Μαθηματικός διαγωνισμός Νοεμβρίου

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ετσι ειναι, ετσι ειχα περασει κι εγω στον Ευκλειδη(καααποτε)
Ειχα λυσει μονο 1 θεμα απο τα 4(και κατι σκορπια απο τα αλλα), αλλα τους αρεσε η λυση και η σκεψη. Βεβαια στον Ευκλειδη δεν πηγα γιατι το ξεχασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ετσι ειναι, ετσι ειχα περασει κι εγω στον Ευκλειδη(καααποτε)
Ειχα λυσει μονο 1 θεμα απο τα 4(και κατι σκορπια απο τα αλλα), αλλα τους αρεσε η λυση και η σκεψη. Βεβαια στον Ευκλειδη δεν πηγα γιατι το ξεχασα.
ομιτζι.πως γίνεται να το ξέχασες???:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ηταν οι μερες που εδινα το lower, και ειχα κανονισει μαθημα αγγλικων το πρωι που ηταν ο Ευκλειδης. Το θυμηθηκα κατα τη διαρκεια του μαθηματος :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos (H)

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Καλαματιανός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
χμ,να σου πω,δεν παίρνω και όρκο,αλλά σε πρώτη φάση νομίζω ότι εξαρτάται πρώτα από το πως τα πήγαν οι άλλοι μαθητές [που ανεβάζουν ή κατεβάζουν αντίστοιχα το επίπεδο] αλλά είναι και πολύ φλου.Δηλαδή μπορεί να γράψεις και ένα μόνο θέμα,αλλά η λύση που θα έχεις βρει να είναι τόοοοσο wow που να ενθουσιαστούν.
Επαναλαμβάνω ότι δεν είμαι σίγουρη γι'αυτά που λέω:P
:thanks: :thanks: :thanks: :thanks:
Δηλαδή μάλλον ελπίζω να τους φτάσει το γεγονός ότι έλυσα τα δύο πρώτα θέματα αφού η λύσεις μου δεν ήταν καθόλου πρωτότυπες,ήταν σχεδόν ίδιες με τις δικές τους...:(

Ετσι ειναι, ετσι ειχα περασει κι εγω στον Ευκλειδη(καααποτε)
Ειχα λυσει μονο 1 θεμα απο τα 4(και κατι σκορπια απο τα αλλα), αλλα τους αρεσε η λυση και η σκεψη. Βεβαια στον Ευκλειδη δεν πηγα γιατι το ξεχασα.
Έλεος...:PΔεν θα το ξέχναγα με τίποτα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
:thanks: :thanks: :thanks: :thanks:
Δηλαδή μάλλον ελπίζω να τους φτάσει το γεγονός ότι έλυσα τα δύο πρώτα θέματα αφού η λύσεις μου δεν ήταν καθόλου πρωτότυπες,ήταν σχεδόν ίδιες με τις δικές τους...:(


Έλεος...:PΔεν θα το ξέχναγα με τίποτα!:D


Mα ναι,ούτε εγώ θα μπορούσα να το ξεχάσω! να πέρναγα στην επόμενη φάση κ θα έκανα πάρτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
:thanks: :thanks: :thanks: :thanks:
Δηλαδή μάλλον ελπίζω να τους φτάσει το γεγονός ότι έλυσα τα δύο πρώτα θέματα αφού η λύσεις μου δεν ήταν καθόλου πρωτότυπες,ήταν σχεδόν ίδιες με τις δικές τους...:(
Δύο θέματα είναι λογικά αρκετά για να περάσεις στην επόμενη φάση διότι το 60% περίπου που πάει δεν λύνει συνήθως τίποτα(από ότι ακούω από τους "τακτικούς" κάθε χρόνο).
Εγώ πάντως την μοναδική χρονιά που είχα παει, έλυσα και τα 4 θέματα. Και εγώ δεν πήγα στον Ευκλείδη γιατί αποκοιμήθηκα:xixi:. Όχι ότι θα το πέρναγα βέβαια.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos (H)

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Καλαματιανός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δύο θέματα είναι λογικά αρκετά για να περάσεις στην επόμενη φάση διότι το 60% περίπου που πάει δεν λύνει συνήθως τίποτα(από ότι ακούω από τους "τακτικούς" κάθε χρόνο).
Εγώ πάντως την μοναδική χρονιά που είχα παει, έλυσα και τα 4 θέματα. Και εγώ δεν πήγα στον Ευκλείδη γιατί αποκοιμήθηκα:xixi:. Όχι ότι θα το πέρναγα βέβαια.
:)
:no1::no1::no1::no1:
Ωραίος ο παίχτης!Μήπως έχεις και πληροφορίες για το πότε περίπου (ή ακόμα καλύτερα ακριβώς:D) βγαίνουν τα αποτελέσματα;Η σελίδα της μαθηματικής εταιρείας δεν δουλεύει εδώ και καιρό και δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα το σχολείο μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω ειχα παει στο γυμνασιο και πηγα και στο δευτερο γυρο.Αλλα μετα ζατς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
:no1::no1::no1::no1:
Ωραίος ο παίχτης!Μήπως έχεις και πληροφορίες για το πότε περίπου (ή ακόμα καλύτερα ακριβώς:D) βγαίνουν τα αποτελέσματα;Η σελίδα της μαθηματικής εταιρείας δεν δουλεύει εδώ και καιρό και δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα το σχολείο μου.:P

eε,καπου στον ιανουάριο μωρέ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
:no1::no1::no1::no1:
Ωραίος ο παίχτης!Μήπως έχεις και πληροφορίες για το πότε περίπου (ή ακόμα καλύτερα ακριβώς:D) βγαίνουν τα αποτελέσματα;Η σελίδα της μαθηματικής εταιρείας δεν δουλεύει εδώ και καιρό και δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα το σχολείο μου.:P

Εγώ από το σχολείο μου το είχα μάθει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Πέρασαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!
:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos (H)

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Καλαματιανός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Κι εγώ!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
οοοοο μπράάάάβο συνάδελφε!:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wasilis

Νεοφερμένος

Ο Wasilis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μήπως έχει κανείς τίποτα να μας προτείνει για να διαβάσουμε για τον Ευκλείδη (Γ' Λυκείου); Αλλά κάτι που να μην απαιτεί πολύ διάβασμα μιας και σε 2 μέρες δίνουμε.... :thanks:

P.S. Και τα προηγούμενων ετών θέματα κάνουν μιας και τα έβγαλαν απο την σελίδα της μαθηματικής εταιρία (Γ' Λυκείου). :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Helena009

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
κ εγω περασα!!!!!! :):):):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos (H)

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Καλαματιανός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
οοοοο μπράάάάβο συνάδελφε!:):D

Χαχαχα!!Ευχαριστώ!!!Συγχαρητήρια και σε σένα και καλ΅η μας επιτυχία αύριο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_bd

Νεοφερμένος

Ο Alex_bd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
πως γραψατε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ourania

Νεοφερμένος

Η ourania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους
εγώ δεν έγραψα καλά.
Τα θέματα ήταν πιο όμορφα από άλλες χρονιές
Ένα με μια ακολουθία/αριθμητική πρόοδο
2 γεωμετρικά εκ των οποίων το ένα (με τις χορδές) είχε πολύ ενδιαφέρον και ήθελε κάποια σκέψη
Και ένα αλγεβρικό
Σε γενικές γραμμές δηλαδή αν ήξερες θεωρία αριθμών από το σχολείο και γεωμετρία τα βασικά έβγαζες τουλάχιστον τα δυο θέματα.

Αν βάλουμε στην άκρη τις ελλείψεις (βασικών γνώσεων:mad:) έκανα και κάποιες μπαρούφες.
Ολόσωστο μόνο το τρίτο το αποδεικτικό με 3 εις άτοπον (μέσω Λάρισας).
Από όσους μίλησα εκεί τα πήγαν καλά και διασταύρωσαν και αποτελέσματα. Καλή επιτυχία σε σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos (H)

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Καλαματιανός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους
εγώ δεν έγραψα καλά.
Τα θέματα ήταν πιο όμορφα από άλλες χρονιές
Ένα με μια ακολουθία/αριθμητική πρόοδο
2 γεωμετρικά εκ των οποίων το ένα (με τις χορδές) είχε πολύ ενδιαφέρον και ήθελε κάποια σκέψη
Και ένα αλγεβρικό
Σε γενικές γραμμές δηλαδή αν ήξερες θεωρία αριθμών από το σχολείο και γεωμετρία τα βασικά έβγαζες τουλάχιστον τα δυο θέματα.

Αν βάλουμε στην άκρη τις ελλείψεις (βασικών γνώσεων:mad:) έκανα και κάποιες μπαρούφες.
Ολόσωστο μόνο το τρίτο το αποδεικτικό με 3 εις άτοπον (μέσω Λάρισας).
Από όσους μίλησα εκεί τα πήγαν καλά και διασταύρωσαν και αποτελέσματα. Καλή επιτυχία σε σας!
Η θεωρία αριθμών που κολλάει;:hmm:
Μπράβο πάντως!!Εγώ πιστεύω θα έλυνα το 1ο θέμα αλλά δεν θυμόμουν τον τύπο του αθροίσματος αριθμητικής προόδου...Δεν είμαι και σίγουρος βέβαια..γεωμετρία δεν θυμάμαι τίποτα οπότε δεν τα άγγιξα και το τρίτο το δούλεψα με ότι παραγοντοποίηση μπορείτε να φανταστείτε :P αλλά κανένα αποτέλεσμα...Καλή επιτυχία σε όσους περιμένουν αποτελέσματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Helena009

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ουτε εγω θυμομουν το τυπο του αθροισματος οποτε στο πρωτο εγραψα καποια πραγματα(αμφιβολο αν ειναι σωστα!) το δευτερο δεν το αγγιξα γιατι κολλησα!αφηστε που δεν θυμομουν τιποτα απο περιγεγραμμενους κυκλους!το τριτο το πηγα κ εγω με παραγοντοποιηση αρχικα αλλα δεν εβγαινε κατι!το τεταρτο μου φανηκε το πιο ευκολο απ'ολα τα θεματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top