Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Η αίτηση θα γίνεται ηλεκτρονικά στο πανεπιστήμιο ή από όποιον υπολογιστή θες, γιατί στο παράδειγμα του essos λέει υπολογιστή σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ybonni

Νεοφερμένος

Η ybonni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Χωρίς ποσοτικό περιορισμό ; Δηλαδή θα παίρνουν όλους τους τρίτεκνους που δηλώνουν μετεγγραφή ; H βάσει μορίων θα κατατάσσονται σε ομοειδή τμήματα ;

Οι κατ εξαίρεση εγγραφές όπως τουλάχιστον διαβάσαμε στο νόμο εξακολουθούν να είναι άνευ περιορισμού. Επισημαίνει όμως ότι θα γίνει αναλογική κατανομή των φοιτητών στα ομοειδή Τμήματα ώστε να μην έχουμε υπερβολές σε βάρος κάποιου Τμήματος. Και ναι, όταν θα φτάσουν στην αναλογική κατανομή, δηλαδή όταν σε ένα π.χ. από τα δύο Τμήματα οι αιτήσεις υπερβαίνουν τον αριθμό που ας πούμε έχει οριστεί κατά αναλογία των εισακτέων του συγκεκριμένου Τμήματος, τότε θα γίνει κατανομή όλων των αιτήσεων με βάση τα μόρια εισαγωγής των φοιτητών. Αυτό τουλάχιστον κατανοούμε και αυτό ήταν και μία από τις κατευθύνσεις του υπουργείου. Να μην υπάρχει άνιση κατανομή των μετεγγραφομένων στα Τμήματα.

Υπάρχουν δυο ομοειδή τμήματα στην περιοχή,οπου θα με στείλουν
Οι σχολές αποφασίζουν τον αριθμό των μετεγγραφών προς αυτές ;

(έχω περάσει στο τμήμα Κοινωνικής Ανθρωπολογίας και Ιστορίας στην Μυτιλήνη και δεν ξέρω αν θα με φέρουν στο τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας Καποδιστριακό ή στο Κοινωνικής Ανθρωπολογίας Παντείου )

Καταρχήν δεν γνωρίζω για τι κατηγορία μετεγγραφών μιλάμε. Ουσιαστικά τα Τμήματα πρέπει να είναι αντίστοιχα για να μπορέσει κάποιος φοιτητής να πάρει μετεγγραφή. Τώρα σε ότι αφορά τα ομοειδή, όταν μιλάμε για κατηγορίες όπως πολύτεκνοι, τρίτεκνοι, ορφανοί κλπ. δεν αποφασίζουν οι σχολές το πως θα κατανεμηθούν οι μετεγγραφόμενοι. Οι αιτήσεις θα γίνουν κατευθείαν στο υπουργείο, όπου και θα γίνει αναλογικά η κατανομή στα ομοειδή Τμήματα και οι φοιτητές θα ενημερωθούν στη συνέχεια για το που θα εγγραφούν. Αυτό τουλάχιστον προκύπτει από το νόμο που έχω παραθέσει παραπάνω.

Aha , σε περιπτωση που γραφτω κανονικα και πηγαινω να δινω τα θεωρητικα μαθηματα.. με τα εργαστηρια που θα τα χανω τι γινεται ? μπορω να τα ξαναπερνω το επομενο 6μηνο??? ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου ,να σαι καλα !!!! :clapup:


Ναι φυσικά. Τα εργαστήρια γίνονται κάθε ακαδημαϊκό έτος, τουλάχιστον στις σχολές που γνωρίζω. Νομίζω ότι για τις ιδιαιτερότητες της δικής σου σχολής, αρμόδια να απαντήσει είναι η Γραμματεία σου. Αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω ότι ισχύει αυτό που γνωρίζουμε όλοι. Σε σύνθετα μαθήματα μπορείς να πάρεις τόσο τη θεωρία όσο και το εργαστήριο σε χωριστά έτη. Ο βαθμός του σύνθετου μαθήματος θα περαστεί όταν ολοκληρώσεις και τα δύο μέρη του μαθήματος. Αυτός είναι ο γενικός κανονας που ισχύει στις σχολές που ξέρω.
Και πάλι, μια ερώτηση στη Γραμματεία του Τμήματος σου, θα είναι η καλύτερη επιβεβαίωση γι αυτό που θέλεις να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

greel

Νεοφερμένος

Ο greel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αν θες μια σαφή απάντηση, δώσε μας περισσότερα στοιχεία και πιο σαφή. Που είναι η μόνιμη κατοικία των γονέων σου, δηλαδή αποδεδειγμένη με ένα λογαριασμό οργανισμού. Που μένει ο αδερφός σου και γιατί και τι θες εσύ να κάνεις. Πόσα μέλη είστε κλπ.

σορι για την καθυστερηση.. οι γονεις μου μενουν κω, ειμαστε 5 αδερφια και εγω θελω να περασω αθηνα.. εμενα με μπερδεψε το οτι αυτο που αναφερει στην ιστοσελιδα αφηνει να εννοηθει οτι ως μονιμη κατοικια μπορει να μπει και το σπιτι του αδερφου.. ο αδερφος μου τελειωσε τις σπουδες και μενει αθηνα δουλευει τωρα.. το σπιτι ειναι μικρο αλλα ειναι δικο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agouri

Νεοφερμένος

Ο Agouri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπόν... Σε δύο άτομα της Γραμματείας πήρα σήμερα, και ρώτησα τι κάνεις ενώ περιμένεις για έγγριση της μεταγραφής, αν φοιτείς πουθενα ως επισκέπτης....

Το μόνο που μου έλεγε, ΟΛΗ την ώρα, ήταν "Δεν μας έχει ενημερώσει το υπουργείο, δεν ξέρουμε τίποτα..."

Ξέρει κανείς τι γίνεται? Απ' ότι φένεται οι αιτήσεις για Μεταγγραφή δινονται στις 4 Οκτωβρίου, όπως διάβασα εδώ.
Δικαιούμαι μεταγραφή λόγω τριτεκνίας, από Κέρκυρα->Θεσσαλονίκη.
Τώρα, στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν 2 ομοειδείς σχολές με αυτή (Τμήμα Πληροφορικής ΑΠΘ και Εφαρμοσμένης Πληοροφορικής ΠΑΜΑΚ) που πέρασα εγώ, και τα μαθήματα τους αρχίζουν την 1η του μηνός

Αυτές τις μέρες που θα περιμένω για το αποτέλεσμα της αίτησης, σε πιο πανεπιστήμιο πάω ως επισκέπτης?
Τα υποχρεωτικά που χάνω τι θα γίνουν?
Η απλά πάω στο πανεπιστήμιο μετά τις 10 Οκτωβρίου, όπου και θα έχουν απαντηθεί σίγουρα οι αιτήσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace OnFire

Νεοφερμένος

Ο Ace OnFire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
οκ... ευχαριστω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
SOS!! Θέλω να πάρω μεταγραφή στο ΤΕΙ Πειραιά.Δεν είμαι τρίτεκνος,έχω περάσει στην Καβάλα μηχανολογία και ο αδερφός μου στην Αθήνα(όπου κ μένουμε) ΦΠΨ.Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η διαδικασία που πρεπει να ακολουθήσω για να κάνω αίτηση για μεταγραφή? Από την σχολή στην Καβάλα όπου εγγράφτηκα μου είπαν ότι πρέπει να πάω στο αντίστοιχο ΤΕΙ (πειραιά) για να κανονίσω για την μεταγραφή.Μπαίνω στο ΤΕΙ Πειραιά κ βλέπω τα δικαιολογητικά που χρειάζομαι αλλά κάποια από αυτά δεν τα καταλαβαίνω.Λέει για παράδειγμα: 1) ¨Βεβαίωση εγγραφής να φαίνεται κ ο τρόπος εισαγωγής στο τμήμα¨. Aπό που την παίρνουμε αυτήν την βεβαίωση? Από το τμήμα που έχουμε γραφτεί?
2)''Αναλυτικό πιστοποιητικό σπουδών που να βεβαιώνει επίσης και τον τρόπο εισαγωγής στο τμήμα καθώς και αντίγραφο του προγράμματος σπουδών του τμήματος προέλευσης θεωρημένο από την γραμματεία''.


Μπορεί να με βοήθησει κάποιος????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vicky7

Νεοφερμένος

Η vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αίτηση για εγγραφή νομίζω ότι μπορεί να κανείς με την προϋπόθεση ότι το εισόδημα των γονιών σου είναι κάτω των 45000.όσον αφορά τα έγγραφα θα τα πάρεις από το τμήμα προέλευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Απο το τμημα προελευσης? Εκει που γραφτηκα δηλαδη? Δηλαδη πρεπει να ξαναπαω στην Καβαλα??????? Μα αυτοι απο εκει δεν μου ειπαν τιποοτα!Εκανα την εγγραφη αλλα δεν μου δωσαν καποια χαρτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Δεν νομιζω να χρειαζοντε εγγραφα για την μεττεγραφη.
Φετος να γινοντε μεσω ιντερνετ οι μεττεγραφες και θα μαθαινεις αν πηρες την μεττεγραφη μεσω e-mail ή γραπτου μυνηματος στο κινητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vicky7

Νεοφερμένος

Η vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οι μετεγγραφές γίνονται ηλεκτρονικά αλλά τα χαρτιά από ότι λένε θα πρέπει να τα δείξεις στο τμήμα υποδοχής.Για τα έγγραφα επικοινώνησε με το τμήμα όπου έγγραφηκες για να σου τα στείλουν μέσω κεπ.Και εγώ πέρασα στο απθ και θέλω μετεγγραφή στο εμπ και τα χαρτιά θα μου τα στείλουν από τη θεσσαλονίκη μέσω κεπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasiatot

Νεοφερμένος

Η nasiatot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ρε παιδια ποτε βγαινει επιτελους η εγκυκλιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Λοιπόν... Σε δύο άτομα της Γραμματείας πήρα σήμερα, και ρώτησα τι κάνεις ενώ περιμένεις για έγγριση της μεταγραφής, αν φοιτείς πουθενα ως επισκέπτης....

Το μόνο που μου έλεγε, ΟΛΗ την ώρα, ήταν "Δεν μας έχει ενημερώσει το υπουργείο, δεν ξέρουμε τίποτα..."

Ξέρει κανείς τι γίνεται? Απ' ότι φένεται οι αιτήσεις για Μεταγγραφή δινονται στις 4 Οκτωβρίου, όπως διάβασα εδώ.
Δικαιούμαι μεταγραφή λόγω τριτεκνίας, από Κέρκυρα->Θεσσαλονίκη.
Τώρα, στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν 2 ομοειδείς σχολές με αυτή (Τμήμα Πληροφορικής ΑΠΘ και Εφαρμοσμένης Πληοροφορικής ΠΑΜΑΚ) που πέρασα εγώ, και τα μαθήματα τους αρχίζουν την 1η του μηνός

Αυτές τις μέρες που θα περιμένω για το αποτέλεσμα της αίτησης, σε πιο πανεπιστήμιο πάω ως επισκέπτης?
Τα υποχρεωτικά που χάνω τι θα γίνουν?
Η απλά πάω στο πανεπιστήμιο μετά τις 10 Οκτωβρίου, όπου και θα έχουν απαντηθεί σίγουρα οι αιτήσεις?

Έχω ακριβως την ίδια απορία . Για διαφορετικές σχολές βεβαια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
H εγκυκλιος βγηκε.Μπορειτε να την δειτε στην επισημη ιστοσελιδα του υπουργειου www.minedu.gov.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
"ΚΕΦΑΛΑΙΟ Β
ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΕΣ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΧΗΣ
(Για λόγους οικονομικούς ή υγείας και πάσχοντες από σοβαρές ασθένειες)"


Αν κατάλαβα καλά, η ηλεκτρονική αίτηση αφορά μόνο τις κατηγορίες πολυτέκνων, τρίτεκνων κτλ? :/
Δηλαδή εγώ που ανήκω στην κατηγορία με ποσοτικό περιορισμό (οικονομικοί λόγοι, αδερφός σε άλλη πόλη κτλ) θα πρέπει να υποβάλλω την αίτηση στην γραμματεία του τμήματος υποδοχής?



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
"ΚΕΦΑΛΑΙΟ Β
ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΕΣ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΧΗΣ
(Για λόγους οικονομικούς ή υγείας και πάσχοντες από σοβαρές ασθένειες)"


Αν κατάλαβα καλά, η ηλεκτρονική αίτηση αφορά μόνο τις κατηγορίες πολυτέκνων, τρίτεκνων κτλ? :/
Δηλαδή εγώ που ανήκω στην κατηγορία με ποσοτικό περιορισμό (οικονομικοί λόγοι, αδερφός σε άλλη πόλη κτλ) θα πρέπει να υποβάλλω την αίτηση στην γραμματεία του τμήματος υποδοχής?




Σωστά, το λέει κι εδώ:

10.Στις περιπτώσεις του κεφαλαίου Β οι μετεγγραφές διενεργούνται ύστερα από αίτηση του ενδιαφερομένου φοιτητή ή σπουδαστή που υποβάλλεται από τον ίδιο ή από εξουσιοδοτημένο πρόσωπο στην Γραμματεία του Τμήματος υποδοχής και η οποία συνοδεύεται οπωσδήποτε από τα κατά περίπτωση ανωτέρω προβλεπόμενα δικαιολογητικά νομίμως επικυρωμένα, καθώς και από υπεύθυνη δήλωση για την ακρίβεια των στοιχείων, η οποία υπογράφεται από τον ίδιο το φοιτητή ή σπουδαστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Σωστά, το λέει κι εδώ:

10.Στις περιπτώσεις του κεφαλαίου Β οι μετεγγραφές διενεργούνται ύστερα από αίτηση του ενδιαφερομένου φοιτητή ή σπουδαστή που υποβάλλεται από τον ίδιο ή από εξουσιοδοτημένο πρόσωπο στην Γραμματεία του Τμήματος υποδοχής και η οποία συνοδεύεται οπωσδήποτε από τα κατά περίπτωση ανωτέρω προβλεπόμενα δικαιολογητικά νομίμως επικυρωμένα, καθώς και από υπεύθυνη δήλωση για την ακρίβεια των στοιχείων, η οποία υπογράφεται από τον ίδιο το φοιτητή ή σπουδαστή.


Ψιλομπέρδεμα η όλη κατάσταση :/
Πάντως ευχαριστώ για την επιβεβαίωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iN`

Νεοφερμένος

Ο iN` αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
"ΚΕΦΑΛΑΙΟ Β
ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΕΣ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΧΗΣ
(Για λόγους οικονομικούς ή υγείας και πάσχοντες από σοβαρές ασθένειες)"


Αν κατάλαβα καλά, η ηλεκτρονική αίτηση αφορά μόνο τις κατηγορίες πολυτέκνων, τρίτεκνων κτλ? :/
Δηλαδή εγώ που ανήκω στην κατηγορία με ποσοτικό περιορισμό (οικονομικοί λόγοι, αδερφός σε άλλη πόλη κτλ) θα πρέπει να υποβάλλω την αίτηση στην γραμματεία του τμήματος υποδοχής?
Ναι, καλά κατάλαβες. ;)

Το αρχείο είναι αυτό:
Εγκύκλιος μετεγγραφών φοιτητών και σπουδαστών εσωτερικού, ακαδημαϊκού έτους 2010-2011
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
[FONT=&quot]ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ[/FONT]

[FONT=&quot](μέλη πολύτεκνων και πολυμελών οικογενειών, τέκνα θυμάτων τρομοκρατίας, ορφανοί από έναν ή δύο γονείς, διακριθέντες στον τομέα του αθλητισμού και στοιχειοθετούντες δικαίωμα μετεγγραφής σε σχέση με τον αδελφό ή αδελφή τους στην περιφέρεια ).[/FONT]


στην εγκυκλιο παραπανω αναφερει οσοι μπορουν να κανουν ηλεκτρονικα την μεττεγραφη, Μπορουν και οι τριτεκνοι; Γιατι γραφει για τους πολυτεκνους.


οσοι περασαν σε σχολη με το 10% μπορουν να κανουν μεττεγραφη;[FONT=&quot]
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoulini333

Νεοφερμένος

Η nikoulini333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας! Εγώ έχω το εξής πρόβλημα, οι γονείς μου είναι διαζευμένοι και ο πατέρας μου απ το δεύτερο γάμο του έχει άλλα 4 παιδιά συνολικά δηλαδή είμαστε 5, θα έχω πρόβλημα με τη μετεγγραφή λόγω πολυτέκνων; γιατί μερικοί μου λένε ότι πρέπει να έχουμε και την ίδια μητέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top