Μετά από τη σχολή Πληροφορικής, Ιατρική. Πως όμως;

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!! Είμαι καινούριο μέλος του forum αν και επισκέπτομαι τη σελίδα αυτή αρκετό καιρό τώρα.

Θα ήθελα τη συμβουλή σας πάνω στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω τον τελευταίο καιρό. Είμαι φοιτήτρια Πληροφορικής, ήδη στο 4ο έτος. Σε αυτή τη σχολή πέρασα κατά τύχη καθώς ο στόχος μου από μικρή ήταν να σπουδάσω Ιατρική. Δυστυχώς όμως κατάφερα να βγάλω λίγο λιγότερο από 18000 μόρια και δεν μπόρεσα να εισαχθώ στη σχολή που ήθελα. Δεν ξαναέδωσα Πανελλήνιες, το γιατί ακόμα και τώρα δεν ξέρω να σας το πω. Μάλλον ήμουν κουρασμένη ψυχολογικά και απογοητευμένη από τον εαυτό μου γενικότερα. Το θέμα είναι ότι ποτέ μα ποτέ δε μου άρεσε η σχολή στην οποία είμαι. Προσπαθώ να βρω κάτι που να μου αρέσει αλλά μάταια... Αποτέλεσμα αυτού είναι φυσικά να χρωστάω πολλά μαθήματα (αν και από πέρυσι το παλεύω και τα έχω μαζέψει κάπως)

Πρόσφατα αποφάσισα να μην το βάλω κάτω και να προσπαθήσω έστω και τώρα (στα γεράματα :P) να ακολουθήσω το όνειρό μου και να σπουδάσω αυτό που πάντα ήθελα. Άρχισα λοιπόν τη σχετική έρευνα για τις κατατακτήριες εξετάσεις και δυστυχώς διαπίστωσα ότι τα πράγματα δεν είναι και πολύ ευνοϊκά καθώς ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και ο αριθμός εισακτέων σχεδόν ανύπαρκτος. Από την άλλη αν στραφώ στις Πανελλήνιες πάλι θα πρέπει να αφιερώσω το ελάχιστο ένα χρόνο και πολύ προσπάθεια καθώς δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα από την ύλη που είχαμε τότε. Εξάλλου με τις Πανελλήνιες θα περάσω στο πρώτο έτος ενώ με τις κατακτήριες στο δεύτερο (νομίζω δηλαδή). Έχει κανένας εμπειρία από κατατακτήριες; Βρέθηκε ποτέ κανείς από εσάς ή κάποιος γνωστός σας σε παρόμοιο δίλημμα; Τι μου προτείνετε; Μήπως να τα παρατήσω τελικά; Είμαι σε απόγνωση πια...

ΥΓ: Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!! Είμαι καινούριο μέλος του forum αν και επισκέπτομαι τη σελίδα αυτή αρκετό καιρό τώρα.

Θα ήθελα τη συμβουλή σας πάνω στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω τον τελευταίο καιρό. Είμαι φοιτήτρια Πληροφορικής στο Παπει, ήδη στο 4ο έτος. Σε αυτή τη σχολή πέρασα κατά τύχη καθώς ο στόχος μου από μικρή ήταν να σπουδάσω Ιατρική. Δυστυχώς όμως κατάφερα να βγάλω λίγο λιγότερο από 18000 μόρια και δεν μπόρεσα να εισαχθώ στη σχολή που ήθελα. Δεν ξαναέδωσα Πανελλήνιες, το γιατί ακόμα και τώρα δεν ξέρω να σας το πω. Μάλλον ήμουν κουρασμένη ψυχολογικά και απογοητευμένη από τον εαυτό μου γενικότερα. Το θέμα είναι ότι ποτέ μα ποτέ δε μου άρεσε η σχολή στην οποία είμαι. Προσπαθώ να βρω κάτι που να μου αρέσει αλλά μάταια... Αποτέλεσμα αυτού είναι φυσικά να χρωστάω πολλά μαθήματα (αν και από πέρυσι το παλεύω και τα έχω μαζέψει κάπως)

Πρόσφατα αποφάσισα να μην το βάλω κάτω και να προσπαθήσω έστω και τώρα (στα γεράματα :P) να ακολουθήσω το όνειρό μου και να σπουδάσω αυτό που πάντα ήθελα. Άρχισα λοιπόν τη σχετική έρευνα για τις κατατακτήριες εξετάσεις και δυστυχώς διαπίστωσα ότι τα πράγματα δεν είναι και πολύ ευνοϊκά καθώς ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και ο αριθμός εισακτέων σχεδόν ανύπαρκτος. Από την άλλη αν στραφώ στις Πανελλήνιες πάλι θα πρέπει να αφιερώσω το ελάχιστο ένα χρόνο και πολύ προσπάθεια καθώς δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα από την ύλη που είχαμε τότε. Εξάλλου με τις Πανελλήνιες θα περάσω στο πρώτο έτος ενώ με τις κατακτήριες στο δεύτερο (νομίζω δηλαδή). Έχει κανένας εμπειρία από κατατακτήριες; Βρέθηκε ποτέ κανείς από εσάς ή κάποιος γνωστός σας σε παρόμοιο δίλημμα; Τι μου προτείνετε; Μήπως να τα παρατήσω τελικά; Είμαι σε απόγνωση πια...

ΥΓ: Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! :)

Περιηγούμενη θα μπορέσεις και από άλλα μηνύματα να διαπιστώσεις ότι δεν είσαι η μοναδική που σκέφτεται να αλλάξει σχολή μετά από χρόνια φοίτησης σε κάποια που βρέθηκε "τυχαία".
Δυστυχώς πληροφορίες για αυτό που ζητάς δεν έχω να σου δώσω, αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής: Έχεις σκεφτεί να καταφέρεις να τελειώσεις τη σχολή και ακολούθως να προσπαθήσεις να συνδυάσεις τις γνώσεις σου σε εφαρμογές ιατρικής? Πχ. Να κάνεις ένα μεταπτυχιακό στη βιοπληροφορική. Οκ, αν το όνειρό σου είναι η "κλασσική" έννοια του γιατρού τότε προφανώς αυτό που λέω είναι άκυρο, απλά ρίχνω μια ιδέα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! Συγνώμη, δεν ήμουν σαφής στο μήνυμά μου παραπάνω και έχεις δίκιο. Όλα αυτά που λέω να κάνω θα γίνουν αφού τελειώσω τη σχολή στην οποία είμαι. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω τη δύναμη να τα παρατήσω τώρα μετά από τόσα χρόνια και τόσες προσπάθειες. Έχω κουραστεί πολύ για να περάσω τα μαθήματα που έχω περάσει και δε θέλω να πάει χαμένος ο κόπος μου. Αυτό που λες για το μεταπτυχιακό δε με καλύπτει. Θα είναι κάτι σαν υποκατάστατο και πολύ φοβάμαι ότι θα μου μείνει απωθημένο. Το μόνο που σκέφτομαι είναι να κάνω ένα μεταπτυχιακό όταν τελειώσω και την Ιατρική που να έχει σχέση και με τις δύο επιστήμες. Θα ήταν κάτι πολύ ενδιαφέρον αλλά είναι πάαααρα πολύ μακρινό ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεδομενου οτι αυτην την στιγμη εισαι στο 4ο ετος της πληροφορικης, και θες να τελιωσεις πρωτα, αν θεωρισουμε οτι θα τελιωσεις φετος, και οτι καταφερνεις να περασεις ιατρικη, και μπεις κατευθειαν στον δευτερο χρονο, θα εχεις 6 χρονια ακομα μπροστα σου για σπουδες. Και μετα απο αυτο θα πρεπει να κανεις και το αγροτικο (αλλα 2 χρονια νομιζω). Σε 8 χρονια απο τωρα δλδ, το 2016, θα εχεις τελιωσει με τις σχολες σου, και θα αρχισεις να ψαχνεις για δουλεια (γιατι δεν εχουν και αμεση αποροφιση οι γιατροι, θα χρειαστει να δουλεψεις σε καπιο ιδιωτικο ιατριο η να ανοιξεις δικο σου) την οπια δεν ξερεις ποσο αργοτερα θα την βρεις, και ολα αυτα αν δεν θες μεταπτυχιακο (τα οπια νομιζω ειναι το λιγοτερο 2 χρονια). Μπορει δλδ να αρχισεις να ψαχνεις δουλεια και σε 10 χρονια, το 2018.... Εισαι σιγουρι οτι αξιζει τον κοπο; Δεν θελω να σε αποθαρινω, αλλα πιστευεις πως ειναι πραγματικα κατι που θες οποσδηποτε να το κανεις, κατι που αν δεν το κανεις θα αιστανεσε μιση; Αν ειναι ετσι και πραγματικα αξιζει τον κοπο, και εχεις και την δυνατοτιτα να το κανεις καντο. Απλα σκεψου οτι εγω που αυτην την στιγμη ειμαι στην πρωτη λυκειου θα βγω στην αγορα εργασιας κατα το 2015-2016.... εχουμε δλδ μια διαφορα ηλικιας 6χρονια (αν δεν ειχες χασει καπια χρονια στο σχολειο) αλλα θα ειμαστε ιδιοι ηλικιακα στον εργασιακο τομεα... Αυτο βεβαια μπορει να ειναι και δικο σου οφελος, εφοσων θα εχεις περισσοτερα πτυχια...
Βασικα δεν μπορει να σου πει καπιος τι ειναι καλητερο και τι χοιροτερο... ολα ειναι με πιθανοτιτες.. κανε αυτο που εσυ πιστευεις ειναι καλητερο, και ειτε θα σου βγει, ειτε θα σου μεινει η εμπειρια... Οπως λεει και ο καβαφης, ακομα και αν δεν φτασεις στην Ιθακη θα σου μεινει το ταξιδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και εμενα το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι κατι για βιοπληροφορικη.Σε αυτο που λεει ο Κρονος δεν εχει αδικο με τα χρονια.
Η βιοπληροφορικη τωρα αρχιζει να αναπτυσσεται.Μπορεις να ριξεις μια ματια σε μεταπτυχιακα προγραμματα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το εψαξα κι εγω για κατατακτηριες...
ειδικα οταν 4 συμφοιτητες μου μπηκαν με κατατακτηριες ιατρικη!
με τη νεα συνθηκη οντως τα πραγματα δεν ειναι πολυ ευνοικα. μπαινεις στο τριτο εξαμηνο και χρωστας τα δυο προηγουμενα, εκτος αν μπορεις να τα περασεις επειδη τα εκανες ηδη στην προηγουμενη σχολη, αν ειναι σχετικη (η πληροφορικη δεν ειναι).
αιτησεις 1-15 νοεμβριου, εξετασεις αρχες του επομενου ετους και ΠΟΛΥ διαβασμα που πρεπει να εχεις ξεκινησει απο τις αρχες του προηγουμενου ετους.. συνηθως το κοστος αν θες να πας φροντιστηριο ειναι γυρω στα 4 χιλιαρικα, συν σημειωσεις και φωτοτυπιες.

τι να σου πω, εγω 4 χρονια ανυπομονουσα να τελειωσω για να δωσω κατατακτηριες, και οταν ηρθε η ωρα αλλαξα τελειως κλαδο και εδωσα κατατακτηριες σε ΑΣΧΕΤΗ σχολη! :P

παντως αν το αποφασισεις, εχω να σου δωσω μερικα παλια θεματα και τις απαντησεις τους, που ηταν καθαρα φυσικοθεραπευτικα ;)

ελπιζω να σε βοηθησα λιγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Γνωρίζω ότι είναι πολλά τα χρόνια καθώς επίσης και ότι στην καλύτερη περίπτωση θα ξεκινήσω δουλειά γύρω στα 40 μου. Έχω πλήρη επίγνωση της παρούσας κατάστασης με τη σχολή αυτή αλλά τι να κάνω που το θέλω από μικρή; Πολλές φορές εύχομαι να περάσω και να μη μου αρέσει τελικά για να γλιτώσω και τόσα χρόνια αλλά το βρίσκω πολύ δύσκολο εως απίθανο. Η βιοπληροφορική δε με ενδιαφέρει αφού δε μου αρέσει καθόλου η Πληροφορική και ό,τι έχει να κάνει με αυτή την επιστήμη. Πώς την πάτησα έτσι ρε γμτ; Υπάρχει κανένας που να ξέρει κάτι (οτιδήποτε) από κατατακτήριες;

Όσο για τον χρόνο, dark_kronos τα 10 χρόνια που λες είναι το πολύ αισιόδοξο σενάριο. Ξέχασες να υπολογίσεις την ειδικότητα που παίρνει γύρω στα 10+ χρόνια μαζί με τις αναμονές (για να μη σου πω ότι μόνο η αναμονή είναι τόσα χρόνια...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Συγνώμη για το διπλό post αλλά τώρα είδα το μήνυμά σου Giovanna. Νομίζω ότι θα τα χρειαστώ τα παλιά θέματα που λες. Ό,τι βρίσκω καλό είναι... :) Το άσχημο είναι ότι από τότε που άλλαξε το σύστημα των κατατακτήριων εξετάσεων ευνοούνται αυτοί που έχουν κάποιο μέσο και σχεδόν ποτέ δεν είναι αυτοί που διαβάζουν. Γι'αυτό και σκεφτόμουν μήπως έδινα ξανά Πανελλήνιες αλλά ακόμα κι αυτό δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό. Ουφ... Είμαι πολύ μπερδεμένη... :confused::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αυτό που θέλω εγώ να σου πω είναι, σε κάθε περίπτωση, να μην το βάλεις κάτω. Να κάνεις αυτό που πραγματικά σου αρέσει. Οι Πανελλήνιες δεν είναι πλέον τίποτα- είναι καθαρά θέμα διαβάσματος, μην πω απλής αποστήθισης. Ειδικά Χημεία και Βιολογία, θυμάμαι οι φίλοι μου πήγαιναν για να γράψουν μεγάλους βαθμούς (τώρα είμαι δεύτερο έτος). Απλά πρέπει να το βάλεις ως κύριο στόχο και να συγκεντρωθείς σε αυτόν. Απλά έχε στο μυαλό σου ότι η σχολή που έχεις διαλέξει είναι δύσκολη και απαιτεί πολλά χρόνια σπουδών και διαβάσματος. Καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δηλαδή πιστεύεις ότι είναι καλύτερα να δώσω Πανελλήνιες αντί για κατατακτήριες; Πιστεύω πως αυτή τη φορά δε θα το βάλω κάτω. Το έχω μετανιώσει που δεν προσπάθησα δεύτερη φορά και λέω πως τώρα δε θα το αφήσω στη μοίρα του. Θα το κυνηγήσω και θα προσπαθήσω να τα καταφέρω. Απλά είναι όλα τόσο μπερδεμένα στο μυαλό μου και προσπαθώ να βγάλω μία άκρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δες τα υπερ και τα κατα. Αν δώσεις κατατακτήριες θα διαβάσεις πολύ, αλλά θα είναι πράγματα που θα σου χρειαστούν και θα μπεις απευθείας στο 2ο -νομίζω- έτος... Από την άλλη, αν δώσεις Πανελλήνιες θα διαβάσεις στάνταρ πράγματα, δεν θα είναι σε καμία περίπτωση τόσο δύσκολα ούτε τόσο εξειδικευμένα και είναι γενικά ένας πιο σίγουρος τρόπος να περάσεις. Άσε που αν δώσεις κατατακτήριες θα βρεθείς να χρωστάς όλα τα μαθήματα τους 1ου έτος (κι άλλο διάβασμα δηλαδή!) και μπορεί να σας ρωτήσουν τίποτα περίεργο που να μην το έχεις ξαναδεί ποτέ και να βρεθείς απ' έξω, χωρίς λόγο και αιτία! (δεν ξέρω αν τα κάνουν στη σχολή που είσαι τώρα αυτά, σε εμάς όμως το έχουν κάνει πλέον σύστημα! Ξέρουμε ότι είναι 2-3 μαθήματα, που αν δεν τα δώσουμε 6 φορές δε θα τα περάσουμε! Είναι θέμα καθηγητή...:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε μπαινεις στο δευτερο ετος λεμε ρε παιδια...
μπαινει δευτερο η τριτο εξαμηνο απο οσο ξερω (αναλογα τα γραφειοκρατικα και τη σχολη) και ΗΔΗ να χρωστας τα μαθηματα του προηγουμενου!! σιγα δλδ τα χρονια που κερδιζεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Καλύτερα Πανελλήνιες δηλαδή;; Αξίζει να το περάσω όλο αυτό όμως, εννοώ την προετοιμασία για τις Πανελλήνιες... Υπάρχει κανένας που έκανε κάτι αντίστοιχο; Δηλαδή, τελείωσε μία σχολή και μετά έδωσε ξανά εξετάσεις πανελλαδικά για δεύτερη... Κάποιος να μου πει από την εμπειρία του τι είναι καλύτερο. Ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ και συγνώμη αν γίνομαι κουραστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οι πανελληνιες ειναι μαλλον χειροτερο παλουκι...
γιατι εχεις και την αβεβαιοτητα, οτι μπορει να μη γραψεις καλα και να πανε ΟΛΑ στο δγιαολο!

εγω προσωπικα θα διαλεγα κατατακτηριες εκτος αν ημουν πολυ καλη και συνειδητοποιημενη στο σχολικο διαβασσμα... προσωπικα το μισουσα και το μισω και δε θα το ξανα αντεχα!

κατατακτηριες εδωσα λοιπον..
αλλα παιδια εχουν δωσει ξανα πανελληνιες...
χαρακτηριστικο παραδειγμα η μισελ, αν το δει το ποστ θα σου πει σιγουρα την εμπειρια της. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

felicita

Νεοφερμένος

Ο felicita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα παιδιά....
βρήκα το forum πολύ ενδιαφέρον και επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για κατατακτήριες εξετάσεις στην ιατρική....μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει κάτι παρόμοιο για να μου πει την εμπειρία του????? Ακόμη, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν κάποιος μπορούσε να μου δώσει τα βιβλία να τα βγάλω φωτοτυπίες και να του τα επιστρέψω??? Αξίζει τον κόπο ναμπω σε αυτή τη διαδικασία γιατί το θέλω πάρα πολύ να μπω στην ιατρική?????
Ευχαριστώ εκ των προτέρων......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά....
βρήκα το forum πολύ ενδιαφέρον και επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για κατατακτήριες εξετάσεις στην ιατρική....μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει κάτι παρόμοιο για να μου πει την εμπειρία του????? Ακόμη, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν κάποιος μπορούσε να μου δώσει τα βιβλία να τα βγάλω φωτοτυπίες και να του τα επιστρέψω??? Αξίζει τον κόπο ναμπω σε αυτή τη διαδικασία γιατί το θέλω πάρα πολύ να μπω στην ιατρική?????
Ευχαριστώ εκ των προτέρων......

Αξίζει τον κόπο αν και μόνο αν το θες πραγματικά...
Και εγώ σκέφτομαι να αρχίζω το διάβασμα για κατακτήριες.....
Περιμένω νέα σας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
αν το θέλεις πραγματικά να το κάνεις..... και εγώ θα δώσω του χρόνου για αγγλική φιλολογία γιατί αυτό ήθελα αλλά από χαζομάρα δεν είχα δηλώσει αγγλικά! follow your dream :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top