Μαθήματα φροντιστηρίων;

Grygera13

Νεοφερμένος

Ο Grygera13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Θέλω να γραφτώ σε φροντηστίριο τώρα το καλοκαίρι για να βγάλω μερική από την υλη της Γ Λυκείου. Είμαι τεχνολογική κατεύθυνση. Ποια μαθήματα πρέπει όμως να πάρω? Είμαι σίγουρος για έκθεση, μαθηματικά κατ., φυσική κατ. Ο ΑΟΘ, η διοίκηση επειχηρίσεων, τα μαθηματικά γενικής(που νομιζω λέγονται μαθηματικά - στατιστική) και ο προγραμματισμός χρειάζονται για καλοκαιρινά μαθήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Φίλε εγώ προσωπικά αν και δεν είμαι 'Γ Λυκείου το θεωρώ ανούσιο να πας σε ΑΟΘ , ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ..

Σε αυτά που θα χρειαστείς βοήθεια από το φροντιστήριο είναι η φυσική και τα μαθηματικά κατεύθυνσης. Τώρα για τα μαθηματικά γενικής δεν ξέρω είναι σχετικά εύκολα για τους μαθητές της τεχνολογικής/θετικής.Αλλά εσύ αν αισθάνεσαι ότι δεν θα καλύψεις την ύλη και δεν θα σε βοηθήσει το σχολείο κάνε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grygera13

Νεοφερμένος

Ο Grygera13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Το θεμα είναι ότι δεν έχω ιδέα πως είναι αυτά τα μαθήματα, δηλαδή άμα είναι πρακτικά ή θεωρητικά. Είδα τα θέματα των φετινών πανελληνίων του ΑΟΘ και σοκαρίστηκα λίγο, διότι οι ασκήσεις φαίνονταν άλυτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου κανε μονο μαθηματικα κατ. και φυσικη κατ. Τα αλλα προλαβαινεις ανετα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grygera13

Νεοφερμένος

Ο Grygera13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου κανε μονο μαθηματικα κατ. και φυσικη κατ. Τα αλλα προλαβαινεις ανετα....

Δηλαδή να πάρω αυτά για το καλοκαίρι(άντε και τα μαθηματικα στατιστικη) και να ξεκινήσω ΑΟΘ του χρόνου. Ο προγραμματισμός εύκολος δεν είναι ρε παιδιά?
-----------------------------------------
Ο ΑΟΘ είναι αναγκαίος για καλοκαίρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κοιτα, ΑΟΘ εγω δεν εδωσα, αλλα απ'οτι μου εχουν πει δεν ειναι πολυ δυσκολο μαθημα. Πιστευω, τα πιο δυσκολα μαθηματα της τριτης και αυτα που χρειαζονται περισσοτερη εξασκηση ειναι τα μαθηματικα κατ. και η φυσικη κατ. Τι να σου πω, παρε και αλλες αποψεις και αποφασισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Μπορώ να σου πω την αποψη μου μόνο για τη Φυσική.Εγώ τελείωσα την ύλη τον Ιανουάριο,με αποτέλεσμα να βγάλω άλλο ένα βοήθημα μέχρι τις εξετάσεις.Ήταν κάτι που δε βοήθησε ιδιαίτερα,μόνο σε ψυχολογικό επίπεδο μπορώ να πω.Άρα με την προϋπόθεση ότι διαβάζεις σωστά και μεθοδικά,το δευτερο βοήθημα είναι πρακτικά άχρηστο,επομένως και τα μαθήματα του καλοκαιριού επίσης.Όμως,δεν είναι έτσι ακριβώς.Εξαρτάται απο τις προσδοκίες που έχεις απο το συγκεκριμένο μάθημα και από κάθε μάθημα γενικώς,από τη λογιστική σου στο διάβασμα του κάθε μαθήματος.Το να κάνεις μάθημα το καλοκαίρι(στη φυσική για την οποία μιλάω έστω) στο δικό μου μυαλό ταυτίζεται με ''πίεση'' γιατι αυτό έζησα εγώ,μια πίεση που τώρα που έχω μόλις τελειώσει αυτη τη φουσκα των πανελληνίων, βλέπω πόσο άδικη και ανούσια είναι.Παρ'όλα αυτά είναι ένας μήνας, φίλε μου, στους υπόλοιπους 9 που θα ακολουθήσουν,θα μπεις με άλλο αέρα στο σχολείο,και θα κατασταλάξουν μέσα σου βάσικα πράγματα από τις γνώσεις του καλοκαιριού.
Παρότι παραδέχομαι ότι πιέστηκα το προηγούμενο καλοκαίρι,πρέπει, όμως, να παραδεχτώ ότι δεν έχασα και κάτι και ότι τελικά στην πίεση την οποία ανέφερα μάλλον τα καλοκαιρινά μαθήματα ελάχιστα ήταν υπεύθυνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grygera13

Νεοφερμένος

Ο Grygera13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Τελικα έκλεισε το θέμα. Γράφτηκα σε ένα φροντηστίριο μαθηματικα κατευθυνσης(διοτι η ύλη δεν βγαίνει στο σχολείο), φυσικη κατ. και εκθεση. Αντε και ο θεος βοηθος.

ΥΓ: Καλη τυχη στα αποτελεσματα των πανελληνιων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδια , ασχολουμαι με τον προγραμματισμο και εχω γραψει διαφορα προγραμματα, λετε να παω φροντιστηριο ? Το μονο που φοβαμε ειναι οι πινακες που δεν τους εχω πολυ δουλεψει ... α και Φυσικη γενικης που δεν πολυ διαβαζα φετος λετε να χρειαστω να κανω ? Απο οτι ειδα στο τελος που εγραφα δεν ηταν κ πολυ δυσκολα .. βλακεια μου που δεν τους εριχνα μια ματια στη χρονια ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ptsiotakis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Η Ανάπτυξη Εφαρμογών (αυτό που αποκαλείτε προγραμματισμός) δεν είναι εύκολο μάθημα

Πέρσι το 52% και φέτος το 45% κάτω απο τη βάση.

Αν πας σοβαρά να δώσεις εξετάσεις, συζήτησε με μεγαλύτερους μαθητές της τεχνολογικής που έγραψαν καλά και ρώτα τους τι να κάνεις.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στην προσπάθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

synchronicity

Νεοφερμένος

Η synchronicity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδια , ασχολουμαι με τον προγραμματισμο και εχω γραψει διαφορα προγραμματα, λετε να παω φροντιστηριο ? Το μονο που φοβαμε ειναι οι πινακες που δεν τους εχω πολυ δουλεψει ... α και Φυσικη γενικης που δεν πολυ διαβαζα φετος λετε να χρειαστω να κανω ? Απο οτι ειδα στο τελος που εγραφα δεν ηταν κ πολυ δυσκολα .. βλακεια μου που δεν τους εριχνα μια ματια στη χρονια ..
Οι πίνακες δεν είναι καθόλου δύσκολοι, πίστεψέ με. Αν αισθάνεσαι ανασφαλής, κάνε φροντιστήριο το καλοκαίρι. Αν συνεχίσεις μετά, ίσως να καταλήξεις σαν κι εμένα που βαριόμουν αφάνταστα το μάθημα στο φροντιστήριο παρόλο που είναι το αγαπημένο μου. Φαντάσου κι εσύ που έχεις και πρακτική εμπειρία με το αντικείμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
καθολου δεν βαριεμαι τον προγραμματισμο και ας ειναι και στα ελληνικα .. απλα δεν εχω εξασκηθει οσο θα ειθελα πανω στου πινακες οταν προγραμματιζα προγραμματα(ακομα κ τωρα) και γιαυτο θα παω τελικα φροντηστηριο για να ειμαι οκ και με αυτο ωστε να μην εχω προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_pas

Νεοφερμένος

Η anna_pas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ρε παιδιά κ εγω το ιδιο πρόβλημα έχω.....δεν ξέρω αν χρειαζεται κ τελικα αξιζει να πάω καλοκαιρινο στο προγραμματισμο κ στη διοικηση....βγαίνει η ύλη το χειμώνα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

synchronicity

Νεοφερμένος

Η synchronicity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
καθολου δεν βαριεμαι τον προγραμματισμο και ας ειναι και στα ελληνικα .. απλα δεν εχω εξασκηθει οσο θα ειθελα πανω στου πινακες οταν προγραμματιζα προγραμματα(ακομα κ τωρα) και γιαυτο θα παω τελικα φροντηστηριο για να ειμαι οκ και με αυτο ωστε να μην εχω προβλημα.
Εντάξει τότε. Απλά σκεφτόμουν πως, αφού κάποια που δεν είχε ξανακάνει προγραμματισμό στη ζωή της κατέληξε να βαριέται, ίσως το ίδιο να συνέβαινε και με κάποιον που κατέχει κάπως το αντικείμενο. Εγώ απλά μια πρόταση έκανα (μακάρι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω και να την εφάρμοζα), αλλά είναι δική σου η τελική επιλογή βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
ΑΟΔΕ δε χρειάζεται φρον, χωρίς φρον έγραψα 19.6 φέτος, πραγματικά θεωρώ τελείως ανούσιο να πηγαίνει κανείς φρον σε αυτό το μάθημα, τέλος παντων

αεππ θέλει για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί ποτέ μόνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_pas

Νεοφερμένος

Η anna_pas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
με προγραμματισμό εχω ασχοληθεί αρκετά μόνη μου διότι με ενδιεφέρει γενικά...ενώ με το αοδε δεν ξέρω καν με τι έχει σχέση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
με προγραμματισμό εχω ασχοληθεί αρκετά μόνη μου διότι με ενδιεφέρει γενικά...ενώ με το αοδε δεν ξέρω καν με τι έχει σχέση.....

Το ΑΟΔΕ έχει σχέση με αυτό που υποδηλώνει το όνομα του, Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων. Μπούρδες με λίγα λόγια για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν τα οικονομικά.

Αν θες ντε και καλά να ασχοληθείς με ΑΟΔΕ απ' το καλοκαίρι, βρες ένα βιβλίο και διάβασε μόνη σου. Είναι καθαρά θεωρητικό, δε χρειάζεται φροντιστήριο.

Αν στην αρχή δε καταλαβαίνεις τίποτα μην ανησυχείς, έτσι είναι το μάθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top