Μαθηματικό με μεταπτυχιακό σε οικονομικά

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Το άρθρο του κ. Βαρουφάκη και για πολλούς(ίσως και για μένα Μπαρουφάκη) φαίνεται να εμπεριέχει τόσο προφητικά όσο και επαληθευτικά στοιχεία. Δεδομένου ότι με το 50% του συγκεκριμένου άρθρου ίσως συμφωνώ και με το υπόλοιπο 50% να διαφωνώ, σε αρχικό στάδιο και πριν αφιερώσω χρόνο για ένα περιεκτικό και τεκμηριωμένο μήνυμα(μα πάνω απ'όλα υποκειμενικό), θα ήθελα να σταθώ σε μια ωραία παράγραφο του άρθρου του:

"Ο Russell Ackoff ήταν από τους πρωτοπόρους στη διδασκαλία του μάνατζμεντ στις ΗΠΑ, όπου δίδασκε για χρόνια στο φημισμένο Wharton Business School. Όταν ρωτήθηκε ποια είναι τα οφέλη για τους νέους ανθρώπους από την παρακολούθηση ενός ΜΒΑ, απάντησε: «Τους μαθαίνουμε τρία πράγματα:
  • Πρώτον, πώς να μιλούν με αυτοπεποίθηση για πράγματα που δεν καταλαβαίνουν.
  • Δεύτερον, τους προσφέρουμε «αρχές» οι οποίες τους βοηθούν να μην κάμπτονται όταν η πραγματικότητα συγκρούεται με τις απόψεις τους."
Πράγματι ένα από τα κύρια χαρακτηριστικά ενός Διαχειριστή(μ'αρέσει αυτή η έννοια περισσότερο) και όχι Manager, είναι να μπορεί να επιβάλλεται σε χώρος που δεν έχει δίκιο ή σε πράγματα που πιθανώς δεν γνωρίζει ακόμα. Με βάση αυτά που ειπώθηκαν προηγουμένως αλλά και αυτών που θα ακολουθήσουν στα επομενα:

  • Δεν εκπλήσσομαι και ούτε ξαφνιάζομαι για τον "λαϊκισμό" των ξένων προς την Διοικητική επιστήμη ατόμων...
  • Αλλά απογοητεύομαι και θλίβομαι για την μετριότητα των επιχειρημάτων, που διακρίνει την υποστήριξη των απόψεών τους, σχετικά με την επιστήμη που επέλεξαν οι ίδιοι να επενδύσουν.

Βέβαια μ' αρέσαν απόψεις και διατυπώσεις από συγκεκριμένους χρήστες(βλέπε Πουλελές), που φαίνεται να έχουν πιάσει τον παλμό των σπουδών τους... ;)

Εσύ γιατί ασχολείσαι ; Αφου έχεις την δουλεια σου και ζεις αξιοπρεπώς . Ασε εμάς να αγωνιζόμαστε 'μάταια ' κατα την άποψη σου μιας και οι μαθηματικόι δεν έχουμε μέλλον σε αυτόν τον κόσμο πέρα απο τα φροντιστήρια .εχετε πλάκα ομω εσείς οι οικονομολόγοι το ομολογώ .

Επισης πούλελες πίστεψε με κανείς λάθος για τα επαρχιακα τμήματα . Κανουν φοβερή δουλεια , με πολυ καλούς καθηγητές και σίγουρα καλυτερη οργάνωση . Εγω αν η σχολη μου υπήρχε στην επαρχία και μπορούσα να την ακολουθήσω οικονομικα θα έφευγα σίγουρα . Παρόλο που το ΕΜΠ έχει καθηγητές που γενικώς ενδιαφέρονται παρα πολυ και προσπαθούν να εχουν επαφή με τους φοιτητές τους , παρόλο που τα προγράμματα σπουδών αναβαθμίζονται συνεχώς λόγω της επιρροής αλλα και των ιδεών που φέρνουν οι καθηγητές μας απο το εξωτερικό , η οργάνωση ειναι σε άθλια κατάσταση . Ομοίως και η χρηματοδότηση . Στην επαρχία τα πράγματα ειναι διαφορετικά και οι σχέσεις καθηγητών και φοιτητών πιο ζεστές σε αντίθεση με το εκπα που πραγματικά οι καθηγητές του ειναι για πέταμα (κυριως απο άποψη χαρακτήρα )!

Εξαιρω το DIT του εκπα ! Σχολη απο τις λίγες . Μακράν οτι καλύτερο εχει η Ελλάδα να δείξει στον τομέα της πληροφορικής , software & Hardware . Αμέσως μετα η ασσοε με επισης πολυ καλο ΔΕΠ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
H αποψη μου για τα τμηματα της επαρχίας δεν είναι μονο στα μαθηματικά.Γενικά πιστεύω πως τα τμήματα της Αθήνας πολλές φορές είναι καλύτερα.

Αλλο να εχεις στοιχεια για αυτο που λες και αλλο να εισαι απλα προκατειλημμενος.
Υπαρχουν πολλα τμηματα που ειναι καλυτερα απ'τις Αθηνας (ειτε ΤΕΙ ειτε ΑΕΙ).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Εσύ γιατί ασχολείσαι ; Αφου έχεις την δουλεια σου και ζεις αξιοπρεπώς . Ασε εμάς να αγωνιζόμαστε 'μάταια ' κατα την άποψη σου μιας και οι μαθηματικόι δεν έχουμε μέλλον σε αυτόν τον κόσμο πέρα απο τα φροντιστήρια .εχετε πλάκα ομω εσείς οι οικονομολόγοι το ομολογώ .

Επισης πούλελες πίστεψε με κανείς λάθος για τα επαρχιακα τμήματα . Κανουν φοβερή δουλεια , με πολυ καλούς καθηγητές και σίγουρα καλυτερη οργάνωση . Εγω αν η σχολη μου υπήρχε στην επαρχία και μπορούσα να την ακολουθήσω οικονομικα θα έφευγα σίγουρα . Παρόλο που το ΕΜΠ έχει καθηγητές που γενικώς ενδιαφέρονται παρα πολυ και προσπαθούν να εχουν επαφή με τους φοιτητές τους , παρόλο που τα προγράμματα σπουδών αναβαθμίζονται συνεχώς λόγω της επιρροής αλλα και των ιδεών που φέρνουν οι καθηγητές μας απο το εξωτερικό , η οργάνωση ειναι σε άθλια κατάσταση . Ομοίως και η χρηματοδότηση . Στην επαρχία τα πράγματα ειναι διαφορετικά και οι σχέσεις καθηγητών και φοιτητών πιο ζεστές σε αντίθεση με το εκπα που πραγματικά οι καθηγητές του ειναι για πέταμα (κυριως απο άποψη χαρακτήρα )!

Εξαιρω το DIT του εκπα ! Σχολη απο τις λίγες . Μακράν οτι καλύτερο εχει η Ελλάδα να δείξει στον τομέα της πληροφορικής , software & Hardware . Αμέσως μετα η ασσοε με επισης πολυ καλο ΔΕΠ .

Δεν ημουν απολυτος. Ειπα οτι πολλες φορες ισχυει αυτο και οχι παντα. Αμα δεις και τα παραπανω μηνυματα μου θα δεις τι ειπα και για το τμημα Μαθηματικων των Ιωαννινων. Αυτο που λες με τις πληροφορικες συμφωνων 150%.


Αλλο να εχεις στοιχεια για αυτο που λες και αλλο να εισαι απλα προκατειλημμενος.
Υπαρχουν πολλα τμηματα που ειναι καλυτερα απ'τις Αθηνας (ειτε ΤΕΙ ειτε ΑΕΙ).


Ειπα απλα την εμπειρια μου, και απο φοιτητες που εχω γνωρισει απο τμηματα της κολοπετινιτσας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειπα απλα την εμπειρια μου, και απο φοιτητες που εχω γνωρισει απο τμηματα της κολοπετινιτσας.

Η Θεσσαλονίκη και η Πάτρα δεν είναι κωλοπετινίτσα:). Βέβαια υπάρχουν και αξιοόγα τμήματα στην επαρχία όπως η επιστήμη υπολογιστών στη Κρήτη(όμως όχι σαν την Αθήνας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ειναι δυο κολλητοί μου στο DIT εκπα και παρακολουθώ συχνα τα μαθήματα τους μιας και η πληροφορικη ειναι η ειδίκευση μου . ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ . Ακούω συχνα ηλεκτρολόγους απο ημμυ ΕΜΠ να λένε οτι αγγίζουν το επίπεδο τους στην πληροφορικη και γελαω . Πριν σχολιάσει κάποιος θα πω οτι όλα τα μαθήματα της ροής πληροφορικής που έχω επιλέξει γίνονται συνδιδασκαλια με τους ημμυτες άρα γνωρίζω το επίπεδο τους . Σίγουρα ειναι καλο αλλα δεν συγκρίνεται . Επισης μιας που μιλάμε για οικονομικα και για να μην βγω εκτός θέματος έχω γνωρίζει έναν απόφοιτο του τμήματος της ασσοε πληροφορικής που ασχολείται με ' οικονομικό προγραμματισμό ' και εχει κανει κ μεταπτυχιακο στα οικονομικα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Ασε οι εμπειριες του καθενα αποτελουν μεμονωμενες περιπτωσεις.
Και γω εχω γνωρισει φοιτητρια του Μαθηματικου Πατρας που στα 4 χρονια ειχε περασει ενα μαθημα:loltooth:
Kαι λοιπον ?
Ολοι οι φοιτητες του μαθηματικου Πατρας ειναι ρεμπελοι ?
Δεν νομιζω αγαπητε !
Μαθε να μην γενικευεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Γενικώς καλο ειναι να μην παραθέτουμε τόσο τις εμπειρίες ως στοιχεία γιατι κανείς δεν γνωρίζει κατα ποσόν αυτές οι εμπειρίες ειναι αληθινές . Το λέω αυτο παρόλο που και εγω παραθέτω συχνα εμπειρίες μου . Καλο ειναι καθε τι που λέμε να ειναι τεκμηριωμένο έτσι ώστε κάποιος που θα μπει να δει το θεμα να μπορέσει να κρίνει σωστα βασιζόμενος σε 100% πραγματικα στοιχεία .

Το μαθηματικο της Πάτρας ειναι πολυ καλο . Δεν το είχα ψάξει ειναι η αλήθεια αΛλα τελευταία που το είδα λόγο npb που φαίνεται πολυ ενδιαφέρον . Γενικώς θεωρω της Αθήνας ενα κλικ πιο κάτω απο τις Πάτρας και αυτο λόγο καθηγητών και απαρχαιομενου προγράμματος σπουδών ! Πρώτο θα έβαζα το μαθηματικο της Κρήτης . Μετα την Σεμφε πάντα όλα αυτα απλα δεν τ λέω γιατι αφου την επέλεξα προφανώς και την θεωρω καλυτερη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Βέβαια μ' αρέσαν απόψεις και διατυπώσεις από συγκεκριμένους χρήστες(βλέπε Πουλελές), που φαίνεται να έχουν πιάσει τον παλμό των σπουδών τους... ;)

Θα ήθελα να μου εξηγήσεις τι εννοείς "παλμό" των σπουδών. :confused: Φαντάζομαι είναι κάτι που "μειώνει" τις σπουδές και τον κόπο άλλων ανθρώπων; Καλά λέει ο vikam: «Ασε εμάς να αγωνιζόμαστε 'μάταια ' κατα την άποψη σου μιας και οι μαθηματικόι δεν έχουμε μέλλον σε αυτόν τον κόσμο πέρα απο τα φροντιστήρια». Το αστείο είναι ότι γνωρίζεις ακριβώς τι είναι και τι δεν είναι η μαθηματική επιστήμη όπως και τι ακριβώς επαγγέλονται οι πτυχιούχοι της. Δεν επεκτείνομαι άλλο διότι η άποψή σου με ξεπερνάει και δεν έχει νόημα ο διάλογος.

Ειπα απλα την εμπειρια μου, και απο φοιτητες που εχω γνωρισει απο τμηματα της κολοπετινιτσας.

Όπως σου είπα είχα την τύχη να συμμετάσχω για καποιο διάστημα σε μαθηματα μαθηματικων στα οποία έτυχε να βρίσκονταν τόσο αποφοιτοι απο Μαθηματικο Πατρας όσο και απο Μαθηματικό Αθήνας. Αυτο που είδα ήταν η διαφορά των φοιτητων μεταξύ των δυο αυτών τμημάτων ήταν μεγάλη (αν όχι μεγάλη αρκετή) και δεν ημουν ο μονος που το ειχα παρατηρήσει. Ίσως έτυχε .. ίσως όχι.. Απλά μου έδωσε αυτη την εντύπωση. Δεν με νοιαζει και ιδιαιτερα να σου πω την αληθεια, απλα σου είπα την εμπειρία μου. Επίσης ίσως αυτοι οι φοιτητες απο το μαθηματικο Πατρας να ηταν τουριστες και στην σχολη τους. Αν αντιστρέψω την ερωτησή σου εσυ πως μπορείς να ξέρεις τι συμβαινει σε ενα τμημα οικονομικων? Η συζητηση δεν βγαζει πουθενα προφανως. H αποψη μου για τα τμηματα της επαρχίας δεν είναι μονο στα μαθηματικά.Γενικά πιστεύω πως τα τμήματα της Αθήνας πολλές φορές είναι καλύτερα.

Η γενίκευση στο ερήμην δεν αποτελεί κριτήριο σοβαρής αξιολόγησης για ένα Τμήμα. Παντού υπάρχουν φοιτητές που δεν ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις των σπουδών τους. Για το "επίπεδο" θα ήθελα να ρίξεις μια ματιά στο πρόγραμμα σπουδών και στα μαθήματα που διδάσκονται. Όχι για να μου την ' πείς ' αλλά για δική σου εικόνα. Επίσης είμαι της άποψης ότι μια επιστήμη δεν μαθαίνεται σε 8 εξάμηνα, αλλά έχει να κάνει με το πόσο ψάχνεται ο καθένας και ανανεώνει την "φαρέτρα" των γνώσεών του. Το Πανεπιστήμιο απλά σου δίνει το ερέθισμα: ή το πιάνεις και συνεχίζεις ή μένεις στάσιμος αδυνατώντας να παρακολουθήσεις την επιστήμη που σπούδασες. Αυτό ισχύει σε κάθε επιστήμη. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Τμήμα της κολοπετινίτσας τι σημαίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Επίσης είμαι της άποψης ότι μια επιστήμη δεν μαθαίνεται σε 8 εξάμηνα, αλλά έχει να κάνει με το πόσο ψάχνεται ο καθένας και ανανεώνει την "φαρέτρα" των γνώσεών του. Το Πανεπιστήμιο απλά σου δίνει το ερέθισμα: ή το πιάνεις και συνεχίζεις ή μένεις στάσιμος αδυνατώντας να παρακολουθήσεις την επιστήμη που σπούδασες. Αυτό ισχύει σε κάθε επιστήμη. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Τμήμα της κολοπετινίτσας τι σημαίνει;
Συμφωνω καθετα,οριζοντια,διαγωνια,παραλληλα και δεν ξερω γω τι αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
εχετε λυσσαξει παντως με τα περιφεριακα τμηματα παντως
ειναι γραφικο το θεμα, δεν ειναι επιχειρημα αυτο αλλα ξερω γω, αν πανε ολοι με πιο υψηλες βαθμολογιες στην αθηνα...ε αυτο ανακλαται και στην ποιοτητα του τμηματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Θα ήθελα να μου εξηγήσεις τι εννοείς "παλμό" των σπουδών. :confused: Φαντάζομαι είναι κάτι που "μειώνει" τις σπουδές και τον κόπο άλλων ανθρώπων; Καλά λέει ο vikam: «Ασε εμάς να αγωνιζόμαστε 'μάταια ' κατα την άποψη σου μιας και οι μαθηματικόι δεν έχουμε μέλλον σε αυτόν τον κόσμο πέρα απο τα φροντιστήρια». Το αστείο είναι ότι γνωρίζεις ακριβώς τι είναι και τι δεν είναι η μαθηματική επιστήμη όπως και τι ακριβώς επαγγέλονται οι πτυχιούχοι της. Δεν επεκτείνομαι άλλο διότι η άποψή σου με ξεπερνάει και δεν έχει νόημα ο διάλογος.



Η γενίκευση στο ερήμην δεν αποτελεί κριτήριο σοβαρής αξιολόγησης για ένα Τμήμα. Παντού υπάρχουν φοιτητές που δεν ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις των σπουδών τους. Για το "επίπεδο" θα ήθελα να ρίξεις μια ματιά στο πρόγραμμα σπουδών και στα μαθήματα που διδάσκονται. Όχι για να μου την ' πείς ' αλλά για δική σου εικόνα. Επίσης είμαι της άποψης ότι μια επιστήμη δεν μαθαίνεται σε 8 εξάμηνα, αλλά έχει να κάνει με το πόσο ψάχνεται ο καθένας και ανανεώνει την "φαρέτρα" των γνώσεών του. Το Πανεπιστήμιο απλά σου δίνει το ερέθισμα: ή το πιάνεις και συνεχίζεις ή μένεις στάσιμος αδυνατώντας να παρακολουθήσεις την επιστήμη που σπούδασες. Αυτό ισχύει σε κάθε επιστήμη. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Τμήμα της κολοπετινίτσας τι σημαίνει;

Δεν θα κατσω να ασχοληθω αλλο γιατι δεν με νοιαζει πρωτον και δευτερον τα προγραμματα σπουδων δεν μου λενε προσωπικα τιποτα. Μπορει το προγραμμα σπουδων να φαινεται γαματο και το τμημα να ειναι καφενειο. Οποτε μην μου φερνεις σαν κριτηριο το προγραμμα σπουδων.
Οι ιδιοι οι φοιτητες και η ποιοτητα τους κανουν το τμημα καθως και το μαθημα που γινεται μεσα στην αιθουσα και οχι το προγραμμα σπουδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Εσύ που ξέρεις ότι το Τμήμα είναι ' καφενείο ';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Εσύ που ξέρεις ότι το Τμήμα είναι ' καφενείο ';

Εγω σου λεω απλα μην μου φερνεις σαν κριτηριο το προγραμμα σπουδων. Οσο αφορα για το μαθηματικο Πατρας ίσως να κανω και λαθος, απλα σου ειπα τι εντυπωση μου εχει δωσει ως τωρα. Το ειπα ξεκαθαρα και παραπανω. Μην λεμε τα ιδια και τα ιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Δεν μιλάω για συγκεκριμένο Τμήμα της επαρχίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
O καθένας έχει τη δική του άποψη και η ιστορία θα κρίνει ποιος λεει μπαρουφες και ποιος όχι. Μέχρι τότε δεν χρειάζομαι υποδείξεις.Ο καθένας θα κριθει με τα λεγόμενα του.

Να πιστεύεις ό,τι θέλεις μπορείς, να έχεις τη δική σου γνώμη για το οτιδήποτε επίσης μπορείς. Αυτό που δεν μπορείς είναι να χλευάζεις και να κοροϊδεύεις έναν καθηγητή στην οικονομική θεωρία με πολλή μεγαλύτερη και μακροβιότερη πείρα από εσένα. Και για θέμα ηλικίας και ανθρωπιάς και μόνο καλείσαι να ανακαλέσεις για το "Μπαρουφάκης". Επίσης, όταν βάζεις τελείες αφήνεις κενό κρίμα να έχεις ως τίτλο ότι σπουδάζεις σε μια τόσο καταξιωμένη σχολή και να μην ξέρεις να γράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Δεν θα κατσω να ασχοληθω αλλο γιατι δεν με νοιαζει πρωτον και δευτερον τα προγραμματα σπουδων δεν μου λενε προσωπικα τιποτα. Μπορει το προγραμμα σπουδων να φαινεται γαματο και το τμημα να ειναι καφενειο. Οποτε μην μου φερνεις σαν κριτηριο το προγραμμα σπουδων.
Οι ιδιοι οι φοιτητες και η ποιοτητα τους κανουν το τμημα καθως και το μαθημα που γινεται μεσα στην αιθουσα και οχι το προγραμμα σπουδων.

Ενώ το μαθηματικό εκπα εχει φοβερός καθηγητές που κανουν τρομερό μάθημα ε ; Χίλιες φορές να καρδιά σπίτι σου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Να πιστεύεις ό,τι θέλεις μπορείς, να έχεις τη δική σου γνώμη για το οτιδήποτε επίσης μπορείς. Αυτό που δεν μπορείς είναι να χλευάζεις και να κοροϊδεύεις έναν καθηγητή στην οικονομική θεωρία με πολλή μεγαλύτερη και μακροβιότερη πείρα από εσένα. Και για θέμα ηλικίας και ανθρωπιάς και μόνο καλείσαι να ανακαλέσεις για το "Μπαρουφάκης". Επίσης, όταν βάζεις τελείες αφήνεις κενό κρίμα να έχεις ως τίτλο ότι σπουδάζεις σε μια τόσο καταξιωμένη σχολή και να μην ξέρεις να γράφεις.

Ανακαλώ αν σε έθιξε το Μπαρουφακης που ειπα. Οσο αφορά τις τελείες πραγματικά δεν εχω τι να σου πω... Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με την κάθε μπαρούφα που πετάει ο καθένας εδω μέσα. Αμα έχεις προσωπικό θέμα μαζί μου μπορείς να μου στείλεις pm. Το να βγαίνεις off topic και να μου την λες νομίζεις οτι σου δίνει κύρος? Τέλος πάντων δεν θα κάτσω να ασχοληθώ, πίστευε ότι θες.

Εγω σου λεω απλα μην μου φερνεις σαν κριτηριο το προγραμμα σπουδων. Οσο αφορα για το μαθηματικο Πατρας ίσως να κανω και λαθος, απλα σου ειπα τι εντυπωση μου εχει δωσει ως τωρα. Το ειπα ξεκαθαρα και παραπανω. Μην λεμε τα ιδια και τα ιδια.
Εδω τι έγινε? λες να τα έβαλα στο word και τα έγραψα σωστά? Να δω τι άλλη μα**κια θα ακούσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ο καθένας γράφει οπως θέλει . Σημασία εχει να καταλαβαινομαστε . Δεν γράφουμε επίσημη επιστολή !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Ο καθένας γράφει οπως θέλει . Σημασία εχει να καταλαβαινομαστε . Δεν γράφουμε επίσημη επιστολή !
Κατι τετοια βλέπω και ωρες ωρες λεω γιατι καθομαι και απανταω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Ένα "Quiz" για τους Μαθηματικούς(Εφαρμοσμένους και μή)... :P
Γράψτε "εδώ" την λέξη"Μαθηματικός" και διαβάστε την πρώτη παράγραφο: Ακόμα και τα λεξικά σας πήραν χαμπάρι όπως λένε μερικοί... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top