Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Merci!!!:D

Δεν ξέρω πως είναι η καλή τύχη στα ισπανικά βέβαια αλλά τέσπα...:P
Buena Suerte!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
γεια σας παιδια...
θα δωσω το μαη κπγ αγγλικα γ1
διαβαζω μονη μου
εχετε να μου προτεινετε καποιο καλο βιβλιο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_nd

Νεοφερμένος

Η elena_nd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σας παιδια !! θα δωσω τον Μαϊο το κρατικο β2 στα ιταλικα.. εδωσα και το celi 3 την προηγουμενη εβδομαδα αλλα δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη. Εχω κατεβασει τα θεματα των περασμενων ετων και εχω κανει αρκετα. θα ηθελα να σας ρωτησω για την βαθμολογια.Ξερω οτι πρεπει να πιασουμε τουλαχιστον 60 στα 100. Μου φαινεται ομως αρκετα ευκολο αυτο (ισως συγκρινομενο με το celi).Σωστα εχω καταλαβει ? εγω συνηθως πιανω γυρω στα 30/50 στην πρωτη prova,γυρω στα 20/30 στις εκθεσεις(ετσι τουλαχιστον τις βαθμολογει κ καθηγητρια μου) και γυρω στιο 12-13 /20 στο ascolto. Υπαρχει κατι που δεν εχω καταλαβει ?απλως δηλαδη μετραμε τα σωστα μας και πρεπει και στις 3 ενοτητες να ειναι 60 ??? Ευχαριστω για τις απαντησεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πρεπει να μαζεψεις 60 μοναδες και απο τις 4 ενοτητες απλα στις πρωτες 3(Κατανοηση κειμενου,εκθεση,ακουστικο) πρεπει να μαζέψει στη κατανοηση κειμενου και στο ακουστικο τουλαχιστον 8/25 και στην εκθεση 9/30.
Αυτοι ειναι οι μονοι περιορισμοι.
Συμψηφιζονται ολα και η βαση ειναι 60.
Για οτι απορια θες εδώ είμαστε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Για Β2 γαλλικά ποια είναι η βάση??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Iσχυει το ίδιο με τις υπολοιπες γλωσσες.
Δηλαδη 60/100.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Α ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
στα γερμανικα η βαση ειναι 63%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Η εξέταση του υποψηφίου, σε όλες τις εξεταζόμενες γλώσσες και επίπεδα, γίνεται γραπτά και προφορικά, με στόχο τον έλεγχο τεσσάρων βασικών επικοινωνιακών ικανοτήτων. Συγκεκριμένα, ο υποψήφιος εξετάζεται στις ενότητες:
1. Ενότητα 1 : Κατανόηση γραπτού λόγου,
2. Ενότητα 2 : Παραγωγή γραπτού λόγου,
3. Ενότητα 3 : Κατανόηση προφορικού λόγου και
4. Ενότητα 4 : Παραγωγή προφορικού λόγου.
Η τελική βαθμολογία προκύπτει αθροιστικά από τη βαθμολογία των τεσσάρων ενοτήτων. Η συνολική βαθμολογία που εξασφαλίζει το άριστα είναι εκατό (100) μονάδες. Επιτυγχάνει στις εξετάσεις ο υποψήφιος που συγκεντρώνει τουλάχιστον το 60% της μέγιστης δυνατής συνολικής βαθμολογίας, υπό την απαραίτητη προϋπόθεση ότι έχει επιτύχει το 30% της μέγιστης δυνατής βαθμολογίας σε κάθε μια από τις εξεταζόμενες ενότητες, πλην αυτής της παραγωγής προφορικού λόγου για την οποία δεν ορίζεται βαθμολογική βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ναι και γω σου λεω οτι με τον αριθμο των ερωτησεων στα γερμανικα δεν βγαινει 60%. παει 63%. αυτα που ποσταρεις δεν ειναι κατι το αποκλειστικο και τα εχουμε δει οσοι ενδιαφερομαστε. δινω ΚΠγ το Μαιο και το εχω μελετησει το θεμα πιο διεξοδικα απο εσενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι γω το χω δωσει και το χω περασει το Κρατικο και σε ολες τις γλωσσες η βαση ειναι 60%.
Τα ερωτηματα σε ολες τις γλωσσες ειναι τα ιδια.
Τωρα ο καθενας ας πιστευει οτι νομιζει.Δεν εχω να πω κατι παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
το φορματ του ομως στα γερμανικα αλλαζει ανα χρονο οποτε δεν βγαινει 60%. 63% παει. Αλλο τα αγγλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_nd

Νεοφερμένος

Η elena_nd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδια συγγνωμη που ξαναρωταω αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε ξανα με το κρατικο. μπορει καποιος να μου εξηγησει πως βγαινει ι βαθμολογια ? 60 % πρεπει να πιασουμε και στισ 4 φασεις ? εγω πως να βαθμολογω ασ πουμε τα past papers που κανω? παιζουν ρολο οι συντελεστες?? ασ πουμε δλδ οτι στην πρωτη φαση πιανω 30/50. μετρας το 30 ή πρεπει να πω 30χ0,5 ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στη πρωτη ενοτητα αν εισαι Β2 ειναι επι 0.5 κάθε ερώτηση.
Στη δευτερη καθε εκθεση πιανει 15 μοναδες συνολο 25.
Στη τριτη καθε ερωτηση 1 μοναδα αν ειναι 25 και αν ειναι 20 οι πρωτες 15 ερωτησης απο 1 μοναδα και οι αλλες 5 απο 2 μοναδες.
Στη 4η ενοτητα 20 μοναδες.
Πρεπει να μαζεψεις 60 μοναδες και στις 4 ενοτητες μαζι και τουλαχιστον το 30% της καθεμιας στις 3 πρωτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ameda1234

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ είμαι 11 χρονών.Μπορώ να δωσω το Β1;
Αν όχι,γιατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν πιστευεις πως εισαι ετοιμη και εχεις ολοκληρωσει το βασικο κύκλο σπουδων στη γλώσσα,γιατι όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ameda1234

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
:mad:Ειδα στο site για το πτυχιο πως πρεπει να ειμαι πάνω των 13 χρονων για να δώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο.
Που ακριβως στο site το λεει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sada

Νεοφερμένος

Ο sada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Πλησιασαν οι μερες...Πληθαινουν οι σκοτουρες μας...Ελπιζω να πανε ολα καλα να μαστε ολοι χαρουμενοι...Καλη επιτυχια στα παιδια που δινουν το σαββατοκυριακο..Και σε οσους εχουν και πανελληνιες διπλες σκοτουρες διπλη επιτυχια να χουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sada

Νεοφερμένος

Ο sada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
1και σημερα και δινουμε...αντε φανταροι καταντησαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top