουμε και το ειχα αφησει,βεβαια δεν ξερω κατα ποσο θα μεινουν θεσεις ή θα εχω τα κρητηρια για να ερθω Αθηνα αλλα θα προσπαθησω.Σε ευχαριστω πολυ παντως....:)

Παρακαλώ :) Κι εγώ το ίδιο είχα πάθει!! Σε ποια κατηγορία ανήκεις αν επιτρέπεται??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni4

Νεοφερμένος

Η eleni4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παρακαλώ :) Κι εγώ το ίδιο είχα πάθει!! Σε ποια κατηγορία ανήκεις αν επιτρέπεται??

Εχω τον αδελφο μου που σπουδαζει κ αυτος εκτος Αθηνων στα Γιαννενα και το χαμηλο εισοδημα.Αλλα δυστυχως ειναι με ποσοτικο περιορισμο οποτε υπαρχουν πολυ πολυ λιγες θεσεις.Εσυ εκανες τελικα μετεγγραφη και εγινε δεκτη?Αν επιτρεπεται και σε μενα:redface: σε ποια κατηγορια ησουν αν εκανες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από αύριο αρχίζουν οι ηλεκτρονικές αιτήσεις. Εγώ είμαι ορφανή με εισόδημα κάτω από 45.000 ευρώ. Ευτυχώς χωρίς ποσοτικό περιορισμό. :clapup: Καλή τύχη, εύχομαι τελικά να πας εκεί που θες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni4

Νεοφερμένος

Η eleni4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Από αύριο αρχίζουν οι ηλεκτρονικές αιτήσεις. Εγώ είμαι ορφανή με εισόδημα κάτω από 45.000 ευρώ. Ευτυχώς χωρίς ποσοτικό περιορισμό. :clapup: Καλή τύχη, εύχομαι τελικά να πας εκεί που θες!!

:(:(Λυπαμαι..Σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα,ελπιζω να γινει κατι γιατι ειναι δυσκολα να ειμαστε και οι δυο εξω..Αν και διαβασα πως καποιες κατηγοριες η δικη πχ δεν κανει δηλωσεις ηλεκτρονικα κανει οπως παλια πας τα χαρτια εκει π θελεις να πας,αλλα θα το ξανακοιταξω..τι να σου πω γινετε ενα μπαχαλο:worry:..Σε ευχαριστω πολυ και για τις απαντησεις σου παντως,καλη συνεχεια στη σχολη σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anaxilleas46

Νεοφερμένος

Ο anaxilleas46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
οσοι δωσαμε φετος με το 10% δικαιουμαστε 1000% μετεγγραφη αφου εστειλα στο υπουργειο παιδειας και μου απαντησαν οτι και για το 10% ισχυει ο,τι ισχυει για το 90%!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Η αντίστροφη μέτρηση άρχισε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
εχετε ετοιμασει καποια εγγραφα για να κανετε αυριιο την μεττεγραφη μεσω ιντερνετ; χρειαζετε καποιος λογαριασμος;
οσοι δεν δικαιουνται ηλεκτρονικη ετηση περιμενουν;
Με ποια κριτηρια στελνουν καποιον στο τει αθηνας/πειραια και με ποια στο τμημα της χαλκιδας; (ειναι σιγουρο οτι συμεπεριλαμβανεται το τει της χαλκιδας; )
πχ καποιος που περασε μηχανολογια καβαλα μπορει να στον στειλουν στο τμημα της χαλκιδας ή στο τμημα του πειραια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Η προθεσμία άρχισε . Μπορείτε να κάνετε την αίτηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Έκανα την αίτηση μετεγγραφής πριν 20 λεπτά περίπου. :D

Ο 4ος ήμουν που έκανε την αίτηση... :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εχετε ετοιμασει καποια εγγραφα για να κανετε αυριιο την μεττεγραφη μεσω ιντερνετ; χρειαζετε καποιος λογαριασμος;
οσοι δεν δικαιουνται ηλεκτρονικη ετηση περιμενουν;
Με ποια κριτηρια στελνουν καποιον στο τει αθηνας/πειραια και με ποια στο τμημα της χαλκιδας; (ειναι σιγουρο οτι συμεπεριλαμβανεται το τει της χαλκιδας; )
πχ καποιος που περασε μηχανολογια καβαλα μπορει να στον στειλουν στο τμημα της χαλκιδας ή στο τμημα του πειραια.

Δεν χρειάζονται έγγραφα για την ηλεκτρονική εγγραφή, μόνο αριθμός κινητού και e-mail. Τα δικαιολογητικά τα πηγαίνεις αργότερα στη γραμματεία του τμήματος υποδοχής.
Όσοι δε δικαιούνται ηλεκτρονική αίτηση μπορούν από αύριο να κάνουν αίτηση μετεγγραφής στη γραμματεία της σχολής που θέλουν.
Είναι σίγουρο, και τα κριτήρια είναι ο αριθμός των αιτούντων, η σειρά που έχουν ταξινομήσει της σχολές της προτίμησής τους και τα μόριά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Η αίτηση μου , ολοκληρώθηκε ! Νο 0073 ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ρε παιδια εγω που θελω να κανω μεταγραφη για οικονομικους λογους και για λογους υγειας πρεπει να παω στην γραμματεια της σχολης που θελω να παρω την μεταγραφη? Ηλεκτρονικα δεν μπορω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ρε παιδια εγω που θελω να κανω μεταγραφη για οικονομικους λογους και για λογους υγειας πρεπει να παω στην γραμματεια της σχολης που θελω να παρω την μεταγραφη? Ηλεκτρονικα δεν μπορω?

Ναι, πρέπει να πας στη σχολή για να κάνεις την αίτηση, δε γίνεται ηλεκτρονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace OnFire

Νεοφερμένος

Ο Ace OnFire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ρε παιδια που παω για να κανω ηλεκτρονικα την μεταγραφη μου ? σε πιο σιτε ? -___-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για δες εδώ..

https://metegrafes.minedu.gov.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwtou

Νεοφερμένος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ρε παιδιά εγω εκανα δημιουργια λογαριασμου και δεν μου στελνουν το ε-μαιλ ενεργοποιησης!!! εχει 2 ωρες και περνω τηλεφωνο στο γραφειο αραγωγης χρηστων και δεν απανταει κανεις! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Παίζει να σου έχει πάει στα spam?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwtou

Νεοφερμένος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
οχι... το τσεκαρα και τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Παίζει να έχει πέσει και τρελά το σύστημα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top