Κρατικό πτυχίο αγγλικών Β2

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να δώσω το κρατικό πτυχίο των αγγλικών Β2 . Μπορεί όποιος γνωρίζει να μου περιγράψει την δομή των θεμάτων; Περιλαμβάνει writing και speaking; Πιστεύετε ότι χρειάζεται φροντιστήριο για προετοιμασία;
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να δώσω το κρατικό πτυχίο των αγγλικών Β2 . Μπορεί όποιος γνωρίζει να μου περιγράψει την δομή των θεμάτων; Περιλαμβάνει writing και speaking; Πιστεύετε ότι χρειάζεται φροντιστήριο για προετοιμασία;
Ναι, έχει και writing και speaking. Αυτό που ξέρω είναι ότι διαβαθμισμένο, δηλαδή πρέπει να γράψεις από 120/200 και πάνω για να πάρεις το B2.
 

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να δώσω το κρατικό πτυχίο των αγγλικών Β2 . Μπορεί όποιος γνωρίζει να μου περιγράψει την δομή των θεμάτων; Περιλαμβάνει writing και speaking; Πιστεύετε ότι χρειάζεται φροντιστήριο για προετοιμασία;
Γεια σου, Ελευθερία :)

Παρακάτω επισυνάπτω τα θέματα Μαΐου 2023 του ΚΠγ Αγγλικών (για το επίπεδο που θες) για να πάρεις μια ιδέα.

Για τις απαντήσεις τους ή/και για παλαιότερα θέματα (με τις απαντήσεις τους), μπορείς να μου στείλεις πμ.
 

Συνημμένα

  • reading.pdf
    1.5 MB · Εμφανίσεις: 42
  • writing.pdf
    436.6 KB · Εμφανίσεις: 36
  • listening.pdf
    371.5 KB · Εμφανίσεις: 33
  • listening - tapescript.pdf
    322.6 KB · Εμφανίσεις: 36
  • speaking.pdf
    382.8 KB · Εμφανίσεις: 48

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top