Μαθητικές παρελάσεις: είστε υπέρ ή κατά;

Να καταργηθούν οι μαθητικές παρελάσεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 532)
  • Ναι, να καταργηθούν

  • Όχι, να παραμείνουν

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Αυτά μπορεί κάποιος να τα δει σε χώρες με ανύπαρκτο κράτος δικαίου και ανέσεις δυτικού τύπου όπως Κογκό, Βολιβία, Ταϊλάνδη, κτλ. Εκεί μπουκώνουν τον λαό σε παρελάσεις και επετείους για να μην σκέφτεται την καθημερινότητά του. Απλή πολιτική επικοινωνίας.
Αν δεν σου αρέσει η παρέλαση φίλος απλά δεν πας. Δεν έχει καμία σχέση η παρέλαση με την κατάντια της Ελλάδας ούτε με την οικονομική κρίση . Εδώ γίνεται το gay pride και πάνε όλοι με τιμή και καμάρι να παρελαύνουν , δεν θα κάνουμε παρέλαση για την ίδια μας τη χώρα;;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Έχει Φώτη. Το κράτος δίνει περισσότερο χώρο μόνο για την επικοινωνία και όχι για την θεσμική πολιτική για την ευημερία των πολιτών. Αν ήταν γατί και όχι παιδί, θα είχε βουήξει το σύμπαν από τις ΜΚΟ. Επειδή είναι μαθητής και όχι επικοινωνιακό αγαθό, δεν ασχολείται κανείς. Μέχρι και η ΕΛΜΕ έβγαλε τελείως γενική ανακοίνωση από τις κλασικές που έχουμε φάει τόσα χρόνια.
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
το ξέρετε ότι μπορείς να είσαι πατριώτης και χωρίς να παρελαύνεις, έτσι;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Ο φασισμός που κολλάει; Οι παρελάσεις είναι ίσα ίσα για την ημέρα μνήμης που η Ελλάς είπε το ΟΧΙ στον Ιταλικό φασισμό.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
το ξέρετε ότι μπορείς να είσαι πατριώτης και χωρίς να παρελαύνεις, έτσι;
τι λες ρε αριστερο σκουπιδι ? απαπαπαπα δροπη :kill:(οχι μπαν , την αγαπω την ατλαντιδα και καθε μερα ελπιζω να πεσω τυχαια πανω της στην πανεπιστημιουπολη)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

η Ελλάς είπε το ΟΧΙ στον Ιταλικό φασισμό.
η ελλαδα το 2022 παντως λεει συγχαρητηρια για την εκ νεου ανοδο του ιταλικου φασισμου. φιλια
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
η ελλαδα το 2022 παντως λεει συγχαρητηρια για την εκ νεου ανοδο του ιταλικου φασισμου. φιλια
Δεν υπάρχει καμμία άνοδος φασισμού στη νίκη της πατριώτισσας Μελόνι. Άλλες εποχές, μη τα κάνετε όλα αχταρμά. Και εγώ αν ήμουν Ιταλός θα ψήφιζα σίγουρα Μελόνι.

Οι εποχές πέρασαν και τέτοιες σκληρές ιδεολογίες όπως φασισμός/εθνικοσοσιαλισμός, κομμουνισμός φαίνεται να είναι στο χρονοντούλαπο της ιστορίας.

Το 1940 η Ελλας του Εθνικού Ηγέτη Ιωάννη Μεταξά έδωσε τη πρώτη νίκη κατά του φασισμού.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καμμία άνοδος φασισμού στη νίκη της πατριώτισσας Μελόνι. Άλλες εποχές, μη τα κάνετε όλα αχταρμά. Και εγώ αν ήμουν Ιταλός θα ψήφιζα σίγουρα Μελόνι.

Οι εποχές πέρασαν και τέτοιες σκληρές ιδεολογίες όπως φασισμός/εθνικοσοσιαλισμός, κομμουνισμός φαίνεται να είναι στο χρονοντούλαπο της ιστορίας.

Το 1940 η Ελλας του Εθνικού Ηγέτη Ιωάννη Μεταξά έδωσε τη πρώτη νίκη κατά του φασισμού.
1666961110331.png



ελα φιλακια. καληνυχτα κεμαλ
πολυ περιεργος τροπος να μας πεις οτι εισαι φασιστακι και ζεις στον μεσαιωνα. κοιμηση της θεοτοκου εδω μεσα , χωρις να θελω να ακουστω κακια
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
View attachment 110356


ελα φιλακια. καληνυχτα κεμαλ
Ναι και; Που είδαμε σήμερα να γίνεται η οποιαδήποτε παρόμοια πρακτική στην Ιταλία; Καταλύθηκε η δημοκρατία; Άρχισαν επιθέσεις στην Ελλάδα; Συγκρίνετε το 1922 με το 2022. Το να υμνούν τον Μουσσολίνι στην Ιταλία δεν είναι κάτι παράλογο. Αν εξαιρέσουμε την βλακεία που έκανε να μπει στο πόλεμο το 1940 στα χρόνια του 1922-1943 η Ιταλία είδε τεράστια οικονομική και πολιτισμική αναγέννηση. Έλληνας να υμνεί τον Μουσσολίνι είναι το περίεργο, Ιταλός όχι.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Ρε ‘συ ήθελα να σε ρωτήσω αν κατέβηκες στο Pink the City την Κυριακή αλλά μετά σκέφτηκα ότι δεν θα σε έβρισκα μέσα σε τόσο κόσμο.
AXXAXAXAXAXAXAXA οντως αλλα οχι δεν κατεβηκα : ( ειχα γυρισει σπιτι πολυ αργα το σαββατο και ημουν νεκρη. ασε που ξεκουραζομαι φουλ καθε κυριακη γτ τις δευτερες εχω 9-5 με μια ωρα κενο..
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Καθόλου περίεργος. Αν είναι το να αγαπάς τους προγόνους σου και τη χώρα σου δείγμα φασισμού τότε είμαι περήφανος φασίστας και το δηλώνω.
δεν μπορω να εκφραστω ελευθερα κιολας μην φαω μπαν αλλα μεσα μου εδωσα την απαντηση σε αυτο το καθυστερημενο statement
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Όσο δεν υπάρχουν σοβαρά επιχειρήματα δεν μπορεί να γίνει διάλογος.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Όσο δεν υπάρχουν σοβαρά επιχειρήματα δεν μπορεί να γίνει διάλογος.
oχι απλα εγω δεν ασχολουμαι με οπισθοδρομικα φασιστακια, για να εχω την ηρεμια μου. γιαυτο δεν προκειται να γινει διαλογος , καλη κοιμηση
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
img.png

"agapaei tin patrida tou, poso FaSisTas paizei na einai!!!!1111!!!!"
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

oχι απλα εγω δεν ασχολουμαι με οπισθοδρομικα φασιστακια, για να εχω την ηρεμια μου. γιαυτο δεν προκειται να γινει διαλογος , καλη κοιμηση

oχι απλα εγω δεν ασχολουμαι με οπισθοδρομικα φασιστακια, για να εχω την ηρεμια μου. γιαυτο δεν προκειται να γινει διαλογος , καλη κοιμηση
img3.png

"den milaw me opisthodromika fasistakia!1!!!111" (den exw idea ti einai o fasismos)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top