'Μαχαίρι' στις απουσίες βάζει το υπουργείο παιδείας

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μου την έχει δώσει απίστευτα το όλο θέμα... κυρίως γιατί είναι κατά κύριο λόγο απλές φήμες... φροντίζουν ώστε να "διαρρεύσει" στο κοινό μέσω ΜΜΕ και περιμένουν να δουν την αντίδρασή του <_<

Πάντως, αν νομιμοποιηθεί η απόφαση, θα αποδειχτεί περισσότερο το γεγονός ότι η κατάσταση έχει καταντήσει ένα αίσχος. Τώρα βρήκε αυτή να ξυπνήσει?? "Είναι ντροπή"?? Ας γελασω.. Τόσα σχολεία έχουν κλείσει, πότε θα ανοίξει τα μάτια της η Διαμαντοπούλου? :/

Δεν κοιτάνε τα δικά τους χάλια καλύτερα.. αντί να θεσπίσουν και να προσαρμόσουν νέα μέτρα στις απαιτήσεις του ελληνικού εκπαιδευτικού συστήματος, παίρνουν διάσπαρτους εκπαιδευτικούς θεσμούς από άλλες χώρες και τους εντάσσουν όπου να 'ναι και άκριτα θα έλεγα.. μη χειρότερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κανένας το υποθέτω γι αυτό ρωτάω
Δεν είδα κάπου ερωτηματικό ή έστω ερωτηματική πρόταση από την οποία να απουσιάζει το ερωτηματικό. ;)
Σιγά να μην είναι και 25 λεπτά ρε συ φόκο. Cool λίγο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαγγελάνος

Νεοφερμένος

Ο Μαγγελάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλά κάνει το υπουργείο και κόβει τις απουσίες.Δεν κατάλαβα , γιατί να κάνουν κοπάνες τα καλόπαιδα?
Εμένα όταν πήγαινα σχολείο και μάθαινε η μάνα μου ότι έκανα κοπάνα , έτρωγα ένα μπερτάκι ξύλο και καθόμουν στα αυγά μου.
Αντε να διαβάσουν που μου θέλουν και έρωτες και κοπάνες...Αντε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Καλά κάνει το υπουργείο και κόβει τις απουσίες.Δεν κατάλαβα , γιατί να κάνουν κοπάνες τα καλόπαιδα?
Εμένα όταν πήγαινα σχολείο και μάθαινε η μάνα μου ότι έκανα κοπάνα , έτρωγα ένα μπερτάκι ξύλο και καθόμουν στα αυγά μου.
Αντε να διαβάσουν που μου θέλουν και έρωτες και κοπάνες...Αντε...

μα οι κοπάνες γίνονται για ιερό σκοπό...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαγγελάνος

Νεοφερμένος

Ο Μαγγελάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αν το εννοείς λυπάμαι για την ελληνική νεολαία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ποιος σου το είπε ότι είναι ώρες;

Ε τι άλλο θα μπορούσε να είναι;:confused:
Λολ.


1 απουσία = 1 ώρα :confused:


(εκτός αν είναι αποβολή πολυήμερη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Καλά κάνει το υπουργείο και κόβει τις απουσίες.Δεν κατάλαβα , γιατί να κάνουν κοπάνες τα καλόπαιδα?
Εμένα όταν πήγαινα σχολείο και μάθαινε η μάνα μου ότι έκανα κοπάνα , έτρωγα ένα μπερτάκι ξύλο και καθόμουν στα αυγά μου.
Αντε να διαβάσουν που μου θέλουν και έρωτες και κοπάνες...Αντε...
Συμφωνώ εν μέρει μαζί σου, αλλά στην Τρίτη Λυκείου δεν ισχύει αυτό που λες. Τα παιδιά κάνουν απουσίες για να διαβάσουν. Το νεο μετρο μας φέρνει σε υπερβολικά δύσκολη θέση! 7 μέρες συνολο?? Θα μας διαλύσει τελείως :/ Ουτε να αρρωστήσουμε δεν μπορούμε... του π*****...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ρε παιδιά, πρέπει να λείψετε από το σχολείο για να διαβάσετε;
Εγώ τελείωσα την Γ΄Λυκείου με 4 απουσίες!!!! (όλες αρχαία :))
Μια χαρά τα κατάφερα!!Και όχι μόνο εγώ δηλαδή, και ένα κάρο άλλα παιδιά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Συμφωνώ εν μέρει μαζί σου, αλλά στην Τρίτη Λυκείου δεν ισχύει αυτό που λες. Τα παιδιά κάνουν απουσίες για να διαβάσουν. Το νεο μετρο μας φέρνει σε υπερβολικά δύσκολη θέση! 7 μέρες συνολο?? Θα μας διαλύσει τελείως :/ Ουτε να αρρωστήσουμε δεν μπορούμε... του π*****...

Ακριβώς. -.-''
Αν και δε παίζει να ισχυεί λέμε. Πρώτες μέρες μας είχε πει καθηγητής ότι φέτος αλλάζει η διαδικασία των απουσιών. Ότι θα μπορείς ξέρω γω να δικαιολογήσεις κάποιες π.χ σήμερα, και μετά πάλι μετά από κανένα 3μηνο. Δηλαδή δε θα μπορούμε να κάνουμε μαζεμένες απουσίες όπως έκανε η τρίτη άλλες χρονιές. Απαγορεύεται..:confused:
Και επίσης μας είχε πει ότι οι απουσίες θα πηγαίνουν κατευθείαν στα κεντρικά, και έτσι δε θα μπορεί το σχολείο να σου "σβήσει" κάποιες για να περάσεις.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ρε παιδιά, πρέπει να λείψετε από το σχολείο για να διαβάσετε;
Εγώ τελείωσα την Γ΄Λυκείου με 4 απουσίες!!!! (όλες αρχαία :))
Μια χαρά τα κατάφερα!!Και όχι μόνο εγώ δηλαδή, και ένα κάρο άλλα παιδιά!!
Έστω κάποιος δεν κάνει απουσίες για το λόγο που προανέφερα. Αν χτύπα ξύλο καθηλωθεί στο κρεβάτι με 39 πυρετό τί γινεται??

Η περυσινή τρίτη του σχολείου μας ούτε καν πατούσε το πόδι της για 1 συνεχόμενο μήνα πριν τις εξετάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έστω κάποιος δεν κάνει απουσίες για το λόγο που προανέφερα. Αν χτύπα ξύλο καθηλωθεί στο κρεβάτι με 39 πυρετό τί γινεται??

Η περυσινή τρίτη του σχολείου μας ούτε καν πατούσε το πόδι της για 1 συνεχόμενο μήνα πριν τις εξετάσεις...

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει ρύθμιση για αρρώστιες. Απλά θα πρέπει να πας χαρτί από γιατρό ή νοσοκομείο αν είναι πολύ σοβαρή η κατάσταση.

Αλλά για το διάβασμα, δεν το δέχομαι, σόρρυ...
Και δεν το δέχομαι γιατί το έζησα από μέσα. Μία ολόκληρη χρονιά, περιμένουν αυτές τις τελευταίες 30 μέρες; Τότε είναι πραγματικά σκούρα τα πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Εννοώ ότι η νεολαία της τρίτης λυκείου θέλει απουσίες για να διαβάσει γιατί με τις τόσες περιττές παρουσίες, πενταήμερες,...κτλ όπως αποδεικνύεται στο σχολείο, δεν προλαβαίνει. Και μην πείτε ότι προλαβαίνει με τα σού πα μού πες. Το διάβασμα ποτέ δεν είναι αρκετό. Όσο διαβάζεις τόσο μαθαίνεις. Το έλεγε και ο Πλάτωνας. Το σχολείο είναι απαξιωμένο από τότε που άρχισε η κατρακύλα του με την άνθιση της παραπαιδείας, της παραοικονομίας, της...κτλ δεν ξέρω εγώ τι άλλο και απλά συντηρεί μόνιμους εκπαιδευτικούς. Παράγουμε 20 και ξοδεύουμε 5.000. Αυτή είναι η χώρα μας, τα σχολεία μας...όλα μας. Τα σχολεία δεν προσφέρουν τίποτα άλλο εκτός από κοινωνικοποίηση. Παιδαγωγικότητα μηδέν. Αυτό που ξέρω είναι ότι εδώ και 30 χρόνια στην Ελλάδα, δεν πέτυχε καμία μεταρρύθμιση στην Παιδεία. Τυχαίο; Δεν νομίζω. Όλοι ενώ καιγόμαστε για την παιδεία, μας νοιάζει πως θα την κάνουμε, θα την κονομήσουμε, θα την σκαπουλάρουμε,...κτλ και τον τενεκέ σκατά κανείς δεν τον αγγίζει. Ράβε ξήλωνε η δουλειά. Ο μαθητής Μαγγελάνε, είναι ο σάκος του μποξ των πολιτικών σκοπιμοτήτων. Δεν φταίει σε κάτι. Απλά πληρώνει τα σπασμένα μέσω των γονιών του που πληρώνουν σαν μαλάκες δημόσια και δωρεάν παραπαιδεία. Θα χρυσοπληρώσει αργότερα τις σπουδές του, αφού θα αποφοιτήσει άνεργος ή θα συμβιβαστεί σε κάτι χωρίς ένσημα με 300 ? το μήνα (αν το βρει και αυτό γιατί σιχάθηκα να ακούω εδώ μέσα στο φόρουμ για εικονικές επαγγελματικές προοπτικές - βγείτε και στείλτε βιογραφικά να δείτε πόσα απίδια έχει ο σάκος).

Μην κάνουμε τα στραβά μάτια. Μας πείραξε αν κάνουν κοπάνες τα παιδιά αλλά δεν μας πείραξε αν χάνουν την εφηβεία τους λόγω των συνεχών εξετάσεων και δώστου εξετάσεων λες και πάνε για ερευνητές. Δεν μας πειράζει γιατί δεν υπάρχει κίνητρο μάθησης από τους μαθητές. Το σχολείο θα αλλάξει όταν εμείς το αγαπήσουμε όχι στα λόγια...



Το ότι δεν πέτυχε καμία μα καμία μεταρρύθμιση στην Ελληνική Παιδεία μας κάθε βαθμίδας θα έπρεπε να μας απασχολεί πολύ σοβαρά. Να κλαίμε από ντροπή. Αλλά εμείς χτενιζόμαστε. Έχουμε γίνει τόσο χοντρόπετσοι που ούτε η ντροπή δεν μας πιάνει. Ως πότε; Μήπως πρέπει να μας κοιτάξει ψυχίατρος ή μήπως και ο ψυχίατρος θέλει ψυχίατρο; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μην ακούω Μ*****ς για εφηβεία!!!!Λες και είμαστε 150 χρονών!
Εγώ γιατί πέρασα μια χαρά εφηβεία??
Τόοοοοοοοσα παιδιά γύρω μας, γιατί δεν είχαν ποτέ κανένα πρόβλημα;;Και μιλάμε για πανελλαδικές με 12 και 9 μαθήματα!!!
Όσα διαγωνίσματα δίνουν, τόσα δώσαμε και εμείς!Τι είμαστε λοιπόν εμείς που περάσαμε? Όλοι διάννοιες??

(σόρρυ για το έντονο ύφος αλλά έχω κουραστεί από αυτό το πράγμα!Λες και εμείς κατεβήκαμε από τον Άρη!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ρε παιδιά αν όντως είναι 25-25 ώρες είναι απαράδεκτο.... και οι πολιτικοί μας εκτός χρόνου τόπου...

Δηλαδή αν κάποιος πάθει ανεμοβλογιά, ατύχημα που επιβάλλεται να μείνει ακίνητος 2 εβδομάδες θα χάσει τη χρονιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Καλά κάνει το υπουργείο και κόβει τις απουσίες.Δεν κατάλαβα , γιατί να κάνουν κοπάνες τα καλόπαιδα?
Εμένα όταν πήγαινα σχολείο και μάθαινε η μάνα μου ότι έκανα κοπάνα , έτρωγα ένα μπερτάκι ξύλο και καθόμουν στα αυγά μου.
Αντε να διαβάσουν που μου θέλουν και έρωτες και κοπάνες...Αντε...
συγγνώμη για αυτό που θα πώ ,αλλά πραγματικά αυτό μου ήρθε.
θέλω να πιστεύω ότι ο κόσμος θα γίνει καλύτερος όταν φύγουν κάποιες παλιές ιδέες ,αλλά βλέπω ότι δεν πρόκειται να φύγουν,μακάρι να κάνω λάθος για το τελευταίο. Αλλά μαλών έτσι θα είναι, κάποιοι τις υιοθετούν και κάποιοι τις απορρίπτουν.
Πάντα θα υπάρχουν άτομα όπως ο φίλος μας ο μαγγελάνος που θα ισχυρίζονται ότι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίσοι,(δεν το είπες αλλά σε κατάλαβα)υπάρχουν τα κακά παιδιά και τα καλά παιδιά.Τα κακά παιδιά είναι αυτοί δεν ασχολούνται με το διάβασμα,που ερωτεύονται στην εφηβική ηλικία,που πίνουν και καπνίζουν και κάνουν κοπάνες.Τα καλά παιδιά είναι αυτά που παρακολουθούν τα μαθήματα τους,που δεν ερωτεύονται στην εφηβική ηλικία αλλά διαβάζουν,που είναι τυπικοί και καθωσπρέπει.
Αυτά είναι που θα ήθελα να ξεπεραστούν και πιστεύω βαδίζουμε προς τα εκεί,αλλά υπάρχουν άτομα (πχ:μαγγελάνος) που δεν θέλουν.
Πραγματικά πιστεύω ότι κάθε κακό παιδί έχει περισσότερη αγάπη από το οποιοδήποτε καθωσπρέπει και τυπικό νέο που σχολιάζει.

ps:οι χαρακτηρισμοί"κακό παιδί" και "καλό παιδί" είναι σύμφωνα με το μαγγελάνο,πιστεύω ότι είναι και προφανές .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Ρεβέκκα θα ήταν τελείως διαφορετικό το σχολείο χωρίς εξετάσεις. Η μάθηση δεν θέλει εξετάσεις και βαθμολογικό "φόβο" αλλά κίνητρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ρεβέκκα θα ήταν τελείως διαφορετικό το σχολείο χωρίς εξετάσεις. Η μάθηση δεν θέλει εξετάσεις και βαθμολογικό "φόβο" αλλά κίνητρο.

Δεν διαφωνώ καθόλου. Αλλά αφενός με αυτά τα δεδομένα παίζουμε τώρα, οπότε αυτά σχολιάζουμε και αφετέρου δεν υπάρχει ωριμότητα στην κοινωνία μας για τέτοια μάθηση που λες, ακόμα τουλάχιστον. Για να γίνει αυτό, πρέπει να υπάρξει κοινωνική αλλαγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ρεβέκκα θα ήταν τελείως διαφορετικό το σχολείο χωρίς εξετάσεις. Η μάθηση δεν θέλει εξετάσεις και βαθμολογικό "φόβο" αλλά κίνητρο.

Προσωπικά πιστεύω ότι οι εξετάσεις δεν μπορούν να καταργηθούν γιατί είναι ο πιο αντικειμενικός τρόπος αξιολόγησης. Αυτό που πρέπει να καταργηθούν είναι τα απροειδοποίητα διαγωνίσματα τα όποια είναι άνευ ουσίας κατά τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μην ακούω Μ*****ς για εφηβεία!!!!Λες και είμαστε 150 χρονών!
Εγώ γιατί πέρασα μια χαρά εφηβεία??
Τόοοοοοοοσα παιδιά γύρω μας, γιατί δεν είχαν ποτέ κανένα πρόβλημα;;Και μιλάμε για πανελλαδικές με 12 και 9 μαθήματα!!!
Όσα διαγωνίσματα δίνουν, τόσα δώσαμε και εμείς!Τι είμαστε λοιπόν εμείς που περάσαμε? Όλοι διάννοιες??

(σόρρυ για το έντονο ύφος αλλά έχω κουραστεί από αυτό το πράγμα!Λες και εμείς κατεβήκαμε από τον Άρη!)

Τώρα οι καθηγητές θεωρούν δεδομένο ότι πας φροντιστήριο, και κάνουν μάθημα απλά για να γράφουν τα κεφάλαια στο βιβλίο ύλης. Γενικά μια αδιαφορία τεράστια. Ε, πες μου τώρα, πώς περιμένεις ο μαθητής να προτιμήσει να πάει να κάνει ένα "Χαζό" μάθημα, συν αυτών και γενικής παιδείας, που αμφιβάλω αν ενδιαφέρετε κανείς ιδιαίτερα(δε λέω ότι είναι σωστό, μιλάω για το φάκτ), από το να κάτσει σπίτι του μόνος του να διαβάσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top