Mel5

Νεοφερμένος

Η Mel5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας

Ήθελα να ρωτήσω αν φοιτά κάποιος στο πανεπιστήμιο Frederick της Κύπρου καθώς με ενδιαφέρει το εξής μεταπτυχιακό :

Διοίκηση και ηγεσία σχολικών μονάδων

Και έχω τις εξής απορίες :

1)Για να γίνεις δεκτός στο μεταπτυχιακό εκτός από το πτυχίο χρειάζεται και κάποιο πτυχίο αγγλικών διότι δεν έχω.

2)Δεύτερον ήθελα να ρωτήσω αν τα εξ αποστάσεως μεταπτυχιακά γίνονται ασύγχρονα δηλαδη να παρακολουθείς εσύ οπότε σε βολεύει διότι έχω δύσκολο ωράριο λόγω δουλειάς.

3)Έχει υπερβολικό φόρτο και όγκο ώστε να καταφέρεις να ανταπεξέλθεις ταυτόχρονα αν είσαι εργαζόμενος ή με ένα συστηματικό διάβασμα μπορείς να το καταφέρεις?

4)Διάβασα ότι συνολικά τα δίδακτρα και για τα 3 εξάμηνα που διαρκεί το μεταπτυχιακό είναι περίπου 6000 έχει κάποιος εμπειρία στο πως καταβάλλονται διότι είναι ένα αρκετά υψηλό ποσό.Δηλαδη ζητάνε 2000 κάθε αρχή εξαμήνου μαζεμένα η μπορείς μέσα στο εξάμηνο να δίνεις ένα ποσό κάθε μήνα?

5) Το μεταπτυχιακό είναι 90 ects αναγνωρίζεται κανονικά από το δημόσιο,ΑΣΕΠ κλπ έτσι? Έχω διαβάσει ότι αναγνωρίζεται μέσω ΔΟΑΤΑΠ έχει κάποιος εμπειρία αν ισχύει αυτό και πόσο δύσκολη είναι αυτή η διαδικασία της αναγνώρισης?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλή χρονιά με υγεία!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Πάντα είχα απορία πώς γίνεται κάποιος διευθυντής σχολικής μονάδας σε δημόσιο Ελληνικό σχολείο. :giveup: Καλή χρονιά.
 

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
απλα να ξες ο ΔΟΑΤΑΠ θελει ενα χρονικο διαστημα μεχρι να στο αναγνωριζει και εαν το χρειαζεσαι για προκηρυξη θα χρειαστει να κανεις υπομονη μεχρι να παρεις την βεβαιωση αναγνωρισης..
 

Mel5

Νεοφερμένος

Η Mel5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η διαδικασία της αναγνώρισης πόσους μήνες διαρκεί περίπου? Πάνω από 6μηνο πχ?
Οποιαδήποτε πληροφορία και στις προηγούμενες απορίες μου θα μου ήταν χρήσιμη.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top