Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

angelos7

Νεοφερμένος

Ο angelos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ειμαι τριτεκνος και περασα ιατρικη ιωαννινων και θελω μετεγραφη για αθηνα.Η μεγαλη μου αδερφη γινεται 26 ετων τον φεβρουαριο του 2011 και ειναι γραμμενη με 10% σε 2η σχολη στη αθηνα.Ο αδερφος μου ειναι 22 ετων και σπουδαζει στην αθηνα.Θα εχω προβλημα με τη μετεγραφη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolo20

Νεοφερμένος

Ο manolo20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπόν,είμαι τρίτεκνος και ο αδερφός μου σπουδάζει Πειραιά αλλά σε ιδιωτική σχολή.Και τ δυο μου αδέρφια ειναι κάτω απο 26.Έχω περάσει Θεσσαλονίκη(ΤΕΙ) και θέλω να κάνω μεταγγραφή!Την δικαιούμαι ή θα έχουμε κάποιο πρόβλημα.Αν τελικά γίνει θα μπορώ να παρακολουθώ εκεί που θέλω να γίνει η μεταγγραφή?(Δεν ξέρω τι παίζει με εξάμηνα κλπ) Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korina19

Νεοφερμένος

Η korina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια γεια σας!Λοιπον,θα ηθελα μια βοηθεια σχετικα με τις μεταγραφες...Τωρα ειμαι στο 2ο ετος στη γερμανικη φιλολογια Θεσσαλονικης κ θελω να παρω μεταγραφη να κατεβω στο αντιστοιχο τμημα της Αθηνας λογω οικονομικων λογων...Μπορω να την κανω?Καποιος που ξερει θα βοηθουσε πολυ αν μου απαντουσε...Επιπλεον αν υπαρχει καποιος που να ενδιαφερεται απο Αθηνα να ερθει Θεσσαλονικη για αμοιβαια ανταλλαγη ας μου στειλει....Εχω πολυ αγωνια...Ευχαριστω!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εξαλλου αν δεις κ την περσινη εγκυκλιο μονο για τους τριτεκνους δεν πρεπει το ενα παιδι ν εχει ξεπερασει το 26 ετος της ηληκιας
Για τους πολυτεκνους δεν παιζει ρολο μπορουν ολα τ παιδια της οικογενειας ν παρουν μετεγγ. ανεξαρτητως ηληκιας
Ναι, πρέπει νσ έχεις δίκιο.
Ειμαι τριτεκνος και περασα ιατρικη ιωαννινων και θελω μετεγραφη για αθηνα.Η μεγαλη μου αδερφη γινεται 26 ετων τον φεβρουαριο του 2011 και ειναι γραμμενη με 10% σε 2η σχολη στη αθηνα.Ο αδερφος μου ειναι 22 ετων και σπουδαζει στην αθηνα.Θα εχω προβλημα με τη μετεγραφη;
Αφού είσαι από τρίτεκνη οικογένεια παίρνεις μετεγγραφή, σε ένα από τα δύο κοντινότερα ή στο τόπο μόνιμης κατοικίας σου ή σε πόλη που σπουδάζει αδερφός/ή, αντίστοιχο τμήμα.
Λοιπόν,είμαι τρίτεκνος και ο αδερφός μου σπουδάζει Πειραιά αλλά σε ιδιωτική σχολή.Και τ δυο μου αδέρφια ειναι κάτω απο 26.Έχω περάσει Θεσσαλονίκη(ΤΕΙ) και θέλω να κάνω μεταγγραφή!Την δικαιούμαι ή θα έχουμε κάποιο πρόβλημα.Αν τελικά γίνει θα μπορώ να παρακολουθώ εκεί που θέλω να γίνει η μεταγγραφή?(Δεν ξέρω τι παίζει με εξάμηνα κλπ) Ευχαριστώ!
Δες απάντηση στον angelos από πάνω. Επίσης δε θα είχες ούτως ή άλλως πρόβλημα και θα πήγαινες αμέσως εκεί που ήθελες, αλλά από φέτος κιόλας, ισχύει το εξής (το ξανά postάρω όλο, να το δουν όλοι):
Προς όλους τους υπόλοιπους (σημαντικό):
1) Από φέτος από ό,τι διάβασα κάπου οι μετεγγραφές θα γίνονται ΑΜΕΣΩΣ μετά την εγγραφή ηλεκτρονικά στο site της σχολής που εισήχθη.
2) Όσοι παίρνουν μετεγγραφή για οικονομικούς λόγους να ξέρουν ότι έχει αυξηθεί το ποσοστό αυτών των μετεγγραφών και ότι από φέτος ένα μικρό ποσοστό θα παίρνει μετεγγραφή από το Α' εξάμηνο (χωρίς δηλαδή να περάσει όλα τα μαθήματα του Α έτους). (Υπόψιν: Τα ποσοστά αυτά είναι μειωμένα για μετεγγραφές προς ΑΕΙ/ΤΕΙ του λεκανοπεδίου Αττικής και του νομού Θεσσαλονίκης).
3) Περισσότερες λεπτομέρειες περιμένετε μόλις εκδοθεί και η εγκύκλιος που θα εκδοθεί λογικά πριν να ξεκινήσουν οι εγγραφές φέτος δεδομένου του (1).
https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_3_03/08/2010_410185
Παιδια γεια σας!Λοιπον,θα ηθελα μια βοηθεια σχετικα με τις μεταγραφες...Τωρα ειμαι στο 2ο ετος στη γερμανικη φιλολογια Θεσσαλονικης κ θελω να παρω μεταγραφη να κατεβω στο αντιστοιχο τμημα της Αθηνας λογω οικονομικων λογων...Μπορω να την κανω?Καποιος που ξερει θα βοηθουσε πολυ αν μου απαντουσε...Επιπλεον αν υπαρχει καποιος που να ενδιαφερεται απο Αθηνα να ερθει Θεσσαλονικη για αμοιβαια ανταλλαγη ας μου στειλει....Εχω πολυ αγωνια...Ευχαριστω!:redface:
Μόνο αν έχεις περάσει σε όλα τα μαθήματα του 1ου έτους, μπορείς να κάνεις αίτηση ΜΕ ποσοτικό περιορισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
καλησπερα και απο μενα
ειμαστε 4μελης οικογενεια μενουμε αθηνα η αδελφη μου σπουδαζει πειραια εγω περασα αμφισσα
ο πατερας μου με εισοδηματα 8.000 ευρω το 2008 και περιπου τοσα το 2009 αλλα και το 2010 (μαλλον)...
πηγαμε νοικιασαμε σπιτι στην αμφισσα δικαιουμε καποιο κουπονι ή το 1000ευρω που ακουγεται για τον χρονο?
ευχαριστω και καλη εγκατασταση σε ολους μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
καλησπερα και απο μενα
ειμαστε 4μελης οικογενεια μενουμε αθηνα η αδελφη μου σπουδαζει πειραια εγω περασα αμφισσα
ο πατερας μου με εισοδηματα 8.000 ευρω το 2008 και περιπου τοσα το 2009 αλλα και το 2010 (μαλλον)...
πηγαμε νοικιασαμε σπιτι στην αμφισσα δικαιουμε καποιο κουπονι ή το 1000ευρω που ακουγεται για τον χρονο?
ευχαριστω και καλη εγκατασταση σε ολους μας
Τι σχέση έχει αυτό με τις μετεγγραφές;
Πάντως αφού είσαι από πολύτεκνη οικογένεια αν θέλεις παίρνεις μετεγγραφή.
Για το 1000? δεν ξέρω... Νομίζω δεν πρέπει να έχεις σπίτι κοντά στην περιοχή (δεν έχω ιδέα που είναι η Άμφισα). Μπορείς να ρωτήσεις στην εφορία όταν θα έρθει η ώρα.
Λίγο άσχετο... Μερικές φορές δίνονται υποτροφίες σε πρωτοετείς με χαμηλό εισόδημα. Αν είσαι και πολύτεκνος αυξάνονται ακόμη περισσότερο οι πιθανότητες. Ρώτησε τη γραμματεία του τμήματός σου. Μην το αφήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra1992

Νεοφερμένος

Η dimitra1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας! Δεν είμαι μέλος πολύτεκνης ή τρίτεκνης οικογένειας και η μικρότερη και μοναδική αδερφή μου δεν σπουδάζει ακόμη. Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος μετεγγραφής? Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Γεια σας! Δεν είμαι μέλος πολύτεκνης ή τρίτεκνης οικογένειας και η μικρότερη και μοναδική αδερφή μου δεν σπουδάζει ακόμη. Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος μετεγγραφής? Ευχαριστώ!
Φαντάζομαι αν είχες χάσει κάποιον γονέα ή κάποιος είχε αναπηρία άνω του 67% ή εσύ είχες κάποιο σοβαρό πρόβλημα υγείας, θα μας το έλεγες, οπότε μάλλον ο μόνος τρόπος να πάρεις μετεγγραφή είναι το χαμηλό εισόδημα (μέσος όρος 3 τελευταίων οικονομικών ετών =/<45.000?). Φέτος θα πάρουν ένα μικρό ποσοστό και από φοιτητές στο πρώτο εξάμηνο, χωρίς να περάσουν πρώτα τα μαθήματα του α' έτους στο τμήμα που πέρασαν.
https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_3_03/08/2010_410185
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ρε παιδια συγγνωμη,
αλλα δεν υποτιθεται οτι καθε χρονο, περιπου τετοια εποχη,βγαινει εγκυκλιος με τις προϋποθεσεις που πρεπει να πληρει καποιος για να παρει μετεγγραφη?
αν ναι ξερει κανεις ποτε θα βγει ακριβως?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
ρε παιδια συγγνωμη,
αλλα δεν υποτιθεται οτι καθε χρονο, περιπου τετοια εποχη,βγαινει εγκυκλιος με τις προϋποθεσεις που πρεπει να πληρει καποιος για να παρει μετεγγραφη?
αν ναι ξερει κανεις ποτε θα βγει ακριβως?:worry:
Κανονικά δημοσιεύεται από Ιούλιο, αλλά φέτος θα άλλαζε ο νόμος και το καλοκαίρι η Βουλή είναι κλειστή στην ουσία με τα θερινά τμήματά της. Ο νόμος κατατέθηκε λίγες μέρες πριν (νομοσχέδιο για τη Δια Βίου μάθηση), αλλά η εγκύκλιος δεν έχει βγει ακόμη και για να ψάχνεις μέσα στο νομοσχέδιο δεν αντέχεται... Οι όποιες πληροφορίες έχουμε είναι από τον τύπο, οι οποίες είναι και σχετικά παλιές...: https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_3_03/08/2010_410185
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
περιμενουμε με αγωνια την νεα εγκυκλιο
να ξερουμε ολοι οι πρωτοετης τι ισχυει κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra1992

Νεοφερμένος

Η dimitra1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Φαντάζομαι αν είχες χάσει κάποιον γονέα ή κάποιος είχε αναπηρία άνω του 67% ή εσύ είχες κάποιο σοβαρό πρόβλημα υγείας, θα μας το έλεγες, οπότε μάλλον ο μόνος τρόπος να πάρεις μετεγγραφή είναι το χαμηλό εισόδημα (μέσος όρος 3 τελευταίων οικονομικών ετών =/<45.000?). Φέτος θα πάρουν ένα μικρό ποσοστό και από φοιτητές στο πρώτο εξάμηνο, χωρίς να περάσουν πρώτα τα μαθήματα του α' έτους στο τμήμα που πέρασαν.
https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_3_03/08/2010_410185

:clapup:δηλαδή υπάρχει περίπτωση να πάρω μεταγραφή!!! χίλια ευχαριστώ για την απάντηση:whistle:

πραγματικά σε ευχαριστώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ortega21

Νεοφερμένος

Ο ortega21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια λιγη βοηθεια.!περασα στη σχολη μηχανικων πληροφοριακων και επικοινωνιακων συστηματων στη σαμο.τις αντιστοιχες σχολες στον βολο και στην κοζανη(οι δυο πιο κοντινες στον τοπο κατοικιας) δεν τις εχω δηλωσει στο μηχανογραφικο.παιζει καποιο ρολο αφτο στη δυνατοτητα μεταγραφης μου?μου ειπαν πως δε χρειαζοταν να τις δηλωσω αλλα σμπω το κεφαλι μου τωρα και δεν ξερω τι γινεται..επισης αν οντως δεν υπαρχει προβλημα,ως τριτεκνος μπορω να παρω μεταγραφη στον βολο χωρις ποσοτικο περιορισμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_^Gi0rG0s^_

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
παιδια λιγη βοηθεια.!περασα στη σχολη μηχανικων πληροφοριακων και επικοινωνιακων συστηματων στη σαμο.τις αντιστοιχες σχολες στον βολο και στην κοζανη(οι δυο πιο κοντινες στον τοπο κατοικιας) δεν τις εχω δηλωσει στο μηχανογραφικο.παιζει καποιο ρολο αφτο στη δυνατοτητα μεταγραφης μου?μου ειπαν πως δε χρειαζοταν να τις δηλωσω αλλα σμπω το κεφαλι μου τωρα και δεν ξερω τι γινεται..επισης αν οντως δεν υπαρχει προβλημα,ως τριτεκνος μπορω να παρω μεταγραφη στον βολο χωρις ποσοτικο περιορισμο?

δεν εχει σημασια ποιες σχολες δηλωσες στο μηχανογραφικο!μετεγγραφη παιρνεισ στις αντιστοιχεσ με την δικια ς!ωσ τριτεκνος αμα τα αδερφια σου ειναι κατω των 26 μπορεις να παρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ortega21

Νεοφερμένος

Ο ortega21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστω παααααααρα πολυ..!!ειχα πεθανει απο την αγωνια.ναι κατω απο 26 ειναι τα αλλα 2 αδερφια μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasiatot

Νεοφερμένος

Η nasiatot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδια,οι πολυτεκνοι μετεγγραφονται χωρις ποσοτικο περιορισμο?το μονο κριτηριο που πρεπει να εχουμε ειναι να ειμαστε πολυτεκνοι?δεν μετρανε ουτε οι ηλικιες των αδερφων ουτε το εισοδημα ουτε τα μορια εισαγωγης?οποιος ξερει ας απαντησει.ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anaxilleas46

Νεοφερμένος

Ο anaxilleas46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γεια σας παιδια !Με απασχολει ενα θεμα :περασα φετος στο μαθηματικο των Ιωαννινων με το 10%(αποφοιτος 2008 χωρις νεα εξεταση) και θελω να κανω μετεγγραφη στην πλησιεστερη πολη που ειναι η θεσσαλονικη...ειμαστε πολυτεκνοι (4 παιδια ) ,με ηλικιες 34 ο αδερφος μου και παντρεμενος ,η αδερφη μου 32 και παντρεμενη,εγω 24 και ελευθερος και η αδερφη μου 23 ελευθερη!!!!πηγα στο μαθηματικο της θεσσαλονικης χθες και μου ειπαν στην γραμματεια πως με το 10% δεν γινεται μετεγγραφη παρολο που ειμαστε πολυτεκνοι ..εμενα ομως κατι μου λεει ο,τι δικαιουμαι γιατι οπως διαβασα εδω στο forum και οι εισαχθεντες με το 10% μπορουν να κανουν μετεγγραφη.τι πιστευετε εσεις δικαιουμαι ?γιατι αν δεν δικαιουμαι να παω στα ιωαννινα να κανονισω εστιες κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korina19

Νεοφερμένος

Η korina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι βρε παιδια?Κ ας απαντησει καποιος που να ξερει γιατι κοντευω να τρελαθω...Ειμαι φοιτητρια στο δευτερο ετος κ θελω να παρω μετεγγραφη να κατεβω Αθηνα απο Θεσσαλονικη στη Γερμανικη φιλολογια...Ανηκω στην κατηγορια που το εισοδημα των γονιων μου δεν ξεπερνα τα 45.000e τα τρια τελευταια χρονια...Οποτε την δικαιουμαι...Ηθελα να ρωτησω κατι αλλο...Εχω βρει ατομο απο Αθηνα που ενδιαφερεται για αμοιβαια μεταγραφη...Αυτο ανηκει στην κατηγορια του υπουργειου στην οποια ανηκω ή ειναι κατι αλλο κ δεν εχει να κανει με αυτα επειδη η μεταγραφη ειναι αμοιβαια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Oι αμοιβαιες ανταλλαγες δεν ισχυουν εδω και καμποσα χρονια. Στα υπολοιπα δεν ξερω τι να σου πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korina19

Νεοφερμένος

Η korina19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καποιος που να ξερει ας απαντησει να με βοηθησει κ μενα...Κ εγω εχω μπερδευτει πολυ κ δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top