Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
πραγματικά σε ευχαριστώ;)
Παρακαλώ!:)
παιδια,οι πολυτεκνοι μετεγγραφονται χωρις ποσοτικο περιορισμο?το μονο κριτηριο που πρεπει να εχουμε ειναι να ειμαστε πολυτεκνοι?δεν μετρανε ουτε οι ηλικιες των αδερφων ουτε το εισοδημα ουτε τα μορια εισαγωγης?οποιος ξερει ας απαντησει.ευχαριστω...
Όπως ακριβώς τα λες.
Γεια σας παιδια !Με απασχολει ενα θεμα :περασα φετος στο μαθηματικο των Ιωαννινων με το 10%(αποφοιτος 2008 χωρις νεα εξεταση) και θελω να κανω μετεγγραφη στην πλησιεστερη πολη που ειναι η θεσσαλονικη...ειμαστε πολυτεκνοι (4 παιδια ) ,με ηλικιες 34 ο αδερφος μου και παντρεμενος ,η αδερφη μου 32 και παντρεμενη,εγω 24 και ελευθερος και η αδερφη μου 23 ελευθερη!!!!πηγα στο μαθηματικο της θεσσαλονικης χθες και μου ειπαν στην γραμματεια πως με το 10% δεν γινεται μετεγγραφη παρολο που ειμαστε πολυτεκνοι ..εμενα ομως κατι μου λεει ο,τι δικαιουμαι γιατι οπως διαβασα εδω στο forum και οι εισαχθεντες με το 10% μπορουν να κανουν μετεγγραφη.τι πιστευετε εσεις δικαιουμαι ?γιατι αν δεν δικαιουμαι να παω στα ιωαννινα να κανονισω εστιες κτλ...
Η εγκύκλιος δεν γράφει που να απαγορεύει τις μετεγγραφές με το 10%. Ωστόσο καλύτερα θα ήταν να πάρεις ένα τηλέφωνο στο ΥΠΕΠΘ και να Postάρεις και εδώ το τι θα σου πουν γιατί υπάρχουν πολλά άτομα που ρώτησαν για το 10%. Έχω δώσει σε προηγούμενο μήνυμά μου (προηγ. σελίδα) ένα Link με τηλέφωνα του ειδικού τμήματος του ΥΠΕΠΘ.
Καποιος που να ξερει ας απαντησει να με βοηθησει κ μενα...Κ εγω εχω μπερδευτει πολυ κ δεν ξερω...
Δες στην προηγούμενη σελίδα το μήνυμα #194.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cjgillan

Νεοφερμένος

Ο cjgillan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας παιδια !Με απασχολει ενα θεμα :περασα φετος στο μαθηματικο των Ιωαννινων με το 10%(αποφοιτος 2008 χωρις νεα εξεταση) και θελω να κανω μετεγγραφη στην πλησιεστερη πολη που ειναι η θεσσαλονικη...ειμαστε πολυτεκνοι (4 παιδια ) ,με ηλικιες 34 ο αδερφος μου και παντρεμενος ,η αδερφη μου 32 και παντρεμενη,εγω 24 και ελευθερος και η αδερφη μου 23 ελευθερη!!!!πηγα στο μαθηματικο της θεσσαλονικης χθες και μου ειπαν στην γραμματεια πως με το 10% δεν γινεται μετεγγραφη παρολο που ειμαστε πολυτεκνοι ..εμενα ομως κατι μου λεει ο,τι δικαιουμαι γιατι οπως διαβασα εδω στο forum και οι εισαχθεντες με το 10% μπορουν να κανουν μετεγγραφη.τι πιστευετε εσεις δικαιουμαι ?γιατι αν δεν δικαιουμαι να παω στα ιωαννινα να κανονισω εστιες κτλ...

Επειδη εισαι πολυτεκνος (ανω δλδ των τεσσαρων παιδιων ) δεν εχει σημασια ποσο ετων ειναι τα αδερφια σου, ολα τα παιδια μπορουν να παρουν.
Αν ησουν τριτεκνος θα ειχες προβλημα με τις ηληκιες
Τωρα οσον αφορα το 10 τα εκατο στην περσυνη εγκυκλιο δεν υπαρχει εδαφιο που να λεει οτι οι φοιτητητες με το 10 τα εκατο δεν δικαιουνται μετεγγραφη
Δεν χανεις κατι απο το να κανεις τα χαρτια σου απλα μεχρι να τελεσιδικησει δεν ξερω τι πρεπει να κανεις, θα το αποφασισεις εσυ αν θα εισαι γιαννενα η θεσ/νικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anaxilleas46

Νεοφερμένος

Ο anaxilleas46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Επειδη εισαι πολυτεκνος (ανω δλδ των τεσσαρων παιδιων ) δεν εχει σημασια ποσο ετων ειναι τα αδερφια σου, ολα τα παιδια μπορουν να παρουν.
Αν ησουν τριτεκνος θα ειχες προβλημα με τις ηληκιες
Τωρα οσον αφορα το 10 τα εκατο στην περσυνη εγκυκλιο δεν υπαρχει εδαφιο που να λεει οτι οι φοιτητητες με το 10 τα εκατο δεν δικαιουνται μετεγγραφη
Δεν χανεις κατι απο το να κανεις τα χαρτια σου απλα μεχρι να τελεσιδικησει δεν ξερω τι πρεπει να κανεις, θα το αποφασισεις εσυ αν θα εισαι γιαννενα η θεσ/νικη
ευχαριστω πολυ ,να σαι καλα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace OnFire

Νεοφερμένος

Ο Ace OnFire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Γεια σας παιδια !Με απασχολει ενα θεμα :περασα φετος στο μαθηματικο των Ιωαννινων με το 10%(αποφοιτος 2008 χωρις νεα εξεταση) και θελω να κανω μετεγγραφη στην πλησιεστερη πολη που ειναι η θεσσαλονικη...ειμαστε πολυτεκνοι (4 παιδια ) ,με ηλικιες 34 ο αδερφος μου και παντρεμενος ,η αδερφη μου 32 και παντρεμενη,εγω 24 και ελευθερος και η αδερφη μου 23 ελευθερη!!!!πηγα στο μαθηματικο της θεσσαλονικης χθες και μου ειπαν στην γραμματεια πως με το 10% δεν γινεται μετεγγραφη παρολο που ειμαστε πολυτεκνοι ..εμενα ομως κατι μου λεει ο,τι δικαιουμαι γιατι οπως διαβασα εδω στο forum και οι εισαχθεντες με το 10% μπορουν να κανουν μετεγγραφη.τι πιστευετε εσεις δικαιουμαι ?γιατι αν δεν δικαιουμαι να παω στα ιωαννινα να κανονισω εστιες κτλ...


Και γώ με 10 % μπήκα και θα πάρω μεταγραφή , και δεν μ είπε κανείς οτι απογορεύεται... πιο πιθανό είναι να τους είχε χτυπήσει η ζέστη εκεί στην γραμματεία !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korina19

Νεοφερμένος

Η korina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια οσοι εχουν τελειωσει το δευτερο ετος μπορουν να κανουν μεταγραφη στο τριτο...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Παιδια οσοι εχουν τελειωσει το δευτερο ετος μπορουν να κανουν μεταγραφη στο τριτο...?
Σου έχω απαντήσει άλλες δύο φορές!
Δες το μήνυμα #194 στην προηγούμενη σελίδα κάτω-κάτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korina19

Νεοφερμένος

Η korina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σου έχω απαντήσει άλλες δύο φορές!
Δες το μήνυμα #194 στην προηγούμενη σελίδα κάτω-κάτω!

Απλα ρωταω γιατι ξερω μονο για αυτους που ειναι στο 2ο ετος...αμα τελειωσεις το δευτερο κ θελεις μεταγραφη για να κανεις το τριτο ετος στην αλλη σχολη γινεται ή γινεται μονο αν εχεις τελειωσει το πρωτο κ εισαι στο δευτερο ετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Απλα ρωταω γιατι ξερω μονο για αυτους που ειναι στο 2ο ετος...αμα τελειωσεις το δευτερο κ θελεις μεταγραφη για να κανεις το τριτο ετος στην αλλη σχολη γινεται ή γινεται μονο αν εχεις τελειωσει το πρωτο κ εισαι στο δευτερο ετος?
(OMG!)
Λοιπόν. Ξανά: Αν έχεις περάσει ΟΛΑ τα μαθήματα του πρώτου έτους, ίσως πάρεις μετεγγραφή για οικονομικούς λόγους αν ο μέσος όρος των εισοδημάτων των τριών τελευταίων οικονομικών ετών είναι κάτω από 45.000?.
Επίσης οι αμοιβαίες μετεγγραφές που ζήτησες έχουν καταργηθεί και αυτό σου απαντήθηκε επίσης προηγουμένως από την woochoogirl.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionysis46

Νεοφερμένος

Ο Dionysis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
παιδια περασα Ναυτιλιακα Χιου... Ειμαι 3 τεκνος και δικαιουμαι μεταγγραφη..!! Απο οσο ξερω στο ΠΑΠΑΕΙ θελει αγγλικα εγω ομως δεν εδωσα...... μπορω να την παρω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
παιδια περασα Ναυτιλιακα Χιου... Ειμαι 3 τεκνος και δικαιουμαι μεταγγραφη..!! Απο οσο ξερω στο ΠΑΠΑΕΙ θελει αγγλικα εγω ομως δεν εδωσα...... μπορω να την παρω???
Δες εδώ για τις αντιστοιχίες: https://www.ypepth.gr/el_ec_category5757.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anaxilleas46

Νεοφερμένος

Ο anaxilleas46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Και γώ με 10 % μπήκα και θα πάρω μεταγραφή , και δεν μ είπε κανείς οτι απογορεύεται... πιο πιθανό είναι να τους είχε χτυπήσει η ζέστη εκεί στην γραμματεία !!!
μαλλον κατι τετοιο παιζει....χαχα.τι να πεις δημοσιοι υπαλληλοι δεν ειναι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scoot

Νεοφερμένος

Ο scoot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γεια σας ημουνα υποψηφιος στις φετινες πανελλαδικες και ειχα σαν στοχο Αγροτικου περιβαλλοντος και φυτικης παραγωγης στν βολο.Αλλα δυστυχως τν εχασα για 100μορια και ειχα σαν 2η επιλογη Αγροτικης Αναπτυξης Ορεστιαδα οπου και περασα.Αλλα το θεμα ειναι οτι δικαιουμαι μεταγραφη με κριτηριο οτι υπαρχει ενας γονεας.Και ρωταω οταν θα παω για εγγραφη μπορω να κανω απευθειας τα χαρτια για μεταγραφη και να παρακολουθω στν βολο (και αν βεβαια δικαιουμε να κανω αιτηση για τν βολο) προκειμενου να μν χασω τα εργαστηρια και τα μαθηματα.
Αν καποιος ξερει κατι και γινεται να βοηθησει ας το κανει.
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Θα ηθελα να μου διαψευστε ή να επαληθευστε κατι που με ειπε ενας φιλος μου. Γινεται αν περασω τα μαθηματα του Α'Εξαμηνου με την πρωτη να ζητησω μεταγραφη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Γεια σας ημουνα υποψηφιος στις φετινες πανελλαδικες και ειχα σαν στοχο Αγροτικου περιβαλλοντος και φυτικης παραγωγης στν βολο.Αλλα δυστυχως τν εχασα για 100μορια και ειχα σαν 2η επιλογη Αγροτικης Αναπτυξης Ορεστιαδα οπου και περασα.Αλλα το θεμα ειναι οτι δικαιουμαι μεταγραφη με κριτηριο οτι υπαρχει ενας γονεας.Και ρωταω οταν θα παω για εγγραφη μπορω να κανω απευθειας τα χαρτια για μεταγραφη και να παρακολουθω στν βολο (και αν βεβαια δικαιουμε να κανω αιτηση για τν βολο) προκειμενου να μν χασω τα εργαστηρια και τα μαθηματα.
Αν καποιος ξερει κατι και γινεται να βοηθησει ας το κανει.
ευχαριστω
Καταρχάς η μετεγγραφή για απώλεια γονέα έχει και ένα οικονομικό κριτήριο (<45.000? ο μέσος όρος των 3 τελευταίων ετών. Δες την περυσινή εγκύκλιο για λεπτομέρειες).
Αν πληροίς το οικονομικό κριτήριο τότε δικαιούσαι μετεγγραφή σε ένα από τα δύο κοντινότερα αντίστοιχα τμήματα στον τόπο μόνιμης κατοικίας σου.
Όπως και να έχει θα πήγαινες από την αρχή εκεί που θα έπαιρνες μετεγγραφή, αλλά από φέτος ούτως ή άλλως η μετεγγραφή θα γίνεται μαζί με την εγγραφή, όπως γράφει ο τύπος, οπότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα απολύτως: https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_3_03/08/2010_410185

Αν πάλι δε γίνει την ίδια στιγμή και γίνει όπως παλιά, απλώς θα πάρεις τα βιβλία λίγο καθυστερημένα και αν καθυστερήσουν πολύ οι μετεγγραφές θα πρέπει για να δώσεις εξετάσεις να συνεννοηθείς με τον καθηγητή. Τα εργαστήρια είναι στο χέρι κάθε τμήματος να αποφασίσει τι θα κάνει.
Θα ηθελα να μου διαψευστε ή να επαληθευστε κατι που με ειπε ενας φιλος μου. Γινεται αν περασω τα μαθηματα του Α'Εξαμηνου με την πρωτη να ζητησω μεταγραφη ;
Όχι, βέβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoria.sr

Νεοφερμένος

Η grigoria.sr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αν παρεις μετεγγραφη χανεις το α εξαμηνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scoot

Νεοφερμένος

Ο scoot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καταρχάς η μετεγγραφή για απώλεια γονέα έχει και ένα οικονομικό κριτήριο (<45.000? ο μέσος όρος των 3 τελευταίων ετών. Δες την περυσινή εγκύκλιο για λεπτομέρειες).
Αν πληροίς το οικονομικό κριτήριο τότε δικαιούσαι μετεγγραφή σε ένα από τα δύο κοντινότερα αντίστοιχα τμήματα στον τόπο μόνιμης κατοικίας σου.
Όπως και να έχει θα πήγαινες από την αρχή εκεί που θα έπαιρνες μετεγγραφή, αλλά από φέτος ούτως ή άλλως η μετεγγραφή θα γίνεται μαζί με την εγγραφή, όπως γράφει ο τύπος, οπότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα απολύτως: https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_3_03/08/2010_410185

Αν πάλι δε γίνει την ίδια στιγμή και γίνει όπως παλιά, απλώς θα πάρεις τα βιβλία λίγο καθυστερημένα και αν καθυστερήσουν πολύ οι μετεγγραφές θα πρέπει για να δώσεις εξετάσεις να συνεννοηθείς με τον καθηγητή. Τα εργαστήρια είναι στο χέρι κάθε τμήματος να αποφασίσει τι θα κάνει.
Δηλαδη εγω που μενω λαρισα δικαιουμαι μεταγραφη στν βολο στν γεωπονικη σωστα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
εμενα μια φιλη μου εδωσε πανελληνιες απο τα επαλ και περασε βρεφονηπιοκομιας στα γιαννενα και επειδη ειναι τριτεκνοι πηγε στα τει της θεσσαλονικης για να ρωτησει για τις μεταγραφες και της ειπαν οτι δεν ειναι σιγουρο αν τελικα θα γινουν οι μεταγραφες και επισης τις ειπαν να περιμενει μεχρι τον νοεμβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
παιδια καλημερα
φιλος μου περασε στο τει λαμιας τελευταιος στο τμημα του
ειναι 4 αδελφια στην οικογενεια μπορει να παρει μετεγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
αν παρεις μετεγγραφη χανεις το α εξαμηνο?
Όχι.
Δηλαδη εγω που μενω λαρισα δικαιουμαι μεταγραφη στν βολο στν γεωπονικη σωστα???
Δεν τα πάω καλά με την γεωγραφία... Είναι ένα από τα δύο κοντινότερα τμήματα; Αν είναι, τότε ναι.
εμενα μια φιλη μου εδωσε πανελληνιες απο τα επαλ και περασε βρεφονηπιοκομιας στα γιαννενα και επειδη ειναι τριτεκνοι πηγε στα τει της θεσσαλονικης για να ρωτησει για τις μεταγραφες και της ειπαν οτι δεν ειναι σιγουρο αν τελικα θα γινουν οι μεταγραφες και επισης τις ειπαν να περιμενει μεχρι τον νοεμβριο.
Αυτά είναι βλακείες της γραμματείας για να πετύχει λιγότερες μετεγγραφές. Αν δε δεχθούν κάποιον, παρανομούν.
παιδια καλημερα
φιλος μου περασε στο τει λαμιας τελευταιος στο τμημα του
ειναι 4 αδελφια στην οικογενεια μπορει να παρει μετεγραφη?
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δηλαδη εγω που μενω λαρισα δικαιουμαι μεταγραφη στν βολο στν γεωπονικη σωστα???

αν πληρείς τις προυποθέσεις ναι,μετεγγραφή στο Βολο θα παρεις αν το πατρικο σου ειναι στη Λαρισα.(btw τρικαλινος στην καταγωγη εγω.)καλη σταδιοδρομια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top