Μα καλά τούρκικα;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Έστω ότι θέλει κάποιος να μάθει τούρκικα. Που πρέπει να απευθυνθεί; Που να βρει φροντιστήριο ή ιδιαίτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Oι γερμανοι ήρθαν 4 χρόνια, την κάνανε μετά και έκτοτε έχουμε καλές σχέσεις. Με τους τούρκους εδώ και 600 χρόνια είμαστε στα μαχαίρια, μη συγκρίνετε ασύγκριτα.
οι Γερμανοι σφάξανε Εβραίους αλλα και τόσα άλλα εκατομύρια ανθρώπους και σε πιο σύγχρονες εποχές αλλα φυσικά εσένα δεν σε νοιάζει γιατί δεν ήταν Έλληνες όλοι. Ενώ αν δεν ήταν γείτονες σου οι Τούρκοι για να θέλουν να σε κατακτήσουν δεν θα σε ενδιέφερε αν έκαναν ότι έκαναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ναι. Η εποχή είναι σκληρή για ιπποτισμούς, λυπάμαι που σου χαλώ την ουτοπία. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Σου λέω, δεν ξεχνας, συμβιβάζεσαι και προχωρας μπροστα. Πως μαθαίνεις Γερμανικά στο σχολείο? Αυτοί δεν έσφαξαν? Δεν σκότωσαν? Αλλά φυσικά μ αυτο δεν έχετε κανενα πρόβλημα και καλά κάνετε. Είναι απλά μια γλώσσα

η ναζιστικη γερμανια ηταν μια ενδοξη περιοδος για μερικους γερμανους αλλα μια φρικιαστικη περιοδος για ολους τους υπολοιπους ανθρωπους(και για καποιους γερμανους που δεν θελαν τον χιτλερ) οι γερμανοι και σαν λαος και σαν κρατος εχουν κανει το ελαχιστο που θα μπορουσαν να κανουν: να ζητησουν συγγνωμη απο τους απογονους αυτων που οι προγονοι τους εσφαξαν. πισω απο μια γλωσσα συνηθως υπαρχει ενας πολιτισμος ενας λαος μια ιστορια. δεν ειναι με τιποτα απλα μια γλωσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Oι γερμανοι ήρθαν 4 χρόνια, την κάνανε μετά και έκτοτε έχουμε καλές σχέσεις. Με τους τούρκους εδώ και 600 χρόνια είμαστε στα μαχαίρια, μη συγκρίνετε ασύγκριτα.

Εσφαξαν τοσους ομως οι Γερμανοι εδω.
Ναι ειμαστε στα μαχαιρια, αλλα σε πολιτικο επιπεδο, οχι με το λαο. Και η γλωσσα ειναι πολιτισμικο στοιχειο, οχι πολιτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ειλικρινά πάντως, βγαινετε και μιλάτε κάποιοι, απ'την πατρίδα του Ψωμιάδη και του Καρατζαφέρη, λες και ξέρετε τι σας γίνεται. Και μιλάει ο άλλος απ'την Κομοτηνή και η άλλη απ'την Κύπρο και τη βρίζετε, λες κι εσείς μπορείτε να έχετε την άποψη που έχουν αυτοί για τους Τούρκους, που στο κάτω-κάτω αυτών ειναι γείτονες και φίλοι κι εσείς τους ξέρετε απ'τους "τουρκοφάγους" που κάνουν πιάτσα στην Τσιμισκή, από το ύψος της Αριστοτέλους μέχρι και την Καλαμαριά. Αλλά δεν περιμένω περισσότερα από κάποιους που συγγενεύουν με χωριό που απαγόρευσε να κρατήσει τη σημαία που η Ελλάδα του έδωσε, ένας άνθρωπος με το όνομα Οδυσσέας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι είσαι εσύ Krou. Εγώ ξέρω ότι μια χαρά μου πουλούσε μαγκιά ένας κεμαλικός λέγοντας πως θα μας μαμήσουν με τον 10πλάσιο σττρατό τους σε ένα αγγλόφωνο φόρουμ, μέχρι που τον βούλωσα λέγοντάς του για "the battle of the hotel at Gravia" :eyesup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
η ναζιστικη γερμανια ηταν μια ενδοξη περιοδος για μερικους γερμανους αλλα μια φρικιαστικη περιοδος για ολους τους υπολοιπους ανθρωπους(και για καποιους γερμανους που δεν θελαν τον χιτλερ) οι γερμανοι και σαν λαος και σαν κρατος εχουν κανει το ελαχιστο που θα μπορουσαν να κανουν: να ζητησουν συγγνωμη απο τους απογονους αυτων που οι προγονοι τους εσφαξαν. πισω απο μια γλωσσα συνηθως υπαρχει ενας πολιτισμος ενας λαος μια ιστορια. δεν ειναι με τιποτα απλα μια γλωσσα

Το 40% των Γερμανών μέχρι το 1939 είχε γραφτεί ήδη στο εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα, αφού πρώτα εξέλεξε καγκελάριο αυτόν τον ξεφτιλισμένο. Μην παραποιείς τα στοιχεία προσπαθώντας να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα...Όσο πρόβλημα έχεις με αυτούς, άλλο τόσο δικαιούσαι να έχεις και με τους Τούρκους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
οι Γερμανοι σφάξανε Εβραίους αλλα και τόσα άλλα εκατομύρια ανθρώπους και σε πιο σύγχρονες εποχές αλλα φυσικά εσένα δεν σε νοιάζει γιατί δεν ήταν Έλληνες όλοι. Ενώ αν δεν ήταν γείτονες σου οι Τούρκοι για να θέλουν να σε κατακτήσουν δεν θα σε ενδιέφερε αν έκαναν ότι έκαναν.

στο ισραήλ όμως δέν μαθαίνουν γερμανικά, ούτε να τα ακούνε δέν θέλουν.
και με το δίκιο τους.

και υπόψην οτι η γερμανία έχει ζητήσει πολλές φορές συγγνώμη και έχει αλλάξει εντελώς.

αντίθετα η τουρκία συνεχίζει ακόμα και σήμερα να προκαλεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
ανεφερες δυο απο τους μεγαλυτερους υποκριτες και αυνανες που υπαρχουν σημερα. ειδικα ο Καρατζαφυρερ ειναι ενα φασιστοειδες που το παιζει πατριωτης και καλα.

@constantinekots ξερεις ποσες φορες γερμανοι ακομα και στρατιωτες προσπαθησαν να δολοφονησουν τον χιτλερ? το οτι μπηκαν στο κομμα του δεν σημαινει οτι ηταν και υποστηρικτες του. υπηρχε και η γκεσταπο ξερεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
η ναζιστικη γερμανια ηταν μια ενδοξη περιοδος για μερικους γερμανους αλλα μια φρικιαστικη περιοδος για ολους τους υπολοιπους ανθρωπους(και για καποιους γερμανους που δεν θελαν τον χιτλερ) οι γερμανοι και σαν λαος και σαν κρατος εχουν κανει το ελαχιστο που θα μπορουσαν να κανουν: να ζητησουν συγγνωμη απο τους απογονους αυτων που οι προγονοι τους εσφαξαν. πισω απο μια γλωσσα συνηθως υπαρχει ενας πολιτισμος ενας λαος μια ιστορια. δεν ειναι με τιποτα απλα μια γλωσσα
Γιατί νομίζεις ότι οι Τούρκοι ήθελαν να σφάζουν? Φυσικά και όχι. Τους ανάγκαζαν. Είναι φτωχοί αμόρφωτοι άνθρωποι που ζουν με την ελπίδα για μια καλύτερη ζωή. Και θα έκαναν τα πάντα για να ταίσουν την οικογενειά τους με ιδανικά την πλύση εγκεφάλου που τους γίνετε σε μικρή ηλικία. Όχι ότι οι Έλληνες δεν έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι είσαι εσύ Krou. Εγώ ξέρω ότι μια χαρά μου πουλούσε μαγκιά ένας κεμαλικός λέγοντας πως θα μας μαμήσουν με τον 10πλάσιο σττρατό τους σε ένα αγγλόφωνο φόρουμ, μέχρι που τον βούλωσα λέγοντάς του για "the battle of the hotel at Gravia" :eyesup:

Δε φταιει οτι ειναι κεμαλικός, φταίει ότι έχετε (?) τον ίδιο εγκέφαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι είσαι εσύ Krou. Εγώ ξέρω ότι μια χαρά μου πουλούσε μαγκιά ένας κεμαλικός λέγοντας πως θα μας μαμήσουν με τον 10πλάσιο σττρατό τους σε ένα αγγλόφωνο φόρουμ, μέχρι που τον βούλωσα λέγοντάς του για "the battle of the hotel at Gravia" :eyesup:

Ωραια και τι θες να πεις με αυτο; Φασιστακια υπαρχουν παντου κι εγω μιλουσα με εναν Ελληναρα στρατιωτη που μου ελεγε παρομοια, "τουρκος καλος μονο νεκρος" κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δεν ξεκίνησα εγώ. Ήταν ένα mod το 1989 στο οποίο υποτίθεται ότι γίνεται πόλεμος ελλάδας τουρκίας κι άρχισε και έβριζε. Μπήκα, τον βούλωσα χωρίς βρισίδι κι έφυγα. Αν εσύ είσαι φαντασμένος παπαρορέμπελος της κακιάς ώρας δε σου φταίω εγώ ο κακομοίρης. :eyesup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Με τη Γερμανία οι συμπολίτες του Ψωμιάδη δεν έχουν πρόβλημα. Ίσα-ίσα, τους έβγαλε απ'τον κόπο να καθαρίσουν την πόλη τους απ'τους Εβραίους, όπως και οι ίδιοι είχαν επιχειρήσει αρκετές φορές πριν το 1940...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Νομίζω ξέφυγε λίγο το θέμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ειλικρινά πάντως, βγαινετε και μιλάτε κάποιοι, απ'την πατρίδα του Ψωμιάδη και του Καρατζαφέρη, λες και ξέρετε τι σας γίνεται. Και μιλάει ο άλλος απ'την Κομοτηνή και η άλλη απ'την Κύπρο και τη βρίζετε, λες κι εσείς μπορείτε να έχετε την άποψη που έχουν αυτοί για τους Τούρκους, που στο κάτω-κάτω αυτών ειναι γείτονες και φίλοι κι εσείς τους ξέρετε απ'τους "τουρκοφάγους" που κάνουν πιάτσα στην Τσιμισκή, από το ύψος της Αριστοτέλους μέχρι και την Καλαμαριά. Αλλά δεν περιμένω περισσότερα από κάποιους που συγγενεύουν με χωριό που απαγόρευσε να κρατήσει τη σημαία που η Ελλάδα του έδωσε, ένας άνθρωπος με το όνομα Οδυσσέας....

:iagree:

ευτηχώς που υπάρχεις και εσύ ο μή-καρατζαφερικός ο μή-ψωμιάδης
o άνθρωπος της προόδου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω ξέφυγε λίγο το θέμα.:P

Λίγο.
Από την γλώσσα πήγαν πάλι στα πολιτικοτέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ωραια και τι θες να πεις με αυτο; Φασιστακια υπαρχουν παντου κι εγω μιλουσα με εναν Ελληναρα στρατιωτη που μου ελεγε παρομοια, "τουρκος καλος μονο νεκρος" κτλ.

Οι φαντάροι ειναι άλλο θέμα γιατί γι'αυτο πληρώνονται. Το πρόβλημα ειναι όταν τα ακούς απο άτομα που συχνάζουν σε σχολεία, πανεπιστήμια, εκκλησίες ή τη Βουλή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Άσε ψωμιάδηδες και καρατζαφύρερ σε παρακαλώ , δεν έχουν σχέση με την κουβέντα μας. Αυτοί είναι μπαζοκατάλοιπα που αξίζουν να γίνουν σαπούνια πιο πολύ απ' ό,τι άξιζαν οι εβραίοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top