Μαθηματικά Γ'

Indecisive2

Νεοφερμένος

Ο Indecisive2 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Τελικά όσο τελειώνει η χρονιά καταλήγω όλο και περισσότερο στο 2ο πεδίο (ίσως και να το μετανιώσω αλλά whatever), αλλά ακόμα δεν έχω αρχίσει προετοιμασία μαθηματικών (φυσική και χημεία κάνω από τον Ιανουάριο προετοιμασία). Αν αρχίσω το καλοκαίρι προετοιμασία μαθηματικών, θα προλάβω να βγάλω την ύλη σχετικά νωρίς, ώστε να έχω και χρόνο για επαναλήψεις; (Αν ναι, πότε περίπου, πχ Μάρτιο; )
 

Helen06

Δραστήριο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Γενικά απ' την ταπεινή μου εμπειρία θα σου πω ότι την ύλη την βγάζεις πολύ καλά και αν ξεκινήσεις απ' τα θερινά όπου και τελειώνεις περίπου αρχές μέσα Απριλίου ακόμα και τέλη Μαρτίου. Προσωπικά δεν υπήρχε για εμένα λόγος να είχες ήδη ξεκινήσει μαθηματικά από φέτος γιατί θα επιβαρυνοσουν άδικα.
 

math2arch

Νεοφερμένος

Ο math2arch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Από άποψη χρονικού προγραμματισμού προλαβαίνεις. Σίγουρα όμως κάποιος που έχει ήδη ξεκινήσει την ύλη, έχει το αβαντάζ ότι μπορεί να τη "χωνέχει" καλύτερα και τα μαθηματικά της Γ' Λυκείου δε φημίζονται για το πόσο εύπεπτα είναι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top