Κόστος ιδιαίτερων-φροντιστηρίων

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Έχω ακούσει πολλές φορές ότι στα ιδιαίτερα βαριέσαι επειδή είσαι μόνος σου ενώ στο φροντιστήριο όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Έχω ακούσει πολλές φορές ότι στα ιδιαίτερα βαριέσαι επειδή είσαι μόνος σου ενώ στο φροντιστήριο όχι...
καλά το να πηγαίνεις και να πληρώνεις μάθηματα,ειδικά σε μια τέτοια χρονιά και να βαριέσαι είναι απλά βλακεία σου..και σίγουρα δεν έχει σχέση με το πλήθος των ατόμων γύρω σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
καλά το να πηγαίνεις και να πληρώνεις μάθηματα,ειδικά σε μια τέτοια χρονιά και να βαριέσαι είναι απλά βλακεία σου..και σίγουρα δεν έχει σχέση με το πλήθος των ατόμων γύρω σου:P

Όταν κάποιος είναι πάνω από το κεφάλι σου συνέχεια και ασχολείται μόνο μαζί σου σε αγχώνει κάπως...Για αυτό λέω ότι στο φροντιστήριο είσαι πιο χαλαρός...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όταν κάποιος είναι πάνω από το κεφάλι σου συνέχεια και ασχολείται μόνο μαζί σου σε αγχώνει κάπως...Για αυτό λέω ότι στο φροντιστήριο είσαι πιο χαλαρός...;)
είναι καθαρά θέμα της προσωπικότητας του παιδιού..εγω π.χ απέδιδα πολύ καλύτερα με ιδιαίτερα..ή με 1 άτομο ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
είναι καθαρά θέμα της προσωπικότητας του παιδιού..εγω π.χ απέδιδα πολύ καλύτερα με ιδιαίτερα..ή με 1 άτομο ακόμα

Όντως έχει να κάνει και με το χαρακτήρα του ατόμου...Πάντως εγώ θεωρώ το φροντιστήριο καλύτερο,χαλαρότερο και φτηνότερο...:)

Πάντως αυτό που ξέρω είναι ότι δεν πρέπει να επιλέξεις να κάνεις ιδιαίτερα ή φροντιστήρια έχοντας ως κριτήριο τα χρήματα που ζητάει ο καθηγητής ή επειδή πάει ο φίλος σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
εγω με 9 ωρες φροντιστηριο την εβδομαδα και για β λυκειου δινω 145.απο αλλες τιμες που εχω ακουσει ειναι πολυ καλυτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Βασικά έχει να κάνει με το παιδί,τι το βολεύει καλύτερα.Ορισμένοι δε συγκεντρώνονται αν δεν είναι μόνοι τους.Εμένα,ας πούμε,με βολεύει πολύ περισσότερο το φροντιστήριο,γιατί και η πλάκα γίνεται πού και πού να ξεφεύγουμε απ' το πήξιμο,αλλά ακούς και απορίες άλλων παιδιών που σε βοηθάει,όπως επίσης ότι μπορείς να έχεις ευκολότερα κι ένα σχετικό μέτρο σύγκρισης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ποσα παιδια ειστε στο τμημα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Αν ρωτάς εμένα Χαρουλίτα,μαθηματικά και φυσική είμαστε 9(αλλά 3 από αυτά είναι φλου και πάντα λείπουν τουλάχιστον τα δύο).Έκθεση έχουμε σπάσει και είμαστε 6 στο τμήμα μας.Χημεία,Βιοχημεία,Βιολογία και Ηλεκτρολογία είμαστε 5...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Χμμμ οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Καλά είναι,οι μισοί περίπου είμαστε "δυνατοί" μαθητές και προχωράει καλά το μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Α οκ τοτε...
Κοιτα νομιζω πως το ιδανικο ειναι 3-4 παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
καλυτερα τα κλειστα τμηματα.εμεις στα μαθηματικα κατευθυνσης και στην αλγεβρα ειμαστε 11 και γινετε χαμος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Α οκ τοτε...
Κοιτα νομιζω πως το ιδανικο ειναι 3-4 παιδια...
Ναι και εγω πιστευω οτι ειναι το καλυτερο 3 με 4 ατομα...παραπανω γινεται χαμος....και δεν χρειαζεται να πληρωνουμε για να γινεται χαμος...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Eυχαριστω παιδια ολους που απαντησαν.Πηρα αρκετες χρησιμες πληροφοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να κάνεις όλο το πακέτο μαθημάτων του φροντιστηρίου...Μόνο όσα χρειάζονται...Προσωπικά θεωρώ για α λυκείου που θα είμαι του χρόνου ότι την βιολογία ή ιστορία π.χ. μπορείς να την διαβάσεις και να την καταλάβεις μόνος σου...όπως και άλλα μαθήματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Α οκ τοτε...
Κοιτα νομιζω πως το ιδανικο ειναι 3-4 παιδια...
Ίσως...Αλλά δεν έχεις πάντα αυτή τη δυνατότητα...Εδώ ας πούμε,ή κάνεις ιδιαίτερα,ή πας σ' αυτό το φροντ,ή επιλέγεις κάποιο από τα φροντ του Ξυλοκάστρου,που σημαίνει μισή ώρα με το λεωφορείο να πας κι άλλη τόση να γυρίσεις...Συν τα εισιτήρια,συν η ταλαιπωρία,συν πολλά...Άσε που είμαστε και τυχεροί γιατί έχουμε πολύ καλούς καθηγητές και με εμπειρία στο δικό μας...

καλυτερα τα κλειστα τμηματα.εμεις στα μαθηματικα κατευθυνσης και στην αλγεβρα ειμαστε 11 και γινετε χαμος..
Κακό αυτό..:/:Εμάς,ακόμα κι αυτά που δεν πολυπαρακολουθούν,είναι στον κόσμο τους συνήθως και δεν ενοχλούν,οπότε είναι σαν να κάνουμε μάθημα 5 άτομα ας πούμε...

Δεν χρειάζεται να κάνεις όλο το πακέτο μαθημάτων του φροντιστηρίου...Μόνο όσα χρειάζονται...Προσωπικά θεωρώ για α λυκείου που θα είμαι του χρόνου ότι την βιολογία ή ιστορία π.χ. μπορείς να την διαβάσεις και να την καταλάβεις μόνος σου...όπως και άλλα μαθήματα..
Όντως,για Α' Λυκείου δε χρειάζεται να υπερβάλλεται..Αν κάποιος θέλει οπωσδήποτε να κάνει φροντ από την Α',ας δει ποια μαθήματα χρειάζεται πραγματικά,δεν είναι Γ" να κάνεις το πακέτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Ποια μαθήματα πιστεύεται ότι χρειάζονται φροντιστήριο ή ιδιαίτερα για την α λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Ποια μαθήματα πιστεύεται ότι χρειάζονται φροντιστήριο ή ιδιαίτερα για την α λυκείου;

Κανένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top