Μελομακάρονα Vs Κουραμπιέδες

Μελομακάρονα Vs Κουραμπιέδες
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 201)
  • Μελομακάρονα

  • Κουραμπιέδες

  • Και τα δύο!

  • Τίποτα από τα δύο!

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Κουραμπιεδες και παλι κουραμπιεδες! Με μπολικη ζαχαριτσα φυσικα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τι λέτε ρε παιδιά οι κουραμπιέδες είναι απαίσιοι. :| Εγώ μόνο την άχνη θέλω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κουραμπιέδες δαγκωτό! :clapup: Μελομακάρονα τρώω 1 όταν τα φτιάχνουμε και αν . Δε μαρέσουν τα μελάτα-σιροπιαστά γλυκά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Μελομακάρονα εννοείται και ειδικά με σοκολάτα είναι πειρασμός ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αχ μη μιλατε για μελομακαρονα και θα φαω ακριβως σε ενα απο τωρα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Δεν υφίσταται σύγκριση. Μελομακάρονο με μπόλικο μελάκι και ακόμα καλύτερα αν έχει σοκολατένια επικάλυψη :blink:
Θέλω Χριστούγεννααααα :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το ματς εχει ληξει απο τα αποδυτηρια.

Τα μελομακαρονα με τους κουραμπιεδες ειναι σαν την μαγιονεζα και την μουσταρδα. Οταν δεν εχεις το καλο (μαγιονεζα/μελομακαρονο) θα βολευτεις με το δευτερο (μουσταρδα/κουραμπιες)

Απαιτω να καθιερωθει επισημη παρασκευη μελομακαρονων ολους τους μηνες του χρονου

ΥΓ. Οσοι τρωτε μελομακαρονα με σοκολατα μην λετε οτι τρωτε μελομακαρονα. Εχετε παρει δυο φοβερα γλυκα και τα εχετε ενωσει δημιουργωντας κατι απαισιο. Θανατος στα μελομακαρονα με σοκολατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Το ματς εχει ληξει απο τα αποδυτηρια.

Τα μελομακαρονα με τους κουραμπιεδες ειναι σαν την μαγιονεζα και την μουσταρδα. Οταν δεν εχεις το καλο (μαγιονεζα/μελομακαρονο) θα βολευτεις με το δευτερο (μουσταρδα/κουραμπιες)

Απαιτω να καθιερωθει επισημη παρασκευη μελομακαρονων ολους τους μηνες του χρονου

ΥΓ. Οσοι τρωτε μελομακαρονα με σοκολατα μην λετε οτι τρωτε μελομακαρονα. Εχετε παρει δυο φοβερα γλυκα και τα εχετε ενωσει δημιουργωντας κατι απαισιο. Θανατος στα μελομακαρονα με σοκολατα

Πεθαίνω :no: Πώς γίνεται να μη σου αρέσει αυτό το θείο έδεσμα; Η σοκολάτα πάει παντού, ακόμα και στο μελομακάρονο. Είναι πασπαρτού να πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το μελι κι η σοκολατα δεν ειναι φιλοι. Πολυ ωραια και τα δυο αλλα μαζι δεν κανουνε χωριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ στο ότι τα μελομακάρονα χωρίς σοκολάτα είναι πιο ωραία! ^^ Οπως και οι κουραμπιέδες χωρίς σοκολάτα. :redface: Δε λέω, τέλεια η σοκολάτα, αλλά προσωπικά δε μου κάθεται τόσο καλά στη γεύση όταν συνδυάζεται με τα παραπάνω γλυκά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Καλά μέλι με κακάο δεν έχετε φάει; Θα με τρελάνετε; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Υπαρχουν και κουραμπιεδες με σοκολατα;;;;;;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γκίνης

Νεοφερμένος

Ο Γκίνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Υπαρχουν και κουραμπιεδες με σοκολατα;;;;;;; :confused:

Μη το συζητάς καθόλου, δραματική εμπειρία. Μείνε μακριά. :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπαρχουν και κουραμπιεδες με σοκολατα;;;;;;; :confused:




Και όμως! Τσ τσ τσ δε ξέρετε από γλυκά! :pfff:

:flowers:

Καλά μέλι με κακάο δεν έχετε φάει; Θα με τρελάνετε; :confused:

Εγώ και γλάσο σοκολάτας με μέλι που έχω δοκιμάσει, πάλι δε μου άρεσε. :P Γενικά δε μου αρέσει το μέλι. :oops:

συμφωνω ανωτερα απο τους κουραμπιεδες

Ανάποδα τα λες. :redface:

Μη το συζητάς καθόλου, δραματική εμπειρία. Μείνε μακριά. :no:

:hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Και εγώ, αν και τρελή με τη σοκολάτα, δεν θα τη συνδύαζα με μελομακάρονα. Όπως και να το κάνουμε, ειναι πολυ πιο ωραια ετσι, με το σιροπακι και το μέλι τους :D Και εγω ψηφίζω να εχουμε μελομακάρονα οποιαδήποτε μέρα του χρόνου :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.



Και όμως! Τσ τσ τσ δε ξέρετε από γλυκά! :pfff:

:flowers:



Εγώ και γλάσο σοκολάτας με μέλι που έχω δοκιμάσει, πάλι δε μου άρεσε. :P Γενικά δε μου αρέσει το μέλι. :oops:



Ανάποδα τα λες. :redface:



:hehe: :hehe: :hehe:

Κουραμπιες χωρις να λερωσεις τα παντα απο τη ζαχαρη δεν ειναι κουραμπιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και εγώ, αν και τρελή με τη σοκολάτα, δεν θα τη συνδύαζα με μελομακάρονα. Όπως και να το κάνουμε, ειναι πολυ πιο ωραια ετσι, με το σιροπακι και το μέλι τους :D Και εγω ψηφίζω να εχουμε μελομακάρονα οποιαδήποτε μέρα του χρόνου :pfff:
Αχ και γω αν δεν βαριόμουν τέρμα και το καλοκαίρι θα έφτιαχνα. Άντε να δούμε φέτος. :hehe: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ζω για τη στιγμή που θα πάω στο πατρικό και θα ταράξω τα μισά μελομακάρονα της μάνας. Κρυφά πάντα :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μελομακάρονα με σοκολάτα *_*
Μελομακάρονα με σοκολάτα *_*
Μελομακάρονα με σοκολάτα *_*
Δεν λέω όχι βέβαια και στα κουραμπιεδάκια με την γεύση βουτύρου :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top