Κουκουλοφόροι

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μετά από στοιχειοθετημένη κατηγορία και εισαγγελική εντολή. Οι αστυνομικοί είναι απλά ένα βοηθητικό όργανο για να κρατούν την τάξη (λέμε τώρα...), δεν έχουν δικαστικές αρμοδιότητες κι ούτε έχουν δικαίωμα να κλείσουν κάποιον σε κελί, με μόνη εξαίρεση το αυτόφωρο, που και πάλι πρέπει άμεσα να παρέμβει η Δικαιοσύνη.

αυτο ειναι το κακο ομως οτι δεν παει κανεις φυλακη γιατι κανει ο ταδε βουλευτης τηλεφωνο η ο ταδε δικηγορος η ο ταδη πολιτικος η ο ταδε δημοσιογραφος και λεει ειναι αθωα τα παιδια (που στο μεταξυ η καμερα των ΜΜΕ τα δειχνει να καινε κτλ.)

η αστυνομια ειναι για να τηρει την ταξη και να προστατευει τον πολιτη οποιος παραβιαζει τον νομο να τον συλλαμβανει και να τον οδηγει στην δικαιοσυνη η οποια με την σειρα της να τον δικαζει και αναλογα να τον αφηνει ελευθερο η να τον φυλακιζει.

αυτο ειναι το ιδεοδες.

αλλα η πραγματικοτητα αλλα δειχνει.
-----------------------------------------
η μητερα μου ηταν η γυναικα αυτου του νεαρου που κατα τα αλλα πηγαινε γυρεουντας για ξυλο. μην προσπαθεις να δικαιολογησεις τους αστυνομικους δεν ειναι. εγω δεν δικαιολογω τα ατομα που σπανε. και οπως σου ειπα
δεν πηγε να σπασει οποιοδιποτε μπλοκο, απο την πορεια ηθελε να φυγει αλλα δεν μπορεσε. αλλα πρεπει να καταλαβεις το εξης
το μπλοκο δεν το σπανε επειδη θελουν να τα βαλουν με την αστυνομια για να προχωρησει η πορεια το κανουν. αν τα ματ ειναι προθυμα να προστατεψουν την αμερικανικη πρευσβια, ακομα και με κοστος ανθρωπινων ζωων νομιζω οτι πραγματικα πρεπει να αλλαξουμε τη νοοτροπια μας

αν δεν βαρεσες αθωο τοτε μπραβο σου.ομως δεν ειναι ολοι ετσι
γιατι και για αστυνομικους που κανουν εμποριο εχω ακουσει και πραγματικα αμφιβαλλω οτι ειναι ψεμα
και μην ακουσω αηδιες περι αστυνομικων εργων..

δυστυχως ειτε μας αρεσει ειτε οχι σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν οι κακοι επαγγελματιες.

αλλα σε οτι αφορα αυτο που λες και εσυ και αλλοι αν το κανατε σε αλλη χωρα απο αυτη που ζουμε και που λετε οτι ειναι ***** οι αστυνομικοι τι νομιζεις οτι θα γινοτανε.

εγω παντως μπορω να σου πω οτι τα ιδια θα γινοντουσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ωραία, ποιος διαφώνησε; Το γεγονός ότι τα υψηλά κλιμάκια του σώματος ειναι διεφθαρμένα δίνουν το δικαίωμα στον απλό αστυνομικό να παραβαίνει τους νόμους και το Σύνταγμα; Ας βγουν να τα καταγγείλουν όσα γίνονται. Κι ας πουν κι ονοματα που στοιχηματίζω ότι ξέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Τέλος πάντων, η λογική μας απέχει χιλιόμετρα. Θεωρώ το ρόλο της Αστυνομίας ως βοηθό και υπηρέτη του πολίτη και όχι ως μπαμπούλα, δασκάλου-αλά-1950 και λοιπά, αλήστου μνήμης, γραφικά καραγκιοζιλίκια.
Δεν ξέρω αν είσαι ανοιχτός ή όχι. Απλά δεν υπάρχει λόγος να κάνεις ολόκληρη συζήτηση και να παρουσιάζεις ως τεκμηριακή υπεροχή το γεγονός ότι είσαι 36 ετών κι εμείς 18. Δεν λέει και κάτι στην τελική, ούτε δίνει κάποιο επιπλέον βάρος σε όσα λες.

συμφωνω με την ιδεα σου για το τι επρεπε να ειναι η αστυνομια και το τι εχει γινει.

οσο αφορα το ζητημα ηλικιας δεν το βαζω ως συγκριση μην φοβασαι

δεχομαι οπως ειπα ολες τις αποψεις διοτι ανθρωπος ειμαι κανω λαθη (τα οποια σαφως και εχω το θαρρος να τα παραδεχομαι και να αναλαμβανω τις ευθυνες μου).
-----------------------------------------
Ωραία, ποιος διαφώνησε; Το γεγονός ότι τα υψηλά κλιμάκια του σώματος ειναι διεφθαρμένα δίνουν το δικαίωμα στον απλό αστυνομικό να παραβαίνει τους νόμους και το Σύνταγμα; Ας βγουν να τα καταγγείλουν όσα γίνονται. Κι ας πουν κι ονοματα που στοιχηματίζω ότι ξέρουν.

φιλε μου μπορω να σου πω χιλιαδες ονοματα/επιθετα επωνυμων και μη που ειναι αναρχικοι και τους ξερει η αστυνομια/δικαιοσυνη αλλα επειδη ο μπαμπας η μαμα εχει το ταδε επιθετο δεν τους αγγιζει κανεις.

σου λεει κατι αυτο.

ο αστυνομικος που λες η λεω οτι ειναι επιορκος ξερεις πολλους συναδελφους αστυνομικους να τον καρφωσουν.?

διοτι γνωριζεις αυτο που λεει οτι τον ρουφιανο και τον προδοτη ποτε δεν τον συγχωρουν.
-----------------------------------------
Το ξερω πως υπαρχει τετοια πιθανοτητα,δεν διαφωνω ως προς αυτο..αλλα αυτο δεν σημαινει πως ειναι ολοι το ιδιο..ουτε οτι το αξιζουν αυτοι που τρωνε ξυλο..τις περισσοτερες φορες δεν το αξιζουν...σπανια τρωνε ξυλο αυτοι που θα πρεπε αν και νομιζω πως η βια δεν φερνει αποτελεσματα αλλα το αντιθετο ...προσωπικα η βια φερνει βια σχεδον παντα

απολυτα σωστο αυτο που λες

αλλα οπως λενε οι παλιοι οταν δεν πιανει ο λογος σειρα εχει η ραβδος.
-----------------------------------------
όχι δεν πιστεύω ότι πρέπει να τους δέρνουν. Είμαι κατά της βίας, για πολλούς λόγους. Καταρχάς είναι κακό παράδειγμα, και ειδικά όταν το κάνει η αστυνομία. Το καλύτερο είναι να τους κλείνουν στην φυλακή, σωστά;

σωστα

αλλα δυστυχως δεν γινετε γιατι ολοι τους ξερουν και ολοι τους αφηνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ετσι για να παρω μια ιδεα για το με ποιους αξιζει να μπω σε διαδικασια διαλογου ...απαντηστε μου...ποιοι θεωρειτε ΟΛΟΥΣ τους αναρχικους,ταραξιες και εγκληματιες ? ( κ λεω ολους γιατι κατα την δικη μου αποψη,καλοι και κακοι υπαρχουν παντου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εγώ... κομπλεξικοί που κάνουν τους ιδεολόγους είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
εγώ... κομπλεξικοί που κάνουν τους ιδεολόγους είναι...
Ελεος μετα απο τοσα ποστ που εχουν γινει σε αυτο το θεμα μονο αυτο εχεις να πεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Νομίζεις ότι έχω την υπομονή και το κουράγιο να τα διαβάσω? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ετσι για να παρω μια ιδεα για το με ποιους αξιζει να μπω σε διαδικασια διαλογου ...απαντηστε μου...ποιοι θεωρειτε ΟΛΟΥΣ τους αναρχικους,ταραξιες και εγκληματιες ? ( κ λεω ολους γιατι κατα την δικη μου αποψη,καλοι και κακοι υπαρχουν παντου)


οχι εγω παντως
-----------------------------------------
αυτο ειναι το κακο ομως οτι δεν παει κανεις φυλακη γιατι κανει ο ταδε βουλευτης τηλεφωνο η ο ταδε δικηγορος η ο ταδη πολιτικος η ο ταδε δημοσιογραφος και λεει ειναι αθωα τα παιδια (που στο μεταξυ η καμερα των ΜΜΕ τα δειχνει να καινε κτλ.)

η αστυνομια ειναι για να τηρει την ταξη και να προστατευει τον πολιτη οποιος παραβιαζει τον νομο να τον συλλαμβανει και να τον οδηγει στην δικαιοσυνη η οποια με την σειρα της να τον δικαζει και αναλογα να τον αφηνει ελευθερο η να τον φυλακιζει.

αυτο ειναι το ιδεοδες.

αλλα η πραγματικοτητα αλλα δειχνει.
-----------------------------------------


δυστυχως ειτε μας αρεσει ειτε οχι σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν οι κακοι επαγγελματιες.

αλλα σε οτι αφορα αυτο που λες και εσυ και αλλοι αν το κανατε σε αλλη χωρα απο αυτη που ζουμε και που λετε οτι ειναι ***** οι αστυνομικοι τι νομιζεις οτι θα γινοτανε.

εγω παντως μπορω να σου πω οτι τα ιδια θα γινοντουσαν.

στις αλλες χωρες οι ματαντζιδες που δολοφωνησαν θα ειχαν δικαστει
στη δικια μας χωρα παρα τις υποσχεσεις του παπανδρεου τπτ δεν εγινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
να τους δωσουμε βραβειο τοτε που καινε την σημαια.

μπραβο και μετα λετε για τα σκοπια κτλ

αφου δεν αγαπαμε την ιδια μας την χωρα καλα κανουν

ας την παρει καποιος να ειμαστε υπο κατοχη να δειτε τι ομορφα θα περασετε.

ρε.....σταματηστε να παιρνετε ληγμενα πειραζουν....

Καλά ρε φίλε, άμα καταλαβαίνεις άλλα αντί άλλων, εγώ δε κάνω άλλο διάλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ετσι για να παρω μια ιδεα για το με ποιους αξιζει να μπω σε διαδικασια διαλογου ...απαντηστε μου...ποιοι θεωρειτε ΟΛΟΥΣ τους αναρχικους,ταραξιες και εγκληματιες ? ( κ λεω ολους γιατι κατα την δικη μου αποψη,καλοι και κακοι υπαρχουν παντου)

εγω οπως αναφερα δεν τους θεωρω ΟΛΟΥΣ αλλα ενα μερος τους (αυτους που κανουν επεισοδια , που σπανε , που καινε)

σαφως και παντου υπαρχουν ΚΑΛΟΙ και ΚΑΚΟΙ

το να ειναι αναρχικος καποιος και να μην πιστευει σε καποια ιδεολογια κομματος ειναι προσωπικο του δικαιωμα και το σεβομαι ειναι οπως εγω που λεω οτι το καλυτερο πολιτικο κομμα και πρωθυπουργος στην ελλαδα ειναι ο ΚΑΝΕΝΑΣ
-----------------------------------------
Καλά ρε φίλε, άμα καταλαβαίνεις άλλα αντί άλλων, εγώ δε κάνω άλλο διάλογο.

για πες μου εσυ τοτε τις δικιες σου αποψεις.?

γιατι εγω δεν μπορω να καταλαβω πως θα πεισω ανθρωπους που καινε το εθνικο συμβολο μιας χωρας που ειναι η σημαια και την χαρακτηριζουν οπως καποιοι "ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ" του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟΥ ενα απλο πανι.
-----------------------------------------
οχι εγω παντως
-----------------------------------------


στις αλλες χωρες οι ματαντζιδες που δολοφωνησαν θα ειχαν δικαστει
στη δικια μας χωρα παρα τις υποσχεσεις του παπανδρεου τπτ δεν εγινε


τι ειπες τωρα? φιλε μου

στην ΙΤΑΛΙΑ να σου θυμισω νεκρους απο αστυνομια και ουδεις καταδικαστηκε.

η μηπως στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ η στην ΓΑΛΛΙΑ η στην ΑΓΓΛΙΑ

μαλλον δεν εισαι καλα ενημερωμενος

γιατι η δικη μας ΕΛ.ΑΣ μπροστα στις αστυνομιες αυτων των χωρων που ζουν υπο καθεστως BIG BROTHER ειναι ΒΡΕΦΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν η σκρόφα η δουλειά του μπάτσου που είναι να διασφαλίζει την ηρεμία και την ασφάλεια θεωρείται ρουφιανιά και προδοσία, τότε οι ΕΛΑΣιτες ειναι όλοι ανίκανοι. Μου λες ότι δεν καταγγέλουν τη διαφθορά για να μην τους πούνε ρουφιάνους; Έλεος, είναι η πλέον φθηνή δικαιολογία. Κι αν κατάλαβα καλά κι εννοείς αυτό, τότε λυπάμαι, αλλά οι αστυνομικοί έχουν 80% μερίδιο στο μπάχαλο. Η γνώση μετα σιωπής ισοδυναμεί με συνέργεια και φαντάζομαι το γνωρίζεις πολύ καλύτερα από μένα. Αν ξέρουν και δε μιλούν, είναι ξεφτίλες, επίορκοι και άξιοι της μοίρας τους. Κι αυτό το γενικεύω, δεν αφορά μόνο την Αστυνομία και τους υπαλλήλους της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αν η σκρόφα η δουλειά του μπάτσου που είναι να διασφαλίζει την ηρεμία και την ασφάλεια θεωρείται ρουφιανιά και προδοσία, τότε οι ΕΛΑΣιτες ειναι όλοι ανίκανοι. Μου λες ότι δεν καταγγέλουν τη διαφθορά για να μην τους πούνε ρουφιάνους; Έλεος, είναι η πλέον φθηνή δικαιολογία. Κι αν κατάλαβα καλά κι εννοείς αυτό, τότε λυπάμαι, αλλά οι αστυνομικοί έχουν 80% μερίδιο στο μπάχαλο. Η γνώση μετα σιωπής ισοδυναμεί με συνέργεια και φαντάζομαι το γνωρίζεις πολύ καλύτερα από μένα. Αν ξέρουν και δε μιλούν, είναι ξεφτίλες, επίορκοι και άξιοι της μοίρας τους. Κι αυτό το γενικεύω, δεν αφορά μόνο την Αστυνομία και τους υπαλλήλους της.

και ομως κανεις λαθος φιλε μου
γιατι δεν ειναι μονο επιορκος ο αστυνομικος υπαρχουν πολλοι επιορκοι σε αυτη την χωρα δυστυχως.

οι τιμιοι και σωστοι επαγγελματιες σε ολα τα επαγγελματα ειναι μειοψηφια οπως δειχνουν τα πραγματα.

αν ηταν η πλειοψηφια δεν θα ειχαμε "φακελακια" και "μιζες"

και ο αστυνομικος δυστυχως ανθρωπος με αναγκες ειναι αν νομιζεις οτι με το ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΘΟ που παιρνει μπορει να ζησει οικογενεια τοτε μαλλον ονειρευεσαι.

γιατι αν μπορουσε να ζησει δεν θα εκανε δευτερη δουλεια παρανομα.

και το βλεπω απο τον εαυτο μου που με 700 ευρω + υπερωριες (1000-1500 στην καλυτερη) και δεν ζω οικογενεια που εχω και σπιτι δικο μου.

αλλα στον κλαδο μου υπαρχουν αλλοι που τα παιρνουν απο χιλιες μεριες και βγαζουν τον μηνα 5000-7000 ευρω αυτοι ζουνε ανετα.

οσο για το ρουφιανος-προδοτης που ειπα (ξερεις παρα πολυ καλα οτι στην αστυνομια βασιζεις την ζωη σου στον συναδελφο σου αν τον προδωσεις τοτε στην στιγμη που θα τον χρειαζεσαι θα σε γραψει στα παλια του τα υποδηματα και εσενα θα σε κλαινε μετα που θα βλεπεις τα ραδικια αναποδα.

για αυτο εχω το ρητο "δεν βλεπω,δεν ακουσα,δεν ξερω" ξερεις ποσες φορες με εχει σωσει αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αυτό δεν δικαιολογεί τίποτα περισσότερο από το δικαίωμά σας, ως κλάδος, αλλά και μέσα από την κοινωνία γενικά, να διαμαρτυρηθείτε. Μη μου ζητάς να δικαιολογήσω τη διαφθορά των επιόρκων κι εκείνων που βάζουν την πάρτη τους μπροστά από την αποστολή της Αστυνομίας (γι'αυτό και δεν καταγγέλουν ονόματα...), γιατί δεν σκοπεύω να το κάνω. Καταλαβαίνω ότι έχουν ανάγκες, αλλά όπως δεν θα δικαιολογούσα κάποιον που σκότωσε ένα παιδί για να του πάρει τα όργανα, να τα πουλήσει και να ζήσει, έτσι δεν δικαιολογώ κι εκείνους που σιωπούν επειδή βαριούνται (ωχ αδερφέ μου...) ή φοβούνται να ξεσκεπάσουν καταστάσεις που στην ουσία αυτές είναι οι πηγές του κακού και όχι 50-100 νοματαίοι που κατεβαίνουν μια φορά το μήνα στα Εξάρχεια και καίνε 5 αμάξια. Είναι συνυπεύθυνοι. Κι εφ'οσον συντηρούν την κατάσταση, δεν έχουν ούτε καν το δικαίωμα να μιλάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αυτό δεν δικαιολογεί τίποτα περισσότερο από το δικαίωμά σας, ως κλάδος, αλλά και μέσα από την κοινωνία γενικά, να διαμαρτυρηθείτε. Μη μου ζητάς να δικαιολογήσω τη διαφθορά των επιόρκων κι εκείνων που βάζουν την πάρτη τους μπροστά από την αποστολή της Αστυνομίας (γι'αυτό και δεν καταγγέλουν ονόματα...), γιατί δεν σκοπεύω να το κάνω. Καταλαβαίνω ότι έχουν ανάγκες, αλλά όπως δεν θα δικαιολογούσα κάποιον που σκότωσε ένα παιδί για να του πάρει τα όργανα, να τα πουλήσει και να ζήσει, έτσι δεν δικαιολογώ κι εκείνους που σιωπούν επειδή βαριούνται (ωχ αδερφέ μου...) ή φοβούνται να ξεσκεπάσουν καταστάσεις που στην ουσία αυτές είναι οι πηγές του κακού και όχι 50-100 νοματαίοι που κατεβαίνουν μια φορά το μήνα στα Εξάρχεια και καίνε 5 αμάξια. Είναι συνυπεύθυνοι. Κι εφ'οσον συντηρούν την κατάσταση, δεν έχουν ούτε καν το δικαίωμα να μιλάνε.


μια διορθωση εγω δεν ανηκω στον κλαδο που λες των αστυνομικων απλα σου λεω τι αντιμετωπιζουν επειδη το εχω ζησει και εχω και συγγενεις αλλα και φιλους αστυνομικους.

δεν ειμαι αστυνομικος πλεον εγω αλλα καποιοι εδω φιλοι που περασαν στις σχολες μπορουν να μας πουν την αποψη τους ως νεοι αστυνομικοι.

ειμαι μεν δημοσιος υπαλληλος στον τομεα εκπαιδευσης-καταρτισης (πληροφορικαριος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
ετσι για να παρω μια ιδεα για το με ποιους αξιζει να μπω σε διαδικασια διαλογου ...απαντηστε μου...ποιοι θεωρειτε ΟΛΟΥΣ τους αναρχικους,ταραξιες και εγκληματιες ? ( κ λεω ολους γιατι κατα την δικη μου αποψη,καλοι και κακοι υπαρχουν παντου)
ωχ εχασα αυτο το θεμα τοσο καιρο...
Για να ξεκαθαρισουμε το μπερδεμα οι αναρχικοι ειναι ατομα ουτοπικα που ζουν στον δικο τους φανταστικο κοσμο περα απο την πραγματικοτητα της κοινωνιας δηλαδη φαντασιοπληκτοι. Αν αναλυσει κανεις τη λεξη σημαινει οτι δεν θελουν αρχες αρα ουτε κομμουνιστες ειναι ουτε δεξιοι (ας πανε να ζησουν στο φεγγαρι τοτε) δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να μην υπαρχει εξουσια..ποιος διοικει ποιον..? Ταραξιες και εγκληματιες δεν ειναι ολοι μονο αυτοι που εχουν απωθημενα απο μικρα παιδια και κοιταζουν να τα βγαλουν στα αυτοκινητα και τα μαγαζια του κοσμου που δεν φταιει τιποτα επιεδη ειναι χεστες και δεν τα βαζουν με τα κομματοσκυλα της βουλης
-----------------------------------------
Ωραία, ποιος διαφώνησε; Το γεγονός ότι τα υψηλά κλιμάκια του σώματος ειναι διεφθαρμένα δίνουν το δικαίωμα στον απλό αστυνομικό να παραβαίνει τους νόμους και το Σύνταγμα; Ας βγουν να τα καταγγείλουν όσα γίνονται. Κι ας πουν κι ονοματα που στοιχηματίζω ότι ξέρουν.
η αστυνομια μας αγαπητε αν θες να μαθεις ειναι η πιο νομοταγης αν εξαιρεσουμε καποια περιστατικα μεμονωμενα που υπαρχουν σε ολους τους κλαδους.. για πηγαινε γερμανια η ηπα η ακομα καλυτερα κινα η τουρκια και κανε οτι κανεις εδω και θα δεις τι εχεις να παθεις. Η αστυνομια εδω ειναι η πιο ελαστικη που υπαρχει απλα οι ελληνες ειναι βλακες και ακουνε τις προπαγανδες απο τοτε απτον εμφυλιο και καταστρεφουν τον ιδιο τους τον εαυτο και το κρατος ολο. Καταλαβετε το οι αναρχικοι ειναι κακομοιροι που υποκινοθνται απο κινηματα! Και θα καταφερουν αυτα τα κινηματα να φερουν αποσταθεροποιηση θα το δειτε... Θα περασει η προπαγανδα οπως παμε..κατα διαολου και θα φταιμε μονο εμεις οι ελληνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
ωχ εχασα αυτο το θεμα τοσο καιρο...
Για να ξεκαθαρισουμε το μπερδεμα οι αναρχικοι ειναι ατομα ουτοπικα που ζουν στον δικο τους φανταστικο κοσμο περα απο την πραγματικοτητα της κοινωνιας δηλαδη φαντασιοπληκτοι. Αν αναλυσει κανεις τη λεξη σημαινει οτι δεν θελουν αρχες αρα ουτε κομμουνιστες ειναι ουτε δεξιοι (ας πανε να ζησουν στο φεγγαρι τοτε) δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να μην υπαρχει εξουσια..ποιος διοικει ποιον..?

Δηλαδη εσενα πρεπει παντα καποιος να σε διοικει?Δεν εχεις μυαλο-συνειδηση να πραξεις χωρις την επιβολη καποιου,χωρις το φοβο πρεπει παντα να υπαρχει ενας μπαμπουλας?Ουτοπια...η γνωστη καραμελα της ουτοπιας...κλασσικη φτωχη δικαιολογια,οσο ουτοπικα ειναι τα αλλα πολιτικα συστηματα το ιδιο ειναι και ο αναρχισμος,το οτι η επιβολη που εχει ασκηθει σε καποιους ειναι τετοια που δεν μπορουν να διανοηθουν να ζησουν ελευθεροι χωρις καμια επιβολη δεν φταιει η συγκεκριμενη ιδεολογια αλλα το κεφαλι μας και τπτ αλλο.Κουκουλοφοροι ε.:hmm: λιγο να ψαξεις γυρω σου θα βρεις πολλους παραπανω απ οσο νομιζεις απλα οκ νταξ ειναι και σικ ανθρωποι δεν φορανε κουκουλες φορανε γραβαντες οι γνωστοι γραβαντομενοι και κουστουματοι "μασκοφοροι"γιατι μασκες φορουν.Αν υπηρχε λιγο λιγο δικαιωσυνη δεν θα χρειαζονταν να φορουν κουκουλες δεν θα υπηρεχε και λογος αλλωστε αλλα οταν κατηγορουν καποιους ανθρωπους επειδη εκφραστηκα ελευθερα και τους προσαπτουν τοσες κατηγοριες εε λογικο ειναι να ροφουν κουκουλα,οταν η εκφραση διαφορετικης γνωμης αποκαλειται παρανομια ειναι φυσικη συνεπεια η κουκουλα.Και μη ξεχναμε του κουκουλοροφους-προβοκατορες οι οποιοι κανεις δεν ξερει ποιοι τους εχουν βαλει και για πιο σκοπο..
(δεν τα λεω σε προσωπικο επιπεδο,μιλω γενικα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
και για οσους εχουν προβλημα με την αστυνομια γενικα και ειναι 'φιλοσοφοι' θα τους πω το εξης και ο νοων νοειτο¨μια ωρα να σφραγισουν ολα τα τμηματα να κλειδωσουν τα περιπολικα να πανε σπιτια τους οι ΜΑΤατζηδες και γενικα η αστυνομια να κανει παυση εργασιας..για μια μονο ωρα... δεν θα προλαβετε να δειτε τι θα γινει μετα απο αυτη την ωρα.. αν δεν σας εχουν σκοτωσει βιασει ληστεψει τοτε συνεχιστε να εχετε και μετα την ιδια αποψη για την αστυνομια η οποια ειναι ο σημαντικοτερος κλαδος εργασιας που χςρις αυτη θα ηταν ολα ενα χαος και ο καθε εγκληματιας θα εκανε οτι ηθελε Απλα λιγο σκεψη σε αυτα τα λογια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
και για οσους εχουν προβλημα με την αστυνομια γενικα και ειναι 'φιλοσοφοι' θα τους πω το εξης και ο νοων νοειτο¨μια ωρα να σφραγισουν ολα τα τμηματα να κλειδωσουν τα περιπολικα να πανε σπιτια τους οι ΜΑΤατζηδες και γενικα η αστυνομια να κανει παυση εργασιας..για μια μονο ωρα... δεν θα προλαβετε να δειτε τι θα γινει μετα απο αυτη την ωρα.. αν δεν σας εχουν σκοτωσει βιασει ληστεψει τοτε συνεχιστε να εχετε και μετα την ιδια αποψη για την αστυνομια η οποια ειναι ο σημαντικοτερος κλαδος εργασιας που χςρις αυτη θα ηταν ολα ενα χαος και ο καθε εγκληματιας θα εκανε οτι ηθελε Απλα λιγο σκεψη σε αυτα τα λογια..

Μα τωρα εχουμε χαος ποτε μπηκε ματατζης στη μεση και υπηρξε σωα καταληξη?Που τα βλεπεις ολα καλα?Βιασμοι?μιλας για βιασμους για ληστειες?Εχεις ιδεα ποσες γινονται καθημερινα?Αν ο αλλος ειχε λεφτα θα ληστευε?Για μαλακα τον εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Δηλαδη εσενα πρεπει παντα καποιος να σε διοικει?Δεν εχεις μυαλο-συνειδηση να πραξεις χωρις την επιβολη καποιου,χωρις το φοβο πρεπει παντα να υπαρχει ενας μπαμπουλας?Ουτοπια...η γνωστη καραμελα της ουτοπιας...κλασσικη φτωχη δικαιολογια,οσο ουτοπικα ειναι τα αλλα πολιτικα συστηματα το ιδιο ειναι και ο αναρχισμος,το οτι η επιβολη που εχει ασκηθει σε καποιους ειναι τετοια που δεν μπορουν να διανοηθουν να ζησουν ελευθεροι χωρις καμια επιβολη δεν φταιει η συγκεκριμενη ιδεολογια αλλα το κεφαλι μας και τπτ αλλο.Κουκουλοφοροι ε.:hmm: λιγο να ψαξεις γυρω σου θα βρεις πολλους παραπανω απ οσο νομιζεις απλα οκ νταξ ειναι και σικ ανθρωποι δεν φορανε κουκουλες φορανε γραβαντες οι γνωστοι γραβαντομενοι και κουστουματοι "μασκοφοροι"γιατι μασκες φορουν.Αν υπηρχε λιγο λιγο δικαιωσυνη δεν θα χρειαζονταν να φορουν κουκουλες δεν θα υπηρεχε και λογος αλλωστε αλλα οταν κατηγορουν καποιους ανθρωπους επειδη εκφραστηκα ελευθερα και τους προσαπτουν τοσες κατηγοριες εε λογικο ειναι να ροφουν κουκουλα,οταν η εκφραση διαφορετικης γνωμης αποκαλειται παρανομια ειναι φυσικη συνεπεια η κουκουλα.Και μη ξεχναμε του κουκουλοροφους-προβοκατορες οι οποιοι κανεις δεν ξερει ποιοι τους εχουν βαλει και για πιο σκοπο..
(δεν τα λεω σε προσωπικο επιπεδο,μιλω γενικα..)
αγαπητε το πας αλλου δεν ειμαι προστατης της καπιταλιστικης νοοτροπιας των φαγαδων της βουλης. αυτοι ειναι αλλο θεμα και δεν διαφερουν καθολου απο τους αναρχικους. Απλα καταστρεφουν και οι δυο με το δικο τους τροπο την ελλαδα..εξαλλου οι αναρχικοι τι νομιζεις οτι ειναι.... παιδια μεγαλοδικηγορων και μεγαλογιατρων... και ειναι οργανα οι αναρχικοι μην το ξεχναμε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
και για οσους εχουν προβλημα με την αστυνομια γενικα και ειναι 'φιλοσοφοι' θα τους πω το εξης και ο νοων νοειτο¨μια ωρα να σφραγισουν ολα τα τμηματα να κλειδωσουν τα περιπολικα να πανε σπιτια τους οι ΜΑΤατζηδες και γενικα η αστυνομια να κανει παυση εργασιας..για μια μονο ωρα... δεν θα προλαβετε να δειτε τι θα γινει μετα απο αυτη την ωρα.. αν δεν σας εχουν σκοτωσει βιασει ληστεψει τοτε συνεχιστε να εχετε και μετα την ιδια αποψη για την αστυνομια η οποια ειναι ο σημαντικοτερος κλαδος εργασιας που χςρις αυτη θα ηταν ολα ενα χαος και ο καθε εγκληματιας θα εκανε οτι ηθελε Απλα λιγο σκεψη σε αυτα τα λογια..

ασε μας μωρε. ολο βλακειες ακουω.

και για τα υπολοιπα παραφτυσιδια που ειπες,
αλλο αναρχικος αλλο κουκουλοφορος. γκε γκε?
το θεμα ειναι οι αναρχικοι.

βασικα ουτοπικη ειναι και η αστυνομια, αν δε συμφωνεις απεδειξε μου το αντιθετο.
ολα ειναι εξιδανικευμενα, το θεμα ειναι ποιο ειναι πιο δικαιο για ΟΛΟΥΣ και οχι για τους λιγους.


οσο το κρατος με αδικει θα το καιω, γιατι ετσι νιωθω.



ελευθερια σε ολους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top