[Μαθητές] Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 297)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 114 38.4%
  • Κατά

    Ψήφοι: 180 60.6%
  • Δεν έχω άποψη

    Ψήφοι: 3 1.0%

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
εγώ δε συμφωνώ, το έχουμε ξεφτυλίσει ρε παιδιά, δεν έχει νόημα, πάρτε το απόφαση, αλλά πώς να έχει όταν ο "μαθητής" του 10 προίσταται της κατάληψης και καλά για "μια καλύτερη παιδεία" και κουραφέξαλα, άτομα που δεν αναγνωρίζουν ούτε καν τα εξώφυλλα των σχολικών βιβλίων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αυτή την ένσταση την έχω κι εγώ.
Και στη σχολή μου, οι συνδικαλιστές είναι κατά 95% άτομα που τα βλέπω στο πολυτεχνείο μόνο όταν έχουμε συνέλευση. Απορώ πραγματικά πως γίνεται να έχουν άποψη για τα προβλήματα της σχολής μας όταν δεν ασχολούνται.
Εγώ είμαι κάθε μέρα εκεί και μπορώ να φτιάξω μια λίστα με 10-20-30 πολύ συγκεκριμένα πράγματα (οχι ιδεολογικές αερολογίες) που θα ήθελα να αλλάξουν.
Αλλά ποιός θα με ακούσει εμένα, αν δεν είσαι μαζί τους είσαι εναντίον τους, έτσι σκέφτονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φυσικά κι εγω διαφωνώ με αυτό. Η παρέμβασή μου έγινε μονο και μόνο επειδή δεν μπορώ να δεχτώ γενικούς μηδενισμούς μιας μεθόδου αγώνα. Δεν φταίει η κατάληψη...Φταίνε αυτοί που δεν την διενεργούν σε σωστή βαση. Και πρέπει να το αντιληφθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Στο σχολειο πηγαινουν υποχρεωτικα τα παιδια ομως επομενως δεν εχει σχεση ο βαθμος τοσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
εγώ δε συμφωνώ, το έχουμε ξεφτυλίσει ρε παιδιά, δεν έχει νόημα, πάρτε το απόφαση, αλλά πώς να έχει όταν ο "μαθητής" του 10 προίσταται της κατάληψης και καλά για "μια καλύτερη παιδεία" και κουραφέξαλα, άτομα που δεν αναγνωρίζουν ούτε καν τα εξώφυλλα των σχολικών βιβλίων.....


Είσαι μέσα φίλτατε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ισως θα πρεπει να αναρωτηθουμε γιατι ειναι μαθητες του 10 ομως, τι τους ωθουν στο να μη δινουν σημασια στο σχολειο. Ενα σκετο νουμερο δεν εχει κανενα νοημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
στο οτι δεν ενδιαφέρονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν είναι μία η αιτία...Είναι πάρα πολλές. Και βέβαια η βασική δεν είναι αυτή που αναφέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Πάντως πρέπει να βλέπουμε και πέρα από τη γνωστή δικαιολογία ότι οι μαθητές του 10 κάνουν το ένα, οι μαθητές του 10 κάνουν το άλλο. Οι καταλήψεις πολλές φορές υποκινούνται και υποστηρίζονται από τους "καλούς" μαθητές που θέλουν να έχουν χρόνο για τα φροντιστήριά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Δεν αντέχω με τίποτα τις θεωρίες συνωμοσίας των αποτυχημένων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν υποκινούνται δεν ξέρω και πραγματικά δεν το έχω συναντήσει μέχρι τώρα. Οτι τους βολεύουν πάντως αφάνταστα, είναι γεγονός.


Δεν αντέχω με τίποτα τις θεωρίες συνωμοσίας των αποτυχημένων


Ο Ωρίωνας δεν έχει κανένα λόγο να εκφράσει τέτοιο πράγμα. Είναι αριστούχος και στοχεύει Ιατρική, απόσο ξέρω.
Παρ'ολα αυτά αν θεωρείς οτι το 10 ή το 20 αποδεικνύει την αξία του ανθρώπου, τότε επέτρεψέ μου να σε χαρακτηρίσω βαθμοθήρα. Νομίζω οτι παρόμοια κουβέντα έχει ξαναγίνει στο παρελθόν και ίδια επιχειρήματα έφερνε κι άλλο μέλος...Δεν θα πω όνομα, τον ξέρετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ακομα και το οτι δεν ενδιαφερονται μπορει να εχει βαθιες ριζες στην προβληματικη παιδεια της Ελλαδας και φυσικα δεν ειναι απαραιτητα ο μονος λογος. Μπορει να εχουν αλλες ασχολιες, οπως μουσικη, αθληματα κτλ, πραγμα καθολου κακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Δεν αντέχω με τίποτα τις θεωρίες συνωμοσίας των αποτυχημένων


Θα σε παρακαλούσα να κάνεις 2 πράγματα:

1) Να γράφεις σε ποιον αναφέρεσαι.
2) Να ορίσεις σε ποιον τομέα αναφέρεται το αποτυχημένος.

Φιλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν αντέχω με τίποτα τις θεωρίες συνωμοσίας των αποτυχημένων

Εισαι απαραδεκτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά ένας μαθητής του 10 θεωρείται αποτυχημένος. Αγαπητέ φίλε φυσικά και δεν αναφέρομαι σε εσένα γιατί απλώς δεν σε γνωρίζω, πως θα μπορούσα να σε λέω αποτυχημένο χωρίς να σε ξέρω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αποτυχημένος μόνο σαν μαθητής ίσως, για πολλούς και διάφορους πιθανούς λόγους τους οποίους εσύ δεν μπορείς να γνωρίζεις, οπότε μην γενικεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αποτυχημενος στο σχολειο ισως. Η ζωη δεν ειναι μονο στο σχολειο ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Μιλάμε για το σχολείο παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αποτυχημενος στο σχολειο ισως. Η ζωη δεν ειναι μονο στο σχολειο ομως.

Ούτε αποτυχημένος στο σχολείο απαραίτητα. Έχοντας συμμετάσχει ενεργά εδώ και 5 χρόνια σε κάθε μορφή εξωδιδακτικών δραστηριοτήτων του Γυμνασίου και του Λυκείου μου μπορώ να πω ανεπιφύλακτα ότι συνήθως παιδιά που προσφέρουν στην κοινωνική ζωή και τις δραστηριότητες του σχολείου είναι παιδιά με χαμηλή επίδοση. Τα καλύτερα, όμως, αποτελέσματα, έρχονται όταν συνεργάζονται όλοι μαζί, χωρίς παρωπίδες, χωρίς να τους νοιάζει πόσο έβγαλαν αυτοί και πόσο ο άλλος. Γιατί απλά γνωρίζουν οτι εκεί είναι για να μάθουν για τον εαυτό τους, αλλά για να ζήσουν όλοι μαζί. Σχολείο είναι κοινωνία. Δεν είναι μόνο χώρος εκπαίδευσης. Το σχολείο που μόνο στόχο είχε ένα βαθμό έχει παρέλθει εδώ και δεκαετίες ανεπιστρεπτί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Επαναλαμβάνω σε ποιο τομέα θεωρείται αποτυχημένος; Στο σχολείο επειδή δεν παίρνει καλούς βαθμούς; Μπορεί να υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι για τους οποίους μπορεί κάποιος να μην παίρνει καλό βαθμό -μεταξύ των οποίων και να μην ενδιαφέρεται- αλλά και πάλι δεν βλέπω λόγο να χαρακτηρίζεται αποτυχημένος. Δηλαδή αν κάποιος πάει και γλείψει έναν καθηγητή και πάρει καλό βαθμό είναι επιτυχημένος; Ή αν μάθει παπαγαλία κάτι το γράψει και την επομένη το ξεχάσει θεωρείται επιτυχημένος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top