Μεταπτυχιακό Κλινική Ψυχολογία Εκπα

avatar20

Νεοφερμένος

Η avatar20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Ενδιαφέρομαι να δώσω εξετάσεις για το μεταπτυχιακό της κλινικής του εκπα αλλά αναρωτιέμαι ένα δεν αρκεί η κατά μονας προετοιμασία και χρειάζεται και η υποστήριξη από φροντιστήριο. Γνωρίζει κάποιος κάτι ή έχει κάποια γνώμη για αυτό;
Σας ευχαριστώ
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Φροντιστήριο για εξετάσεις μεταπτυχιακού;

Ειλικρινά πρώτα φορά το ακούω και είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής.
 

avatar20

Νεοφερμένος

Η avatar20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ναι μέσα σε μια έρευνα που έκανα συνειδητοποίησα ότι υπάρχει κάτι ανάλογο και είπα να το διερευνησω τι γίνεται τι ισχύει
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
ναι μέσα σε μια έρευνα που έκανα συνειδητοποίησα ότι υπάρχει κάτι ανάλογο και είπα να το διερευνησω τι γίνεται τι ισχύει
Μάλλον κάποιος φροντιστηριατζής ψάχνει για εύκολα θύματα.

Και από την στιγμή που σε έβαλε σε σκέψεις, μάλλον πέτυχε.
 

avatar20

Νεοφερμένος

Η avatar20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
δεν ξέρω εγώ το σκέφτομαι από τη πλευρά του ανταγωνιστικου πλεονεκτήματος αλλά μπορεί αν έχεις δίκιο
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
δεν ξέρω εγώ το σκέφτομαι από τη πλευρά του ανταγωνιστικου πλεονεκτήματος αλλά μπορεί αν έχεις δίκιο
Τα μεταπτυχιακά δεν είναι αποκλειστικά γραπτός διαγωνισμός, αλλά εξετάζονται και ολιστικά τα προφίλ των υποψηφίων.

Π.χ. στο δικό μου (στατιστικής) μέτρησαν ναι μεν κάποιες γραπτές εξετάσεις, αλλά και το από ποιά σχολή έρχεσαι, τι μαθήματα έχεις περασμένα, σε πόσα χρόνια την έβγαλες (πολύ σοσ ιδίως για κάποιον σαν εμένα που είμαι από σχολή με μο αποφοίτησης τα 8 χρόνια) κλπ κλπ. Εγώ σκέψου στις εξετάσεις ήμουν από τους τελευταίους που γράψαν καλά.

Όλα αυτά, εννοείται, αν μιλάμε για δημόσιο πανεπιστήμιο και χωρίς δίδακτρα. Άπαξ και υπάρχει κασέ, μετά και το τούβλο μπαίνει.
 

avatar20

Νεοφερμένος

Η avatar20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγώ καταλαβαίνω ότι εδώ παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο οι εξετάσεις ειδικά όταν παίρνει 25 άτομα μόνο, έχει και συνέντευξη οκ. δεν ξέρω τι θα μετρήσει περισσότερο γιατί μιλάμε και για εκπα δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα εκεί
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα μεταπτυχιακά δεν είναι αποκλειστικά γραπτός διαγωνισμός, αλλά εξετάζονται και ολιστικά τα προφίλ των υποψηφίων.

Π.χ. στο δικό μου (στατιστικής) μέτρησαν ναι μεν κάποιες γραπτές εξετάσεις, αλλά και το από ποιά σχολή έρχεσαι, τι μαθήματα έχεις περασμένα, σε πόσα χρόνια την έβγαλες (πολύ σοσ ιδίως για κάποιον σαν εμένα που είμαι από σχολή με μο αποφοίτησης τα 8 χρόνια) κλπ κλπ. Εγώ σκέψου στις εξετάσεις ήμουν από τους τελευταίους που γράψαν καλά.

Όλα αυτά, εννοείται, αν μιλάμε για δημόσιο πανεπιστήμιο και χωρίς δίδακτρα. Άπαξ και υπάρχει κασέ, μετά και το τούβλο μπαίνει.
Όχι μιλάμε για δημόσιο με δίδακτρα
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
εγώ καταλαβαίνω ότι εδώ παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο οι εξετάσεις ειδικά όταν παίρνει 25 άτομα μόνο, έχει και συνέντευξη οκ. δεν ξέρω τι θα μετρήσει περισσότερο γιατί μιλάμε και για εκπα δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα εκεί
Κοίταξε εννοείται ανταγωνισμός υπάρχει πάντα, πόσο δε για ΕΚΠΑ που το θεωρώ κορυφή των θεωρητικών σπουδών.

Απλά γενικά δε νομίζω αν ανέβει κάποιος πιο ψηλά από σένα να εξαρτηθεί σε απόδοση σε γραπτή εξέταση τόσο πολύ ώστε να χρειαστεί φροντιστήριο. Για εμένα θα μετρούσε πιο πολύ να έχεις παρακολουθήσει σχετικά μαθήματα, αν έχεις συστατική επιστολή από κάποιον μέσα από το ΕΚΠΑ.

Θέλω να πω παίζουν πολλά, και δεν υπονοώ ότι έχει βύσματα κλπ. Απλά πρέπει να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα σαν υποψήφιος/α.
 

avatar20

Νεοφερμένος

Η avatar20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
οποιαδήποτε άλλη γνώμη είναι ευπρόσδεκτη! :happy:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top