Μετακόμιση, ηλεκτρικές συσκευές

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Γεια σας
Πρόκειται να μετακομίσω σε νέο φοιτητόσπιτο. Στο νεό σπίτι μου λένε της ηλεκτρικές συσκευές αν τις θέλω, πρέπει να αγοράσω γιατί είναι της προηγούμενης φοιτήτριας. Μου έιπαν μου τα αφήνουν όλα μαζί μισό τιμής συνολικά 500 ευρώ, και αν θέλω συγκεκριμένες ανάλογα κατεβαίνει και η τιμή.

Τώρα, στο σπίτι που έιμαι ακόμα, είχαν αγοράσει οι δικοί μου στρώμα και φουρνάκι, και τα δύο, καλά, ακριβά. Το στρώμα αγοράστηκε γιατί αυτό που είχε βρωμούσε, και το φουρνάκι γιατί μετά που οι δικοί μου χάλασαν αυτό που έιχε πλένοντας το και μου πήραν καινούργιο. Το παλιό ωστόσο με το ζώρι λειτουργούσε.

Λέτε γίνεται να πάρω στρώμα και φουρνάκι μαζί μου, αφού ουσιαστικά εγώ τα πλήρωσα, ή θα παραπονεθέι η ιδιοκτήτρια επειδή πέταξα τα παλιά;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Γεια σας
Πρόκειται να μετακομίσω σε νέο φοιτητόσπιτο. Στο νεό σπίτι μου λένε της ηλεκτρικές συσκευές αν τις θέλω, πρέπει να αγοράσω γιατί είναι της προηγούμενης φοιτήτριας. Μου έιπαν μου τα αφήνουν όλα μαζί μισό τιμής συνολικά 500 ευρώ, και αν θέλω συγκεκριμένες ανάλογα κατεβαίνει και η τιμή.

Τώρα, στο σπίτι που έιμαι ακόμα, είχαν αγοράσει οι δικοί μου στρώμα και φουρνάκι, και τα δύο, καλά, ακριβά. Το στρώμα αγοράστηκε γιατί αυτό που είχε βρωμούσε, και το φουρνάκι γιατί μετά που οι δικοί μου χάλασαν αυτό που έιχε πλένοντας το και μου πήραν καινούργιο. Το παλιό ωστόσο με το ζώρι λειτουργούσε.

Λέτε γίνεται να πάρω στρώμα και φουρνάκι μαζί μου, αφού ουσιαστικά εγώ τα πλήρωσα, ή θα παραπονεθέι η ιδιοκτήτρια επειδή πέταξα τα παλιά;
Το στρωμα να το παρεις ειναι ακριβο και εχει το αρωμα σου.. το φουρνακι αστο , δεν εχει αξια
αμα θελει η κυρα και το στρωμα παρε αυτο απο το νεο σπιτι και πηγαινε της το.
Το ιδιο μπορεις να κανεις και για το φουρνακι αν δεν σου κανει το καινουργιο στο νεο σπιτι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Κανονικά πρέπει να αφήσεις ένα σπίτι όπως το βρήκες. Αν το βρήκες με στρώμα και φουρνάκι έτσι πρέπει να το αφήσεις. Εξήγησε της όμως π.χ. πως το στρώμα ήταν βρώμικο κ.λπ. για να μην της τα αφήσεις.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top