Μαθηματικό με μεταπτυχιακό σε οικονομικά

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ένας φυσικός , μαθηματικός κοκ διοικεί το φροντιστήριο του, ένας ιατρός το ιατρείο του, ένας μηχανικός το τεχνικό γραφείο του, ένας γεωπόνος το μαγαζί του........., μια νοσηλεύτρια ελέγχει την κίνηση στην κλινική της

O manager τι διοικεί ακριβώς οεο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
πχ του παμακ ( που μπορει να δουλέψει ένας μαθηματικός ;)

Σου λέει ότι όλοι οι μαθηματικοί είναι..άνεργοι, που γνωρίζει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Σου λέει ότι όλοι οι μαθηματικοί είναι..άνεργοι, που γνωρίζει. :P

Ο καθένας μπορει να λέει οτι θέλει εδω μεσα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Ναι είναι χαζά και ανούσια μαθήματα.
Το managment και η διοίκηση επιχειρήσεων δε μαθαίνονται και στο καλύτερο πανεπιστήμιου του κόσμου να πας. Και αυτό το Στέρν μπορεί να έχεις βγάλει με 10, αν εσένα δε σου κόβει και δεν είσαι επιχειρηματικό μυαλό, δε κάνεις τίποτα. :)

Γιατι εχεις παει και το ξερεις? Εκει αμα δεν εχεις 10αρια ουτε απεξω δεν περνας. Δεν μπορω ν'ακουω αλλο αυτη την λογικη του μπακαλη-ισοπεδωτη των παντων. Αλλα η αγνοια αυτα φερνει

Επισης εχω την εντυπωση πως εσεις οι μαθηματικοι νομιζετε οτι οι οικονομολογοι απαξιωνουν τα μαθηματικα. Κοιταξτε λιγο τι σκορ στο GMAT θελει για να μπεις σε ενα κορυφαιο business school και ισως αναθεωρησετε (που περα απο τις μαθηματικες ικανοτητες σου ελεγχει και την αντιληψη κτλ). Vikam18 θελω να μου πεις την αποψη σου για το gmat.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ένας φυσικός , μαθηματικός κοκ διοικεί το φροντιστήριο του, ένας ιατρός το ιατρείο του, ένας μηχανικός το τεχνικό γραφείο του, ένας γεωπόνος το μαγαζί του........., μια νοσηλεύτρια ελέγχει την κίνηση στην κλινική της

O manager τι διοικεί ακριβώς οεο ;
οχι,δεν ειναι η δουλεια του μαθηματικου το φροντηστηριο!ειναι δουλεια καποιων μαθηματικων,φυσικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
οχι,δεν ειναι η δουλεια του μαθηματικου το φροντηστηριο!ειναι δουλεια καποιων μαθηματικων,φυσικων

οκ οκ ασχολούνται και με την έρευνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
οκ οκ ασχολούνται και με την έρευνα
οχι,ασχολουνται με τα παντα,οπως ολοι οι θετικοι επιστημονες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Γιατι εχεις παει και το ξερεις? Εκει αμα δεν εχεις 10αρια ουτε απεξω δεν περνας. Δεν μπορω ν'ακουω αλλο αυτη την λογικη του μπακαλη-ισοπεδωτη των παντων. Αλλα η αγνοια αυτα φερνει

Επισης εχω την εντυπωση πως εσεις οι μαθηματικοι νομιζετε οτι οι οικονομολογοι απαξιωνουν τα μαθηματικα. Κοιταξτε λιγο τι σκορ στο GMAT θελει για να μπεις σε ενα κορυφαιο business school και ισως αναθεωρησετε (που περα απο τις μαθηματικες ικανοτητες σου ελεγχει και την αντιληψη κτλ). Vikam18 θελω να μου πεις την αποψη σου για το gmat.

Δεν ξέρω ρε συ . Δεν έχω τελειώσει ακόμα και δεν έχω ασχοληθει πολυ . Δεν νομίζω ομως οτι εξετάζει κάτι ιδιαίτερο στα μαθηματικα . Έτσι έχω ακούσει δηλαδή δεν ξέρω και πολλα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Δεν ξέρω ρε συ . Δεν έχω τελειώσει ακόμα και δεν έχω ασχοληθει πολυ . Δεν νομίζω ομως οτι εξετάζει κάτι ιδιαίτερο στα μαθηματικα . Έτσι έχω ακούσει δηλαδή δεν ξέρω και πολλα !

Εγω εχω ακουσει γενικως οτι ειναι απαιτητικο ειδικα σε θεμα χρονου για να βγαλεις ενα πολυ υψηλο σκορ. Τελος παντων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Από φοιτητές Οικονομικών Τμημάτων έχω ακούσει ότι θέμα με εκτιμητές Bayes ή διαστήματα εμπιστοσύνης είναι παλουκάκι...α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

echoe

Νεοφερμένος

Η echoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Και για πες μας τι είσαι εσυ . Έχεις φοιτήσει σε όλα ; Και καλα πες δεν θα μιλήσω για Σεμφε που ειναι φοιτητής . Αλλα το να λες οτι το μαθηματικο Πάτρας ειναι χειρότερο απο της Αθήνας δείχνεις απλα την άγνοια σου !


Καταρχάς μίλα καλύτερα γιατί δε μου αρέσει καθόλου το υφάκι σου.Κ επειδή το παίζεις ξερόλας να σου πω ότι ήμουν στο μαθηματικό Πάτρας και μετά πέρασα μαθηματικό Αθήνας και είδα με τα ίδια μου τα μάτια τη διαφορά.Εχω γνωρίσει παιδιά απο μαθηματικό Σάμου που ήρθαν Αθήνα και μου το έχουν πει οι ίδιοι.Το είχαν μετανιώσει που ήρθαν γιατι στη Σάμο γνωρίζονταν όλοι με όλους και τα 5αράκια έπεφταν βροχή.Οσο για το σεμφε για πες μας τι ποσοστά επιτυχίας έχει συνήθως το κάθε μάθημα?Γιατι έγώ στο site σας κατι 80% βλέπω σε δύσκολα μαθήματα που στο μαθηματικό Αθήνας είναι ζήτημα αν περνάει το 15%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Γιατι έγώ στο site σας κατι 80% βλέπω σε δύσκολα μαθήματα που στο μαθηματικό Αθήνας είναι ζήτημα αν περνάει το 15%.

Μα βρε echoe και εσύ τι ρωτάς? Προφανώς και στην ΣΕΜΦΕ έχουν αυτά τα δύσκολα μαθήματα 80% επιτυχία και στο ΕΚΠΑ 15%, γιατί το επίπεδο προφανώς των φοιτητών της ΣΕΜΦΕ, είναι ανώτερο. Δές και τις βάσεις και διαπίστωσε:

  • Μαθηματικών Αθήνας: 19883-15945 (225)
  • ΣΕΜΦΕ: 19821-15861 (126)

Ούπςςςς... κάτι δέν βγαίνει!!! Η βάση της ΣΕΜΦΕ είναι μικρότερη και με λιγότερους εισακτέους. :hmm: :eek: :eek: :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Καταρχάς μίλα καλύτερα γιατί δε μου αρέσει καθόλου το υφάκι σου.Κ επειδή το παίζεις ξερόλας να σου πω ότι ήμουν στο μαθηματικό Πάτρας και μετά πέρασα μαθηματικό Αθήνας και είδα με τα ίδια μου τα μάτια τη διαφορά.Εχω γνωρίσει παιδιά απο μαθηματικό Σάμου που ήρθαν Αθήνα και μου το έχουν πει οι ίδιοι.Το είχαν μετανιώσει που ήρθαν γιατι στη Σάμο γνωρίζονταν όλοι με όλους και τα 5αράκια έπεφταν βροχή.Οσο για το σεμφε για πες μας τι ποσοστά επιτυχίας έχει συνήθως το κάθε μάθημα?Γιατι έγώ στο site σας κατι 80% βλέπω σε δύσκολα μαθήματα που στο μαθηματικό Αθήνας είναι ζήτημα αν περνάει το 15%.

Μοιριζομαι σφοδρη συγκρουση...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Καταρχάς μίλα καλύτερα γιατί δε μου αρέσει καθόλου το υφάκι σου.Κ επειδή το παίζεις ξερόλας να σου πω ότι ήμουν στο μαθηματικό Πάτρας και μετά πέρασα μαθηματικό Αθήνας και είδα με τα ίδια μου τα μάτια τη διαφορά.Εχω γνωρίσει παιδιά απο μαθηματικό Σάμου που ήρθαν Αθήνα και μου το έχουν πει οι ίδιοι.Το είχαν μετανιώσει που ήρθαν γιατι στη Σάμο γνωρίζονταν όλοι με όλους και τα 5αράκια έπεφταν βροχή.Οσο για το σεμφε για πες μας τι ποσοστά επιτυχίας έχει συνήθως το κάθε μάθημα?Γιατι έγώ στο site σας κατι 80% βλέπω σε δύσκολα μαθήματα που στο μαθηματικό Αθήνας είναι ζήτημα αν περνάει το 15%.

Αν σάιτ μας εννοείς το Σεμφε gr τότε κακώς το βλέπεις απο εκει . Το σάιτ αυτο το φτιάχνουν φοιτητές και όλα τα ποσοστά ειναι στην τύχη . Γενικώς τα στατιστικά δεν στέκουν και δεν έχουνε αλλάξει απο το 2000 . Απλα τα βαλαν εκει για να υπαρχουν . Εβλεπα φετος σε σας τα αποτελέσματα του απειροστικου 1 και είδα 12 δεκαριά . Εμάς το να γράψει 10 κάποιος ανάλυση 1 δεν συμβαίνει καθε χρονο . Άντε 1,2 άτομα το πολυ και αν . Αν θες να δεις ποσοστά μπες εκει που ανεβάζουν τα αποτελέσματα κΙ βγάλτα Μονή σου . Φυσικη 2 φετος πέρασαν 6 άτομα απο το πρώτο έτος που έβλεπα . Πραγματική ανάλυση το σάιτ λέει κοντα στο 50% και φετος την έδωσαν 163 και πέρασαν οι 38 . Για αυτο μην μιλάς . Που γράφεται άπειροστικό 1 και κλαιγεστε οτι και καλα σαν βάζει δύσκολα η δαλλα και τα μισά θέματα τα έβαλα σε διαγωνησμα στον ξαδερφο μου που έδινε πανελλήνιες . Ενα θεμα ολόκληρο απλή εφαρμογή rol kai Fermat . Εχετε την συναρτησιακη ανάλυση επιλογής ενώ την μιση δεν την κανετε καν στη σχολη . Μερικές διαφορικες επιλογής , θεωρία μέτρου και ολοκλήρωσης δεν υπάρχει καν . Λέτε οτι κανετε εξειδίκευση στην πληροφορικη και κανετε 6 μαθήματα ( με τα επιλογής ). Χαχαχ . Τι εξειδίκευση ειναι αυτη ; Εμεις όταν λέμε εξειδίκευση εννοούμε 12-15 μαθήματα καθαρής θεωρητικής πληροφορικής . Κανετε την java σε ενα εξάμηνο . Τι να μάθετε σε φίλε σε ενα εξάμηνο ; Μονο καο μονο για να καταλάβεις τα applets και να μπορείς να τα χειριστείς θες 4 μήνες . Άστο σε λάθος άτομο πηγές να την πεις . Ξέρω το μαθηματικο Αθήνας παααρα πολυ καλα . Και αν είσαι μάγκας πήγαινε στον ραπτη , παιξτο απόφοιτος 3ης λυκείου που ψάχνει σχολη και ρωτα τον . Μαθηματικο η Σεμφε ; Και σκέψου ειναι και δικός σας . Άστο ! Θες να συγκρίνεις και το μαθηματικο Αθήνας με το μαθηματικο Πάτρας . Ολοι κολλημένοι είστε στο εκπα . Σας λέει η δαλλα οτι είστε το καλύτερο μαθηματικο και χαίρεστε . Εμάς μας βάζουν θέματα δικά σας και σας κοροϊδεύουν . https://m.youtube.com/watch?v=iXKemWfw1bI . Και πρόσεχε εσυ το ύφος σου γιατι οπως βλέπεις άπανταω ομοιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Λέτε οτι κανετε εξειδίκευση στην πληροφορικη και κανετε 6 μαθήματα ( με τα επιλογής ). Χαχαχ . Τι εξειδίκευση ειναι αυτη ; Εμεις όταν λέμε εξειδίκευση εννοούμε 12-15 μαθήματα καθαρής θεωρητικής πληροφορικής...

Και θα συπλήρωνα επίσης προς υποβοήθηση των επιχειρημάτων του φίλου Vikam18, ότι:

Στην ΣΕΜΦΕ όταν λένε εξειδίκευση εννοούνε και 8 μαθήματα ΚΑΘΑΡΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ:

  • Και δώστου: Iστορία Οικονομικών Θεωριών
  • Και δώστου: Οικονομική Ανάλυση Ι (Μικρο)
  • Και δώστου: Οικονομική Ανάλυση ΙΙ (Μακρο)
  • Και δώστου: Οικονομικά Μαθηματικά
  • Και ξανά-δώστου: Οικονομική Ανάλυση ΙΙΙ (Εφαρμοσμένη Οικονομική)
  • Και δώστου: Μαθηματική Χρηματοοικονομική Θεωρία
  • Και ξανά-δώστου: Οικονομική Ανάλυση ΙV(Οικονομική της Τεχνολογίας)
  • Και ξανά-δώστου: Οικονομική Ανάλυση V(Οικονομική των Επιχειρήσεων και Επιχειρηματικότητα)

Σημασία βέβαια δέν έχει ότι οι 5 "Οικονομικές Αναλύσεις" είναι κάθε μία και ένα θεωρητικό και εισαγωγικό μάθημα(εννοιών), είμαστε απλά στην ΣΕΜΦΕ και τα λέμε όλα "Οικονομικές Αναλύσεις".
Έμ πώς θα πηγαίνουν μετά οι φοιτητές της στα σάϊτ να λένε ότι κάνουν 5 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ?
Έ...? Πώς...? :P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Και θα συπλήρωνα επίσης προς υποβοήθηση των επιχειρημάτων του φίλου Vikam18, ότι:

Στην ΣΕΜΦΕ όταν λένε εξειδίκευση εννοούνε και 8 μαθήματα ΚΑΘΑΡΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ:

  • Και δώστου: Iστορία Οικονομικών Θεωριών
  • Και δώστου: Οικονομική Ανάλυση Ι (Μικρο)
  • Και δώστου: Οικονομική Ανάλυση ΙΙ (Μακρο)
  • Και δώστου: Οικονομικά Μαθηματικά
  • Και ξανά-δώστου: Οικονομική Ανάλυση ΙΙΙ (Εφαρμοσμένη Οικονομική)
  • Και δώστου: Μαθηματική Χρηματοοικονομική Θεωρία
  • Και ξανά-δώστου: Οικονομική Ανάλυση ΙV(Οικονομική της Τεχνολογίας)
  • Και ξανά-δώστου: Οικονομική Ανάλυση V(Οικονομική των Επιχειρήσεων και Επιχειρηματικότητα)

Σημασία βέβαια δέν έχει ότι οι 5 "Οικονομικές Αναλύσεις" είναι κάθε μία και ένα θεωρητικό και εισαγωγικό μάθημα(εννοιών), είμαστε απλά στην ΣΕΜΦΕ και τα λέμε όλα "Οικονομικές Αναλύσεις".
Έμ πώς θα πηγαίνουν μετά οι φοιτητές της στα σάϊτ να λένε ότι κάνουν 5 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ?
Έ...? Πώς...? :P :clapup:

Πάνω στα οικονομικα έχουμε και κάποια αλλα επιλογης που δεν τα έβαλες ομως ;) οπως και να χει η εφαρμοσμένη ανάλυση στην οικονομία ειναι ' μισή ' ροη . Τα μαθηματικα στην πληροφόρικη που ανέφερα ειναι ολόκληρη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Πάνω στα οικονομικα έχουμε και κάποια αλλα επιλογης που δεν τα έβαλες ομως ;) οπως και να χει η εφαρμοσμένη ανάλυση στην οικονομία ειναι ' μισή ' ροη .

Σε πληροφορώ πώς δέν βρήκα κανένα άλλο, από το σάϊτ του Οδηγού Σπουδών σας. Ενδιαφέρον μου να έβλεπα αυτά τα μαθήματα...
:hmm:
Όπως και να χει η εφαρμοσμένη ανάλυση στην οικονομία ειναι ' μισή ' ροη .

Ε μην μου το χαλάς τώρα και πήγα να σε βοηθήσω κιόλας... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Μα βρε echoe και εσύ τι ρωτάς? Προφανώς και στην ΣΕΜΦΕ έχουν αυτά τα δύσκολα μαθήματα 80% επιτυχία και στο ΕΚΠΑ 15%, γιατί το επίπεδο προφανώς των φοιτητών της ΣΕΜΦΕ, είναι ανώτερο. Δές και τις βάσεις και διαπίστωσε:

  • Μαθηματικών Αθήνας: 19883-15945 (225)
  • ΣΕΜΦΕ: 19821-15861 (126)

Ούπςςςς... κάτι δέν βγαίνει!!! Η βάση της ΣΕΜΦΕ είναι μικρότερη και με λιγότερους εισακτέους. :hmm: :eek: :eek: :eek:

Η βαση ειναι πιο χαμηλά λόγο των 9 μαθημάτων φυσικής , των 4 μηχανικής και του ανεβασμένος επιπέδου δυσκολίας :) επισης ειναι μια καινούργια σχολη που ακόμα ο κόσμος δεν την εμπιστεύεται τόσο κάτι που ειναι λογικο ;)

Σε πληροφορώ πώς δέν βρήκα κανένα άλλο, από το σάϊτ του Οδηγού Σπουδών σας. Ενδιαφέρον μου να έβλεπα αυτά τα μαθήματα...
:hmm:

Ποια ;:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Πάνω στα οικονομικα έχουμε και κάποια αλλα επιλογης που δεν τα έβαλες ομως ;)

Αυτά που δεν έβαλα, δείξτα μου...

***Να υποθέσω είναι "ο Μαθηματικός τρόπος σκέψης" που σε κάνει να τα πιάνεις τόσο γρήγορα, έ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top