Κουκουλοφόροι

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
βασικα στα δικα σου ποστς δεν εχω εχω δει επιχειρηματα. μονο αναφορες αποψεων τις οποιες ουδεποτε στηριξες. εκτος αυτου, δεν εχεις απαντησει στον beautiful loser.

υπ'οψιν δεν αποτελει επιχειρημα ουτε το "θα σου σπασω τα μουτρα", ουτε το "εσυ δεν εχεις επιπεδο συζητησης". αυτο ουσιαστικα δειχνει την ελλειψη των δικων σου επιχειρηματων.

μην αναπαραγεις μυθους, το μαγαζι της μητερας δεν καηκε. ετσι και αλλιως, πολυ λιγα καταστηματα στο κεντρο της αθηνας καταστραφηκαν. στα υπολοιπα, οι βιτρίνες μεσα σε 4 μερες ειχαν αντικατασταθει.
με ποιανου τα λεφτα? οχι των κουκουλοφορων βεβαια αλλα του λαου.. και τι σοι ειδικα επιχειρηματα θες εσυ που εχεις δωσει τοσα πολλα για πες μου μιλαω τεκμηριωμενα και με γεγονοτα. Δεν εχω ομως ακουσει κατι λογικο εμπεριστατωμενο απ τη στιγμη που μπηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
ΝΑΙ, ΑΛΛΟ ΛΕΩ. στην αρχή το πήρες στην πλάκα και μετά από ένα ποστ άλλαξες την στάση σου. έχεις όντως διχασμό η απλά γράφετε καμιά 3-4 άτομα απο΄το account σου;

Ναι αυτή η αέναη απίβλεψη με τον καφέ και το τσιγάρο που μιλάει καθιστός με τον άλλο μπάτσο από μέσα για τον ΠΑΟΚ και που και που κάνει ένα 2ωρο διάλλειμα για τουαλέτα. Ναί, αυτή η αέναη επίβλεψη ότι ανα πάσα στιγμή θα ασκηθεί πάνω σου εξουσία λέγεται κόμπλεξ και στην χειρότερη, καταδιωκτική μανία.
διχασμενη?μονο και τιχασμενη μη σου πω,ειπαμε να σαι καλα για τον ψυχιατρο..
(εκτος του οτι ουτε καν καταλαβες τι εννοω..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
1) αλλαξες το μηνυμα αφου ειχα γραψει
2) φευγεις εκτος θεματος γιατιτο θεμα ειναι οι κουκουλοφοροι και οχι οι ακτιβιστες που λες εσυ
3) τα τμηματα υπολυτουργουνε και δεν μπορουν να κανουν την απαραιτητη αστυνομευση για την ασφαλεια του πολιτη πραγμα που το αιτειται πολυς κοσμος.(ιταλια αστυνομικος της γειτονιας)
4) που κολλανε τα ζωα που ανεφερες? βαζουν στα ζωα καμερες και δεν το ξερω? οι καμερες ειναι για τον ΚΟΚ ωστε εσυ με τα δημοσια μεσα να πηγαινεις πιο ελευθερα στη δουλεια σου και να μην παραβαινουν την κιτρινη λωριδα,
Τελος αν δε σου αρεσει το μπλε γενικα πεστο απο τωρα να το ξερω οτι δεν εχουμε σοβαρη συζητηση

κατι τελευταιο. η ασφαλεια ειναι ζητημα παιδειας. αν το συστημα που δικαιολογει τον λογο υπαρξης σου(γιατι κακα τα ψεματα, το ζητημα "Ασφαλεια" δημιουργειται απο τις κοινωνικες ανισοτητες). εχεις εγκληματικοτητα, οταν δεν υπαρχει παιδεια, οταν υπαρχει φτωχεια η καταπιεση. προτιμω να φροντισουν για την παροχη παιδειας που εχει σκοπο την αναπτυξη του πνευματους(την ΕΛΕΥΘΕΡΗ αναπτυξη του πνευματος) παρα να τροφοδοτουν και να δινουν δυναμη σε ενα σωμα, που εκ των πραγματων δεν ειναι σε θεση να διαχειρησει την δυναμη που του δινεται.

οσο για τις καμερες, εισαι μαλλον απληροφορητος, καθως ο Δενδιας υποστηριξε οτι αυτες τοποθετουνται για την "δημοσια ασφαλεια" και οχι για το κυκλοφοριακο της αθηνας

https://www.naftemporiki.gr/news/static/09/07/29/1696391.htm

τελος, πρεπει να μαθεις να διαχωριζεις τις εννοιες "αναρχικος" και κουκουλοφορος, αλλιως γενικευεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
με ποιανου τα λεφτα? οχι των κουκουλοφορων βεβαια αλλα του λαου.. και τι σοι ειδικα επιχειρηματα θες εσυ που εχεις δωσει τοσα πολλα για πες μου μιλαω τεκμηριωμενα και με γεγονοτα. Δεν εχω ομως ακουσει κατι λογικο εμπεριστατωμενο απ τη στιγμη που μπηκα.

με τα λεφτα των ασφαλιστικων φιλε μου. οχι με τα δικα σου

δεν εχεις ακουσει, γιατι, πολυ απλα, δεν θελεις να το κανεις. αφηνεις τια μηνυματα που αδυνατεις να απαντησεις, λογω της αγνοιας σου, εξω απο το χορο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
με ποιανου τα λεφτα? οχι των κουκουλοφορων βεβαια αλλα του λαου.. και τι σοι ειδικα επιχειρηματα θες εσυ που εχεις δωσει τοσα πολλα για πες μου μιλαω τεκμηριωμενα και με γεγονοτα. Δεν εχω ομως ακουσει κατι λογικο εμπεριστατωμενο απ τη στιγμη που μπηκα.

ουτε γεγονοτα δεν μας λες τι τεκμηριωμενα μιλας,σιγα μην απαντουσες στο beautiful loser δεν σε περνει αλλωστε..Λογικο δεχεσαι μονο οτι εσυ θεωρεις σωστο ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
οφ τοπικ αυτα που λες ειναι ακτιβιστων οχι αναρχικων. οι αναρχικοι δεν εχουν τετοια αιτηματα.. και αν θες να εχουν ωραια ειναι οι πρωτοι που δεν τα τηρουν καιγοντας μαγαζια σπαζοντας αυτοκινητα και ανακρινοντας κοσμο απο ταυτοτητα στα Εξαρχεια! και κλασσικα χτυπωντας αστυνομικους ολοι μαζι βεβαια


τι λες ρε ? ανθρωπε (?)

οι αναρχικοι δεν εχουν αιτηματα για τα δικαιωματα των εργαζομενων πχ?
ειμαστε με τα καλα μας?
επισης οι αναρχικοι δεν καινε, οι αντεξουσιαστες καιν, οι κουκουλοφοροι ναι.


ΑΛΛΟ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΙ, ΑΛΛΟ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ.

ενας αναρχικος εχει καποιες αξιες, ποτε δεν καιει, διαδηλωνει για τα αιτηματα του...

σκεψου λιγο ποιοι ειναι κουκουλοφοροι: οσοι δεν εχουν να φαν, οσοι δεν εχουν δουλεια, προσωπικη ζωη, λεφτα...οσοι δεν εχουν ευκαιριες που τις στερει το κρατος...ο καθενας γυρω μας θα μπορουσε να ειναι ενας κουκουλοφορος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
διχασμενη?μονο και τιχασμενη μη σου πω,ειπαμε να σαι καλα για τον ψυχιατρο..
(εκτος του οτι ουτε καν καταλαβες τι εννοω..)

και εκτός του ότι μ'αφήνεις να σε εκθέτω χωρίς να απαντάς.

ε ναί, ποτέ δεν θα καταλάβω τι εννοείς, τα λόγια σου είναι παραβολές, σαν του Τζίζουζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
κατι τελευταιο. η ασφαλεια ειναι ζητημα παιδειας. αν το συστημα που δικαιολογει τον λογο υπαρξης σου(γιατι κακα τα ψεματα, το ζητημα "Ασφαλεια" δημιουργειται απο τις κοινωνικες ανισοτητες). εχεις εγκληματικοτητα, οταν δεν υπαρχει παιδεια, οταν υπαρχει φτωχεια η καταπιεση. προτιμω να φροντισουν για την παροχη παιδειας που εχει σκοπο την αναπτυξη του πνευματους(την ΕΛΕΥΘΕΡΗ αναπτυξη του πνευματος) παρα να τροφοδοτουν και να δινουν δυναμη σε ενα σωμα, που εκ των πραγματων δεν ειναι σε θεση να διαχειρησει την δυναμη που του δινεται.

οσο για τις καμερες, εισαι μαλλον απληροφορητος, καθως ο Δενδιας υποστηριξε οτι αυτες τοποθετουνται για την "δημοσια ασφαλεια" και οχι για το κυκλοφοριακο της αθηνας

https://www.naftemporiki.gr/news/static/09/07/29/1696391.htm

τελος, πρεπει να μαθεις να διαχωριζεις τις εννοιες "αναρχικος" και κουκουλοφορος, αλλιως γενικευεις
σωστα τα ειπες μονο να επισημανω κατι: δεν ειναι τα ετοιματα αυτα των αναρχικων ειναι των ακτιβιστων που δεν σπανε βιτρινες. σε αυτους υποκλινομαι εχουν δικαια ετοιματα εφοσον δεν κανουν ακυρα ξεσπασματα σε περιουσιες αθωων και σε ζωες
και για να μαθει η φιλη μας που δεν εχει ιδεα τι γινεται: κουκουλοφορος= τρομοκρατης
Ο αναρχικος εχει πολλες οψεις και σε μερικες ταυτιζεται με τον κουκουλοφορο τρομοκρατη ομως σε αλλες οψεις ειναι ειρηνικος διαδηλωτης. εγω αναφερομαι στον κουκουλοφορο που ειναι και το θεμα. μην το μπλεκουμε
-----------------------------------------
με τα λεφτα των ασφαλιστικων φιλε μου. οχι με τα δικα σου

δεν εχεις ακουσει, γιατι, πολυ απλα, δεν θελεις να το κανεις. αφηνεις τια μηνυματα που αδυνατεις να απαντησεις, λογω της αγνοιας σου, εξω απο το χορο
ξαναπεστα γιατι ισως τα εχασα αγαπητε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
σωστα τα ειπες μονο να επισημανω κατι: δεν ειναι τα ετοιματα αυτα των αναρχικων ειναι των ακτιβιστων που δεν σπανε βιτρινες. σε αυτους υποκλινομαι εχουν δικαια ετοιματα εφοσον δεν κανουν ακυρα ξεσπασματα σε περιουσιες αθωων και σε ζωες
και για να μαθει η φιλη μας που δεν εχει ιδεα τι γινεται: κουκουλοφορος= τρομοκρατης
Ο αναρχικος εχει πολλες οψεις και σε μερικες ταυτιζεται με τον κουκουλοφορο τρομοκρατη ομως σε αλλες οψεις ειναι ειρηνικος διαδηλωτης. εγω αναφερομαι στον κουκουλοφορο που ειναι και το θεμα. μην το μπλεκουμε
-----------------------------------------
ξαναπεστα γιατι ισως τα εχασα αγαπητε

μα ο ακτιβισμος ειναι μια ιδιοτητα καλλιτεχνικη, συγγραφικη ισως και δημοσιογραφικη που σχετιζεται με πνευματικους αγωνες.

ακτιβιστης μπορει να ειναι και ενας εγκληματιας ή ανεξουσιαστης, ο αναρχικος ειναι αλλο πραγμα. Μπορει να ειναι και ο αναρχικος ακτιβιστης, αλλα οχι και να λεμε οτι δεν εχουν αιτηματα, ελεος...αυτο και αν ειναι παραπληροφορηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
μα ο ακτιβισμος ειναι μια ιδιοτητα καλλιτεχνικη, συγγραφικη ισως και δημοσιογραφικη που σχετιζεται με πνευματικους αγωνες.

ακτιβιστης μπορει να ειναι και ενας εγκληματιας ή ανεξουσιαστης, ο αναρχικος ειναι αλλο πραγμα. Μπορει να ειναι και ο αναρχικος ακτιβιστης, αλλα οχι και να λεμε οτι δεν εχουν αιτηματα, ελεος...αυτο και αν ειναι παραπληροφορηση.

ο αναρχικός δεν μπορεί να έχει αιτήματα από τη δημοκρατία, από τη στιγμή που υποστηρίζει ότι βρίσκεται κάτω από καθεστώς κατοχής, μόνο απεέυθερωτικό αγώνα κάνει. αν διαπραγματεύεται με τον δυνάστη του και ζητάει και διευκολύνσεις είναι δοσύλογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
και για να ξεκαθαρισουμε μιλαω για κουκουλοφορους μη μπλεκετε αλλους αναρχικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
σωστα τα ειπες μονο να επισημανω κατι: δεν ειναι τα ετοιματα αυτα των αναρχικων ειναι των ακτιβιστων που δεν σπανε βιτρινες. σε αυτους υποκλινομαι εχουν δικαια ετοιματα εφοσον δεν κανουν ακυρα ξεσπασματα σε περιουσιες αθωων και σε ζωες
και για να μαθει η φιλη μας που δεν εχει ιδεα τι γινεται: κουκουλοφορος= τρομοκρατης
Ο αναρχικος εχει πολλες οψεις και σε μερικες ταυτιζεται με τον κουκουλοφορο τρομοκρατη ομως σε αλλες οψεις ειναι ειρηνικος διαδηλωτης. εγω αναφερομαι στον κουκουλοφορο που ειναι και το θεμα. μην το μπλεκουμε
-----------------------------------------
ξαναπεστα γιατι ισως τα εχασα αγαπητε

να με συμπαθας, αλλα αυτα που λες δεν ισχυουν. δεν ξερω τι εκπαιδευση κανετε, αλλα πριν αρχιζεις να κατηγορεις και να αναφερεσαι σε ψευδη για την αναρχια, ασχολησου να μαθεις τι πραγματικα ειναι. αυτη τη στιγμη, απλα εκτιθεσαι. εγω, απο τις εμπειριες μου, ανετα μπορω να συμπερανω οτι τα ματ ειναι αυτα που τρομοκρατουν και οχι οι αναρχικοι.

παρακατω, βρισκεται μια λιστα με ατομα που η αστυνομια μερικων, με τον εναν ή τον αλλο τροπο δολοφόνησε.
https://archive.enet.gr/online/online_text/c=112,id=42859268
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ο αναρχικός δεν μπορεί να έχει αιτήματα από τη δημοκρατία, από τη στιγμή που υποστηρίζει ότι βρίσκεται κάτω από καθεστώς κατοχής, μόνο απεέυθερωτικό αγώνα κάνει. αν διαπραγματεύεται με τον δυνάστη του και ζητάει και διευκολύνσεις είναι δοσύλογος.
Καμια σχεση , ειναι πολιτης και πιστευει πως εχει το δικαιωμα να διαμαρτυρηθει σε πραξεις που διαφωνει.Ο αναρχισμος ισως να μην ειχε αιτηματα απο το εκαστοτε πολιτευμα ομως ο αναρχικος σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Μπορει να ειναι και ο αναρχικος ακτιβιστης, αλλα οχι και να λεμε οτι δεν εχουν αιτηματα, ελεος...αυτο και αν ειναι παραπληροφορηση.
πες μου αιτηματα αγορι μου πες μου 1 αιτημα ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΥ που ειναι στο θεμα οχι ειρηνικου αναρχικου πες μου ενα δε σας τα μαθαν στο σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
ο αναρχικός δεν μπορεί να έχει αιτήματα από τη δημοκρατία, από τη στιγμή που υποστηρίζει ότι βρίσκεται κάτω από καθεστώς κατοχής, μόνο απεέυθερωτικό αγώνα κάνει. αν διαπραγματεύεται με τον δυνάστη του και ζητάει και διευκολύνσεις είναι δοσύλογος.


δημοκρατια???

μη μου πεις οτι πιστευεις οτι εχουμε δημοκρατια...

ελεος...οι αναρχικοι μιλανε για ιδεες, και εχουν πολλα πλατη τα αιτηματα τους, δε σχετιζονται μονο με καθεστωτα, αλλα ισως και με τροπο ζωης ή ψυχολογια.
-----------------------------------------
πες μου αιτηματα αγορι μου πες μου 1 αιτημα ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΥ που ειναι στο θεμα οχι ειρηνικου αναρχικου πες μου ενα δε σας τα μαθαν στο σχολειο?


ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
και για να ξεκαθαρισουμε μιλαω για κουκουλοφορους μη μπλεκετε αλλους αναρχικους

:s τοση ωρα μιλας και βριζεις αναρχικους τωρα θυμη8θηκες τους κουκουλοφορους??????Μηπως ψαξαμε σε καναν γκουγκλη για αναρχισμο και την καναμε γαργαρα τωρα??Τωρα θυμηθηκες τους κουκουλοφορους?Και θα ξαναπω κουκουλοφοροι δεν ειναι αναρχικοι γιατι τους συνδεεις εχουμε τοση ωρα που κοπανιομαστε οτι αλλο οι κουκουλοφοροι κουκουλοφορος μπορει να ειναι και μπατσος και φασιστας και ο μπαρμπα μου ο Μητσος (που λεει ο λογος:P)μας προσβαλεις καλα καλα μας επιτηθεσαι,βρισεις προκαλεις τον αλλον.Γιατι ρε εσυ εχεις βγει στην κοινωνια?ισα ειστε περπατημενε,και που ξες οτι δεν δουλευει?Ποιος σου πε οτι οσοι πανε σχολειο δεν δουλευουν και δεν ξερουν απο κοινωνια?Ενω εσυ ο πολυ μεγαλος ξερεις ε?Για πες μας εσυ που ξες...ελεος ΕΛΕΟΣ μα διαβαζεις τι γραφεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Καμια σχεση , ειναι πολιτης και πιστευει πως εχει το δικαιωμα να διαμαρτυρηθει σε πραξεις που διαφωνει.Ο αναρχισμος ισως να μην ειχε αιτηματα απο το εκαστοτε πολιτευμα ομως ο αναρχικος σιγουρα

Ασε τυπικά τι γίνεται. Από την πλευρά του, ο αναρχικός από την στιγμή που θεωρεί την δημοκρατία αντίπαλο πολίτευμα και θέλει να το ανατρέψει, διαπραγματεύεται με αυτό;;;
Έχω δει σύνθημα ότι τα ΜΑΤ είναι ο στρατός κατοχής της δημοκρατίας, δηλαδή κατ αυτόν, βρισκόμαστε σε κατοχή.
Διαπραγματεύεσαι με τις δυνάμεις κατοχής;
Είσαι κότα και υποκριτής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
πες μου αιτηματα αγορι μου πες μου 1 αιτημα ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΥ που ειναι στο θεμα οχι ειρηνικου αναρχικου πες μου ενα δε σας τα μαθαν στο σχολειο?

η ιδια η πορεια ειναι μορφη βιας. ειναι αντιδραση, ειναι διαφωνια. μη μιλας για "ειρηνικους" ανθρωπους απο τη στιγμη που η κοινωνια ειναι δομημενη με σχεσεις εξουσιας στις οποιες ασκειται πολλες φορες(σωματικη ή ψυχολογικη, δεν εχει σημασια) βια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
:s τοση ωρα μιλας και βριζεις αναρχικους τωρα θυμη8θηκες τους κουκουλοφορους??????Μηπως ψαξαμε σε καναν γκουγκλη για αναρχισμο και την καναμε γαργαρα τωρα??Τωρα θυμηθηκες τους κουκουλοφορους?Και θα ξαναπω κουκουλοφοροι δεν ειναι αναρχικοι γιατι τους συνδεεις εχουμε τοση ωρα που κοπανιομαστε οτι αλλο οι κουκουλοφοροι κουκουλοφορος μπορει να ειναι και μπατσος και φασιστας και ο μπαρμπα μου ο Μητσος (που λεει ο λογος:P)μας προσβαλεις καλα καλα μας επιτηθεσαι,βρισεις προκαλεις τον αλλον.Γιατι ρε εσυ εχεις βγει στην κοινωνια?ισα ειστε περπατημενε,και που ξες οτι δεν δουλευει?Ποιος σου πε οτι οσοι πανε σχολειο δεν δουλευουν και δεν ξερουν απο κοινωνια?Ενω εσυ ο πολυ μεγαλος ξερεις ε?Για πες μας εσυ που ξες...ελεος ΕΛΕΟΣ μα διαβαζεις τι γραφεις??
διαβασε τι εχω γραψει μεχρις στιγμης και μετα μιλα. ειπα στην αρχη οτι ο αναρχισμος ειναι ουτοπικος γενικα και οι κουκουλ ως υποκ των αναρχικων σπανε ολα μετα μου αναφερθηκες σε ειρηνικες διαδ μπλαμπλα μπλα και σου ειπα οτι μιλαω για αυτους που τα σπανε, Τελος ο νοων νοειτο. λεγε οτι θες να νομιζης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
διαβασε τι εχω γραψει μεχρις στιγμης και μετα μιλα. ειπα στην αρχη οτι ο αναρχισμος ειναι ουτοπικος γενικα και οι κουκουλ ως υποκ των αναρχικων σπανε ολα μετα μου αναφερθηκες σε ειρηνικες διαδ μπλαμπλα μπλα και σου ειπα οτι μιλαω για αυτους που τα σπανε, Τελος ο νοων νοειτο. λεγε οτι θες να νομιζης

σου εχουν απαντησει πανω σε αυτες τις αποψεις σου. το ξεχασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top