Μεταπτυχιακό ή σεμινάρια;

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Γειά σας. Μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια να μπω σε μεταπτυχιακό σκέφτομαι να παρακολουθήσω κάποιο 6μηνο σεμινάριο Ειδικής Αγωγής.
Από όσο βλέπω είναι μοριοδοτούμενο και σε εισάγει στους πίνακες ειδικής. Πέρα από αυτό μου φαίνεται και ενδιαφέρον. Αξίζει τον κόπο; γιατί το κόστος είναι και μεγάλο.. Προς το παρόν ενεργές προκηρύξεις για μεταπτυχιακα δεν υπάρχουν πρέπει να περιμένω. Να το επιδιώξω επομένως; Όποιος γνωρίζει η βοήθεια θα είναι πολύτιμη.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Εξωτερικό; Δεν αναφέρομαι για Αγγλία.
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γειά σας. Μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια να μπω σε μεταπτυχιακό σκέφτομαι να παρακολουθήσω κάποιο 6μηνο σεμινάριο Ειδικής Αγωγής.
Από όσο βλέπω είναι μοριοδοτούμενο και σε εισάγει στους πίνακες ειδικής. Πέρα από αυτό μου φαίνεται και ενδιαφέρον. Αξίζει τον κόπο; γιατί το κόστος είναι και μεγάλο.. Προς το παρόν ενεργές προκηρύξεις για μεταπτυχιακα δεν υπάρχουν πρέπει να περιμένω. Να το επιδιώξω επομένως; Όποιος γνωρίζει η βοήθεια θα είναι πολύτιμη.


Δες το ΠΜΣ του ΕΑΠ "Επιστήμες της Αγωγής: Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση Ατόμων με Προβλήματα Προφορικού και Γραπτού λόγου". Νομίζω βγάζουν προκήρυξη και μέσα στο χρόνο.
 

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Γειά σας. Μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια να μπω σε μεταπτυχιακό σκέφτομαι να παρακολουθήσω κάποιο 6μηνο σεμινάριο Ειδικής Αγωγής.
Από όσο βλέπω είναι μοριοδοτούμενο και σε εισάγει στους πίνακες ειδικής. Πέρα από αυτό μου φαίνεται και ενδιαφέρον. Αξίζει τον κόπο; γιατί το κόστος είναι και μεγάλο.. Προς το παρόν ενεργές προκηρύξεις για μεταπτυχιακα δεν υπάρχουν πρέπει να περιμένω. Να το επιδιώξω επομένως; Όποιος γνωρίζει η βοήθεια θα είναι πολύτιμη.

Μιας και είσαι Θεσσαλονίκη, κοίταξε και το μεταπτυχιακό " Παιδαγωγική Επιστήμη " με κατεύθυνση "Ειδική Αγωγή" στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο. Το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό αναφέρει ότι δεν έχει δίδακτρα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top