[Μαθητές] Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 297)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 114 38.4%
  • Κατά

    Ψήφοι: 180 60.6%
  • Δεν έχω άποψη

    Ψήφοι: 3 1.0%

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Επιτρέπεται να γίνεται κατάληψη αν αποφασιστεί πλειοψηφικά. Αλλιώς ο εισαγγελέας θα έπαιρνε με την σειρά τα σχολεία;)
Κι από πότε ακριβώς αποφασίζουν οι μαθητές, όταν ο μοναδικός που μπορεί να κλείσει το σχολείο, σύμφωνα με τον νόμο, είναι ο νομάρχης; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Hμουν νιος και γέρασα. Από το 90' καταλήψεις και τα αιτήματα των αλλαγών ανάθεμα κι αν τα ξέρουν. Κοιτάξτε να γίνετε από επαναστάτες χωρίς αιτία, επαναστάτες με αιτία μήπως αλλάξει τίποτα, γιατί εμείς το χάσαμε το τραίνο. Συμμετείχα κι εγώ θυμάμαι. Νααα μούτζες στα μούτρα μου. Ακόμα και στο Πανεπιστήμιο είχαν σύνθημα τον Τσε Γκεβάρα και ούτε που είχαν διαβάσει τα ερωτηματολόγια Αρσένη, και το ''αφεντικό'' του κινήματος ήταν κάποια που δεν είχε πατήσει το πόδι της στη σχολή κάτι μήνες. Πως δεν την έχω δει ακόμα σε τηλεοπτικό παράθυρο να συνομιλεί με τον Πρετεντέρη κι αυτήν μαζί με τον Μανώλη καιτον Κακαουνάκη... Εκεί περνάνε τις ώρες τους συνήθως οι μεγάλοι επαναστάτες όταν ωριμάζουν, στα τηλεπαράθυρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακριβώς τον νόμο και δεν επιμένω σχετικά με την νομιμότητα ή μη των καταλήψεων.

Εφ' όσον καταλήψεις είναι παράνομες, λύστε μου την εύλογη απορία, γιατί δεν εφαρμόζεται ο νόμος από το κράτος, ώστε να ανοίξουν τα, παρανόμως, κατειλημμένα σχολεία? :hmm:

Γιατί αν πραγματικά ισχύει το ότι η κατάληψη είναι πράξη παράνομη, το κράτος οφείλει να ανοίξει τα σχολεία και να κάνει τις συλλήψεις των υπευθύνων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΖΗΜΙΕΣ κοντα στο 1 εκατομμυριο ευρω σε σχολειο αθηνων.
μεχρι που πουλησαν τους υπολογιστες σε παλιατζηδες ρε παιδια. :wall:

ας εβρισκα δυο τετοια κwλοπαιδα και ας ερχοταν οποιος γουσταρει να μου πει για τη βια κατα των παιδιων -αυτος θα τρωγε σιγουρα τις περισσοτερες.:ropalo: :mastigio

το κουλο ξερετε ποιο ειναι?:blink:

οτι πολλα σχολεια, νομιζω μαζι και αυτο, παλιοτερα εκαναν καταληψεις και για... "λειτουργικους" λογους, οπως πχ για να τους παρεχει η πολιτεια υπολογιστες για να κανουν σωστα το μαθημα της πληροφορικης...ΠΟΣΟ ΕΛΕΟΣ ΔΛΔ!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Συγκεκριμένα δείτε εδώ, είναι σχολικό συγκρότημα στο Παγκράτι. :/:



Φήμες λένε, όπως μου 'χει πει πολύ καλή μου φίλη που πηγαίνει εκεί, ότι θα τους μοιράσουνε τους μαθητές σε άλλα σχολεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Συγκεκριμένα δείτε εδώ, είναι σχολικό συγκρότημα στο Παγκράτι. :/:

να προσθεσω οτι το μισο χτιστηκε και το αλλο μισο ανακαινιστηκε στα τελη του 2001.:/:

καλα, μολις ειδα το βιντεο.
ΔΕΝ αναγνωριζω καν οτι αυτο το κτιριο καποτε ηταν το σχολειο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακριβώς τον νόμο και δεν επιμένω σχετικά με την νομιμότητα ή μη των καταλήψεων.

Εφ' όσον καταλήψεις είναι παράνομες, λύστε μου την εύλογη απορία, γιατί δεν εφαρμόζεται ο νόμος από το κράτος, ώστε να ανοίξουν τα, παρανόμως, κατειλημμένα σχολεία? :hmm:

Γιατί αν πραγματικά ισχύει το ότι η κατάληψη είναι πράξη παράνομη, το κράτος οφείλει να ανοίξει τα σχολεία και να κάνει τις συλλήψεις των υπευθύνων..
Η κατάληψη δημοσίου κτιρίου καθώς και η παρακώλυση της λειτουργίας του, αποτελούν παράνομες πράξεις.
Το κράτος είναι αδύναμο να εφαρμόσει το νόμο, γιατί η εικόνα αστυνομικών να επιτίθενται σε μαθητές, θα κάνει μεγαλύτερη ζημιά στην κυβέρνηση από τη μη λειτουργία των σχολείων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonisp1

Νεοφερμένος

Ο jonisp1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ΝΑΙ εαν ηπαρχη λογος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeledaki

Νεοφερμένος

Η zeledaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
είμαι κατά..αν θες να διαμαρτυρηθείς κάνε αποχή,αλλά μην παρεμποδίζεις τους άλλους να κάνουν μάθημα..έτσι θίγονται μόνο οι μαθητές που δεν έχουν δυνατότητα φροντιστηρίου.. Βέβαια,δε κάνουν αποχή,γιατί δε θέλουν και απουσίες..Εμ,δε μπορούμε να τα έχουμε όλα.. Αυτό που έμεινε απο τις καταλήψεις ήταν,καμμένα σχολεία,σπασμένες καρέκλες,θρανία,πόρτες παράθυρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Philip007

Νεοφερμένος

Ο Φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
οι καταληψεις ΔΕΝ οδηγουν ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
οι καταληψεις ΔΕΝ οδηγουν ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!

Οδηγουν μονο οταν εχουν σαφη στοχο, σωστο σχεδιασμο και κυριως σοβαρους ηγετες. Και το Πολυτεχνειο μια καταληψη ητανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost in space

Νεοφερμένος

Η lost in space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κατ' αρχάς γεια σε όλους, καλώς σας βρήκα. Ας πω κι εγώ τη γνώμη μου για το θέμα....

Δεν θα διαφωνήσω ότι ειδικά τα τελευταία χρόνια οι μαθητές δυστυχώς θεωρούν την κατάληψη ως ευκαιρία να αράξουν και να κοιμηθούν λίγες ώρες παραπάνω και να πάνε μετά να πιουν τον καφέ τους. Δεν μπορεί να είναι κλειστά 300 σχολεία στην Αθήνα και να κατεβαίνουν μόνο 10000 μαθητές στους δρόμους. Αυτό δείχνει πως η πλειοψηφία τους δεν ενδιαφέρεται, όχι μόνο για τα αιτήματα που υπάρχουν την κάθε φορά αλλά ούτε και για τη μόρφωσή τους, αφού ψήφισαν "να χάσουν μάθημα".

Παρ' όλα αυτά, όσο και να γίνονται προσπάθειες γελοιοποίησης αιτήματα υπήρχαν και ακόμα υπάρχουν και είναι πολύ σοβαρά μάλιστα. Γιώργο μιλάς για καταπάτηση δικαιωμάτων. Αν η κατάργηση της δωρεάν και δημόσιας παιδείας(η οποία έχει καταργηθεί προ πολλού αλλά τέλος πάντων) δεν είναι στέρηση δικαιώματος, τότε τι είναι; Επειδή δηλαδή οι άλλοι καταπατούν τα δικαιώματα μας με την υποστήριξη των νόμων που οι ίδιοι ψηφίζουν; Ευτυχώς ή δυστυχώς σε αυτές τις περιπτώσεις περισσότερη σημασία έχουν τα δικαιώματα των πολλών από αυτά των λίγων. Όταν οι λόγοι είναι σοβαροί χρειάζεται μερικές φορές να σταματήσουμε να υπολογίζουμε μόνο τον εαυτό μας και να σκεφτούμε και όλους τους υπόλοιπους.

Συνοψίζοντας, συμφωνώ με την κατάληψη όταν χρησιμοποιείται για τους σωστούς λόγους τις κατάλληλες στιγμές.

:-)


Συμφώνω πλήρως..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Γενικά πολύ καραμέλα γίνεται η αρχή της πλειοψηφίας.
Ξέρουν πόσοι φοιτητές το τι "δημοκρατικά" ψηφίσματα γίνονται μερικές φορές για να κλείσει μια σχολή. Πριν προλάβει να μου πει κάποιος οτι έχει δικαίωμα ο κόσμος να ψηφίσει κατα, θα του πω οτι σε μια ψηφοφορία που είχε γίνει στην τάξη για κατάληψη στην Α' Λυκείου (μυστική) ενώ είχα ψηφίσει κατά, η "επιτροπή" βρήκε όλα τα ψηφοδέλτια υπέρ, και όταν το ανέφερα οτι είχα ψηφίσει κατά το τι κράξιμο είχα φάει δεν λεγόταν (φυτό, φλώρος και τα συναφή).
Και τον αδερφό μου του την είχαν μπει πως και καλά θα τρωγε ξύλο επειδή ψήφισε κατά.

Μην λέμε μπαρούφες για δηθεν δικαιώματα της πλειοψηφίας και άλλα τινά (δεν μπορώ να εκφραστώ και με πιο βαρύ τρόπο)

Για να εξηγηθώ, είμαι κατά σε κάθε περίπτωση (εκτός ίσως απο ακραίες περιπτώσεις) και δεν δέχομαι απο κανέναν να μου το παίζει αγωνιστής και δημοκράτης επειδή θεώρησε οτι η κατάληψη λύνει κάθε πρόβλημα.

Υ.Γ. Να εξηγηθώ. Και εγώ έχω ψηφίσει αρκετές φορές για κλείσιμο ενός ιδρύματος μετά απο παχυλά και όμορφα λόγια περι αγώνων, αλλα δεν το περιφανεύομαι καθόλου. Έμαθα πλεον και δεν ξανακάνω το ίδιο λάθος. Συμβουλεύω όσους βρεθούν ποτε σε παρόμοια περίπτωση, να το σκεφτούν διπλά τι ψηφίζουν και κυρίως το ΓΙΑΤΙ ψηφίζουν κάτι.

over and out
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
[...]επειδή θεώρησε οτι η κατάληψη λύνει κάθε πρόβλημα.
Και για να συνεχίσω (ωραίο ποστ) έχω να πω πως το μόνο που βλέπω είναι "όχι", "όχι", "όχι" σε όλα. Προτάσεις δεν βλέπω, μόνο "όχι".


Κλείνουμε σχολεία και ιδρύματα και κάτι τρέχει στα γύφτικα. Διαφωνείς; Ρίξε μια πρόταση. Περνάει το νομοσχέδιο της κυβέρνησης; Καταψήφισέ την στις επόμενες εκλογές να τα αλλάξει κάποιο άλλο κόμμα που σε εκφράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γενικά πολύ καραμέλα γίνεται η αρχή της πλειοψηφίας.
Ξέρουν πόσοι φοιτητές το τι "δημοκρατικά" ψηφίσματα γίνονται μερικές φορές για να κλείσει μια σχολή. Πριν προλάβει να μου πει κάποιος οτι έχει δικαίωμα ο κόσμος να ψηφίσει κατα, θα του πω οτι σε μια ψηφοφορία που είχε γίνει στην τάξη για κατάληψη στην Α' Λυκείου (μυστική) ενώ είχα ψηφίσει κατά, η "επιτροπή" βρήκε όλα τα ψηφοδέλτια υπέρ, και όταν το ανέφερα οτι είχα ψηφίσει κατά το τι κράξιμο είχα φάει δεν λεγόταν (φυτό, φλώρος και τα συναφή).
Και τον αδερφό μου του την είχαν μπει πως και καλά θα τρωγε ξύλο επειδή ψήφισε κατά.

Μην λέμε μπαρούφες για δηθεν δικαιώματα της πλειοψηφίας και άλλα τινά (δεν μπορώ να εκφραστώ και με πιο βαρύ τρόπο)

Για να εξηγηθώ, είμαι κατά σε κάθε περίπτωση (εκτός ίσως απο ακραίες περιπτώσεις) και δεν δέχομαι απο κανέναν να μου το παίζει αγωνιστής και δημοκράτης επειδή θεώρησε οτι η κατάληψη λύνει κάθε πρόβλημα.

Υ.Γ. Να εξηγηθώ. Και εγώ έχω ψηφίσει αρκετές φορές για κλείσιμο ενός ιδρύματος μετά απο παχυλά και όμορφα λόγια περι αγώνων, αλλα δεν το περιφανεύομαι καθόλου. Έμαθα πλεον και δεν ξανακάνω το ίδιο λάθος. Συμβουλεύω όσους βρεθούν ποτε σε παρόμοια περίπτωση, να το σκεφτούν διπλά τι ψηφίζουν και κυρίως το ΓΙΑΤΙ ψηφίζουν κάτι.

over and out


Περιγράφεις μια θλιβερή πραγματικότητα και συμφωνώ στο ακέραιο μαζί σου, ιδίως αν λάβω υπ'όψιν αυτό που λεει ο Γιώργος, οτι η κούφια αντίδραση χωρίς αντιπροτάσεις είναι πραγματική βλακεία. Εγώ ψήφισα πέρσι υπέρ μια φορά, το λέω ανοιχτά, γιατί ήθελα να κάτσω να ξεκουραστώ. Σε καμία περίπτωση δεν το έπαιξα ψευτοαγωνιστής. Φέτος φυσικά ψήφισα κατα, αφού δεν υπήρχε και κανένας σοβαρός λόγος κινητοποιήσεων και μάλιστα στην τελευταία ψηφοφορία που έληξε την κατάληψη καταφέραμε να δώσουμε τουλάχιστον 100 ψήφους κατά της αναίτιας και ψεύτικης κατάληψης, την οποία υποστήριζαν, απορώ με ποια κριτήρια, 200 και την εκτελούσαν 5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Πράγματι
2 παιδία θέλουν πραγματικά την κατάληψη αλλά επηρεάζονται όλοι οι άλλοι πιστευώντας ότι θα γλιτώσουν ώρες!
Κατά και γω.
Γιατί να μου στερήσουν την εκπαίδευση ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι οτι το σύστημα προσφέρει εκπαίδευση ποιότητας που θα έπρεπε, αλλά κατ'εμέ, ιδίως οταν δεν υπάρχει κανένας λογος, ένα κακό σχολείο είναι χίλιες φορές καλύτερο από ένα κλειστό σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Η κατάληψ είναι κάτι πολύ ακραίο για να φέρει αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ναι.
Ας νην είμαστε απόλυτοι γιατί ό,τι έχουμε καταφλεριε ώς τώρα ήταν από απεργία ...κτλ (πΟΛΥΤΕΧΝΕΊΟ)
@miv δεν νομίζω ότι η κυβέρνηση προσφέρει στην εκπαιδευση ό,τι θα πρεπε πραγματικά να προσφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αντώνη, μη συγκρίνεις μία αναγνωρισμένη φασιστική δικτατορία με μία έννομη δημοκρατία. Μην ανακατεύεις τα αιτήματα των φοιτητών του 73 όπως ελευθερία τύπου, αυτόνομες φοιτητικές εκλογές και πολιτική ελευθερία, πράγματα σήμερα αυτονόητα με οικονομίστικα και ανέξοδα αιτηματάκια, όπως "Παιδεία από το 5 στο 15 του προυπολογισμου". Και στο 5 μια χαρά δουλεύει η Παιδεία αν υπάρχει σωστή διαχείριση κονδυλίων. Αν υπάρχει αρπα-κόλλα και στο 85 τα ίδια σκατά θα είναι. Αυτή είναι η διαφορά ανθρώπων που σκέφτονται με πολιτικό ρεαλισμό κι εκείνων που νομίζουν οτι με μια στημένη ψευτοκατάληψη που το μονο αποτέλεσμα που έχει είναι ο πλουτισμός των φροντιστηριάδων θα λύσει κάθε πραγματικό ή φανταστικό τους πρόβλημα. Οι καταλήψεις έτσι όπως γίνονται και οι διάφορες στημένες και ψεύτικες ενέργειες τέτοιου στυλ είναι μέθοδοι αντιπολίτευσης, δεν είναι μέθοδοι επίλυσης προβλημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top