[Μαθητές] Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 297)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 114 38.4%
  • Κατά

    Ψήφοι: 180 60.6%
  • Δεν έχω άποψη

    Ψήφοι: 3 1.0%

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Δεν βρίσκω κανένα νόημα στην παρατεταμένη κατάληψη της Ιατρικής ΑΠΘ για τους εξής λόγους :
[...]
Αλλά όταν είναι να τεμπελιάσουμε με πρόφαση πορείες 2-3 ημερών κλείνουμε τη σχολή για 3 εβδομάδες.Έτσι βρ'αδερφέ.
Εδώ δε μας έχουν δώσει βιβλιάρια σπουδών (=όχι βιβλία), και η γραμματεία παραμένει κλειστή και εμείς στο έλεος της άγνοιας! Και χωρίς βιβλία!

Και να χαθεί το εξάμηνο από μια βλακεία. Για να λιώνουμε το καλοκαίρι δηλαδής;
Τουλάχιστον να εισακουγόταν ο αγών μας. Τώρα όλα στράφι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
QsLv αν θυμάμαι καλά είσαι στην Αρχιτεκτονική Αθήνας ε;

Κρίμα που ξεκινήσατε έτσι, αλλά φρόντισε να το συνηθίσεις. Επί ένα χρόνο πέρυσι δεν κάναμε καθόλου μάθημα, άνοιγε για καμιά βδομάδα και πάλι από την αρχή...
Δώσαμε 3 διπλές εξεταστικές..:/:

edit: Σε μπέρδεψα με τη suspiria.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Απολύτως ΚΑΤΑ!
Αμάν πια, κάθε 4 χρόνια γίνονται εθνικές εκλογές. Κατεβείτε και διεκδικήστε τότε τι θέλετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Απολύτως ΚΑΤΑ!
Αμάν πια, κάθε 4 χρόνια γίνονται εθνικές εκλογές. Κατεβείτε και διεκδικήστε τότε τι θέλετε.

Δεν θέλουν τίποτα. Διεκδικείς όταν θες κάτι και πρέπει να'χεις φροντίσει η καθημερινή πράξη στη ζωή σου να'ναι αντισυμβατική και κόντρα στο ρεύμα, όχι να υποδουλώνεσαι από τα κομματόσκυλα. Επανάσταση με το αυτοκίνητο του μπαμπά παρκαρισμένο έξω από τη Σχολή και με φραπεδιά στη συνέλευση και μετά πασαρέλα στους διαδρόμους με τα μοντελάκια τελευταία λέξη της μόδας δεν λέει σύντροφοι και συντρόφισες. Δεν γίνεται λίγο emo λίγο ροκ λίγο classic. Διαλέξτε ενδυμασία και κατασταλάξτε πολιτικά και μετά ελάτε να τα ξαναπούμε. Επαναστατημένο Παρίσι δεν θα την κάνετε ποτέ την Αθήνα. 'Ηταν είναι και θα παραμείνει ένα απολίτιστο μεγάλο χωριό βλαχοδήμαρχων. Θα τους βρείτε παντού, στη βουλή, στα κόμματα, στα Πανεπιστήμια, στις συνδικαλιστικές οργανώσεις, παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Προχθές εκεί που παίζαμε τάβλι μετά από 4 ώρες εργαστήριο (με 2ωρο διάλειμμα) με έναν συμφοιτητή μου και χαζογελούσαμε με διάφορες κοτσάνες που λένε 2χρονα, σκάει μύτη κοπελιά από παράταξη να μας ζητήσει να υπογράψουμε για συνέλευση..
Της λέω : "Για ποιο λόγο ρε Αφροδίτη, αφού όταν ήταν να σπάσουμε τη συνέλευση για την πολλαπλή βιβλιογραφία τα ξύναμε και ακόμα να πάρουμε βιβλία. Όταν η γραμματεία ξέβαφε τα νύχια της και έπαιρνε τηλ σε ντελίβερυ αντί να ασκέι πιέσεις σε εκδοτικούς οίκους και να στείλει καμιά λίστα εμείς πάλι τα ξύναμε.Γιατί η συνέλευση; Την Παρασκευή δεν κάναμε για να δούμε αν θα σώσουμε κανα μάθημα ή θα μας πάρει ο διάολας ο δικεράτωψ;"
Αφροδίτη : "Για το νόμο πλαίσιο, για τον θάνατο του Αλοέξη Γρηγορόπουλου, για να αναστήσουμε το κίνημα!"

Εκείνη τη στιγμή μου ήρθε να ρωτήσω αν είναι ηλίθια ή να μου πει ευθέως ποιον γουστάρει απ την παράταξη που είναι να τους κάνω εγώ προξενιό να τελειώνουμε. Μα είναι δυνατόν; Την καραμέλα "κατω ο νόμος πλαίσιο" την πιπιλάμε αιώνες! Ο νόμος πλαίσιο πέρασε, έκατσε, στρογγυλοκάθησε και μετά θυμηθήκαμε να του πούμε "τις ει; φύγε!" Όταν είναι να κινηθούμε για το συμφέρον μας (μπας και πάρουμε στην ώρα μας κανα βιβλίο και το πτυχίο μας πριν τα 30...) αράζουμε και στρίβουμε τσιγαράκια και κανονίζουμε για ρετσίνες. Δηλαδή αν γίνει κατάληψη (που θα γίνει ξανά μόνο αν ο Rob Halford ου χτυπήσει ΤΩΡΑ την πόρτα κρατώντας ένα πυρρέξ με σουφλέ) ξανά με το χάλι που έχουμε, θα πάει η εξεταστική 10 βδομάδες το καλοκαίρι. Σόρρυ κοπελιά, αν δεν γουστάρεις τους πολιτικούς ψήφισε άλλους, αν θες να τα ξύσεις, ξύστα μέχρι να ματώσουν (sic) εμείς γιατί να τρώμε τζαμπέ τα λεφτά των γονιών μας; Θα κρατήσει που θα κρατήσει η εξεταστική του εαρινού μέχρι 5 Αυγούστου, γιατί να δίνω 10 βδομάδες συνεχόμενα; Τη θλίψη σου για τον Αλέξη τη δείχνεις με το να κάνεις καταλήψεις επειδή βαριέσαι να διαβάσεις παθο.φυ. Αν αθωωθεί ο αστυνομικός τότε φέρε και την προίκα σου μες στη σχολή, βαλ την και φωτιά. Τίποτα δεν θα αλλάξει όταν αφήνουμε να μας παρασύρουν άτομα με λάθος προσανατολισμό στη βελτίωση της σχολής μας.
Δεν έχω ούτε έναν σοβαρό λόγο να κάνω κατάληψη ΤΩΡΑ που πρέπει να διαβάζω, για τον λόγο που δεν έκανα κατάληψη πέρισυ.

Στο 6ο ή στο 7ο που θα παίρνω πτυχίο μόνο και βρεθεί μπροστά μου κανας κακομοίρης που θέλει να κλείσει τη σχολή για το "αδικοχαμένο προλεταριάτο"...Θα του βάλω το νυστέρι απ το ένα αυτί και θα το βγάλω απ το άλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω μαζί σας και θα προσθέσω το πόσο εκνευριστικό μου είναι αυτό το ύφος κηδεμόνα που έχουν οι παραταξιακοί σαν να ξέρουν αυτοί το καλό μας και ''αγωνίζονται'' ανιδιοτελώς για μας.
Και ίσως ακουστεί ακραίο, αλλα πιστεύω ότι πρέπει να φύγουν όλα τα κόμματα από τα πανεπιστήμια- τότε ναι, ίσως συμβεί το πρώτο θετικό βήμα για την εξυγείανση της παιδείας μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Είμαι υπέρ για τον απλούστατο λόγο ότι χάνω μάθημα....Και ξέρω ότι ακούγεται πολύ χάλια άποψη, αλλά αν έλεγα κάτι άλλο θα ήταν ψέμα....Στην αποχή είμαι ακόμα πιο θετική, γιατί συνήθως υπάρχουν πιο σοβαρές αιτίες και όλο το σχολείο είναι ενωμένο. Έχω συμμετάσχει σε αποχή που υπήρχε σοβαρός λόγος και όσο αν φαίνεται περίεργο, δεν ενδιαφέρονταν όλοι να χάσουν μάθημα, απλά ήταν οργισμένοι. Και εγώ τότε οργισμένη, ήμουν. Τότε δεν σκεφτόμουν το μάθημα. Αυτές οι αποχές-καταλήψεις που υπάρχει λόγος σοβαρός είναι σωστές αν το δω αντικειμενικά. Αλλά μιλώντας ως μαθήτρια που μισεί το σχολείο, ναι είμαι υπέρ και ας μην υπάρχει λόγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naysika

Νεοφερμένος

Η naysika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
αν υπαρχουν σοβαρα θεματα που απλα δεν λινοντε ναι καταλαβενο οτι μ την καταλιψη τουσ ταρακουνας , εμας μιλαν ιδι για να ξεκινισουν καταλιψεις θεμα τους αρχικο βαλτε τσιγαρα στα κιλικια λολολλλλ ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pasxas13

Νεοφερμένος

Ο pasxas13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Είμαι υπέρ μόνο όταν υπάρχει σοβαρός λόγος.Διαφορετικά καταντάει απλά ρουτίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Utopia

Νεοφερμένος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
το σχολειο μου τελουσε υπο καταληψη ως την παρασκευη.....καθε,λοιπον,φορα που ρωτουσα καποιον απο αυτους που το εκλεισαν,ποιος ειναι ο λογος οι μισοι δεν ηξεραν και η αλλοι μισοι ελεγαν τα κλασικα για καλυτερη παιδεια κ.ο.κ.Τα πραγματα δεν θα αλλαξουν αν π.χ το δικο μου σχολειο κανει καταληψη...χρειαζεται συντονισμενη προσπαθεια σε πανελλαδικο επιπεδο...βεβαια αυτο σε ενα βαθμο ειναι δυσκολο αλλα οταν θες να αλλαξεις τα πραγματα πρεπει να προσπαθησεις........κ ομως υπαρχουν απειροι τροποι,ωστοσο,ειναι δικη μας επιλογη ο τροπος με τον οποιο θα αντιδρασουμε...απ την αρχη της χρονιας το σχολειο κλεινει καθε βδομαδα για 2 μερες,ανοιγει παλι,ξανακλεινει.........το ζητουμενο ειναι οτι θελουμε να χασουμε μαθημα ασχετα αν κανεις δεν το παραδεχεται παρ' ολα αυτα ειναι πασιφανες...η αιτια ομως μπορει φαινομενικα να ειναι αυτη αλλα δεν φταινε ουτε οι μαθητες ουτε οι καθηγητες αλλα το συστημα...γι αυτο το ζητουμενο δεν ειναι να κατηγορουμε μονο τους καταληψιες,το ζητουμενο ειναι να αντιληφθουμε τι μας οδηγησε σ αυτην την κατασταση,να μισουν δλδ τα παιδια το σχολειο....δεν υπαρχει μεγαλυτερη αποτυχια σε ενα κρατος απ το να ωθει τους νεους ανθρωπους μακρια απ τη μορφωση...η παιδεια ειναι το αλφα και το ωμεγα...εφοσον δεν μπορουμε να κλεισουμε τα φροντιστηρια κλεινουμε τα σχολεια,απλα τα πραγματα...περσυ ημουν υπερ της καταληψης,φετος οχι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
τις περισσότερες φορές ψάχνουν αφορμή να χάσουν μάθημα. Αυτό ιδιαίτερα με την κατάληψη! Τα αιτήματα είναι εντελώς ανούσια ή έτοιμα το ίντερνετ, τις περισσότερες φορές τουλάχιστον... Εάν έχουν ουσία τότε έχουν σχέση είτε με κάποια θέματα σχετικά με το σχολείο και κάποια προβλήματα που υπάρχουν σε αυτό... Είμαι υπέρ όταν υπάρχει ουσιαστικός λόγος αλλιώς κατά. Το κακό όμως είναι ότι κάποιοι εκμεταλλεύονται την δυνατότητα να γίνει κατάληψη για να χαθούν ώρες διδασκαλίας. Όπως ακριβώς είχε γίνει σε πολλές περιπτώσεις με το κλείσιμο των σχολείων για την γρίπη Η1Ν1... δεν λέω ότι μου κακόπεσε όταν κλείσαμε για μια βδομάδα που κάνανε τους άρρωστους, απλά δεν ήταν σωστό.
Η αποχή πάλι γίνεται για τις περισσοτερες φορες όχι για να χαθει μαθημα, και είναι κάτι που ,εάν βέβαια υπήρχε λόγος, θα το υποστήριζα...
Κατάληψη πχ δεν νομίζω πως θα πήγαινα με τα πλακάτ και τους καταληψίες αλλα και παλι εαν υπηρχε λόγος θα ψήφιζα "ναι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexacker

Νεοφερμένος

Ο alexacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Κατά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Η καταλήψεις όπως γίνονται ένα 1 ξεφτύλα και ½. Τις κάνουν σχεδόν με το ζόρι όσοι μαθητές βαριούνται το σχολείο και οι οργανωμένοι στην ΚΝΕ. Τα αιτήματα τα γενικά τα παίρνουν έτοιμα από το ίντερνετ. Υπάρχουν και κάποιοι τεμπέληδες καθηγητές που μας λένε τάχα αστεία "οι δίπλα κάνανε κατάληψη, εσείς δεν?". (Ντάξει και γω βαριέμαι πολλές φορές το μάθημα, αλλά την κατάληψη την θεωρώ ότι με εξεφτελίζει). Πάντως στο λύκειο μου φέτος δεν κάναμε καθόλου κατάληψη. Ο διεθυντης μας δήλωσε ότι με 1 μέρα κατάληψη να κάνουμε δεν πρόκειται να βρούμε συνοδούς για εκδρομές.
Όμως αν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα στο σχολέιο μπορούν να γίνουν κινητοποιήσεις σωστές. Για παράδειγμα είχαμε πρόβλημα με μια τρελή καθηγήτρια. Δεν μπαίναμε στο μαθημα της και μαζί μας φώναζαν και οι γονέις μέχρι που την διώξανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
ειμαι υπερ της καταληψης οταν αυτη εχει λογο.....
σταθειτε ομως....ακομη και το γεγονος οτι γινεται απο βαρεμαρα λεει πολλα...
λεει οτι ο μαθητης εινα βαριεστημενος με το μαθημα και την κανει για να ξεσκαπουλαρει,εμενα και αυτο μου λεει οτι κατι δεν παει καλα.
κατι στο παπαροσυστημα απωθει τους μαθητες,γτ λοιπον να βγαινουνε παντογνωστες στα καναλια αντι να βρουνε αυτο το κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Υπέρ και συνάμα κατηγορηματικά αντίθετος με τις καταλήψεις, οι οποίες οργανώνονται από φερέφωνα και επαγγελματίες καταληψίες...

Φέτος, βέβαια δεν "φορέθηκαν" πολύ οι καταλήψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,859 μηνύματα.
Τίποτα δεν γίνεται στην Ελλάδα χωρίς συντονισμό (κομματικό). Ποιος έχει τα κότσια να κάνει κατάληψη χωρίς να δώσει λογαριασμό κάπου; Το ξέρετε ότι για να γίνει μια κατάληψη κάποιου χώρου, ενημερώνονται όλοι οι κρατικοδίαιτοι φορείς (από δημαρχίες, περιφέρειες μέχρι αστυνομίες). Κανείς δεν ξεσηκώνεται "πατριωτικά" για την ψυχή του τόπου. Ποιος νοιάστηκε γι' αυτόν; Ποιος νοιάστηκε για τους μαθητές; Απεχθάνομαι τους εικονικά "επαναστάτες" με το μπλουζάκι Lacoste ή Τσε και Βάρα, που καθοδηγούν τα μαθητικά-φοιτητικά νιάτα, με αντάλλαγμα κάποια θέση δημοσίου (βόλεμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
εγω ενα ξερω,η εξεγερση ειναι ο μονος τροπος να διεκδικησουμε καποια αγαθα.
νομιζατε το 8ωρο θα ηταν θεσμοθετημενο?μπα...
ωστοσο οι ελληνες ποτε δεν μπορεσαν να συνεργαστουν γτ δεν τους αφηναν οι κομματικες παροπιδες,με αποτελεσμα να χαντακωθουν πολλοι κολοκωτρονηδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,859 μηνύματα.
Βασικά ισχύει η ελληνική λογική σε όλα μας, γι' αυτό πάμε κατά διαόλου σαν χώρα, εδώ και 200 χρόνια απελευθέρωσης. :hmm:


Γιατί εσύ και όχι εγώ;;;; Fiat ο γείτονας, Audi εσύ για να του βγάλεις το μάτι...:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Να γινονται καταληψεις οταν υπαρχει σοβαρος λογος(και γιατι οχι,ενας απο τους σοβαροτερους λογους ειναι η δυσαρεσκεια των μαθητων για το εκπαιδευτικο συστημα)..Αυτο που πραγματικα ειναι ηλιθειο ειναι οταν συμφωνουν ολοι να κανουν καταληψη(για σοβαρο λογο),ξεκινουν και μετα απο 1 τεταρτο το 80% των μαθητων παιρνουν τα ποδια τους και πανε να αραξουν(μην πω καμια χειροτερη λεξη) στις καφετεριες(τα βουτυροπαιδα κανουν "καταληψη" στις καφετεριες,φοβουνται μην χασουν τον φραπε)..Και τελικα μενει η ομαδα των παιδιων που τα οργανωσε ολα το προηγουμενο βραδυ..:(Και φυσικα αποτελεσμα δεν υπαρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top