Μαθητικά Συντονιστικά Συμβούλια (15μελή-5μελή)

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
5μελές θα βάλω σίγουρα γιατί έχει φάση. Δεν ξέρω, παίζει να με κάνουν και Πρόεδρο αν βγω. 15μελες, όμως, δεν θα βάλω, πρώτον, γιατί παίζονται απίστευτα μεγάλες πουστιές με εκδρομές κι εκδηλώσεις στις οποίες δεν θέλω να έχω ανάμιξη και δεύτερον δεν έχω όρεξη να θέλω να διαβάσω και να με σέρνουν στο κάθε παρακμιακό μαγαζάκι για τις εκδηλώσεις. Λες και δεν υπάρχουν αξιοπρεπή ρεμπετάδικα στον κόσμο...
Τέλος πάντων, είτε εντός, είτε εκτός των θεσμών, εντός των πραγμάτων στο σχολείο θα είμαι ούτως ή άλλως, όπως όλα τα χρόνια.
-----------------------------------------
Καλα ρε Αλεξανδρε, δεν ξερεις το τι παιζεται με τις χοροεσπεριδες; Στο δικο μου σχολειο δεν εκαναν συχνα (και δεν ειχαν και συμμετοχη) αλλα σε αλλα σχολεια που ξερω (στην Αθηνα παντα), θεωρειται αυτονοητο κατι τετοιο!


Στο δικό μου σχολείο όχι, γιατί γενικώς έχουμε καλής πάστας παιδιά, αλλά γνωρίζω δεκάδες σχολεία στα οποία άνθρωποι του δεκαπενταμελούς, από μίζες εκδρομών και κλεμμένα free's έχουν κάνει από 600 μέχρι 3000 ευρώ μπάζα ο καθένας.
-----------------------------------------
Ουσιαστικά το μόνο του καθήκον (αυτό που κάνουν οι περισσότεροι δηλ.) είναι να προτείνει στο συμβούλιο των καθηγητών το πότε θα πάμε εκδρομή...

Ενώ θα έπρεπε να διατηρεί την τάξη και την αλληλεγγύη στο σχολείο, να διατηρεί ισορροπίες ανάμεσα στα μέλη του σχολείου, να φροντίζει ώστε να υπάρχει ο απαραίτητος υλικός εξοπλισμός, κλπ.

Το τελευταίο δεν περνάει από το χέρι κανενός, δυστυχώς. Προκειμένου να πάρουμε εξοπλισμό που έλειπε από το σχολείο αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω τα κοννέ της μάνας μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Σχετικά με κάθε εκδρομή με ρώταγε ο λυκειάρχης πότε/που να πάμε. Από εκεί και πέρα και στην 4 ήμερη οι πρόεδροι των τμημάτων αποφασίσαμε σε ποιο ξενοδοχείο θα μείνουμε/ποιο τουριστικό γραφείο θα επιλέξουμε κτλ.

Κατα τ άλλα γενικότερα ο θεσμός είναι gtp, αν και υπήρχαν φορές που όντως χρειαζότανε κάποιος να εκπροσωπήσει το τμήμα ή κάποιον άλλο μαθητη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Εκτος απο αυτο,προεκυψε θεμα με τις καταληψεις περυσι και την ανυπαρξια 15μελους απο την αρχη της χρονιας που να αποφασιζει στο σχολειο και γι'αυτο φετος γινονται ολα τοσο νωρις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ήμουν πρόεδρος στο 15μελές στην 3η λυκείου, τη μόνη φορά που ασχολήθηκα. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη φάρσα, πρέπει να είναι ο πιο άχρηστος θεσμός στην Ιστορία μετά τους βασιλιάδες της Αγγλίας ναουεντέιζ, εξάλλου όπως είπε ο Μιχάλης σου σκοτίζουν τα φαφάρια τον καιρό της πενταήμερης για μίζες κτλ. Ουσιαστικά είναι ένας τρόπος να τα κονομάει ο πρόεδρος και ο γραμματέας (μιλάμε για ΠΟΛΛΑ λεφτά ε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Μεγάλη πατάτα! Το μόνο που κάνουν είναι μια τρύπα στο νερό.......... Στις δύο τελευταίες τάξεις έβαλα(στο πενταμελές, διότι έπρεπε), ώστε να γίνω και επίσημα ταμίας............Λόγω πενταήμερης............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου προεδρος βγαινει ο πιο μαγκας του σχολειου..
αυτος που εχει πολλες φιλιες...και πρωτον δεν τον νοιαζει και τοσο το μαθημα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εμείς είχαμε πιο πολλές υποψηφιότητες για εφορευτική επιτροπή παρά για 5μελές:P
Εμένα με ψήφισαν για να είμαι στην εφορευτική επιτροπή:D
Τώρα για 15μελές φυσικά και δεν βάζω. Πάντως θα έχει πολύ πλάκα να βγουν τα πρωτάκια (μιας και από την τρίτη κανείς δεν βάζει) . Θα πάνε τα πλέυμομπιλ να ζητήσουν εκδρομή. Ζήτω που καήκαμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
τα πλέυμομπιλ
Τωρα γινεσαι πολυ κακια! :p Τι σου φταιξαν τα καημενα; :lol:

Περα απο την πλακα, περσι στο 15μελες του σχολειου μας οι 14 ηταν απο την πρωτη και τη δευτερα και ενας απο την τριτη! Εμεις ειχαμε πιο σοβαρα θεματα να ασχοληθουμε (aka πανελληνιες). Βεβαια ουτε εκδρομη πηγαμε, αλλα τελος παντων... :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, αφού είναι πλέιμομπιλ, πως να τα πει η κοπέλα;:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εμεις καποτε πλειμομπιλ ημασταν! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Θυμάμαι που είχε βγει ένας να μιλήσει, όταν πήγαινα πρώτη γυμνασίου, και έλεγε να βγάλουμε τα απαίσια κάγκελα από τα παράθυρα κλπ και να φτιαχτούν οι τουαλέτες που βρωμάνε, αλλά τελικά πράααααμα... Κούφια λόγια... Τότε κι αν ήμουν playmobil που τον ψήφισα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
και ακομη μαλλον εισαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ρε αφού είναι στούπικα όλα. Μια φορά έπεσα πάνω σε ένα και το πατησα και όλας. Μα την παναγία δεν το είδα. Μιλούσα με μια φίλη μου και ανεβαίναμε τις σκάλες και έπεσα πάνω του. Ως το πάτωμα φτάνουν ρε. Δεν είμαστε γυμνάσιο εμείς δημοτικό είμαστε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Πρώτη Γυμνασίου είχα βγει στο 5μελές πρώτος και αναπληρωματκός στο 15μελές
Στη Δευτέρα στο 5μελές βγηκα 3ος και στο 15μελες 6ος
Στην τρίτη βγήκα 1ος στο 15μελές και 3ος στο 15μελές
Πάντως πιστευω πως τα 15μελε παίζουν καθοριστικό ρόλο..ειδικά στη Τρίτη που ήμουν Γεν. Γραμματέας όλη μέρα στο σχολείο τρέχαμε με τον πρόεδρο..

Τώρα που είμαι π΄ρωτη Λυκείου δεν ξέρω μάλλον όχι..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
και ακομη μαλλον εισαι!

Για να σου πω, το έχεις ξεφτιλίσει το θέμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου προεδρος βγαινει ο πιο μαγκας του σχολειου..



That's shit I do in my freetime yo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Πάντως, στο δικό μου λύκειο, μέχρι πέρσι τουλάχιστον που μάθαινα νέα, πρόεδρος του 15μελούς ήταν ο ίδιος που ήταν όταν πήγαινα ακόμα τρίτη λυκείου (κι αυτός ήταν ένα χρόνο μεγαλύτερος από εμένα) :P Του άρεσε πολύ φαίνεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εννοεί ότι ο πρόερδος είχε μείνει στην ίδια τάξη λογικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ναι και σ' εμας συνεβη κατι αναλογο την προηγουμενη χρονια. Ο προεδρος του 15μελους ηταν απο τη Β Λυκειου αλλα ηταν 19 χρονων! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top