Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
teol20 απ'οτι βλεπω εισαι ενημερωμενος καλα σχετικα με το πτυχιο, αλλα ηθελα να μαθω που κοβουν και αποτυγχανουν? δεν πιστευω ενας εξεταζομενος να περνάει σε όλα εκτός από τα προφορικά, ετσι δεν είναι η κάνω λάθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Το θέμα που συζητήθηκε παραπάνω για το ηχητικό Γ1 στην Ηγουμενίτσα έφτασε σε ανώτερο επίπεδο και τελικά αποδείχθηκε ότι ήταν πιθανότατα θέμα αναπαραγωγής που αφορούσε μόνο αυτό το τμήμα. Σε τέτοια περιστατικά πρέπει να λέτε άμεσα στους εξεταστές το πρόβλημα σας, ως πιο εκπαιδευμένοι να ακούν την γλώσσα συνεχώς ίσως να μην το αντιλαμβάνονται όπως εσείς. Πρέπει να γίνει όμως καταγραφή του προβλήματος που θα ακολουθεί τον φάκελο των υποψηφίων προς το βαθμολογικό κέντρο. Υπάρχουν οδηγίες για την σωστή αναπαραγωγή του ηχητικού καθώς και αρμόδιος που ο εξεταστής μπορεί να τον βρει άμεσα τηλεφωνικά για διευκρινήσεις. ΝΑ ΛΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ameda1234

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ναι εγω

ναι λιλυ εγω θα δωσω!!!!!!!!!και εχω πολυ αγχος γιατι ειμαι 11 χρονων εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
teol20 απ'οτι βλεπω εισαι ενημερωμενος καλα σχετικα με το πτυχιο, αλλα ηθελα να μαθω που κοβουν και αποτυγχανουν? δεν πιστευω ενας εξεταζομενος να περνάει σε όλα εκτός από τα προφορικά, ετσι δεν είναι η κάνω λάθος?
Πολύ ενημερωμένη μπορεί να μην είμαι πάντως από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι δύσκολα μπορείς να ξέρεις τι να περιμένεις! Εγώ να φανταστείς έδωσα το Νοέμβριο που μας πέρασε και ενώ πέρασα όλες τις ενότητες με καλή βαθμολόγηση με έκοψαν προφορικά(10,5)
Αλλά μην φοβάσαι αφού το πέρασα εγώ χωρίς να ανοίξω βιβλίο αν έκανες μέτρια προετοιμασία το πιο σίγουρο είναι ότι το περνάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Πολύ ενημερωμένη μπορεί να μην είμαι πάντως από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι δύσκολα μπορείς να ξέρεις τι να περιμένεις! Εγώ να φανταστείς έδωσα το Νοέμβριο που μας πέρασε και ενώ πέρασα όλες τις ενότητες με καλή βαθμολόγηση με έκοψαν προφορικά(10,5)
Αλλά μην φοβάσαι αφού το πέρασα εγώ χωρίς να ανοίξω βιβλίο αν έκανες μέτρια προετοιμασία το πιο σίγουρο είναι ότι το περνάς...
ok ευχαριστω αλλα και εγω δεν ανοιξα βιβλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Πφφφ... Τι μου θύμισατε τώρα... ΚΠΓ... 2 φορές έδωσα, τη μια για Β2 και την άλλη για Γ1 στα αγγλικά κι ευτυχώς τα πέρασα... Επειδή είδα ότι υπήρξε κάπου πρόβλημα με τον ήχο, οφείλω να πω ότι κι εμείς είχαμε προβλήματα. Έβαζαν το cd στο cd player, πατούσαν το κουμπί και φούλαραν την ένταση με αποτέλεσμα να είμαστε όλοι μέσα στην αίθουσα με τα χέρια στα αυτιά μπας και μπορέσουμε και τα γλιτώσουμε από κώφωση, αλλά και πάλι τίποτα. Κι όταν προσπαθούσαμε να πούμε στους επιτηρητες να το χαμηλώσουν μας έλεγαν μη μιλάτε θα σας πάρουμε το γραπτό... Τέλος των πάντων, είναι γεγονός ότι τα ηχητικά στο ΚΠΓ είναι άθλια... Αυτό όμως που εχω να πω είναι ότι αποτελεί μια πολύ καλή εμπειρία διότι είναι ένας διαγωνισμός σαν τις πανελλήνιες. Και πραγματικά βλέπω ότι όσα παιδιά έχουμε δώσει ΚΠΓ είμαστε πολύ πιο άνετοι στις πανελλήνιες γιατί είναι στο ίδιο κλίμα... Οπότε κι από αυτή την πλευρά καλό κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ameda1234

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
αχ μηπως εδωσε κανεισ το β1 στα γερμανικα;τι θεμα ειχαν τα προφορικα και η εκθεση;γενικα ηταν δυσκολο ή ευκολο; ειμαι 11 ετων θα μπορεσω να το περάσω ή οχι

σας ευχαριστω
μαρακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sada

Νεοφερμένος

Ο sada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
λετε να κοντευουν τα αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_nd

Νεοφερμένος

Η elena_nd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εχουμε καποιο νεο παιδια για τα αποτελεσματα ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
τι δωσατε? εγω β2 αγγλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα τελη Ιουνιου με 10 Ιουλιου πιστευω πως θα βγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
εχουμε ενα μηνα καιρο ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΙΛΥ

Νεοφερμένος

Η ΛΙΛΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ έδωσα Β1 στα Γερμανικά χωρίς να έχω κάνει τη τάξη που χρειάζεται...Νιώθω πολύ αισιόδοξη....!!
Λοιπόν μπορείτε να μπείτε στο της ΚΠΓ!!! Να δείτε τα θέματα και τις απαντήσεις τους....! Τα αποτελέσματα βγαίνουν Αύγουστο!!! Ηρεμία και ψυχραιμία!! Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sada

Νεοφερμένος

Ο sada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
λιλυ ειπαμε οχι και αυγουστο μεσα ιουλιου το πολυ και γω πιστευω θα βγουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
εγω ειδα τις απαντησεις και ειδα οτι πιανω 40/50 στο reading και 13/20 στο listening ποσο πρεπει να παρω στα υπολοιπα για να περασω? εδωσα β2 αγγλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sada

Νεοφερμένος

Ο sada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
εχει κανεις τιποτα νεοτερο πηρε κανενα τηλ κοντεουν να βγουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_nd

Νεοφερμένος

Η elena_nd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
μεγαλη αγωνια ... κανεις δεν ξερει ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια 25 Ιουνιου με 10 Ιουλιου θα βγούν.Μην αγχώνεστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
2 Ιουλη θα βγουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Την ιδια μερα με το Cambridge:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top