Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Λοιπον το βλεπω οτι εχετε αγωνια να σας πω οτι οταν βγηκανε τα δικα μου του Μαιου ανακοινωθηκαν πρωτα στην εκπαιδευτιη σελιδα www.alfavita.gr οποτε οταν βγουνε θα σας ενημερωσω...ειναι τελεια ενημερωμενη σελιδα....θα σας το γραψω κατευθειαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piggybank

Νεοφερμένος

Ο piggybank αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μου φαινετα λιγο δυσκολο να βγουν πρωτα στο αλφαβητα και μετα στο υπουργειο...
anyway,θα τα παρακολουθουμε και τα 2.μιλησε κανεις με υπουργειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e_va

Νεοφερμένος

Η e_va αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Μίλησα με το υπουργείο (στο 210-3443512 που είχε δωσει κάποιος απο εσάς την προηγούμενη εβδομάδα) μου είπαν, ελπίζω να ισχύει αυτή τη φορά, οτι θα ανακοινωθούν σε μια ώρα!!!! Καλή επιτυχία σε όλους...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piggybank

Νεοφερμένος

Ο piggybank αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδια τιποτα ακομα...
-----------------------------------------
σε μια ωρα;γιουπιιιιι!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maira

Νεοφερμένος

Η maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
αντε να δουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandrosk

Νεοφερμένος

Ο alexandrosk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ΒΓΗΚΑΝ! ΑΠΛΑ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΜΑΙΟΥ 2008!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maira

Νεοφερμένος

Η maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ΒΓΗΚΑΝ! ΑΠΛΑ ΠΑΤΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΜΑΙΟΥ 2008!


πως γινεται να τα λεει εκει ??? μου λεει οτι ειμαι επιτυχων να το πιστεψω??? γιουπι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piggybank

Νεοφερμένος

Ο piggybank αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδιά βγήκαν!Καλή επιτυχία σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandrosk

Νεοφερμένος

Ο alexandrosk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Απλά δεν έχουν αλλάξει τον τίτλο ακόμα!

πως γινεται να τα λεει εκει ??? μου λεει οτι ειμαι
επιτυχων να το πιστεψω??? γιουπι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maira

Νεοφερμένος

Η maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ειχε δωσει κανεις αλλος β2 ιταλικα? πως τα πηγε?? nikolpan πως τα πηγες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolpan

Νεοφερμένος

Ο nikolpan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
το πηρα μπραβο μας αξιζε η αναμονη τουλαχιστον η αναμονή !!!!αντε παμε για γ1
-----------------------------------------
συγχατητηρια σε ολους παντως .....και οσοι δεν τα καταφεραν δεν πειραζει την επομενη!!! παντως λεει κανονικα την βαθμολογια και τον τιτλο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maira

Νεοφερμένος

Η maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
nikolpan αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ενω γραφει οτι ειμαι επιτυχουσα στα προφορικα λεει οτι πηρα 10 στα 20 πως γινεται αυτο?? νομιζα οτι πρεπει να εχεις πιασει 12 στα 20 (60%) για να περασεις.. βοηθουν τα αλλα 3 μερη της εξετασης τα προφορικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EFTERPI29100

Νεοφερμένος

Η EFTERPI29100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το 60% ειναι η βαση για να περασει κανεις στις εξετασεις συνολικα.

Η βάση κάθε ξεχωριστης ενότητας ειναι το 30%. Τα προφορικά ομως ετσι κι αλλιως ειναι η μόνη ενότητα που δεν εχει βαθμολογική βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
μου φαινετα λιγο δυσκολο να βγουν πρωτα στο αλφαβητα και μετα στο υπουργειο...
anyway,θα τα παρακολουθουμε και τα 2.μιλησε κανεις με υπουργειο;
και μενα περιεργο μου φαινοταν και ομως πρωτα εκει βγαινουν...εδω μεχρι και τα αποτελεσματα για ενα μεταπτυχιακο που ειχα κανει αιτηση εκει βγηκανε πρωτα....απο εμπειρια σας το ειπα

τεσπα αν λεει επιτυχων σιγουρα εισαστε με το πτυχιο το χαρτι Μαιο εδωσα γυρω στο Σεπτεμβριο το πηρα απο τη Δευτεροβαθμια

και κατι αλλο επειδη λετε για βαση αφου συμψηφιζονται ουτως ή αλλως...
και καπου να μην πηγες καλα βοηθανε τα υπολοιπα...καθε κομματι ειναι στα 25 για να βγαλει συνολο 100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EFTERPI29100

Νεοφερμένος

Η EFTERPI29100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η τελική βαθμολογία προκύπτει αθροιστικά από τη βαθμολογία των τεσσάρων ενοτήτων. Η συνολική βαθμολογία που εξασφαλίζει το άριστα είναι εκατό (100) μονάδες. Επιτυγχάνει στις εξετάσεις ο υποψήφιος που συγκεντρώνει τουλάχιστον το 60% της μέγιστης δυνατής συνολικής βαθμολογίας, υπό την απαραίτητη προϋπόθεση ότι έχει επιτύχει το 30% της μέγιστης δυνατής βαθμολογίας σε κάθε μια από τις εξεταζόμενες ενότητες, πλην αυτής της παραγωγής προφορικού λόγου για την οποία δεν ορίζεται βαθμολογική βάση.
Η κλίμακα βαθμολόγησης καθώς και η βάση για κάθε ενότητα εξέτασης είναι σύμφωνα με τον πίνακα που ακολουθεί :
Ενότητα Εξέτασης
Κλίμακα
Βαθμολογίας
Βάση
Ενοτήτων
Ενότητα 1 : Κατανόηση Γραπτού Λόγου
01-25
8
Ενότητα 2 : Παραγωγή Γραπτού Λόγου
01-30
9
Ενότητα 3 : Κατανόηση Προφορικού Λόγου
01-25
8
Ενότητα 4 : Παραγωγή Προφορικού Λόγου
01-20
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΑΣΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolpan

Νεοφερμένος

Ο nikolpan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ενότητα Εξέτασης
Κλίμακα
Βαθμολογίας
Βάση
Ενοτήτων
Ενότητα 1 : Κατανόηση Γραπτού Λόγου
01-25
8
Ενότητα 2 : Παραγωγή Γραπτού Λόγου
01-30
9
Ενότητα 3 : Κατανόηση Προφορικού Λόγου
01-25
8
Ενότητα 4 : Παραγωγή Προφορικού Λόγου
01-20
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΑΣΗ

maira υπαρχει ελαχιστη απαιτουμενη βαθμολογια αλλα συνολικα πρεπει να εχεις πιασει το 60%.
-----------------------------------------
τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maira

Νεοφερμένος

Η maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
παιδια εγω εχω στις αλλες 3 ενοτητες πανω απο 60% απλα στα προφορικα 10 στα 20, δηλαδη μου λετε πως δεν εχουν κανει λαθος ε??? τα χω παιξει νομιζω οτι θα μου πουν "σορρυ καναμε λαθος δεν εχεις περασει"
νομιζα οτι στα προφορικα χρειαζεται 12 στα 20... να ηρεμησω δηλαδη???? ευχαριστω πολυ οσους απαντησαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolpan

Νεοφερμένος

Ο nikolpan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
παιδια εγω εχω στις αλλες 3 ενοτητες πανω απο 60% απλα στα προφορικα 10 στα 20, δηλαδη μου λετε πως δεν εχουν κανει λαθος ε??? τα χω παιξει νομιζω οτι θα μου πουν "σορρυ καναμε λαθος δεν εχεις περασει"
νομιζα οτι στα προφορικα χρειαζεται 12 στα 20... να ηρεμησω δηλαδη???? ευχαριστω πολυ οσους απαντησαν...

ηρεμησε το πηρες ετσι ειναι οπως τα λεμε !!!!!το πηρες !!!στα προφορικα δεν υπαρχει βαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakele1993

Νεοφερμένος

Η sakele1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:bye:γεια σας παιδια!;) μηπως θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει της βαθμολογιες και τι σημαινει καθενα απο αυτα που μου λεει (πχ Βαθμολογία Ενότητας 1 κλπ) ευχαριστω!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolpan

Νεοφερμένος

Ο nikolpan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
η πρωτη ειναι τα γραπτα ,η δευτερη ειναι η εκθεση , η τριτη το ακουστικο και η τεταρτη τα προφορικα αν εννοεις αυτο!!! τωρα τα νουμερα ειναι οι ελαχιστες βαθμολογιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top