Κόμπλεξ κατωτερότητας

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Χμμμ δε θα το λεγα πετραν.
Και δικαιολογουμαι:
Η πλυση εγκεφαλου ειναι πολυ πιο εντονη για τις γυναικες απ οτι για τους αντρες.
Αλλωστε ισως να εχεις δει οτι και στο ιντερνετ υπαρχουν αρκετα site/φορουμ για να συζηταν οι γυναικες τα... γυναικεια θεματα.
Ωστοσο δε ξερω πολλα φορα που οι αντρες να μιλαν για τα "αντρικα" θεματα.
Δηλαδη το οτι η γυναικα πρεπει να ειναι κολλημενη στο γκομενιλικι προβαλεται πολυ εντονοτερα απο τα μεσα απ οτι το αντιστοιχο για τους αντρες.
Οι περισσοτεροι αντρες εχουν περισσοτερα ενδιαφεροντα απο τις γυναικες.
Φυσικα αυτο δεν ειναι απολυτο, μιλαμε παντα σε γενικες γραμμες.
Απο υπολογιστες, μεχρι μπαλα, μεχρι βολτες μεχρι οτι θελεις.
Λιγους ξερω που οι σχεσεις τους με το αλλο φυλο να ειναι η ζωη τους, ενω (δυστυχως) ξερω αρκετες κοπελες για τις οποιες ισχυει αυτο.
Αληθεια απο την ταξη σου ποσα αγορια διαβαζαν men's health και ποσα κοριτσια cosmopolitan?
Εγω δε ξερω σχεδον κανενα που να διαβαζει πχ men's health. Επισης δυσκολευομαι να βρω κοπελα που να μην διαβαζει κοσμοπολιταν και τα συναφη

Να προσθεσω οτι μεγαλη ειναι και η δικια μας αντρικη μαλακια. Οπου δουμε τραβηγμενα φτιαγμενη γκομενα την κοιταμε (οι περισσοτεροι) σα να ειναι απιστευτη. Με αποτελεσμα να κυκλοφουν πλεον ολες (σχημα καθ υπερβολην) με αυτα τα απαισια τεραστια γυαλια και υφος απο δω μεχρι αυριο. Boycott the bimbos κολλητοι, μπας και στρωσουν και γινουν ισορροπημενες γυναικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το οτι οι αντρες δεν συζητανε μεταξυ τους μαλλον καταπιεση τους προκαλει παρα τους βοηθαει!

Ειναι πολυ ωραιο να μπορεις να μοιραζεσαι πολλα πραματα με τις φιλες σου, ετσι δενομαστε περισσοτερο, δεν ξερω κατα ποσο μας το επιβαλει καποιος, ή αν ειναι φυσιολογικο χαρακτηριστικο του φυλου... αυτο μονο αν ξεραμε τι γινοταν παλιοτερα θα μπορουσαμε να το αποσαφηνισουμε.

Χτες ετυχε να διαβαζω στο Εψιλον που ειχε αφιερωμα στους αντρες οτι επειδη ακριβως δεν ειναι πολυ της κουβεντας αντιμετωπιζουν κομπλεξ με το πεος τους, πολλοι φοβουνται μηπως δεν ειναι φυσιολογικο, επειδη πχ μπορει να γερνει λιγο απο τη μια μερια. Αυτα τα ελεγε ενας νορβηγος ψυχολογος που εφτιαξε ενα βιβλιο φωτογραφιων με πεη και ελεγε τι δυσκολιες αντιμετωπιζαν οι αντρες που φωτογραφισε.

Εμεις οι κοπελες σπανια εχουμε τετοια κομπλεξ ακριβως επειδη δε φοβομαστε να τα συζηταμε με τις φιλες μας!

Οσο για τα προτυπα των ΜΜΕ, συμφωνω οτι εμεις καλουμαστε περισσοτερο να εχουμε τα προτυπα που προβαλλουν απο οτι οι αντρες, ομως σε μερικα χρονια μαλλον θα ισχυει το ιδιο για τους αντρες αν συνεχισουμε ετσι.

Πολυ φοβαμαι παντως οτι για τα προτυπα αυτα ευθυνονται οι αντρες πολυ πολυ πολυ περισσοτερο παρα οι γυναικες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Παρεξηγησες. Δεν ειπα οτι ειναι κακο να συζητας αυτα τα θεματα.
Ειπα οτι ειναι αδιανοητο να ειναι το γκομενιλικι το μονο σου ενδιαφερον, και να συζητας και το παραμικρο SMS που σου στειλαν.
Οσο για το θεμα με τα πεη δε ξερω κατα ποσο ειναι θεμα ελλειψης συζητησης.
Μαλλον υπερμετρης συζητησης ειναι, γιατι οι αντρες συζηταν πολυ περισσοτερο για τη σεξουαλικοτητα τους (προσοχη οχι για τις σχεσεις τους) απ οτι οι γυναικες. Αμα λοιπον συζηταν περι μεγεθων (που πεφτουν και αρκετα φιδια σε τετοιες συζητησεις :jumpy:) λογικο ειναι με τις φιδιες που ακουγονται να αναρωτηθει καποιος μηπως εκεινος δεν ειναι νορμαλ.

Πολυ φοβαμαι παντως οτι για τα προτυπα αυτα ευθυνονται οι αντρες πολυ πολυ πολυ περισσοτερο παρα οι γυναικες!

Και γω το ιδιο φοβαμαι :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Παρεξηγησες. Δεν ειπα οτι ειναι κακο να συζητας αυτα τα θεματα.
Ειπα οτι ειναι αδιανοητο να ειναι το γκομενιλικι το μονο σου ενδιαφερον, και να συζητας και το παραμικρο SMS που σου στειλαν.
Οσο για το θεμα με τα πεη δε ξερω κατα ποσο ειναι θεμα ελλειψης συζητησης.
Μαλλον υπερμετρης συζητησης ειναι, γιατι οι αντρες συζηταν πολυ περισσοτερο για τη σεξουαλικοτητα τους (προσοχη οχι για τις σχεσεις τους) απ οτι οι γυναικες. Αμα λοιπον συζηταν περι μεγεθων (που πεφτουν και αρκετα φιδια σε τετοιες συζητησεις :jumpy:) λογικο ειναι με τις φιδιες που ακουγονται να αναρωτηθει καποιος μηπως εκεινος δεν ειναι νορμαλ.

Συζητανε περισσοτερο για τη σεξουαλικοτητα; Στα σοβαρα? Πρωτη φορα το ακουω αυτο... δηλαδη λεει ο ενας στον αλλο "το πεος μου ειναι ετσι κι ετσι, εχω προβλημα??" γιατι αυτο εννοω εγω...

Και ναι σαφως ειναι αδιανοητο να ειναι μονο το γκομενιλικι το μονο ενδιαφερον, αλλα ξερω και μονο 1 κοπελα απο τις φιλες και γνωστες μου που να το ειχαν καποτε ως μοναδικο...Νομιζω οτι υπερβαλεις δλδ, οχι οτι δεν υπαρχουν τετοια ατομα, αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι και οι περισσοτερες ετσι...ισως ετυχε να ειναι ετσι οι συμμαθητριες μου τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Eh well κατσε να σκεφτω.
Οχι δεν ειχα αυτο στο μυαλο μου.
Ομως συζητησεις του στυλ ποσες σε 1 μερα
Ποια διασημη σε ερεθιζει περισσοτερο
Ενιοτε περι μεγεθους

Το να πεις εχω το ταδε προβλημα οντως δε γινεται, γιατι απλα τα καφρικα αστεια ειναι καθεστως σε τετοια πραγματα και δεν εχεις ορεξη να ακουσεις ουτε ενα αμα εχεις οντως προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Eh well κατσε να σκεφτω.
Οχι δεν ειχα αυτο στο μυαλο μου.
Ομως συζητησεις του στυλ ποσες σε 1 μερα
Ποια διασημη σε ερεθιζει περισσοτερο
Ενιοτε περι μεγεθους

Το να πεις εχω το ταδε προβλημα οντως δε γινεται, γιατι απλα τα καφρικα αστεια ειναι καθεστως σε τετοια πραγματα και δεν εχεις ορεξη να ακουσεις ουτε ενα αμα εχεις οντως προβλημα.

Ε ειδες; Καταπιεση δεν ειναι αυτο; Για καποιον που εχει (ή νομιζει οτι εχει) προβλημα τετοιας φυσης ειναι τρομερα καταπιεστικο να μη μπορει να το συζητησει με τους φιλους του...Αν το καλοσκεφτεις δεν βρισκονται σε καλυτερη θεση οι αντρες απο τις γυναικες.. απλως εχουμε διαφορετικου ειδους καταπιεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ναι ειναι, αλλα στην τελικη αν οντως πιστευεις οτι υπαρχει θεμα, μπορεις να πας σε ενα γιατρο, και αυτα τα προβληματα δεν ειναι και τοσο συνηθισμενα.
Σε αντιθεση με τη χαζογκομενε συμπεριφορα που οσο παει και εξαπλωνεται ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι ειναι, αλλα στην τελικη αν οντως πιστευεις οτι υπαρχει θεμα, μπορεις να πας σε ενα γιατρο, και αυτα τα προβληματα δεν ειναι και τοσο συνηθισμενα.
Σε αντιθεση με τη χαζογκομενε συμπεριφορα που οσο παει και εξαπλωνεται ;)

βρε παιδι μου παραδειγμα ηταν αυτο με το πεος. Αναφερομουν γενικοτερα σε προβληματα σεξουαλικης φυσης, αλλα οχι μονο σωματικα. Γενικως πραγματα που δε μπορουν να συζητησουν μεταξυ τους οι αντρες, ακομα και αν ειναι φιλοι.
Δεν πιστευω οτι οι γυναικες ωθουνται περισσοτερο απο τους αντρες στο να ειναι κολλημενες με γκομενιλικια, οταν οι αντρες καλλουνται να ειναι **μιαδες και το κλασσικο που ακουγεται, οτι οταν μια γυναικα παει με πολλους ειναι π...να και οταν παει ενας αντρας ειναι μαγκας ή κατι. Εξαλλου η χαζογκομενε συμπεριφορα που λες οτι εξαπλωνεται δεν υπαρχει για τυχαιους λογους, αν δεν ειχε περαση δεν θα υπηρχε. Επομενως ειναι αμφιδρομες αυτες οι σχεσεις των συμπεριφορων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
συμφωνω με τη Κρου.
Ακομη,εχω να προσθεσω πως οι συζητησεις που εχουμε με τις φιλες μας περι των συζητησεων για "γκομενιλικια" ισως γινονται επειδη δν μπορουμε να καταλαβουμε εσας τα αγορια,τις χαζοαπαντησεις που δινετε και γενικοτερα ολα οσα λετε κ κανετε τα οποια δν ξερουμε αν πρεπει να παρουμε σοβαρα ή οχι.Εσεις μας ωθειτε και σε αυτο συνεπως...Γενικοτερα ομως ειναι ζητημα αν αφιερωνουμε το 10% της ωρας μας σε αυτα τα θεματα...υπαρχουν και αλλα ενδοιαφεροντα.Γενικοτερα ομως ειναι καλο να συζητας... για καθε προβλημα σου,προσωπικο κ μη(σπανιοτατα το κανετε εσεις τα αγορια).Εχω παραδειγμα τον αδερφο μ ο οποιος οταν ειχε χωρισει ...επειδη δν ελεγε τπτ σε κανεναν για τα προβληματα του ηταν πολυ χαλια...συνεπως καλυτερα να εχεις καποιον να σε υποστηριζει,να γνωριζει οτιδηποτε συμβαινει ωστε να σε βοηθα να το αντιμετωπισετε μαζι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
δε θελω να επεκταθω πανω σε αυτο το θεμα
παντως εγω εχω τετοια κομπλεξ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
σπανιζουν οι αντρες που μπορουν να κανουν μια συζητηση της προκοπης. Ασε που με το δουλεμα και την ειρωνια που τρως μετα καλυτερα να μιλας με γυναικες για τετοια θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
σπανιζουν οι αντρες που μπορουν να κανουν μια συζητηση της προκοπης. Ασε που με το δουλεμα και την ειρωνια που τρως μετα καλυτερα να μιλας με γυναικες για τετοια θεματα.

Έτσι είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top