Μεταπτυχιακό στα ναυτιλιακά

elenisgourou

Νεοφερμένος

Η elenisgourou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας. Σπουδάζω οικονομικά αλλά θα με ενδιέφερε μόλις πάρω το πτυχίο μου να κάνω ένα μεταπτυχιακό στα ναυτιλιακά. Συγκεκριμένα έχω βρει ένα στο πανεπιστήμιο του Πειραιά με ονομασία Shipping Management που μου φαίνεται ενδιαφέρον. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για να μου λυθούν κάποιες απορίες.

1. Γνωρίζει κανείς κάποιον που να έχει κάνει το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό και αν έχει μείνει ευχαριστημένος;

2. Πόσο δύσκολο είναι στις μέρες να μπει κάποιος σε κάποια ναυτιλιακή εταιρία αν δεν έχει γνωστό; Τα τελευταία χρόνια έχω ακούσει ότι ψάχνουν άτομα που να έχουν γνώσεις του αντικειμένου, ενώ παλιότερα ήταν πιο 'ελαστικοί'.

3. Γνωρίζει κάποιος περίπου πόσες ώρες δουλεύουν στις ναυτιλιακές; Εκτός από τους λογιστές που έχω ακούσει ότι το ωράριο τους είναι fixed.

4. Με ένα πτυχίο οικονομικών και με ένα πτυχίο στο shipping management σε τι κλάδους μπορεί να δουλέψει κάποιος σε μια ναυτιλιακή εταιρία;

Κάθε απάντηση καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top