Μαθητικά Συντονιστικά Συμβούλια (15μελή-5μελή)

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
[/color]
Δεν το πηγα εκει. Εγω μιλαω για καταμερισμο εργασιας. Και φυσικα για να υπαρξει παραγωγη δε γινεται ολοι να τα κανουν ολα.

Δε βλέπω να λέω κάτι διαφορετικό....

Εγω μιλαω γιατι τα εχω κανει και τα δυο. Εσυ δε μπορεις να μιλας αν δεν εχεις κανει το δευτερο.

Ούτε πολιτικός είμαι αλλά έχω γνώμη για τα πολιτικά, ούτε προπονητής του Ολυμπιακού είμαι αλλά έχω γνώμη για τον Ολυμπιακό........

Αν ηταν στο σχολειο να γινομασταν διανοουμενοι, τοτε καληνυχτα. Ουσιαστικο ειναι αυτο που θυμασαι, για μενα, οχι αυτο που καποιοι θεωρητικοι λενε οτι προαγει τη σκεψη κι αλλες παρλαπιπες. Αν πραγματικα ηταν πιο ουσιαστικο, τοτε θα γινοτανε παντου. Το σχολειο σου δε μπορει να ειναι πιο "πεφωτισμενο" απο τα υπολοιπα.

:bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν εχει ασκησει πολιτικη? Δεν ξερεις αν ειναι δυσκολη ή οχι...
Δεν εχεις παιξει μπαλα σε μεγαλη ομαδα? Δεν ξερεις αν ειναι δύσκολο ή οχι...
Φυσικα και μπορεις να εχεις αποψη για την αξια του καθενος (κι εγω που διαφωνω ειμαι εδω για να σε αντικρουσω), αλλα σε καμια περιπτωση δεν ξερεις, απ'εξω, αν ειναι δύσκολο ή οχι. Οταν εγω μιλαω στη μεσαια παραθεση, μιλαω αποκλειστικα για το ποσο δυσκολο ειναι...

Το τελευταιο θεωρω οτι συμφωνεις και δεν το σχολιαζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Δεν εχει ασκησει πολιτικη? Δεν ξερεις αν ειναι δυσκολη ή οχι...
Δεν εχεις παιξει μπαλα σε μεγαλη ομαδα? Δεν ξερεις αν ειναι δύσκολο ή οχι...
Φυσικα και μπορεις να εχεις αποψη για την αξια του καθενος (κι εγω που διαφωνω ειμαι εδω για να σε αντικρουσω), αλλα σε καμια περιπτωση δεν ξερεις, απ'εξω, αν ειναι δύσκολο ή οχι. Οταν εγω μιλαω στη μεσαια παραθεση, μιλαω αποκλειστικα για το ποσο δυσκολο ειναι...

Σε κανένα από τα ποστ μου δεν είπα ότι ξέρω πόσο δύσκολη η διοργάνωση. Μίλησα για ουσιαστικότητα....

Το τελευταιο θεωρω οτι συμφωνεις και δεν το σχολιαζω....

Ο καθένας ερμηνεύει όπως θέλει :bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σε κανένα από τα ποστ μου δεν είπα ότι ξέρω πόσο δύσκολη η διοργάνωση. Μίλησα για ουσιαστικότητα....
Την οποια δε μπορεις να κρινεις εσυ...
Αν και νομιζω οτι οτιδηποτε εχει καλο σκοπο και κοπο εχει και ουσια.



Ο καθένας ερμηνεύει όπως θέλει :bye::bye:
Οταν το παιζεις δημοσιογραφισκος κι απαντας με φατσουλες, φυσικα και ο καθενας τα ερμηνευει οπως θελει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Τα πενταμελη και τα 15νταμελη τι αλλο μπορουν να κανουν εκτος απο το στολισμο του χριστουγεννιατικου δεντρου και την αναληψη μιας εκδρομης????? εεεεε χαχαχαχα
Αυτοι που ειναι μελη αυτων των συμβουλιων ειναι πιο πολυ μελη της ΚΝΕ που κανουν καταληψεις οι πιο πολυ βαζουν υποψηφιοτητα για να κανουν τους μαγκες και να δεικνονται.Αυτος ο θεσμος υπαρχει για να κοιμηζουν τους μαθητες αναφεροντας τους την υπαρξη δημοκρατιας στο σχολειο για τιποτα αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σε μας εγινε κατι μεταξυ ενος μαθητη και ενος καθηγητη που εφτασε στο συμβουλιο καθηγητων και το 15αμελες κλήθηκε να προτεινει λυση παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Λαθος ποστ, σβηστε το pls.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αυτη ειναι η δουλεια και ο ρολος του δεκαπενταμελους...
November Rain αυτο που λες με βρισκει αντιθετο. Εγω, οπως και πολλοι αλλοι εκλεγμενοι στο σχολειο ειμαστε παραταξιακα ανενταχτοι, αν και προσωπικα εχω το κομμα μου, φροντιζω, οπως και οι αλλοι, να μην το δειχνω στο σχολειο. Ακομη και μελη της ΚΝΕ να ειναι, εσενα τι σε πειραζει? Δηλαδη οι ΚΝιτες δεν εχουν δικαιωμα εκλογης? Επειδη εχουν ανοιχτη υποστηριξη σε ενα κομμα? Εσυ λοιπον που εισαι αντιθετος, ας εκλεγεις για να τους πας κοντρα, αν πιστευεις οτι βαζουν το ΚΚΕ στο σχολειο. Ασε που ηταν αστοχο αυτο που ειπες...Δυο απο τα ατομα του δεκαπενταμελους μας, μονο, ειναι ΚΝιτες και ειναι τα καλυτερα παιδια και οι πιο γνησιοι δημοκρατες που εχω γνωρισει και φυσικα τους ψηφισα, γνωριζοντας την παραταξιακη τους ταυτοτητα. Ο ενας ειναι ο προεδρος του συμβουλιου, αλλα δεν το επαιξε ποτε...Οταν πηγαινει στις πορειες, σε ολες, παει μονος του κι οποιος θελει τον ακολουθει, δεν κανει κατηχηση.
Οσο για τις καταληψεις, μην ανησυχεις, δεν τις κανει μονο η ΚΝΕ. Τις κανουν κι αλλοι.
Ασε βεβαια που προσωπικα προτιμω μια αγωνιστικη νεολαια, εστω και με κομμουνιστικες παρωπιδες, παρα μια νεολαια που τα αφεντικα της σπανε μια καταληψη δολοφονωντας εναν καταληψια, αγωνιστη εκπαιδευτικο. Μιλαω φυσικα για τα γουρουνια της ΟΝΝΕΔ που το 1991 δολοφονησαν το μαθηματικο Νικο Τεμπονερα στην Πατρα, επειδη ηταν αντιθετοι με την καταληψη στην οποια συμμετειχε.
Οσο για τους μαθητες, εν ετει 2008 φιλε μου, νομιζω οτι κοιμαται οποιος θελει να κοιμηθει...Η δημοκρατια λειτουργει σωστα εκει που ο λαος λειτουργει σωστα...Αν αυτο δε συμβαινει στο σχολειο σου, μην κατηγορεις τους εκλεγμενους, κατηγορησε πρωτα τον εαυτο σου και μετα κρινε τους συμμαθητες σου.

Βεβαια κακως ενεπλεξες τα μαθητικα συντονιστικα συμβουλια με τις καταληψεις....Αυτες γινονται παντα πριν τις εκλογες...ή κανω λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Σε μας εγινε κατι μεταξυ ενος μαθητη και ενος καθηγητη που εφτασε στο συμβουλιο καθηγητων και το 15αμελες κλήθηκε να προτεινει λυση παντως.

Τι να πω εγώ, που πήγαν τα βλαμμένα και ζωγράφισαν τους τοίχους και εγώ με τα υπόλοιπα αγόρια του πενταμελούς ( και καλά για να δώσουμε το καλό παράδειγμα) αναγκαστήκαμε να τα βάψουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Οι ΚΝΙΤΕΣ ειναι αποτελουν φερεφωνα του γνωστου κομματος και μην νομιζεις οτι ειναι μαθητες ικανοι να υποστηριξουν μια αποψη αλλα παιδια που επιβαλλονται με σωματικη δυναμη (οχι οτι οι μαθητες δεν τους βαζουν στη θεση τους οταν πρεπει) και οι καταληψεις αποτελουν οργανο πολιτικης για ψηφους του κκε.Ειναι λαθος η αντιληψη να αγωνιζομαστε για καλυτερη παιδεια με ανοιχτη υποστηριξη σε αριστεριζοντα κομματα με παρωχιμενες ιδεολογιες καμμια αλλαγη δεν αρχισε στους δρομους.Οσο για την ΟΝΝΕΔ και τι εκανε δεν το γνωριζω η ΚΝΕ παντως εχει κανει χειροτερα, 2)και φυσικα κοιμουνται τα της ΚΝΕ παλικαρια αφου οι πιο πολυ βρισκονται στον κοσμο τους ακουοντας την κασετα του κομματος και δημοκρατικοι δεν μπορει να ειναι αν θελουν να λεγονται κομμουνιστικη νεολαια.3) τα παραδειγματα που λες αντιπροσωπευουν μονο το σχολειο σου και αποτελουν την εξαιρεση του κανονα αν τα αναφερεις σωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οι ΚΝΙΤΕΣ ειναι αποτελουν φερεφωνα του γνωστου κομματος και μην νομιζεις οτι ειναι μαθητες ικανοι να υποστηριξουν μια αποψη αλλα παιδια που επιβαλλονται με σωματικη δυναμη (οχι οτι οι μαθητες δεν τους βαζουν στη θεση τους οταν πρεπει) και οι καταληψεις αποτελουν οργανο πολιτικης για ψηφους του κκε.Ειναι λαθος η αντιληψη να αγωνιζομαστε για καλυτερη παιδεια με ανοιχτη υποστηριξη σε αριστεριζοντα κομματα με παρωχιμενες ιδεολογιες καμμια αλλαγη δεν αρχισε στους δρομους.Οσο για την ΟΝΝΕΔ και τι εκανε δεν το γνωριζω η ΚΝΕ παντως εχει κανει χειροτερα, 2)και φυσικα κοιμουνται τα της ΚΝΕ παλικαρια αφου οι πιο πολυ βρισκονται στον κοσμο τους ακουοντας την κασετα του κομματος και δημοκρατικοι δεν μπορει να ειναι αν θελουν να λεγονται κομμουνιστικη νεολαια.3) τα παραδειγματα που λες αντιπροσωπευουν μονο το σχολειο σου και αποτελουν την εξαιρεση του κανονα αν τα αναφερεις σωστα.


Τι λες μωρε? Διαβαζεις αυτα που γραφεις?? Ποια σωματικη δυναμη? Παμε καλα? Σιγα μην ηρθαν να σε δειρουν κιολας επειδη διαφωνησες. Ελα σε παρακαλω...Η ΚΝΕ φυσικα και ειναι κομματικη οργανωση και δε νομιζω οτι αυτο το εκρυψε κανενας. Ο καθε ΚΝιτης ομως φιλε μου ειναι ενα ξεχωριστο ατομο, δεν ειναι ολοι ιδιοι. Δε μπορεις να λες οτι ολοι ειναι τυφλωμενοι και ηλιθιοι. Για μενα μονο το γεγονος οτι εχουν το θαρρος να ασχολουνται με τα κοινα τη στιγμη που οι ηλιθιοι συμμαθητες τους παιζουν pro και τρεχουν στις καφετεριες τους κανει πολυ πιο ωριμους και τους δινει το δικαιωμα να εχουν αποψη. Αυτο φυσικα ισχυει για ολους τους πολιτικοποιημενους νεους.
Εγω φιλε μου ξερω οτι γινονται ψηφοφοριες για τις καταληψεις....Οταν η μαθητικη κοινοτητα ψηφιζει 70% και 80% υπερ της καταληψης, μεσα απο ασφαλη και μυστικη ψηφοφορια, δεν τους την επιβαλλει την καταληψη κανενα ΚΚΕ. Τη δεχονται μονοι τους. Αυτο ειναι που λεμε συλλογικη ευθυνη...Τα κομματα δε φταινε για τιποτα...Φταινε αυτοι που τα στηριζουν εστω και στο λαθος δρομο. Το πως ο καθενας αντιλαμβανεται την αλλαγη ειναι δικο του θεμα. Δεν εισαι εσυ αυτος που θα υποδειξεις σε ποιο κομμα εγκειται η πραγματικη αλλαγη. Οσο για τους ΟΝΝΕΔιτες και τα κατορθωματα τους, τα ξερει η Ελλαδα, δεν ειναι προβλημα που δεν τα ξερεις εσυ. Οσο για την ΚΝΕ, δεν υπαρχει ουδεμια ιστορικη πληροφορια οτι εχει διαπραξει τετοιου ειδους εγκληματα. Οσο για τους δημοκρατικους η οχι, ΚΝιτες, σε παραπεμπω στο ακριβως προηγουμενο που ειπα. Ο καθενας αντιλαμβανεται την αλλαγη και τη δημοκρατια με τον τροπο που θελει. Αν αυτοι πιστευουν οτι ο κομμουνισμος ειναι το μεσο, εχουν το δικαιωμα και να το πιστευουν και να αγωνιζονται. Τα παραδειγματα που λεω ισως και να αντιπροσωπευουν τη μειοψηφια, στην οποια ανηκει και το σχολειο μου. Δεν εχω κανει καμια ερευνα. Επειδη ομως ξερω οτι παντου τα παιδια ειναι ιδια, τοτε κατι αλλο φταιει που και το δικο σου σχολειο δεν ειναι σαν το δικο μου. Φταινε οι καθηγητες, φταιει η πολιτικη συνειδηση των μαθητων...Δεν ξερω...Αυτο θα το βρουν οσοι εχουν το προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Σιγα μην ηρθαν να σε δειρουν κιολας επειδη διαφωνησες.
κι ομως γινεται, οχι σε εμενα προσωπικα αλλα τα εχω δει και σε αλλα σχολεια οχι μονο στο δικο μου
Για μενα μονο το γεγονος οτι εχουν το θαρρος να ασχολουνται με τα κοινα τη στιγμη που οι ηλιθιοι συμμαθητες τους παιζουν pro και τρεχουν στις καφετεριες τους κανει πολυ πιο ωριμους και τους δινει το δικαιωμα να εχουν αποψη. Αυτο φυσικα ισχυει για ολους τους πολιτικοποιημενους νεους.
Δεν διαφωνω, αυτο ομως δεν αναιρει το γεγονος οτι λενε και ηλιθια πραγματα
ασφαλη και μυστικη ψηφοφορια
τι λες καλε? καλο το ανεκδοτο! οι ψηφοφοριες αν γινονται οσο και να μην σου αρεσει ασκειτε ψυχολογικο βαρος στους μαθητες γιατι αλλιως ο μαθητης που θα ψηφησει κατα δεν θα ειναι <<επαναστατης>> και αλλες μπουρδες
τοτε κατι αλλο φταιει που και το δικο σου σχολειο δεν ειναι σαν το δικο μου
η κατι αλλο μπορει να φταιει επισης που το δικο σου σχολειο δεν ειναι σαν το δικο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγω προσωπικα δεν εχω ακουσει ποτε τετοιο πραγμα. Χωρις να θελω να παρω θεση, συνηθως οι δεξιες νεολαιιστικες παραταξεις κανουν τετοια πραγματα.
Δεν ειπα εγω οτι ειναι παντα σωστοι. Φυσικα ομως δεν ειναι γεγονος αυτο που λες...Πολλες φορες συμβαινει, αλλα δε μπορεις να ισοπεδωνεις ολα τα παιδια της ΚΝΕ.
Οταν μιλαω για μυστικες και ασφαλεις ψηφοφοριες φιλε, δε μιλαω για χαρτακια. Μιλαω για μαθητικους καταλογους, καλπες, ψηφοδελτια και κυριως υπο την επιβλεψη και ευθυνη των καθηγητων. Οσο για το αλλο, συγγνωμη φιλε, αλλα κατηγορησε τα μπαζα που επιτρεπουν στον οποιονδηποτε να ασκει πιεση πανω τους. Αυτοι φταινε κι αυτοι δυστυχως θα ειναι οι αυριανοι Ελληνες, μην κατηγορεις κανεναν αλλον. Αν εσυ εχεις ποτε ψηφισει υπερ λογω πιεσης, τοτε ειναι δικη σου η ευθυνη, εσυ φταις και κατηγορησε τον εαυτο σου. Σε καποια φαση εγω ημουν κατα της καταληψης, το ψηφισα, εκανα και πολλους αλλους να το ψηφισουν και βγηκα και εξεφρασα αντιρρησεις στη γενικη συνελευση. Μην τους κατηγορεις, βγες εξω αν εχεις θαρρος και πεστα.
Το τελευταιο που λες δεν το καταλαβαινω. Αφου μου λες οτι στο δικο σου σχολειο το 15μελες ειναι αχρηστο, με δεδομενο οτι στο δικο μου δεν ειναι, δε βλεπω κανενα λογο το σχολειο μου να γινει σαν το δικο σου...Αντιρρηση επι της ουσιας ρε γαμωτο...Οχι για να απαντησουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
οι δεξιες νεολαιιστικες παραταξεις κανουν τετοια πραγματα
Μεγα λαθος οι δεξιες οργανωσεις ειναι σχεδον ανυπαρκτες
1)Ακου εγω απλως δεν μου αρεσει η βλεψη μερικων δηθεν <<ιδεολογων>> και δεν μου αρεσουν οι πραξεις τους ( και για καταληψεις και για αλλα) σε καμμια περιπτωση δεν υποστηριζω την ΟΝΝΕΔ η απλως μου αρεσει. Αν και αυτη επειχηρουσε κατι που διαφωνουσα θα ελεγα τα ιδια και χειροτερα σαν αυτα που λεω για την ΚΝΕ γιαυτο μην μου την αναφερεις συνεχεια
2) Δεν ξερω αν καταλαβες λαθος, το υποστηριζω ανοιχτα οτι το σχολειο μου ειναι κατι χειροτερο απο κατεστραμενο και γενικοτερα ολα της περιοχης που ειμαι (Βυρωνας)
γιαυτο εχω και αυτες τις αποψεις οτι η ΚΝΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ τα σχολεια.Δεν γνωριζω τι γινεται αλλου μπορει να ειναι διαφορετικα δεν ειναι παντου το ιδιο αλλα απο αυτα που ακουω απο φιλους μου σε αλλα σχολεια στο ιντερνετ και απο τις ειδησεις εχω σχηματισει αρνητικη αποψη
3)Οσο για το ασφαλεις και μυστικες ψηφοφοριες στο δικο μου σχολειο γινονται μονο για να γινονται με ολη τη σημασια της λεξης και η ψηφοφορια δεν ειναι μυστικη γινεται με χαρτακια!!!!!!
4)Απο αυτα που λες για το σχολειο σου τοσο για την ΚΝΕ οσο και για τα αλλα δεν τα χω ακουσει πουθενα αλλου οσο ζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το βλεπω οτι δεν εχεις κομματικες διασυνδεσεις, αλλιως θα μιλουσες πολιτικα. Κι εγω το ιδιο προσπαθω να κανω, οχι οτι τα καταφερνω παντα...Με την ΟΝΝΕΔ παντως διαφωνω. Και οταν μιλάω εγω για δεξιες βαζω μεσα και τις ακροδεξιες. Κι ας μην ξεχναμε, βεβαια λιγο ασχετο με το thread, οτι αυτες και μονο αυτες ειναι που παιρνουν τα κεφαλια οποιου μεταναστη βρουν μπροστα τους (πραγματικο γεγονος) καθε φορα που παιρνουμε ενα κυπελλο.
Τα σχολεια δυστυχως τα καταστρεφει το κρατος, οταν ενας ανθρωπος, ο διευθυντης, αλλες φορες καλος εκπαιδευτικος κι αλλες μαλακας, καλειται να καλυψει ολα τα εξοδα του σχολειου, εκτος των μισθων των εκπαιδευτικων, με 4000 ευρω το τετραμηνο. Καποιες ομαδες, που τυχαινει να ειναι μια απο αυτες η ΚΝΕ ισως ορισμενες φορες να εκμεταλλευεται οντως την κατασταση. Που βεβαια εμμενω στο οτι τυχαια ειναι η ΚΝΕ γιατι και καποια αλλη να ηταν δε νομιζω οτι θα την εκοπτε και πολυ το σχολειο και η εκπαιδευση. Τα αλλα που λες για οσα ακους στις ειδησεις τα αφηνω ασχολιαστα...οποιος καταλαβε καταλαβε...
Το καθεστως της λανθασμενης ψηφοφοριας στο σχολειο σου ειναι ευθυνη ολων σας γιατι δεν απαιτειται ψηφοφορια οπως ο νομος οριζει...Οταν μια κοινοτητα δεν διαμαρτυρεται επι της ουσιας, τοτε εχει την ευθυνη για τα χαλια της. Τρανταχτο παραδειγμα η Ελλαδα.
Δεν καταλαβαινω τι ακριβως δεν εχεις ακουσει αλλα συμπεραινω οτι μαλλον δεν ηθελες ή δεν εψαξες καλα. Εγω το σχολειο μου το ξερω πολυ καλα και λειτουργει ετσι οπως σου λεω. Ο προεδρος ειναι ΚΝιτης βαμμενος, αλλα ειναι ο πιο δημοκρατικος ανθρωπος που εχω γνωρισει και οι διαφοροι ηλιθιοι φιλελευθεροι "φιλησυχοι" πολιτες μπροστα του δεν πιανουν μπαζα. Πολλες φορες δε, ειναι πιο δημοκρατικος κι απο μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
1)Δεν ξερω αν καταλαβες αλλα οταν εννοω ψηφοφοριες με χαρτακια δεν εννοω αυτες του 15νταμελους αλλα αυτες των καταληψεων!!! ελεος δεν εχουμε καταντησει και κει ακομα
2)Μιλαμε για νεολαιες και οχι κομματα δεν υπαρχει ακροδεξια νεολαια στην Ελλαδα. εγω καλλιστα μπορω να σου αναφερω και αντοιστιχα παραδειγματα των ακροαριστερων ομαδων οπως εσυ των ακροδεξιων
Ο προεδρος ειναι ΚΝιτης βαμμενος, αλλα ειναι ο πιο δημοκρατικος ανθρωπος που εχω γνωρισει
Αλλο κομουνιστης αλλο αριστερος
οι διαφοροι ηλιθιοι φιλελευθεροι "φιλησυχοι" πολιτες μπροστα του δεν πιανουν μπαζα
Οποιος ειναι ηλιθιος και δεν εχει γνωμη δεν ειναι απαραιτητα φιλελευθερος για να σου αναφερω και ιστορια οι πιο μεγαλες επαναστατικες αλλαγες εγιναν κατα κυριο λογο απο φιλελευθερους <<φιλησυχους πολιτες>>
Τα σχολεια δυστυχως τα καταστρεφει το κρατος
Διαφωνω τα σχολεια τα καταστρεφουν οι νοοτροπιες και των μαθητων και των καθηγητων οχι βεβαια οτι δεν βαζει το χερακι του και το κρατος
Τα αλλα που λες για οσα ακους στις ειδησεις τα αφηνω ασχολιαστα
Οk συμφωνω λαθος μου τα ΜΜΕ παραπληροφορουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το καταλαβα φιλε μου...Εμεις που ζητησαμε επισημη ψηφοφορια την ειχαμε...Πες στο στους συμμαθητες σου λοιπον την επομενη φορα που θα εχετε αμφιβολιες για την καταληψη.
Δεν υπαρχουν ακροδεξιες ομαδες? Οι κομματικες νεολαιες ειναι συνυφασμενες με τα αντιστοιχα κομματα. Εσυ ο ιδιος συνεδεσες την ΚΝΕ με το ΚΚΕ οπως και οι Χρυσαυγιτες ειναι συνδεδεμενοι με τον αλητη Κωνσταντινο Πλευρη.
Αλλο κομμουνιστης αλλος αριστερος? Εννοειται, εσυ να τ'ακους αυτα...
Ποιους φιλησυχους μωρε? Θυμασαι μηπως ποιοι ελεγαν οτι "οι φιλησυχοι πολιτες δεν εχουν να φοβηθουν τιποτα" πριν 40 χρονια? Μηπως και οι Πολυτεχνιτες ηταν φιλελευθεροι, φιλησυχοι ανθρωποι? Καμια αλλαγη δεν εγινε απο τους βολεμενους. Γιατι αυτος που καθεται στην ησυχια του ειναι βολεμενος. Αυτος που καθεται στην ησυχια του δεν εχει για τιποτα ν'αγωνιστει. Οι φιλελευθεροι πουλησαν και πουλανε την Ελλαδα. Ειναι αυτοι που ξεπουλανε την περιουσια του ελληνικου λαου σε μεγαλομετοχους, ειναι αυτοι που γουσταρουν τρελα να γινουμε σε 50 χρονια μια απο τις πολιτειες των μελλοντικων Ηνωμενων Πολιτειων Ευρωπης, ειναι αυτοι που γουσταρουν η διακυβερνηση της Ελληνικης Δημοκρατιας να γινεται απο τις Βρυξελλες, ειναι αυτοι που θελουν να επιβαλλουν τους δαιμονες της παγκοσμιοποιησης, ειναι αυτοι που λενε οτι αν κανουμε τα αγγλικα επισημη γλωσσα θα ειμαστε πιο...κουλ, ειναι αυτοι που το 1922 στην Ελλαδα το επαιζαν πατριωτες και στο εξωτερικο ηταν τα γιουσουφακια των Μεγαλοδυναμεων, ειναι αυτοι χαρη στους οποιους εχασα κι εγω και αλλοι συμπατριωτες μου τα πατρια εδαφη της Μικρασιας, ειναι αυτοι που χαριν αναπτυξης υψωσαν αθλιους ουρανοξυστες στην Αθηνα, ειναι αυτοι που θελουν να λεγονται Ευρωπαιοι, τετοιο κομπλεξ....Για να μην αναφερθω αλλου, τουλαχιστον στο εθνος αυτο, οι φιλελευθεροι δεν προσεφεραν τιποτα.
Περιουσια του κρατους ειναι τα σχολεια κι οταν καταστρεφεται ενα σπιτι φταιει ο νοικοκυρης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Αλλο κομμουνιστης αλλος αριστερος? Εννοειται, εσυ να τ'ακους αυτα...
Οσοι ειναι στην ΚΝΕ με την λογικη πρεπει να ειναι και κομουνιστες που αυτοι δεν ειναι δημοκρατικοι ο βαμμενος προεδρος σας λοιπον λοιπον με μια λογικη λοιπον θα τον εβαζα στην νεολαια ΠΑΣΟΚ εγω
Δεν υπαρχουν ακροδεξιες ομαδες? Οι κομματικες νεολαιες ειναι συνυφασμενες με τα αντιστοιχα κομματα. Εσυ ο ιδιος συνεδεσες την ΚΝΕ με το ΚΚΕ οπως και οι Χρυσαυγιτες ειναι συνδεδεμενοι με τον αλητη Κωνσταντινο Πλευρη.
Δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν ακροδεξιες ομαδες ειπα οτι δεν υπαρχουν ακροδεξιες νεολαιες
Η διαφορα συνδεσεως ειναι οτι η ΚΝΕ ελενχεται απο το ΚΚΕ και ειναι επισημα αναγνωρισμενη πολιτικα οι Χροισαυγιτες ειναι παρανομη οργανωση η καλυτερα οχι αναγνωρισμενοι
Ποιους φιλησυχους μωρε? Θυμασαι μηπως ποιοι ελεγαν οτι "οι φιλησυχοι πολιτες δεν εχουν να φοβηθουν τιποτα" πριν 40 χρονια? Μηπως και οι Πολυτεχνιτες ηταν φιλελευθεροι, φιλησυχοι ανθρωποι? Καμια αλλαγη δεν εγινε απο τους βολεμενους. Γιατι αυτος που καθεται στην ησυχια του ειναι βολεμενος. Αυτος που καθεται στην ησυχια του δεν εχει για τιποτα ν'αγωνιστει.
Το φιλησυχους το βαλα μεσα σε ερωτηματικα ειρωνικως δεν ενοουσα οτι οι αλλαγες που εγιναν απο τους φιλελευθερους εγιναν απο φιλησυχους.Η Γαλλικη επανασταση δηλαδη απο ποιους εγινε δηλαδη? απο εργατες δρομων?
Περιουσια του κρατους ειναι τα σχολεια κι οταν καταστρεφεται ενα σπιτι φταιει ο νοικοκυρης.
Αν παω εγω και σου καταστρεψω το σπιτι δηλαδη ποιος θα φταιει εσυ η εγω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
οι Χρυσαυγιτες ειναι συνδεδεμενοι με τον αλητη Κωνσταντινο Πλευρη
Αρα και οι κομουνιστες με τον Σταλιν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θα μπορουσα να μιλαω για πολιτικα ωρες και τα υπολοιπα μελη του φορουμ το ξερουν πολυ καλα. :P
Αυτα που λες μπορουν να επιδεχθουν πολλες απαντησεις, αλλα επειδη δεν ειναι ουτε η ωρα καταλληλη ουτε ο τοπος σωστος, νομιζω οτι θα πρεπει να επιστρεψουμε στο θεμα του thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top