Μαθητικές παρελάσεις: είστε υπέρ ή κατά;

Να καταργηθούν οι μαθητικές παρελάσεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 532)
  • Ναι, να καταργηθούν

  • Όχι, να παραμείνουν

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Και γιορτάζουν όλοι μαζί την ελευθερία τους πίνοντας φρέντο καπουτσίνο στο μικέλ.

Ετσι καταλαβαινεις εθνικη γιορτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Ελλάς το μεγαλείο σου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eimaikala

Νεοφερμένος

Η eimaikala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ τησ παρελασης. Με τον ορο οτι οι γυμναστες κ το σχολειο θα ειναι υπευθινοι για τα πεδια που βγαζουν κ ενοω οτι πρεπει να ειναι αυστιρα τα κριτιρια για να πει καποιος. Πχ οταν βγηκα εγω πριν 3χρονια (τοτε 1 γυμνασιου) η γυμναστρια μας ειχε ξεκαθαρισει οτι:
1)σε περιπτοη που κανουμε βλακιες την ωρα που γινεται προβα της παρελαση αν ειναι η πρωτη μερα απλα φευγουμε κ αν ειναι δευτερη φορα κ παραπανω μια μερα αποβολη.
2) σε περιπτοση που δηλοσουμε συμετοχη στην παρελαση κ τελικα δεν παμε (αφου ειχαμε κανει ολες τισ προβες) 2 ημερη αποβολη
3)η φουστα αν ειναι πανω απο το γονατο αυτοματος φευγαμε απο την παρελαση
4) απο παπουτσια μονο μαυρες μαπλαρινες (μαυρα παπουτσια για τα αγορια)
5) οι κρικοι στην μυτη απογορευοντουσαν μονο στρασακια
6)τα ρουχα τα ελανξε 2 μερες πριν παμε στην παρελαση
κ γενικοτερα ηταν πολυ αυστιρα τα παραγματα για να μην εμφανιστουμε σαν σουργελα ή π******ες
ααα κ επειδη ειδα κατι για τους επισιμους οταν γυρνας το κεφαλι σου δεν τιμας τον επισημο ουτε γυρνας το κεφαλι οσυ για τον καθε μαλακα που βρησκετε σε εκινη την θεση το κεφαλι σου το γυρνας για να τιμισεις την πατριδα σου κ την σημεα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ τησ παρελασης. Με τον ορο οτι οι γυμναστες κ το σχολειο θα ειναι υπευθινοι για τα πεδια που βγαζουν κ ενοω οτι πρεπει να ειναι αυστιρα τα κριτιρια[/B] για να πει καποιος. Πχ οταν βγηκα εγω πριν 3χρονια (τοτε 1 γυμνασιου) η γυμναστρια μας ειχε ξεκαθαρισει οτι:
1)σε περιπτοη που κανουμε βλακιες την ωρα που γινεται προβα της παρελαση αν ειναι η πρωτη μερα απλα φευγουμε κ αν ειναι δευτερη φορα κ παραπανω μια μερα αποβολη.
2) σε περιπτοση που δηλοσουμε συμετοχη στην παρελαση κ τελικα δεν παμε (αφου ειχαμε κανει ολες τισ προβες) 2 ημερη αποβολη
3)η φουστα αν ειναι πανω απο το γονατο αυτοματος φευγαμε απο την παρελαση
4) απο παπουτσια μονο μαυρες μαπλαρινες (μαυρα παπουτσια για τα αγορια)
5) οι κρικοι στην μυτη απογορευοντουσαν μονο στρασακια
6)τα ρουχα τα ελανξε 2 μερες πριν παμε στην παρελαση
κ γενικοτερα ηταν πολυ αυστιρα τα παραγματα για να μην εμφανιστουμε σαν σουργελα ή π******ες
ααα κ επειδη ειδα κατι για τους επισιμους οταν γυρνας το κεφαλι σου δεν τιμας τον επισημο ουτε γυρνας το κεφαλι οσυ για τον καθε μαλακα που βρησκετε σε εκινη την θεση το κεφαλι σου το γυρνας για να τιμισεις την πατριδα σου κ την σημεα σου


Μα δν μπορω, μου πεταξες τα ματια εξω...

Τιμας και τη χωρα σου οταν δν σκοτωνεις τη γλωσσα της

Κι επισης η γυμναστρια σου θυμιζει πιο πολυ στρατεο παρα γυμναστη σχολειου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Νομίζω ότι η απάντηση εδώ θα έπρεπε να είναι ''διατήρηση του θεσμού υπό προϋποθέσεις''!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Οι παρελασεις σημερα...
something like that....
και οπως πολυ σωστα ειπε καποιος: Ελλας το μεγαλειο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Οι παρελασεις σημερα...
something like that....
και οπως πολυ σωστα ειπε καποιος: Ελλας το μεγαλειο σου...

Αυτό θα μπορούσε να έχει λεζάντα από κάτω που να λέει...''Ψήφισε και εσύ για το ποιά θέλεις να συνεχίσει στο τελικό του ''παρέλασης Next top model...'' από κινητό ή σταθερό στο 9011..... κτλ κτλ...'' Που πάμε ωρέ...?? ή καλύτερα που πάνε ωρέ έτσι??? Ένα με το καρναβάλι της Πάτρας θα καταντήσουν οι μαθητικές παρελάσεις στο τέλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,820 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αυτό θα μπορούσε να έχει λεζάντα από κάτω που να λέει...''Ψήφισε και εσύ για το ποιά θέλεις να συνεχίσει στο τελικό του ''παρέλασης Next top model...'' από κινητό ή σταθερό στο 9011..... κτλ κτλ...'' Που πάμε ωρέ...?? ή καλύτερα που πάνε ωρέ έτσι??? Ένα με το καρναβάλι της Πάτρας θα καταντήσουν οι μαθητικές παρελάσεις στο τέλος!
Χαχαχα ναι ναι θα μου αρεσε πολυ να ψηφιζα με ολα αυτα που βλεπω! :P... Το θεμα ειναι οτι δεν παμε... Τετοιες εικονες να ειναι δημοσιευμενες στο νετ, να κανουν τον γυρο του κοσμου... Ρεζιλι.
Ο Έλλην ψοφάει για παρέλαση...:P

Φυσικα:P σε λιγο θα πληρωνουν για να παρακολουθουν τετοιο ''θεαμα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Just a notice:οσοι κανετε προστυχοπορνοδιαστροφικεσ αναφορεσ για τα μπουτακια και οτι αλλο εχει μια κοπελα και ειστε πανω απο 18,σασ αναφερω στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος για pedophiles (αστειάκι παντα) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MusEditor

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
κατά. για μένα είναι κατάλοιπο άλλων εποχών και καθεστώτων. Καλύτερα να γίνει μια ενημέρωση, μια προβολή ταινίας, ή να έρθει κάποιος από αυτούς που βίωσε την εποχή να δώσει μια ομιλία, γιατι οι μισοί και, δεν ξέρουν καν τι συνέβη αυτή την ημέρα. Το όλο κονσεπτ της παρέλασης είναι τέρμα υποκριτικό, μιας και του έχουμε δώσει ως κοινωνία μηδαμινό ιστορικό υπόβαθρο. Ας όψεται η γιαγιά και ο θείος απ το χωριό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ τησ παρελασης. Με τον ορο οτι οι γυμναστες κ το σχολειο θα ειναι υπευθινοι για τα πεδια που βγαζουν κ ενοω οτι πρεπει να ειναι αυστιρα τα κριτιρια για να πει καποιος. Πχ οταν βγηκα εγω πριν 3χρονια (τοτε 1 γυμνασιου) η γυμναστρια μας ειχε ξεκαθαρισει οτι:
1)σε περιπτοη που κανουμε βλακιες την ωρα που γινεται προβα της παρελαση αν ειναι η πρωτη μερα απλα φευγουμε κ αν ειναι δευτερη φορα κ παραπανω μια μερα αποβολη.
2) σε περιπτοση που δηλοσουμε συμετοχη στην παρελαση κ τελικα δεν παμε (αφου ειχαμε κανει ολες τισ προβες) 2 ημερη αποβολη
3)η φουστα αν ειναι πανω απο το γονατο αυτοματος φευγαμε απο την παρελαση
4) απο παπουτσια μονο μαυρες μαπλαρινες (μαυρα παπουτσια για τα αγορια)
5) οι κρικοι στην μυτη απογορευοντουσαν μονο στρασακια
6)τα ρουχα τα ελανξε 2 μερες πριν παμε στην παρελαση
κ γενικοτερα ηταν πολυ αυστιρα τα παραγματα για να μην εμφανιστουμε σαν σουργελα ή π******ες
ααα κ επειδη ειδα κατι για τους επισιμους οταν γυρνας το κεφαλι σου δεν τιμας τον επισημο ουτε γυρνας το κεφαλι οσυ για τον καθε μαλακα που βρησκετε σε εκινη την θεση το κεφαλι σου το γυρνας για να τιμισεις την πατριδα σου κ την σημεα σου
Ε φυσικά οι καλύτερες παρελάσεις γίνονταν σε φασιστικά καθεστώτα.
Κάτι παραπάνω θα ξέρει η γυμνάστρια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγώ είμαι παραστάτρια και δεν γίνεται να μην κάνω. Δεν είναι όμως ότι θέλω να σταματήσουν οι παρελάσεις. Είμαι υπέρ των παρελάσεων γιατί πιστεύω ότι είναι κάτι που το κάνουμε για να τιμήσουμε την πατρίδα μας και όλους τους ανθρώπους που θυσιάστηκαν για να είμαστε ελευθεροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ την άποψή μου την έχω εκφράσει, σαφώς και πρέπει να καταργηθούν οι παρελάσεις, θέλω να ρωτήσω όμως με ποια λογική τιμούμε την 25η Μαρτίου κάνοντας παρέλαση στρατιωτικού τύπου, αφού στρατός οργανωμένος τότε δεν υπήρχε καν? :hmm: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ είμαι υπερ της παρέλασης.
Απλά τότε θυμόμαστε κάτι που είμαστε εμείς ελέυθεροι σήμερα.
Επίσης χάνω και μάθημα εκείνη την ημέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Επίσης χάνω και μάθημα εκείνη την ημέρα
Έτσι είναι όλοι υπέρ στης παρέλασης. Επειδή χάνουν μάθημα.
Και για να μην παρεξηγηθώ και εγώ παρόμοια σκεφτόμουν, ήθελα να χάσω μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έτσι είναι όλοι υπέρ στης παρέλασης. Επειδή χάνουν μάθημα.
Και για να μην παρεξηγηθώ και εγώ παρόμοια σκεφτόμουν, ήθελα να χάσω μάθημα.

Άρα ίσως αξίζει να διακρίνουμε το ερώτημα: είστε υπέρ ή κατά της μαθητικής παρέλασης; Από το: έχουν πραγματικό νόημα ή όχι οι μαθητικές παρελάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Άρα ίσως αξίζει να διακρίνουμε το ερώτημα: είστε υπέρ ή κατά της μαθητικής παρέλασης; Από το: έχουν πραγματικό νόημα ή όχι οι μαθητικές παρελάσεις;
Προσωπικά θεωρώ ότι δεν έχουν κανένα νόημα. Άσχετα που όλους λίγο πολύ οι χαμένες ώρες μαθημάτων μας βόλευαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εγώ είμαι υπερ της παρέλασης.... χάνω και μάθημα εκείνη την ημέρα
Έτσι είναι όλοι υπέρ στης παρέλασης. Επειδή χάνουν μάθημα..
Μπράβο στα παιδιά λοιπόν! Αυτό θα πει πατριωτισμός και αγάπη στην Ελλάδα!!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μπράβο στα παιδιά λοιπόν! Αυτό θα πει πατριωτισμός και αγάπη στην Ελλάδα!!


Μιλώντας γενικά, τι περιμένεις από παιδιά που δεν εκτιμούν τίποτα, ούτε καν τη γνώση που προσφέρει το σχολείο; Θα εκτιμήσουν και την ιστορία; Δεν νομίζω. Δεν θέλω να θίξω ούτε να προσβάλλω κανέναν, λέω αυτό που βλέπω, συγκεκριμένα μέχρι τώρα στο σχολείο μου.
Όχι δεν είμαι υπέρ των παρελάσεων. Αλλά εκείνη την συγκεκριμένη μέρα θα έπρεπε το κάθε σχολείο να το αφιερώνει στην ιστορία, και να εξηγεί στα παιδιά τα γεγονότα. Οι μισοί δεν ξέρουν τίποτα. βλ. κάπου(:whistle:) τον Κωνσταντίνο Κολοκοτρώνη, τον μεγάλο αυτόν άνδρα.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top