Κουκουλοφόροι

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Σου ξαναειπα , ασε το παιδι στην ησυχια του , κανεις δε θα το φερει πισω.
Αν εσενα δεν σε νοιαζει η δομη , εμενα με ενδιαφερει.
Η αντιδραση δεν ειναι μονο να βγαινεις στους δρομους (δεν μιλαω εδω μονο για σπασιματα) , ειναι και να φερνεις αντισταση σε κατι που διαφωνεις , ειναι μελετας το συστημα και την οικονομια οπως μεγαλα μυαλα(στους οποιους συμπεριλαμβανονται και αναρχικοι ), ωστε το συστημα να γινει μη-ιεραρχικο και να τεθουν κολεκτιβιστικες βασεις.
Το συστημα επισης της αναρχιας ειναι φτιαγμενο απο ατομα , ειναι οικονομικες και κοινωνικες θεωρησεις απο φιλοσοφους που επηρεαστηκαν απο ορισμενα εργατικα κινηματα που εφαρμοζαν πειραματικα κολεκτιβιστικα οικονομικα συστηματα.Οταν η δομη ομως ειναι ανιση , σιγουρα γινονται "ανεπανορθωτες βλαβες" ,αυτες μπορουν να περιοριστουν , σιγουρα ειναι κατι το ακατορθωτο το ιδανικο , οπου ολοι οι ανθρωποι ειναι ευτυχισμενοι , ομως μπορουμε με μελετη της κοινωνιολογιας και της οικονομιας να βελτιωσουμε τις σχεσεις των ανθρωπων πρακτικα ετσι ωστε να μην υπαρχει υποσταση που να οδηγησει κεινο το ατομα σε καταστροφικης φυσης ενεργειες.
Τελος , ειναι διαφορετικο πραγμα η υποσταση που οδηγησε ενα μυαλο στο να σκοτωσει ενα νεαρο αθωο αγορι και η εξουσια που του εδωσε την δυνατοτητα, χωρις την εξουσια η υποσταση θα να εκδηλωνοταν αλλιως

Ξερω καλα πως λειτουργει η αναρχια.
Ωραια αυτα που λες. Αλλα εγω ουτε κοινωνιολογος ειμαι, ουτε μελετητης.
Αυτο που μπορω να κανω στην φαση μου ειναι να βγω στους δρομους για πορειες.
Δε διαφωνω με αυτα που λες.

Ναι σε αυτην την περιπτωση η εξουσια ειναι σαν το μαχαιρι, εξαρταται πως θα την χρησιμοποιησεις. Μπορεις να την χρησιμοποιησεις για να βγαλεις τα αντερα του λαου, αλλα και για να ξεφλουδισεις ενα μηλο, την ταξη.
-----------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χαριτινη

Νεοφερμένος

Η χαριτινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
οταν ειχα συζητηση το θεμα των αναρχικων η κουκουλοφορων η αντιεξουσιαστων η οπως αλλιως θελετε ,που τα σπανε, με τον καθηγητη της εκθεσης μου ειχε πει δεν βγαινει τπτ με αυτο διοτι που ξερεις αν ο μεγαλοκαρχαριας δεν εχει ασφαλισει, πολυ πιθανο,την mercedes και κατα συνεπεια θα παρει αποζημιωση για να αγορασει μια αλλη mercedes καλυτερη.ετσι ενισχυεις την εταιρεια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χαριτινη

Νεοφερμένος

Η χαριτινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
επειδη μιλησατε για αναρχια δειτε αυτο [ame]https://www.youtube.com/watch?v=zcU4FsFvcm0[/ame] εστιαστε αυτο που γραφει για τις πορειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Eνα εχουμε καταλαβει:
Υπαρχει ενας παραλογισμος ( για τους αντεξουσιαστες που ειναι τα οργανα οχι για αυτους που τους υποκινουν- αυτοι καλα κανουν και ειναι πανεξυπνοι και παμπονηροι). Λενε οι αντεξουσιαστες οτι στηριζονται στη δημοκρατια: Ας εκλεγουν τοτε μεσω της δημοκρατιας!!! Ας δω το κομμα τους να βγαινει στις εκλογες και τοτε θα τους σεβαστω ως εξουσια αφου τους θελει ο ελληνικος λαος!!! Προπαγανδιζουν οτι αυτοι ειναι οι δημοκρατικοι και κανεις αλλος απο τα κομματα! Τοτε γιατι αψηφουν το αποτελεσμα τον εκλογων? Ειμαι δημοκρατικος αλλα αμα δεν εκλεγω τα σπαω? Τα αναρχικα κομματα παιρνουν ψηφους γυρω στις 2000 στις εκλογες. Απο τους 2000 οι 200 ειναι αυτοι που υποκινουνται να σπανε και τους αρεσει η καταστροφη και καταστροφολογια. Γιατι ρε φιλε? Γιατι να εισαι εσυ ο φασιστας και οι υ πολοιποι 199 και να γουσταρετε να σπατε την περιουσια του μεσαιου πολιτη ( γιατι αυτη σπανε και οχι μεγαλοκαρχαριων...) Γιατι να εισαι φασιστας τετοιος δηλαδη και να επιβαλλεις τη γνωμη 200 ατομων στους αλλους. Κερδισε τις εκλογες και μετα κανε οτι θελεις. Μην φερεσαι ομως φασιστικα στα αλλα 10000000! Ο Χιτλερ - το μεγαλυτερο αισχος της ιστοριας- ηταν φασιστας αλλα!!! βγηκε με εκλογες! αφου τον ψηφισαν οι βλακες τουλαχιστον ειχε το τυπικο δικαιωμα να καψει ολη τη γερμανια αμα ηθελε (γιατι ειχε ανεβει νομιμα στην εξουσια) Εσυ αγαπητε κουκουλοφορε (αναφερομαι στον καθενα απο τους 200 που ανηκουν ενεργα η μη στον κλαδο) εισαι χειροτερος φασιστας απο το Χιτλερ γιατι χωρις εκλογες πας να επιβληθεις στα 10000000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ποια αναρχικα κομματα δεν υπαρχουν αναρχικα κομματα. Αφου ο Αναρχισμος εξ'ορισμου δε δεχεται τετοιες δομες, οι αναρχικοι δεν ψηφιζουν καν. (οι ιδεολογοι, οχι αυτοι που τα σπανε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
επειδη δεν εχω ορεξη να αρχισουμε τα ιδια και τα ιδια:
εκλογες αντιπροσωπων<>(διαφορο) δημοκρατια
εκτος απο την ψηφο, οι πολιτες εχουν και αλλα πολιτικα δικαιωματα, οπως επισης και τροπους για να επηρεασουν και να ακουστουν(δικαιωμα του συνερχεσθαι)



δεν υπαρχουν αναρχικα κομματα, γιατι ειναι αντιθετα της ιδεολογιας τους



οι κουκουλοφοροι δεν νομιζω να εχουν ισχυριστει οτι ειναι δημοκρατικοι.



παρακινητες και προβοκατορες ειναι κομματια της αστυνομιας και της χρυσης αυγης. τετοια βιντεακια θα βρεις σε διαφορα θεματα του ischool, οπως "αναρχια". ισως μαλιστα και ασε αυτο το θεμα.


τελος, ο φασισμος δεν εχει σχεση με αυτα που περιεγραψες.

Fascists believe that nations and/or races are in perpetual conflict whereby only the strong can survive by being healthy, vital, and by asserting themselves in conflict against the weak
μια πολυ γενικη ιδεα για του τι ειναι φασισμος και σε καθε περιπτωση δεν αντιπροσωπευει αυτο που υποδηλωνεις εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
τελος, ο φασισμος δεν εχει σχεση με αυτα που περιεγραψες.

μια πολυ γενικη ιδεα για του τι ειναι φασισμος και σε καθε περιπτωση δεν αντιπροσωπευει αυτο που υποδηλωνεις εσυ.
Ομολογουμενως ειναι μια εννοιολογικη παρανοηση , ανεξαρτητα του οτι η δομη του κοινωνικου συστηματος και της οικονομιας ειναι διαφορετικη, πιοτερο συγκεντρωτικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
επειδη δεν εχω ορεξη να αρχισουμε τα ιδια και τα ιδια:
εκλογες αντιπροσωπων<>(διαφορο) δημοκρατια
εκτος απο την ψηφο, οι πολιτες εχουν και αλλα πολιτικα δικαιωματα, οπως επισης και τροπους για να επηρεασουν και να ακουστουν(δικαιωμα του συνερχεσθαι)



δεν υπαρχουν αναρχικα κομματα, γιατι ειναι αντιθετα της ιδεολογιας τους



οι κουκουλοφοροι δεν νομιζω να εχουν ισχυριστει οτι ειναι δημοκρατικοι.



παρακινητες και προβοκατορες ειναι κομματια της αστυνομιας και της χρυσης αυγης. τετοια βιντεακια θα βρεις σε διαφορα θεματα του ischool, οπως "αναρχια". ισως μαλιστα και ασε αυτο το θεμα.


τελος, ο φασισμος δεν εχει σχεση με αυτα που περιεγραψες.


μια πολυ γενικη ιδεα για του τι ειναι φασισμος και σε καθε περιπτωση δεν αντιπροσωπευει αυτο που υποδηλωνεις εσυ.
α) Το δικαιωμα που λες ειναι θεμελιωδες δικαιωμα του αρθρου 11 του συνταγματος το οποιο ειναι το ευαγγελιο του πολιτη!
1. Oι Έλληνες έχουν το δικαίωμα να συνέρχονται ήσυχα και χωρίς όπλα.
2. Mόνο στις δημόσιες υπαίθριες συναθροίσεις μπορεί να παρίσταται η αστυνομία. Oι υπαίθριες συναθροίσεις μπορούν να απαγορευτούν με αιτιολογημένη απόφαση της αστυνομικής αρχής, γενικά, αν εξαιτίας τους επίκειται σοβαρός κίνδυνος για τη δημόσια ασφάλεια, σε ορισμένη δε περιοχή, αν απειλείται σοβαρή διατάραξη της κοινωνικοοικονομικής ζωής, όπως νόμος ορίζει.
Αυτα οριζει το Συνταγμα. και η 1 και η 2 παραγραφος ΕΓΩ δεν ξερω για τους ΑΛΛΟΥΣ αλλα ΕΓΩ ως πολιτης βλεπω να παραβιαζονται καταφορα
β) φασιστες λενε οι αντιξουσιαστες ολους τους αλλους που δεν συμμεριζονται τις αποψεις τους. Αναρχικα κομματα εγω βλεπω στα ψηφοδελτια δεν ξερω αν εσυ δεν τα βλεπεις εχουν μαλιστα και (Α). Σου ανεπτυξα πιο τη φασιστικη νοοτροπια αυτων που πανε να επιβληθουν σε 10000000. Οσο για το ( διαφορο) δημοκρατια......... Τι να κανουμε και εμενα δεν μου αρεσουν τα υπαρχοντα μεγαλα κομματα αλλα δεν θα τα σπασω για να περασει το δικο μου επειδη δεν ειμαι στην εξουσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Βρε ποια αναρχικα κομματα δεν υπαρχουν τετοια!!! Πες το ονομα να το ξεκαθαρισουμε γιατι λες περιεργα πραγματα!
Οι Αναρχικοι ειναι κατα της εξουσιας γενικοτερα, επομενως δεν θελουν ουτε οι ιδιοι εξουσια!!! Και επισης ειναι κατα του πολιτευματος που εχουμε, γιατι δεν ειναι γνησια δημοκρατια, αφου ψηφιζεις μια φορα καθε τεσσερα χρονια και μετα ουσιαστικα ο λαος δεν εχει λογο σε τιποτα αφου ουτε δημοψηφισματα γινονται ουτε συνελευσεις, ουσιαστικα δινεις το ελευθερο σε 300 να κανουν κουμαντο και οταν πας να διαμαρτυρηθεις σε καταστελουν, αυτο δεν ειναι δημοκρατια εξ'ορισμου! Γι'αυτο το λογο φυσικα ΔΕΝ εχουν φτιαξει κομματα και ουτε προκειται! Τωρα αυτοι που πανε και τα σπανε δεν ειναι απαραιτητα αναρχικοι που υποστηριζουν αυτα που περιεγραψα. Απο τη στιγμη που φορανε κουκουλες δε μπορεις να ξερεις ποιος ειναι και απο που προερχεται. Οι Αναρχικοι ισως τα μονα που θα εσπαγαν ειναι τραπεζες, καμερες, τετοια, που συμβολιζουν το καπιταλιστικο, ταξικο συστημα. Ποτέ τα μαγαζια του λαου! Και ισα ισα που το Δεκεμβρη στη Θεσσαλονικη εκαναν καμπανια να μαζεψουν χρηματα για να ξαναφτιαχτει το περιπτερο μιας κυριας που καποιοι μπαχαλοι αμυαλοι (προβοκατορες) κατεστρεψαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Βρε ποια αναρχικα κομματα δεν υπαρχουν τετοια!!! Πες το ονομα να το ξεκαθαρισουμε γιατι λες περιεργα πραγματα!
Οι Αναρχικοι ειναι κατα της εξουσιας γενικοτερα, επομενως δεν θελουν ουτε οι ιδιοι εξουσια!!! Και επισης ειναι κατα του πολιτευματος που εχουμε, γιατι δεν ειναι γνησια δημοκρατια, αφου ψηφιζεις μια φορα καθε τεσσερα χρονια και μετα ουσιαστικα ο λαος δεν εχει λογο σε τιποτα αφου ουτε δημοψηφισματα γινονται ουτε συνελευσεις, ουσιαστικα δινεις το ελευθερο σε 300 να κανουν κουμαντο και οταν πας να διαμαρτυρηθεις σε καταστελουν, αυτο δεν ειναι δημοκρατια εξ'ορισμου! Γι'αυτο το λογο φυσικα ΔΕΝ εχουν φτιαξει κομματα και ουτε προκειται! Τωρα αυτοι που πανε και τα σπανε δεν ειναι απαραιτητα αναρχικοι που υποστηριζουν αυτα που περιεγραψα. Απο τη στιγμη που φορανε κουκουλες δε μπορεις να ξερεις ποιος ειναι και απο που προερχεται. Οι Αναρχικοι ισως τα μονα που θα εσπαγαν ειναι τραπεζες, καμερες, τετοια, που συμβολιζουν το καπιταλιστικο, ταξικο συστημα. Ποτέ τα μαγαζια του λαου!
Αναρχικα κομματα : Τροτσκιστες λενινιστες ΚΚΕ (μ-λ) προλεταριακη επανασταση κ.α Ενα (μπορι να μην ειναι απο τα πανω) δεν θυμαμαι ποιο ειχε και το γνωστο Α
Τους 300 κηφηνες ουτε εγω τους ψηφιζω και θεωρω κοροιδα το 90% που δινει ψηφο απο το ΣΥΡΙΖΑ μεχρι το ΛΑΟΣ. Οσο για το αν σπανε μαγαζια του κοσμου απαντηθηκε πιο πριν οχι απο μενα
δεν σκεφτηκα ποτε επειδη δεν μου αρεσει η εκαστοτε εξουσια να τα σπασω .Αφου οι βλακες γυρω ψηφιζουν τους ιδιους ξανα και ξανα και γουσταρουν να τους ρουφανε το αιμα εγω δεν θα απιβαλλω μια αποψη που δεν τη συμμεριζονται ουτε 2000 ατομα ( γιατι τοσοι ειναι οι αναρχικοι) Το ειπα και πριν: Σεβομαι τη βλακωδη επιλογη του χαζου λαου: Βγειτε πρωτοι νομιμα και θα σεβαστω οτι κανετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αναρχικα κομματα : Τροτσκιστες λενινιστες ΚΚΕ (μ-λ) προλεταριακη επανασταση κ.α Ενα (μπορι να μην ειναι απο τα πανω) δεν θυμαμαι ποιο ειχε και το γνωστο Α
Τους 300 κηφηνες ουτε εγω τους ψηφιζω και θεωρω κοροιδα το 90% που δινει ψηφο απο το ΣΥΡΙΖΑ μεχρι το ΛΑΟΣ. Οσο για το αν σπανε μαγαζια του κοσμου απαντηθηκε πιο πριν οχι απο μενα
δεν σκεφτηκα ποτε επειδη δεν μου αρεσει η εκαστοτε εξουσια να τα σπασω .Αφου οι βλακες γυρω ψηφιζουν τους ιδιους ξανα και ξανα και γουσταρουν να τους ρουφανε το αιμα εγω δεν θα απιβαλλω μια αποψη που δεν τη συμμεριζονται ουτε 2000 ατομα ( γιατι τοσοι ειναι οι αναρχικοι) Το ειπα και πριν: Σεβομαι τη βλακωδη επιλογη του χαζου λαου: Βγειτε πρωτοι νομιμα και θα σεβαστω οτι κανετε


Bρε!!! Αυτα ειναι ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΑ κομματα οχι Αναρχικα!!!! Ολα τα κομματα αυτα ειναι κομμουνιστικα, δεν υπαρχουν αναρχικα κομματα! Και οι αναρχικοι δεν ψηφιζουν!
Θα το ξαναπω οτι αυτοι που τα σπανε δεν ειναι απαραιτητα αναρχικοι (και μαλλον ΔΕΝ ειναι καθολου-ψευτοαναρχικοι ισως) δε ξερεις ποιος μπορει να φοραει την κουκουλα και να κανει προβοκατσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εξυπνακια που εισαι παντογνωστης αν κοιταζες ποτε στις καλπες θα εβλεπες και Α και Β και Ω αλλα εσυ πας και ψηφιζεις κατευθειαν τον Αλαβανο που σου εχει κανει πλυση εγκεφαλου για τα καλα και αδικημενα παιδια που εχουν δικαιωμα να σπανε γιατι ειναι παμφτωχα Και πριν πεις χαζομαρες απο αυτα που εχεις γενικα ακουσει κανε search οπως εγω και δες οτι αυτα ειναι καταχωρημενα στο νετ ως αναρχικα κομματα. διαβασε καλα τι γραφω και ασε κατα μερους τις μπουρδολογιες.



Aαχαχαχαχαχαχαχαχαχ εισαι απαιχτος! Για να μαθαινεις, ο Λενιν και ο Τροτσκυ ηταν κομμουνιστες, ο Μπακουνιν αναρχικος. Εχουμε κανα κομμα ΜΠΑΚΟΥΝΙΝ μηπως; ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τροτσκιστες λενινιστες ΚΚΕ (μ-λ) ΚΚΕ=ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΓΙα δωσε κανα λινκ που τα βρισκεις αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εξυπνακια που εισαι παντογνωστης αν κοιταζες ποτε στις καλπες θα εβλεπες και Α και Β και Ω αλλα εσυ πας και ψηφιζεις κατευθειαν τον Αλαβανο που σου εχει κανει πλυση εγκεφαλου για τα καλα και αδικημενα παιδια που εχουν δικαιωμα να σπανε γιατι ειναι παμφτωχα Και πριν πεις χαζομαρες απο αυτα που εχεις γενικα ακουσει κανε search οπως εγω και δες οτι αυτα ειναι καταχωρημενα στο νετ ως αναρχικα κομματα. διαβασε καλα τι γραφω και ασε κατα μερους τις μπουρδολογιες.
Καταρχας ο Συριζα που αναφερεις ειναι σοσιαλιστικη υποκατηγορια , εγω ειμαι ατομικιστης , κοντολογις διαμετρικα αντιθετος με τον σοσιαλισμο.
Ο μονος που υπαρχει περιπτωση να εχει υποστει κανει πλυση εγκεφαλου εδω μεσα ειναι ο εαυτος σου , εαν και δεν το πιστευω , απλα μιλας χωρις να ξερεις.
Που τα βρηκες στο ιντερνετ ως αναρχικα κομματα , δωσε πηγες , διοτι για να σου δειξω ποση πληρη αγνοια σε διακατεχει , το κομματα που ανεφερες εχουν στην ιδεολογικη τους βαση συγκεντρωτικη δομη οικονομιας που δεν εχει σχεση με τον αναρχισμο , μπορεις πιθανον να βρεις καποια ελαχιστα κοινα στοιχεια στην αναρχοσοσιαλιστικη υποκατηγορια που ονομαζεται αναρχοκομμουνισμος και τουτο μονο επειδη ειναι σοσιαλιστικες υποκατηγοριες , ειναι διαφορετικα απλα μελετα την κοινωνικοοικονομικη δομη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
το ΑΝΤΑΡΣΥΑ μπορεί να θεωρηθεί ''αναρχικό κόμμα''

το μεγαλύτερο μέρος των πολιτικών θέσεων του και στις 3 σελίδες αναφέρεται στα γεγονότα του δεκεμβρίου, και στον ατυχο 16 χρονο.

https://www.antarsya.org/index.php?option=com_content&view=article&id=121&Itemid=120


και μήν λέτε τις αερολογίες οτι άλλο αναρχικός άλλο κουκουλοφόρος άλλο ακραίος αριστεριστής,

γιατί μάτια έχουμε και βλέπουμε οτι τα πάντα είναι σχετικά.

οι κουκουλοφόροι, που αυτοαποκαλούνται οι ίδιοι ''αναρχικοί'' στηρίζονται πολιτικά και βρήσκουν πολιτικό άσυλο σε κόμματα όπως το ΑΝΤΑΡΣΥΑ και το συριζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
το ΑΝΤΑΡΣΥΑ μπορεί να θεωρηθεί ''αναρχικό κόμμα''

και μήν λέτε τις αερολογίες οτι άλλο αναρχικός άλλο κουκουλοφόρος άλλο ακραίος αριστεριστής,

γιατί μάτια έχουμε και βλέπουμε οτι τα πάντα είναι σχετικά.

οι κουκουλοφόροι, που αυτοαποκαλούνται οι ίδιοι ''αναρχικοί'' στηρίζονται πολιτικά και βρήσκουν πολιτικό άσυλο σε κόμματα όπως το ΑΝΤΑΡΣΥΑ και το συριζα.


Το ΑΝΤΑΡΣΥΑ ειναι κομμουνιστικο κομμα, ξερω σχεδον ολη την ΟΚΔΕ-ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ και αρκετους ΝΑΡιτες επομενως μη προσπαθεις να μου πεις τετοιο πραγμα. Αναρχικοι δεν ειναι σε καμια περιπτωση. Και ουτε υποστηριζουν τους κουκουλοφορους γιατι ξερουν καλα οτι δεν ειναι αναρχικοι αφου ξερουν και πραγματικους (ιδεολογικα) αναρχικους. Για το Συριζα δε μπορω να μιλησω γιατι δεν εχω σχεσεις και ετσι κι αλλιως μου φαινεται οτι θα εκαναν οτιδηποτε για μερικους ψηφους.

Λογικο ειναι να αναφερεται στο Δεκεμβρη αφου συγκροτηθηκε μετα απο τα γεγονοτα αυτα.

Τα ματια γυρνανε προς οποια κατευθυνση θελουμε εμεις να τα στρεψουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
το ΑΝΤΑΡΣΥΑ μπορεί να θεωρηθεί ''αναρχικό κόμμα''

το μεγαλύτερο μέρος των πολιτικών θέσεων του και στις 3 σελίδες αναφέρεται στα γεγονότα του δεκεμβρίου, και στον ατυχο 16 χρονο.

https://www.antarsya.org/index.php?option=com_content&view=article&id=121&Itemid=120


και μήν λέτε τις αερολογίες οτι άλλο αναρχικός άλλο κουκουλοφόρος άλλο ακραίος αριστεριστής,

γιατί μάτια έχουμε και βλέπουμε οτι τα πάντα είναι σχετικά.

οι κουκουλοφόροι, που αυτοαποκαλούνται οι ίδιοι ''αναρχικοί'' στηρίζονται πολιτικά και βρήσκουν πολιτικό άσυλο σε κόμματα όπως το ΑΝΤΑΡΣΥΑ και το συριζα.
Προφανως δεν διαβασες ολο το κειμενο που μου παρεθεσες , ο ανταρσυα ειναι κομμουνιστικο και της ριζοσπαστικης οικολογιας κομμα , μην γραφεις οτι να ναι.
Αμα το θεωρεις "αναρχικο κομμα" πες τοτε απο ποιες κοινωνικοοικονομικες τοποθετησεις το εβγαλες τουτο το συμπερασμα.
Ο κουκουλοφορος φορα κουκουλα , μπορει να ναι οτι θελει , μια και την φορα.
Ο αναρχοσοσιαλισμος ειναι πραγματι ακροαριστερη ιδεολογια οπως και ο κομμουνισμος , ομως μιλαμε για διαφορετικα πραγματα για λογους που εξηγησα πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Aαχαχαχαχαχαχαχαχαχ εισαι απαιχτος! Για να μαθαινεις, ο Λενιν και ο Τροτσκυ ηταν κομμουνιστες, ο Μπακουνιν αναρχικος. Εχουμε κανα κομμα ΜΠΑΚΟΥΝΙΝ μηπως; ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τροτσκιστες λενινιστες ΚΚΕ (μ-λ) ΚΚΕ=ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΓΙα δωσε κανα λινκ που τα βρισκεις αυτα.

κκε μ-λ= κομμουνιστικο κομμα ελλαδος μαρξιστες-λενινιστες. ο λενιν δεν ηταν αναρχικος. ουτε ο μαρξ ηταν. αρα ο αστυνομος λεει μπαρουφες.

by the way, ο beautiful loser ειναι πολυ πιο ψαγμενος απο σενα. αυτο φαινεται και απο το γεγονος οτι ακομα υποστηριζεις οτι υπαρχουν αναρχικα κομματα.
-----------------------------------------
το ΑΝΤΑΡΣΥΑ μπορεί να θεωρηθεί ''αναρχικό κόμμα''

το μεγαλύτερο μέρος των πολιτικών θέσεων του και στις 3 σελίδες αναφέρεται στα γεγονότα του δεκεμβρίου, και στον ατυχο 16 χρονο.

https://www.antarsya.org/index.php?option=com_content&view=article&id=121&Itemid=120


και μήν λέτε τις αερολογίες οτι άλλο αναρχικός άλλο κουκουλοφόρος άλλο ακραίος αριστεριστής,

γιατί μάτια έχουμε και βλέπουμε οτι τα πάντα είναι σχετικά.

οι κουκουλοφόροι, που αυτοαποκαλούνται οι ίδιοι ''αναρχικοί'' στηρίζονται πολιτικά και βρήσκουν πολιτικό άσυλο σε κόμματα όπως το ΑΝΤΑΡΣΥΑ και το συριζα.

ολες οι συνιστώσες του ανταρσυα ειναι κομμουνιστικες, αντικαπιταστικες. δειχνει αγνοια το να αναφερεις οτι οι κουκουλοφοροι/ αναρχικοι βρισκουν προστασια κατω απο τα κομματα απο τη στιγμη που υπαρχουν ανεξαρτητες αναρχικες οργανωσεις( οπως για παραδειγμα οι Α.Κ.). ελπιζω την επομενη φορα που θα κανετε ενα ποστ, να μην λετε γενικοτητες και πραγματα που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα. εχετε λαθος.

τελος, θα ηθελα να αναπτυξεις το συλλογισμο σου για το πως στηριζονται πολιτικα απο το ΣΥΡΙΖΑ και το ΑΝΤΑΡΣΥΑ οι κουκουλοφοροι. δεν θεωρω αξιοπιστο τεκμηριο την αναφορα της Παπαριγα, η οποια ηθελε να κερδισει ψηφους, εν οψει ευροεκλογων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
κρύβεστε πίσω απο τι λέξεις.
το οτι το ανταρσύα και ο σύριζα υποστηρίζουν τους κουκουλοφόρους,
αυτό φάνηκε το δεκέμβρη απο τις δηλώσεις των μελών τους σχετικά με την βία και τα επεισόδια.

το μόνο αριστερό κόμμα που είναι αντίθετο στους κουκουλοφόρους είναι το κκε, και αυτό γιατί το κκε απο ανέκαθεν οτιδήποτε δέν μπορεί να ελένξει το απορρίπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
θα ηθελα να τις δω αυτες τις δηλωσεις (απο το ανταρσυα για τον συριζα ξερω)
μηπως ελεγαν για τις τραπεζες και τα πολυκαταστηματα; Γιατι αυτα συμβολιζουν το καπιταλιστικο συστημα, δεν θα με σοκαρει να το στηριξαν. ΓΙα τα μαγαζια του λαου σε καμια περιπτωση δεν στηριξαν τις επιθεσεις. Θα ηταν τελειως παραλογο κομμουνιστικο κομμα να στηριξει επιθεσεις σε μαγαζια και περιουσιες του λαου.

(α και το ανταρσυα ΔΕΝ υπηρχε ακομα το Δεκεμβρη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Aαχαχαχαχαχαχαχαχαχ εισαι απαιχτος! Για να μαθαινεις, ο Λενιν και ο Τροτσκυ ηταν κομμουνιστες, ο Μπακουνιν αναρχικος. Εχουμε κανα κομμα ΜΠΑΚΟΥΝΙΝ μηπως; ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τροτσκιστες λενινιστες ΚΚΕ (μ-λ) ΚΚΕ=ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΓΙα δωσε κανα λινκ που τα βρισκεις αυτα.
Ολοι ειναι μπερδεμενοι στο χωρο των μ-λ, κκ ,αναρχισμο
εγω ξερω οτι ταυτιζονται οι εννοιες πολλες φορες και ειναι λεπτη η διαφορα αναμεσα στους αναρχικους και στους μ-λ. αυτο το λεει ξεκαθαρα στο https://punk.gr/nogod-nomaster/keimena/anarcho-commun.htm που μπερδευει ολες τις θεωριες μεταξυ τους καποιο ατομο του κλαδου Το αν τα κομματα ειναι αμιγως κομμουνιστικα η αναρχικα η μπερδεμενα ρωτηστε τους δημιουργους ουτε αυτοι ξερουν. Οσο για τον Μπακουνιν ηταν ατομο που ειχε τις ιδιες θεωριες με τον μαρξ αλλα διαφωνισαν μονο στο ζητημα αν το κομμα μπαινει σε εκλογες https://el.wikipedia.org/wiki/Μιχαήλ_Μπακούνιν Καλες και αγιες οι ιδεες αλλα στην πραξη ολα σκονταφτουν. Ο αναρχισμος μπορει να ειναι μια ιδεολογια και να γραψαν οι δημιουργοι σωστα η οχι δεν θα κρινω εγω αλλα: Αλλο η ιδεολογια και αλλο το σημερα που ολοι τα χουν κανη μπαχαλο και χαλανε την εικονα μιας ισως σωστης ιδεολογιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top