[Μαθητές] Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 297)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 114 38.4%
  • Κατά

    Ψήφοι: 180 60.6%
  • Δεν έχω άποψη

    Ψήφοι: 3 1.0%

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σαφως, αλλα ενας μαθητης ανεξαρτητα απο τη βαθμολογια μπορει να κρινει το επιπεδο της παιδειας στην Ελλαδα, απο τη στιγμη που πηγαινει υποχρεωτικα καθε μερα στο σχολειο και βλεπει τον τροπο που διδασκονται τα μαθηματα, τα βιβλια κτλ. Στο πανεπιστημιο ειναι αλλιως, οπως ανεφερε ο Αναρκι πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Λοιπον, όποιος δεν διαβάζει είναι ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ -ΤΕΛΟΣ-
Αφήστε τα γιατί κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εντάξει μεγάλε βεζίρη, μας πείσατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ενταξει απλως μας κανεις πλακα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχεις πάντως μία τάση να δείχνεις πως έχεις αντιληφθεί πλήρως το παιχνίδι της ζωής από τα 15 σου, οτι εσύ το έχεις κερδίσει απο χέρι και ότι πλέον έχεις το δικαίωμα να κρίνεις, αφ'υψηλού, μα εκ του ασφαλούς, τους πάντες και τα πάντα. Κι αυτό πραγματικά το έχω παρατηρήσει σχεδόν σε όσες κουβεντούλες έχουμε κάνει τις δύο μέρες που είσαι εδώ.
Αυτά τα λέω όχι για να σε προσβάλλω, αλλά για να σε προσγειώσω. Ελπίζω να εκτιμήσεις την ειλικρίνειά μου, άλλωστε έχω μάθει να μιλάω έξω απ'τα δόντια και στην τελική δεν έχω και τίποτα να χωρίσω με κανέναν. Απλά προσγειώσου λίγο (αν δεν κάνεις πλάκα). Στα 12 χρόνια ενός ανθρώπου (qwertyuiop) μπορείς να παραβλέψεις κάποιες...ακραίες ή απόλυτες απόψεις. Στα 15 όμως νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα...

Φιλικά πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Πραγματικά ένας μαθητής που δεν διαβάζει έχει το δικαιώμα να κάνει κατάληψη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχει δικαίωμα να αγωνίζεται γιατί στο σχολείο έχει πάει βασικά για να γίνει άνθρωπος και πολίτης. Αν δεν γίνει επιστήμονας δεν τρέχει και τίποτα. Στη βάση αυτή καμια βαθμολογία δε μπορεί να του στερήσει το δικαίωμα να αγωνίζεται για όσα θεωρεί ιδανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Μετά από 20 σελίδες συζήτησης, νομίζω οτι είναι άστοχη η παρεμβολή σου και βασικά το περιεχόμενο αυτής.

Φιλικά...
Θες να πεις 6.
Και στο θέμα, με την κατάληψη τουλάχιστον μπορείς να λύσεις το θέμα των αιθουσώς. Στο δικό μας μόνο το σημείο άξιζε. Μετά την κατάληψη, δημιουργήθηκε αίθουσα Φυσικής-Μαθηματικών και πληροφορικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Μιλάμε για το σχολείο παιδιά


Κι ο Einstein στο σχολείο του αποτυχημενος κρίθηκε.Και (τσέκαρε το αν θελεις) έμεινε και από απουσίες.Δε λεω,τωρα μίλησα για ΤΗΝ περιπτωσάρα.Ξέρω όμως αρκετά παιδιά που εχουν δυνατότητες,αλλα είτε δεν είχαν ποτε το ενδιαφερον μιας οικογενειας που ειχε ανεκαθεν προβληματα,ειτε για διαφορους(και σοβαρους) λογους ηταν αναγκασμενα να αναλάβουν απο νωρις ευθυνες που εσύ δε φαντάζεσαι,ειτε δεν είχαν την οικονομικη δυνατοτητα να ανταγωνιστουν αυτους που τα μαθαίνουν όλα σε ενα φροντιστηριο.Δηλαδή οποιος δε βγαλει 19,5 δεν είναι ικανος να στηριξει μια οικογένεια?Κι οποιος δε γινει γιατρος στον πολεμο δε θα του δωσει η πατριδα όπλο?Φυσικα και οι περισσοτεροι που βγαζουν 10 θα αργησουν να καταλαβουν οτι κατι δεν παει καλά,κι οι περισσοτεροι ειναι και κατα τη γνωμη μου ανωριμοι.ΜΗΝ εισαι ομως απολυτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θες να πεις 6.
Και στο θέμα, με την κατάληψη τουλάχιστον μπορείς να λύσεις το θέμα των αιθουσώς. Στο δικό μας μόνο το σημείο άξιζε. Μετά την κατάληψη, δημιουργήθηκε αίθουσα Φυσικής-Μαθηματικών και πληροφορικής.

Αφού κάτω γράφει σελίδες 24 ρε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να γίνεις επιστήμονας... Ένα 15 δηλαδή είναι τόσο δύσκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Πραγματικά ένας μαθητής που δεν διαβάζει έχει το δικαιώμα να κάνει κατάληψη;

Οχι,αν διάβαζε θα έβλεπε το κοστος της ..."κατάληψης" που έχει γινει τοσο μοδάτη και τοσο αναμενωμενη οσο οι διακοπες του Πασχα.Αντε μετα να φερει ριζοσπαστικες αλλαγες.Το πολυ πολύ,να αλλαξουν μαρκα τυροπιτας στο κυλικειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αφού κάτω γράφει σελίδες 24 ρε...
Το πόσες σελίδες βλέπεις εξαρτάται απο το πόσες δημοσιεύσεις έχεις επιλέξει να βλέπεις ανά σελίδα. Ο καθένας βλέπει άλλα.
Τέλος το οφτόπικ :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι σε νοιάζει εσένα ρε παλικάρι μου πόσο θα βγάλει ο άλλος; Δερβέναγα στο κεφάλι μας θα σε βάλουμε; Η κλίμακα είναι 1-20. Αν όλοι έπαιρναν 15 και πάνω δεν θα υπήρχε λόγος να συγκρίνονται οι ικανότητες των μαθητών. Για σένα τα πάντα ενας βαθμός είναι; Λυπάμαι, αλλά την κοινωνία, στο στάδιο που βρίσκεται, ειναι το λιγότερο που την απασχολεί. Έλεος δηλαδή με τους δογματισμούς και το ψωνιστήρι. Έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
το 10 δείχνει μηδενική προσοχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αφού κάτω γράφει σελίδες 24 ρε...

υπαρχουν σετινγκζ που αυξανουν τον αριθμο ποστ ανα σελιδα, κι εγω 6 σελιδες εχω


Δεν χρειάζεται να γίνεις επιστήμονας... Ένα 15 δηλαδή είναι τόσο δύσκολο?


Ε μπορει για καποιον να ειναι πω πω, μπορει να εχει αλλα ενδιαφεροντα λεμε. Δεν ειναι το παν οι βαθμολογιες. Σχεδον τπτ δεν ειναι δλδ, μονο για να περασεις σε σχολες χρησιμευουν. Ειδικα στο ελληνικο συστημα που πας και μαθαινεις απεξω το βιβλιο ιστοριας (στη θεωρητικη πχ) και πας και γραφεις και περνας. Αν σε ρωτησει καποιος ομως να κρινεις τα γεγονοτα που εγιναν σε μια ιστορικη περιοδο δε θα ξερεις. Επομενως ενας βαθμος δε λεει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε τότε του χρόνου να μας βαθμολογήσεις εσύ. Τα μέτρα τα δικά σου δεν έχεις δικαίωμα να τα εφαρμόζεις σε κανέναν άλλον εκτός από τον εαυτό σου.

(Δεν πάει σε Κρου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Δηλαδή αυτός που τα ξύνει όλη μέρα έχει δικαίωμα κατάληψης;Άλλο να δουλεύει, τότε οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ που παίρνεις 20 (δεν ξέρω, απλα λέω...) έχεις δικαίωμα να κάνεις κατάληψη; Αφού παίρνεις 20, δεν έχεις προβλήματα με την Παιδεία...

Ή μας κάνεις πλάκα ή είσαι εκτός πραγματικότητας. Υπό τις συνθήκες αυτές δεν γίνεται σοβαρός διάλογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να γίνεις επιστήμονας... Ένα 15 δηλαδή είναι τόσο δύσκολο?


@#$%^&*!!!!!Με προκαλείς...για μερικούς είναι!Πες πως ο πατερας σου καθε μερα σπάει τη μανα σου στο ξυλο,πες οτι η τραπεζα ερχεται να σου πάρει το σπιτι,πες οτι στη μεση μπαίνει ενα προβλημα υγειας σοβαρο,δικο σου ή αλλου!Θα κοιταξεις(και θα μπορεσεις) να βγαλεις 15????Οι βαθμοι φιλαρακο είναι ενδεικτικοι.Ποιος ειπε πως ένας δικηγορος που η δουλειά του είναι να λεει ψέματα και να υπερασπίζεται εγκληματίες πρέπει να κοιμαται τη νυχτα πιο ησυχα,η ειναι στην τελικη πιο χρησιμος απο ένα χασαπη???(Αν ειναι ετσι μην ξαναφας κρεας,κι επειδη το ιδιο ισχυει και για το φουρναρη και για το μαναβη....)Τι να τον κάνω το βαθμο,ενω απο τώρα ξερω τι θα παίρνω οταν μεγαλώσω ααααααααααν βρω δουλεια,βλεποντας διπλα μου αλλους να θησαυρίζουν?Δε λεω,η προσπαθεια ειναι το παν,και κανω ό,τι μπορω για τους βαθμους μου,αλλα δεν το βλεπω και βαθμοθηρικά.Γιατι ναι φιλε μου,αυτούς τους οποίους η βαθμοθηρια γεμιζει τη ζωη τους με νοημα είναι αποτυχημενοι.Έχεις να δεις για αποτυχημενους γιατρους...Κατα τη γνώμη μου,το κριτηριο επιτυχιας στη ζωη είναι η γνωμη που θα εχουν οι αλλοι για σενα.Μπορεις να γίνεις ο καλύτερος οδοκαθαριστής,να λατρευεις το να βλέπεις την πόλη σου καθαρη,και να το κανεις με τετοιο ζήλο ωστε να μιλάνε για σένα?Τοτε είσαι μεγαλος.Και σιγουρα πιο πετυχημενος απο αυτόν διπλα σου που ξεπαραδιαζει με φακελακια τη γιαγιά σου κι όταν τελειωσουν τελειώνει κι η θεραπεία της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top