'Μαχαίρι' στις απουσίες βάζει το υπουργείο παιδείας

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Ζaraki μα δεν είναι απολύτως λογικό να παίρνουν λάθος μέτρα από την στιγμή που τα περνούν μέσα από ένα γραφείο? γιατί δεν νομιζω να βγηκε η διαμαντοπουλο να πήγε σε κανένα σχολείο να δει τα χάλια τους.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Ζaraki μα δεν είναι απολύτως λογικό να παίρνουν λάθος μέτρα από την στιγμή που τα περνούν μέσα από ένα γραφείο? γιατί δεν νομιζω να βγηκε η διαμαντοπουλο να πήγε σε κανένα σχολείο να δει τα χάλια τους.....:P
την προσβαλλεις τωρα!σιγα μην παει και σε σχολειο!αλλα και να παει αυτη θα τα δει ολα τελεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ζaraki μα δεν είναι απολύτως λογικό να παίρνουν λάθος μέτρα από την στιγμή που τα περνούν μέσα από ένα γραφείο? γιατί δεν νομιζω να βγηκε η διαμαντοπουλο να πήγε σε κανένα σχολείο να δει τα χάλια τους.....:P
Θα μπορουσε να παει, σιγα μην σκισει και κανενα καλσον.Εγω πιστευω πως ολοι γνωριζουν τα χαλια της εκπαιδευσης(δεν ειναι δα και κανενα μυστικο) αλλα οι σοβαρες αλλαγες θελουν λεφτα τα οποια κανεις δεν θα διαθεσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Θα μπορουσε να παει, σιγα μην σκισει και κανενα καλσον.Εγω πιστευω πως ολοι γνωριζουν τα χαλια της εκπαιδευσης(δεν ειναι δα και κανενα μυστικο) αλλα οι σοβαρες αλλαγες θελουν λεφτα τα οποια κανεις δεν θα διαθεσει...
μωρε με ενα μισθο ισα με την ακροπολη ξεχναμε και το ονομα μας!!!!!!χαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ένας κούκος αναμφίλεκτα δε φέρνει την άνοιξη. Καλό είναι σαν πρώτο βήμα δε λέω, αλλά υπάρχουν δεκάδες άλλα και σαφώς μεγαλύτερα προβλήματα που πρέπει να επιλυθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
αι καιρος ητανε.... κατι ειναι και αυτο... :clapup:
να ειμαστε αυστηροι οπου μας συμφερει!
:clapup: :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Απαράδεκτο!Όταν διάβασα στις ειδήσεις του σταρ(ξέρετε,εκείνα που περνάνε από κάτω) τον τίτλο του topic έγινα έξω φρενών!Και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν ότι φέτος κάποιοι "καλοπροαίρετοι" θα έχουν έναν παραπάνω λόγο για κατάληψη.Δε λέω,καλό είναι να μειωθούν οι κοπάνες γιατί το όλο θέμα καταντά γελοίο κάθε Μάιο(με τον διευθυντή να παρακαλάει τους μαθητές να φέρουν τους γονείς τους για να μη χάσουν τη χρονιά) αλλά οι μαθητές της Γ' τι φταίνε;;Εγώ για παράδειγμα σκεφτόμουν ότι θα μπορούσα να λείψω καμιά μέρα για να διαβάσω ή να κοιμηθώ λιγάκι παραπάνω και να κρατήσω όλες τις υπόλοιπες για το τέλος!Αλλά βλέπετε τα εξυπνοπούλια του υπουργείου μας δεν έχουν ιδέα από το εκπαιδευτικό σύστημα με αποτέλεσμα να βγάζουν αυθαίρετες αποφάσεις όπως αυτή!Η Διαμαντοπούλου έχει βολέψει τον γιόκα της στο Κολλέγιο και δεν της καίγεται καρφί που χιλιάδες μαθητές πνίγονται από το υπάρχον σύστημα!Επίσης,το θέμα με τα πλαστά δικαιολογητικά δε μας μαθαίνει τη διαφθορά αγαπητοί!Ακούσαμε και τα δικά σας καθέκαστα και νιώσαμε πολλές φορές τη διαφθορά στο πετσί μας!Δε χρειάζεται μείωση των απουσιών για να σταματήσει η διαφθορά στην Ελλάδα!Ας σοβαρευτούν επιτέλους κι ας κάνουν σοβαρές αλλαγές με νόημα και όχι αλλαγές του κ**λου!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Απαράδεκτο!Όταν διάβασα στις ειδήσεις του σταρ(ξέρετε,εκείνα που περνάνε από κάτω) τον τίτλο του topic έγινα έξω φρενών!Και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν ότι φέτος κάποιοι "καλοπροαίρετοι" θα έχουν έναν παραπάνω λόγο για κατάληψη.Δε λέω,καλό είναι να μειωθούν οι κοπάνες γιατί το όλο θέμα καταντά γελοίο κάθε Μάιο(με τον διευθυντή να παρακαλάει τους μαθητές να φέρουν τους γονείς τους για να μη χάσουν τη χρονιά) αλλά οι μαθητές της Γ' τι φταίνε;;Εγώ για παράδειγμα σκεφτόμουν ότι θα μπορούσα να λείψω καμιά μέρα για να διαβάσω ή να κοιμηθώ λιγάκι παραπάνω και να κρατήσω όλες τις υπόλοιπες για το τέλος!Αλλά βλέπετε τα εξυπνοπούλια του υπουργείου μας δεν έχουν ιδέα από το εκπαιδευτικό σύστημα με αποτέλεσμα να βγάζουν αυθαίρετες αποφάσεις όπως αυτή!Η Διαμαντοπούλου έχει βολέψει τον γιόκα της στο Κολλέγιο και δεν της καίγεται καρφί που χιλιάδες μαθητές πνίγονται από το υπάρχον σύστημα!Επίσης,το θέμα με τα πλαστά δικαιολογητικά δε μας μαθαίνει τη διαφθορά αγαπητοί!Ακούσαμε και τα δικά σας καθέκαστα και νιώσαμε πολλές φορές τη διαφθορά στο πετσί μας!Δε χρειάζεται μείωση των απουσιών για να σταματήσει η διαφθορά στην Ελλάδα!Ας σοβαρευτούν επιτέλους κι ας κάνουν σοβαρές αλλαγές με νόημα και όχι αλλαγές του κ**λου!:mad:
δεν εχεις και αδικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
και οι συνυποψήφιοι-συνδιαγωνιζόμενοι σου όμως στον "αγώνα" τον πανελλαδικών θα παίζουν με τους ίδιους κανόνες....οπότε ουδείς αδικημένος...

ΥΓ: νομίζω είναι η 3η φορά που το λέω σ' αυτό το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια αυτα τα μετρα σιγουρα θα ισχυσουν ?και ποιο θα ειναι το καινουργιο οριο απουσιων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Άγνωστο!Πάντως κατά πάσα πιθανότητα θα ισχύσει!Μια απορία ακόμη που μου προέκυψε είναι το τι θα κάνουν με το όριο του 15!Γιατί με την ισχύουσα νομοθεσία,όποιος βγάζει πάνω από 15 δικαιούται νομίζω να κάνει αρκετές αν όχι άπειρες απουσίες!Βέβαια στην πράξη δεν ξέρω αν ισχύει αυτό αλλά το έχω ακούσει πολλές φορές!Τώρα θα το καταργήσουν κι αυτό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Άγνωστο!Πάντως κατά πάσα πιθανότητα θα ισχύσει!Μια απορία ακόμη που μου προέκυψε είναι το τι θα κάνουν με το όριο του 15!Γιατί με την ισχύουσα νομοθεσία,όποιος βγάζει πάνω από 15 δικαιούται νομίζω να κάνει αρκετές αν όχι άπειρες απουσίες!Βέβαια στην πράξη δεν ξέρω αν ισχύει αυτό αλλά το έχω ακούσει πολλές φορές!Τώρα θα το καταργήσουν κι αυτό??
δηλαδη δεν θα τολμαμε και να αρρωστησουμε κιολας!αχψχαχααχαχαχαχαχαχχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Άγνωστο!Πάντως κατά πάσα πιθανότητα θα ισχύσει!Μια απορία ακόμη που μου προέκυψε είναι το τι θα κάνουν με το όριο του 15!Γιατί με την ισχύουσα νομοθεσία,όποιος βγάζει πάνω από 15 δικαιούται νομίζω να κάνει αρκετές αν όχι άπειρες απουσίες!Βέβαια στην πράξη δεν ξέρω αν ισχύει αυτό αλλά το έχω ακούσει πολλές φορές!Τώρα θα το καταργήσουν κι αυτό??

είχες ποτέ πρόβλημα με τις απουσίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω παιδια παντα λιγοτερες εκανα και ημουνα καλα!και μονοωρες εκανα αλλα χι κοπανες!ας πουμε τωρα στην α λυκειου στο συνολο δικ+αδικ εφτασα 55!δεν θυμαμαι καλα ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
είχες ποτέ πρόβλημα με τις απουσίες?

Όχι αλλά θέλω να ξέρω τα δικαιώματά μου..;)
Πάντως ο υπεύθυνος του τμήματός μας δεν έβαζε κάποιες απουσίες σε αυτούς που είχαν πρόβλημα και ο διευθυντής στο τέλος της χρονιάς στην κυριολεξία παρακαλούσε τους μαθητές να φέρουν δικαιολογητικά για να μη μείνουν!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top