Μακιγιάζ σε εφηβικές ηλικίες

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
* ο άσχετος*
Συνεχίστε να βάφεστε σαν γουρουνάκια στη λάσπη, δε μας πειράζει.Αντίθετα σας ευχαριστούμε για τις δόσεις γέλιου που μας προσφέρεται σε καθημερινή βάση ;)

αυτα ειναι κακιες! αν το κανεις με μετρο δεν προκαλεις γελιο αλλα ευχαριστα χαμογελα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
εσυ εισαι του natural make up :P και εμενα αυτο μου αρεσει πλεον...αλλα απο την αλλη μπορει να δεις και το ακριβως αντιθετο που για μενα ειναι πιο εκνευριστικο...κοπελες τελειως απεριποιητες,χωρις ιχνος μακιγιαζ επανω τους με αβγαλτα φρυδια και με μουστακι :P αυτο ειναι χειροτερο :P

'Ηρεμα με τα φρύδια εε. Δεν υπάρχει ασχημότερο πράγμα κατ εμέ να βλέπεις μια όμορφη κοπέλα με φαγωμένα φρύδια μέχρι αηδίας :P μιλάμε να είναι γραμμές :mad:
To φυσικό μακιγιάζ πρέπει να συμβαδίζει με εμάς. Και εγώ αυτό προτιμώ. Το σημαντικότερο είναι να βρείτε ποια χρώματα κολακεύουν το δέρμα σας. Ενδεικτικά, αν είστε πιο μαυρισμένες και μελαχρινές, σας ταιριάζουν οι ζεστές αποχρώσεις και τα κοραλλί χρώματα/μπρονζέ/χρυσό. Άλλα δέρματα αναδεικνύονται με πιο ροζ τόνους ενώ άλλα με μωβ/βουργουνδί/ροζέ αποχρώσεις.

Εγώ με πορτοκαλί/κοραλλί έτσι άσπρη που είμαι φαίνομαι σαν να βγήκα από πανηγύρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Άλλα δέρματα αναδεικνύονται με πιο ροζ τόνους ενώ άλλα με μωβ/βουργουνδί/ροζέ αποχρώσεις.

Εγώ με πορτοκαλί/κοραλλί έτσι άσπρη που είμαι φαίνομαι σαν να βγήκα από πανηγύρι :P

Εγώ δε μπορώ ακόμα να καταλάβω τί τελικά μου πάει και τί όχι...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Lecture :P
Υπάρχουν πολλοί τρόποι. Πχ συνήθως, οι τόνοι που μας ταιριάζουν στα ρούχα ισχύουν και στο μέικαπ. Δηλαδή πάλι υπάρχει η διαφορά με τις ζεστές και τις ψυχρές αποχρώσεις.

1. Το τεστ με το μπλουζάκι
Φόρα ένα κάτασπρο και ένα μπεζ/εκρού μπλουζάκι. Ποιο σου πάει πιο πολύ ? Κάποιο από τα δύο θα σε φωτίζει πολύ στο πρόσωπο και κάποιο θα είναι μιχχ
Το άσπρο υποδεικνύει τα ψυχρά χρώματα (όσα έχουν βάση το μπλε) και το μπεζ/εκρού τα ζεστά (όσα έχουν βάση το κόκκινο).

2. Μπορείς να δοκιμάσεις το τρικ με τις φλέβες. Αν δεις στον καρπό σου τις φλέβες να είναι καταμπλε τότε έχεις ψυχρούς τόνους και αν είναι πράσινες τότε έχεις ζεστούς τόνους.

Βέβαια υπάρχουν και άνθρωποι που τους πάνε τα πάααντα! :P Αυτοί έχουν τις λεγόμενες ουδέτερες αποχρώσεις στο δέρμα.

Εμένα την beauty blogger να ρωτάτε :redface::P

Πολλοί άντρες πλακώσανε εδώ μέσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Μάλλον μου πάνε τα πάντα,εξού κι η σύγχυση...:P
Τί να τα κάνω τα μπλουζάκια???Τόσο άσπρη που είμαι φωτίζω ολόκληρο δωμάτιο από μόνη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μάλλον μου πάνε τα πάντα,εξού κι η σύγχυση...:P
Τί να τα κάνω τα μπλουζάκια???Τόσο άσπρη που είμαι φωτίζω ολόκληρο δωμάτιο από μόνη μου!
χαχαχα εγώ δεν φοράω πια τίποτα άσπρο, γιατί δεν κάνει και πολύ κοντράστ :P Πάντως αν είσαι πολύ άσπρη και δεν μαυρίζεις, λογικά θα είσαι πιο πολύ των ψυχρών αποχρώσεων. Εμένα μου πάει πολύ το σκούρο μπλε, το κόκκινο κλπ και τα ροζέ ρουζ (ασπρουλιάρα με φακίδες,μελί μάτια και πολύ σκούρα ξανθά μαλλιά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
χαχαχα εγώ δεν φοράω πια τίποτα άσπρο, γιατί δεν κάνει και πολύ κοντράστ :P Πάντως αν είσαι πολύ άσπρη και δεν μαυρίζεις, λογικά θα είσαι πιο πολύ των ψυχρών αποχρώσεων. Εμένα μου πάει πολύ το σκούρο μπλε, το κόκκινο κλπ και τα ροζέ ρουζ (ασπρουλιάρα με φακίδες,μελί μάτια και πολύ σκούρα ξανθά μαλλιά)

Βασικά όταν ήμουν πιο πιτσιρίκα και καθόμουν στον ήλιο γινόμουν κατάμαυρη.Δεν έχω θέμα.Με αγαπάει ο ήλιος.Δε θέλω εγώ να μαυρίζω,πλέον.
Κι εγώ κάπως έτσι βάφομαι.Μαύρο μολύβι πάνω από τις βλεφαρίδες/γκρι σκιές/μαύρη (για ποτό) και γενικά σκούρα χρώματα στα μάτια-έντονα μάτια.Μόνο που έχω μαύρα μαλλιά και μαύρα μάτια!
Μία από τις 2 κάτι δε κάνει καλά!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Εγώ θέλω πολύ να πάρω αυτό που δίνει γυαλάδα στα κόκκαλα των μαγουλων.Αλλά το λυπάμαι το 25ευρω...


Αγαπάμε κόκκινο κραγιόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Καλέ υπάρχουν πολλά φτηνότερα! Ψάξε, της bourjois είναι πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Καλέ υπάρχουν πολλά φτηνότερα! Ψάξε, της bourjois είναι πολύ καλά.

Good idea!Aπλά λατρεύω τα προϊόντα μιας συγκεκριμένης εταιρείας (m _ c) κaι ψηνόμουν να πάρω της συγκεκριμένης γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένη.Αλλά θα κοιτάξω και την bourjois,μπορεί να αλλάξω γνώμη!ΘΕΝΚΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
χαχαχα εγώ δεν φοράω πια τίποτα άσπρο, γιατί δεν κάνει και πολύ κοντράστ :P Πάντως αν είσαι πολύ άσπρη και δεν μαυρίζεις, λογικά θα είσαι πιο πολύ των ψυχρών αποχρώσεων. Εμένα μου πάει πολύ το σκούρο μπλε, το κόκκινο κλπ και τα ροζέ ρουζ (ασπρουλιάρα με φακίδες,μελί μάτια και πολύ σκούρα ξανθά μαλλιά)
Θα σου πω την δική μου άποψη...δεν νομίζω πως το κόκκινο σου πάει ιδιαίτερα:/: Το σκούρο μπλε ταιριάζει αρκετά ναι, γιατί πηγαίνει και με τα μάτια σου. Τέλος, όντως είσαι αρκετά άσπρη για να φοράς και άσπρα..κάτι θα πηγαίνει λάθος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Θα σου πω την δική μου άποψη...δεν νομίζω πως το κόκκινο σου πάει ιδιαίτερα:/: Το σκούρο μπλε ταιριάζει αρκετά ναι, γιατί πηγαίνει και με τα μάτια σου. Τέλος, όντως είσαι αρκετά άσπρη για να φοράς και άσπρα..κάτι θα πηγαίνει λάθος:P
:'(
μου πάει το κόκκινο όλοι μου το λένεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Νομίζω κι εγώ πως, ΓΕΝΙΚΑ, το άσπρο-εύρηκα δεν ταιριάζει και πολύ με το έντονο κόκκινο.:)
Ίσως κατά περίπτωση να διαφέρουν τα πράγματα...
Eπίσης, το κόκκινο από πότε είναι ψυχρό χρώμα;:tongue:
(Μη μας ακούτε, αν διαφωνείτε. ΟΥΓΚ:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Νομίζω κι εγώ πως, ΓΕΝΙΚΑ, το άσπρο-εύρηκα δεν ταιριάζει και πολύ με το έντονο κόκκινο.:)
Ίσως κατά περίπτωση να διαφέρουν τα πράγματα...
Μάλλον δεν έχεις ακουστά τη Χιονάτη.:DΧείλη πιο ρόδινα από το ρόδι κι ολόλευκη σα χιόνι.

Δε με νοιάζει που είναι ένα κινούμενο σχέδιο.:pfff:

tsoufou μας πάει το κόκκινο!Μην ακούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Και εγω που ειμαι μελαχρινη(σκουρα μαλλια,σκουρο χρωμα ματιων και πιο σταρενια επιδερμιδα) φοραω κοκκινο κραγιον :redface:
νομιζω οτι μου παει...βασικα και στις ξανθιες νομιζω οτι παει :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το κόκκινο πάει σε όλες. Οι άντρες του φόρουμ ζηλεύουν γιατί δεν μπορούν να βάλουν! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το κόκκινο πάει σε όλες. Οι άντρες του φόρουμ ζηλεύουν γιατί δεν μπορούν να βάλουν! :whistle:
Νομίζω το αντίθετο συμβαίνει
:D εμείς τα βλέπουμε εμείς τα φιλάμε τα κόκκινα χείλη :D
Δεν υπάρχει λόγος να ζηλέυουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Τα κοριτσακια που το παιζουν μικρομεγαλα που βιαζονται να μεγαλωσουν , ενδυματολογικά, αλλα και με βαψιμο που κατανταει καρναβάλι , απλά μόνο γελοίο μπορώ να το χαρακτηρίσω !
Επίσης καλό θα ήταν εμείς οι κοπέλες να επιλέγουμε να φοράμε πράγματα , και όχι να μας φοράνε . :whistle:
(όσον αφορά το θέμα του make-up κτλ συμφωνώ με όσα έχουν προαναφερθεί ... Λες και βάζουν σοβά στο πρόσωπό τους...Μα δεν κοιτάζονται στον καθρέφτη πριν βγουν ; και καλα εκεινες... νομιζουν πως ειναι οκ.. αλλα οι φιλες της ;! Δεν μπορουν να τη συμβουλεψουν ? τελος παντων ..)
Ενα διακριτικο μακιγιαζ , (εξαρταται την περισταση παντα,βεβαια ) είναι μια χαρά , χωρίς υπερβολές! Να φαινεται και η φυσικη σου ομορφια , αλλά να γινεται κατανοητο πως εχεις περιποιηθει λιγο τον εαυτο σου! Να τονιζεις πχ το όμορφο χαρατηριστικο του προσωπου σου λιγο περισσοτερο .. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Λες και βάζουν σοβά στο πρόσωπό τους...Μα δεν κοιτάζονται στον καθρέφτη πριν βγουν ; και καλα εκεινες... νομιζουν πως ειναι οκ.. αλλα οι φιλες της ;! Δεν μπορουν να τη συμβουλεψουν ? τελος παντων ..)
μαλλον και οι φιλες τους με τον σοβα κυκλοφορουν!μεχρι τωρα μπορει να εχω βαλει και δεκα φορες μεικ απ!απο το γυμνασιο!ενταξει να βαζεις αν θες να καλυψεις κανενα σπυρακι κλπ αλλα οχι να εισαι ολη μερα βαμμενη.μονο καλο δεν κανει.!θα φτασουν στα 30 χρονια τους μερικες και θα ειναι μεσα στην σουφρα!ενταξει τι να πω ο καθενας οπως καταλαβαινει.ειδικα οταν τις εβλεπα στο σχολειο βαμμενες τινγκα δεν μου αρεσε καθολου!μασκαρα και πολυ τους ειναι!μπορει να ειμαι κ εγω υπερβολικη δεν ξερω!.βραδυ οταν βγαινω μ αρεσει να βαφομαι αλλα και παλι οχι να γινομαι καραγκιοζης,,!το πολυ βαψιμο καμια φορα σε κανει χειροτερη..οπως και ν εχει προτιμω το φυσικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top