Μαθηματικά - Φυσική - Χημεία - Βιολογία

Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία ή Βιολογία;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 144)

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Χημεία και για μένα!Ειδικά τώρα στην Β Λυκείου με την οργανική είναι μαμάταααααα!!!
Αν και η φυσική είναι πολύ ενδιαφέρουσα!Ηλεκτρισμός, κινήσεις!Πολύ μαμάτα μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω προσωπικα λατρευω την Φυσικη.Λυνω ασκησεις και χαιρομαι μονη μου.Αν και θεωρω πως και τα δυο ειναι ενδιαφερουσα μαθηματα,Η αληθεια ειναι πως ολα τα μαθηματα εχει καποιο ενδιαφερον και καποια χρησιμοτητα ,ασχετα απο το γεγονος οτι οι περισσοτεροι καθηγητες μαζι με τα σχολικα βιβλια κανουν ο,τι μπορουν για να φαινονται βαρετα.Η Χημεια δεν μου αρεσει καθολου .Ισως επειδη δεν ειχα ποτε καποιον καθηγητη που να κανει το μαθημα ωραιο ,κατανοητο και ευχαριστο.Ειδικα ο περσινος ,οχι μονο δεν εκανε αυτο, ηταν και τελειως αδιαφορος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εγώ στη Χημεία έχω εδώ και 2 χρόνια έναν τρομερό καθηγητή και κάνει το μάθημα τέλειο!
Παλιότερα είχα έναν ηλίθιο στην χημεία και δεν πολυτρελενόμουν...έχει σημαντικό ρόλο και ο καθηγητής στο να γίνεται ενδιαφέρον το μάθημα στους μαθητές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamprost

Νεοφερμένος

Ο Lamprost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ψηφίζω φυσική γιατί είμαι φυσικός και πάντα ήθελα να γίνω φυσικός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Φυσικη και απο εμενα...
αν και ειμαι σε διαφορετικη εντελως κατευθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
και τα 2 ειναι υπεροχα μαθηματα...αλλα λογω του γεγονοτος το οτι ο πατερας μου ειναι φυσικος θα παω φυσικη ...αλλα και η χημεια ειναι υπερτατη.....η φυσικη ομως ειναι το κατι αλλο.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λεωνίδας_Δ

Νεοφερμένος

Ο Λεωνίδας_Δ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Φυσική δαγκωτό!!Το περίεργο είναι ότι τη φύσική δεν την πήγαινα στο σχολείο με τίποτα...Δεν ασχολήθηκα ποτέ.Αλλά όταν ξανάδωσα και άρχισα να την διαβάζω.....Κόλλησα!!!!Ξόδευα τόσες ώρες σε αυτήν που στο τέλος είχα τύψεις για τα μαθηματικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Για εμένα πιο απαίσιο και ακαταλαβίστικο μάθημα από τη Φυσική δεν υπάρχει.
Ψηφίζω Χημεία επομένως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Φυσική FTW παιδιά!Ο λόγος που κόλλησα είναι ο Feynman. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Φυσική για να γουστάρουμε!!
Δεν ξέρω γιατί αλλά πάντα τη βλέπω ως πρόκληση για το μυαλό μου!!! :D
Περνάει η ώρα λύνοντας ασκήσεις και δεν το καταλαβαίνω.....

και η χημεία μου αρέσει ειδικά της Γ Λυκείου! :)))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Και τα δύο είναι ενδιαφέροντα μαθήματα , αλλά η φυσική περισσότερο κατά τη γνώμη μου ..
Η χημεία είναι κάπως τυποποιημένη , ενώ η φυσική μοιάζει να μην τελειώνει ποτέ .. Στη χημεία οι ασκήσεις μοιάζουν πολύ μεταξύ τους .. αυτό Γι ' και για τους θετικούς είναι το πιο εύκολο μάθημα και το μάθημα στο οποίο αν είναι συνεπείς κατά την προτοιμασία και λίγο προσεκτικοί στις εξετάσεις , μπορούν άνετα να γράψουν 100 .. Όμως , η χημεία δεν έχει τη γοητεία της φυσικής , του καινούργιου και διαφορετικού που μπορεί κανείς να συναντήσει λύνοντας μια άσκηση .. Στη φυσική τίποτα δεν είναι αναμενόμενο και γι ' αυτό την προτιμώ ..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Η χημεία είναι κάπως τυποποιημένη Στη χημεία οι ασκήσεις μοιάζουν πολύ μεταξύ τους

Iσχύει μονο στον τροπο εξετασης της δευτεροβάθμιας.Πιστεψτε με,πολυπλοκοτερη επιστήμη απο τη Χημεια δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
[ quote = Chemwizard ? 2428929 ] Iσχύει μονο στον τροπο εξετασης της δευτεροβάθμιας.Πιστεψτε με , πολυπλοκοτερη επιστήμη απο τη Χημεια δεν υπάρχει . [ / quote]

Σαφώς, αναφερόμουν στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση και στις εντυπώσεις που μου άφησε η σύντομη ενασχόλησή μου με το μάθημα.. Σίγουρα εσύ μπορεί να έχεις περισσότερο εμπεριστατωμένη άποψη, αφού είναι το αντικείμενό σου, αλλά νομίζω πως αρκετοί μαθητές θα συμφωνούσαν μαζί μου..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
και τα δυο ειναι υπεροχα μαθηματα..φυσικη λεω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Στο εμβρυακο σταδιο που μαθαινουμε στα σχολεια τα 2 μαθηματα...

Φυσικη για μενα... Επειδη ειναι πολυ πιο ζωντανο μαθημα στα σχολεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Φυσικήήήή!! Ερωτάς μου αγιάτρευτος
:P
Για μαθηματικά δεν έχω και τόσο υπεραναπτυγμένη φαντασία. :knife:
Χημεία κάποτε μου άρεσε. :look:
Ενώ την Βιολογία αρχίζω και την σιχαίνομαι λόγω της παπαγαλίας. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Χημεία ρε!!!!!!!! Σαν τη χημεία, κανένα μάθημα αυτό έχω να πώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Λατρεύω χημεία(κυρίως) και βιολογία...!
Τα μαθηματικά παλιά μου άρεσαν,φέτος τα μίσησα λόγω αναλυτικής γεωμτρίας αλλά τώρα που μπαίνω σιγα-σιγά στην ύλη της γ λυκείου τα ξανασυμπάθησα.:P
Φυσική ούτε κρύο,ούτε ζέστη.Μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
μ'αρέσουν γενικά οι θετικές επιστήμες:Dέχω όμως μια κλίση στη φυσική και τα μαθηματικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Περισσοτερο μου αρεσει η Χημεια και τα Μαθηματικα!!! :P Οσο για Φυσικη και Βιολογια,δεν ειναι και το φορτε μου..... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top