[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Παιδιά η αλήθεια είναι ότι όλα μετράνε για το αν θα σε τραβήξει ο άλλος..μπορεί αρχικά να είναι το ντύσιμο ή το στυλ αλλά το σίγουρο είναι ότι αυτό αποκλειστικά δεν μπορεί να κρατήσει μία σχέση για πολλά χρόνια..χρειάζεται να ταιριάζεις με τον άλλο σαν χαρακτήρες και να τα βρίσκετε..αυτό δεν έχει να κάνει(στο μεγαλύτερο βαθμό του τουλάχιστον) με την εμφάνιση! ;)

Παιδια το πρωτο πραγμα που κοιταζουμε σε εναν ανθρωπο ειναι η εξωτερικη του εμφανιση και τα χαρακτηριστικα τα οποια τον κανουν μοναδικο,το θεμα ειναι να μην στεκομαστε μονο εκει:P

Συμφωνω με το κουοτ,αλλα αντε ας ριξω λαδι στη φωτια με τη λιστα μου:whistle:

Λοιπον:

1.Να ειναι ψηλος
2.Να ξερει να ντυνεται
3.Να εχει ενα γενικοτερο στυλ
4.Ο τροπος που φερεται και που κινειτε να με μαγευει
5.Να ειναι σεξυ
6.Να ειναι και γλυκουλης
7.Να εχει ωραια και καθαρα χερια και νυχια (το ιδιο ισχυει και για το χαμογελο)
8.Να ειναι ανετος
9.Να μην ειναι κομπλεξικος
10.Να ειναι συζητησιμος
11.Να αντεχει τη ζηλεια και τη γκρινια μου
12.Να εχει χιουμορ και να με πειραζει
13.Να μου μαθαινει πραγματα
14.Να μην μου το παιζει εξυπνακιας και υπερανω
15.Να ειναι αληθινος,οταν φοβαται να το δειχνει
16.Να μην μου επιβαλλει το τι θα κανω,τι θα πω και τα λοιπα
17.Να εχει ωραια εκφραστικα ματια
18.Να ειναι ωριμος
19.Να εχει δικη του αποψη
20.Να ειναι μονογαμικος
21.Να μην με γραφει οταν μιλαω


8α μπορουσα να συνεχισω ως το 100. αλλα μια και βλεπω μια αυξητικη ταση των σελιδων ειπα να ριξω λαδι στη φωτια για να γινουν περισσοτερες:whistle:

Με τις υγειες σας:P

ΥΓ 1 : Αν αναρωτιεστε με τετοια λιστα οτι δεν θα βρω κανεναν,σας πληροφορω πως ηδη τον εχω βρει και εχει πολυ περισσοτερα απο αυτα που αναφερω παραπανω

ΥΓ 2 : Οποιος λεει οτι η εμφανιση δεν μετραει και μπαρμπουτσαλα ειναι ψευτης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
Περιττό να πω ότι δεν απάντησες σε καμία από τις παραπάνω ερωτήσεις και λες άσχετα.:P

Περιττό να απαντήσω ότι ερμηνεύεις όπως σε συμφέρει, τα λεγόμενά μου, λες και ο πλανήτης των ερωτευμένων ανθρώπων και αυτών που έχουν "εμπειρίες", είναι μόνο κάποια συγκεκριμένα άτομα του ischool που αναπαράγονται σε τέτοια θέματα και μοιράζονται τις προσωπικές εμπειρίες τους, υπενθυμίζοντάς μας το κάθε τόσο, όπως και ότι είναι...ερωτευμένοι (τι πρωτόγνωρο!). :eek: Ουσιαστικά πειράζει στην Ελλάδα να λες «ερωτεύονται με μοναδικό σκοπό το σεξ» αλλά δεν πειράζει να το κάνεις και να λες «ερωτεύονται με μοναδικό σκοπό την αγάπη»....δουλειά δεν έχουμε, με τις λέξεις να παίζουμε. ;) :P

Επίσης, απορώ γιατί η miro2 παραξενεύετηκε τόσο πολύ, λες και δεν ξέρει τι γίνεται στον κόσμο μας, λες και δεν ξέρει ότι το όλο παραμύθι με το φλερτ, τα ερωτόλογα, ...και τα άλλα γλυκά, έχουν μοναδικό σκοπό την σαρκική ηδονή και αν αυτή δεν πετύχει, πετάγεται η ατάκα «σε βλέπω ως φίλο, ως αδερφό, ως συμπέθερο,...πάντως όχι ως το αγόρι μου» (και αναλόγως από την πλευρά των ανδρών)! Να θυμίσω miro2, ότι η σεξουαλική δραστηριότητα έχει ξεκινήσει παγκοσμίως, από τα 13-14 χρόνια (στα κρυφά) αλλά με σιωπηρή κοινωνική αποδοχή στα φανερά = καραγκιοζιλίκια. Συνεπώς, οι 19-20 χρονώ κοπέλες είναι πολύ ξεπεταγμένες σε τέτοια θέματα άλλο, αν προβάλλουν την κουρτίνα της παρθενοφάνειας και της σοβαροφάνειας (θα μας φάνε τα δήθεν). Όλοι ξέρουμε ότι οι παρθένες κοπέλες και οι παρθένοι άντρες, στην εποχή μας αποτελούν ένα μουσειακό είδος. Μεταξύ κατεργαρέων, ειλικρίνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Περιττό να απαντήσω ότι ερμηνεύεις όπως σε συμφέρει, τα λεγόμενά μου, λες και ο πλανήτης των ερωτευμένων ανθρώπων και αυτών που έχουν "εμπειρίες", είναι μόνο κάποια συγκεκριμένα άτομα του ischool που αναπαράγονται σε τέτοια θέματα και μοιράζονται τις προσωπικές εμπειρίες τους, υπενθυμίζοντάς μας το κάθε τόσο, όπως και ότι είναι...ερωτευμένοι (τι πρωτόγνωρο!). :eek: Ουσιαστικά πειράζει στην Ελλάδα να λες «ερωτεύονται με μοναδικό σκοπό το σεξ» αλλά δεν πειράζει να το κάνεις και να λες «ερωτεύονται με μοναδικό σκοπό την αγάπη»....δουλειά δεν έχουμε, με τις λέξεις να παίζουμε. ;) :P

Επίσης, απορώ γιατί η miro2 παραξενεύετηκε τόσο πολύ, λες και δεν ξέρει τι γίνεται στον κόσμο μας, λες και δεν ξέρει ότι το όλο παραμύθι με το φλερτ, τα ερωτόλογα, ...και τα άλλα γλυκά, έχουν μοναδικό σκοπό την σαρκική ηδονή και αν αυτή δεν πετύχει, πετάγεται η ατάκα «σε βλέπω ως φίλο, ως αδερφό, ως συμπέθερο,...πάντως όχι ως το αγόρι μου» (και αναλόγως από την πλευρά των ανδρών)! Να θυμίσω miro2, ότι η σεξουαλική δραστηριότητα έχει ξεκινήσει παγκοσμίως, από τα 13-14 χρόνια (στα κρυφά) αλλά με σιωπηρή κοινωνική αποδοχή στα φανερά = καραγκιοζιλίκια. Συνεπώς, οι 19-20 χρονώ κοπέλες είναι πολύ ξεπεταγμένες σε τέτοια θέματα άλλο, αν προβάλλουν την κουρτίνα της παρθενοφάνειας και της σοβαροφάνειας (θα μας φάνε τα δήθεν). Όλοι ξέρουμε ότι οι παρθένες κοπέλες και οι παρθένοι άντρες, στην εποχή μας αποτελούν ένα μουσειακό είδος. Μεταξύ κατεργαρέων, ειλικρίνεια.


μια χαρα 3ερω τι γινεται στον κοσμο, οπως 3ερω και τι μυαλα κουβαλανε πολλες 19χρονες...αλλα οτι παιζει τοοοοσο κα8οριστικο ρολο πια το σε3 σ αυτην την ηλικια το βρισκω εντελως παραλογο και ναι, πρωτη φορα τ ''ακουω''...ενημερωτικα, γενικευεις πολυ επικινδυνα...
τωρα βεβαια δε 8ελω να μπω σ αυτο το τρυπακι, αλλα σε παρακαλω μη μπερδευεσαι και μας προσαπτεις αυτα που κατα κανονα κανετε εσεις:)
(ποσως με ενδιαφερει ποτε 3εκιναει η σε3ουαλικη δραστηριοτητα απο καποιες και καποιους, ο κα8ενας οποτε νιω8ει ετοιμος αρκει να μη χτυπαει το κεφαλι του μετα)

ποιοι ειναι οι κατεργαρεοι και για ποιο λογο??γνωριζομαστε?:hmm:σου υπεν8υμιζω οτι κουβεντα κανουμε-κανεις δε σε υποχρεωσε να συμμετασχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
ΠΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΟΣ?
Όσο γαμάτη προσωπικότητα κι αν έχει κάποια, κανένας δεν θα γυρίσει να την κοιτάξει αν είναι χάλια σε εμφάνιση. ΑΝ αποφασίσει να μιλήσει μαζί της και να ανακαλύψει τον εσωτερικό της κόσμο, τότε ΝΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ. Αλλά μέχρι να γίνει αυτή η "ανακάλυψη", πρέπει να την πλησιάσει πρώτα. Σε όποια ηλικία κι αν είμαστε, πόσο μάλλον τώρα, η εμφάνιση παίζει πρωταρχικό ρόλο. Όσο τέλειο χαρακτήρα κι αν έχει κάποιος, άμα δεν σου κάνε κουκου, τι να κανουμε. Όταν κοιτάς κάποια στο club λ.χ., δεν λες "ααα αυτη εχει ωραια προσωπικότητα". ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ θα κοιτάξεις. Και αν σ'αρέσει η εμφάνιση, τότε ίσως προχωρήσεις παραπέρα. Πείτε με ρατσίστρια, πείτε με επιφανειακή και ρηχή, αλλά να τη βράσω την προσωπικότητα άμα ο αλλος δεν βλέπεται, ντρέπεσαι να τον κυκλοφορήσεις κλπ. Δεν μου κάνει κούκου, πως το λένε.
Μπορεί στο μέλλον να βρει κανεις κάποια να κάνει σοβαρή σχέση όπου δεν παίζει ρόλο η εμφάνιση κλπ. Αλλά για να την προσεγγίσει, την εμφάνιση θα κοιτάξει, τη γοητεία, την ομορφιά, δεν θα διαισθανθεί το χαρακτήρα και την καλή της την καρδιά. Αν παραβλέψει την εμφάνιση, και πάλι δε σημαίνει πως δεν κοιτάει την εμφάνιση καθόλου. ΌΛΟΙ μας θαυμάζουμε το ωραίο, ανεξαρτητα από το αν έχουμε σχέση ή οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,083 μηνύματα.
Περιττό να απαντήσω ότι ερμηνεύεις όπως σε συμφέρει, τα λεγόμενά μου, λες και ο πλανήτης των ερωτευμένων ανθρώπων και αυτών που έχουν "εμπειρίες", είναι μόνο κάποια συγκεκριμένα άτομα του ischool που αναπαράγονται σε τέτοια θέματα και μοιράζονται τις προσωπικές εμπειρίες τους, υπενθυμίζοντάς μας το κάθε τόσο, όπως και ότι είναι...ερωτευμένοι (τι πρωτόγνωρο!). :eek: Ουσιαστικά πειράζει στην Ελλάδα να λες «ερωτεύονται με μοναδικό σκοπό το σεξ» αλλά δεν πειράζει να το κάνεις και να λες «ερωτεύονται με μοναδικό σκοπό την αγάπη»....δουλειά δεν έχουμε, με τις λέξεις να παίζουμε. ;) :P

Επίσης, απορώ γιατί η miro2 παραξενεύετηκε τόσο πολύ, λες και δεν ξέρει τι γίνεται στον κόσμο μας, λες και δεν ξέρει ότι το όλο παραμύθι με το φλερτ, τα ερωτόλογα, ...και τα άλλα γλυκά, έχουν μοναδικό σκοπό την σαρκική ηδονή και αν αυτή δεν πετύχει, πετάγεται η ατάκα «σε βλέπω ως φίλο, ως αδερφό, ως συμπέθερο,...πάντως όχι ως το αγόρι μου» (και αναλόγως από την πλευρά των ανδρών)! Να θυμίσω miro2, ότι η σεξουαλική δραστηριότητα έχει ξεκινήσει παγκοσμίως, από τα 13-14 χρόνια (στα κρυφά) αλλά με σιωπηρή κοινωνική αποδοχή στα φανερά = καραγκιοζιλίκια. Συνεπώς, οι 19-20 χρονώ κοπέλες είναι πολύ ξεπεταγμένες σε τέτοια θέματα άλλο, αν προβάλλουν την κουρτίνα της παρθενοφάνειας και της σοβαροφάνειας (θα μας φάνε τα δήθεν). Όλοι ξέρουμε ότι οι παρθένες κοπέλες και οι παρθένοι άντρες, στην εποχή μας αποτελούν ένα μουσειακό είδος. Μεταξύ κατεργαρέων, ειλικρίνεια.

Χου κερς άνθρωπέ μου για τους/τις παρθένες; Ο Χριστός και η Παναγία. Πού ζούμε; Στο 1821; Που ακόμα και τότε το "παρθένα" δεν έπαιζε τόσο μεγάλο ρόλο όπως λες.
Καλά κάνουν και είναι ξεπεταγμένες, από το να τις κάνει ο κάθε μλκας ό,τι θέλει, καλύτερα έτσι. Όταν ήταν μόνο οι άντρες "ξεπεταγμένοι" , κλαίγατε λέγοντας ότι δεν είμαστε τολμηρές, δεν κάνουμε κίνηση, δεν δεν, αν δε σου αρέσουν τέτοιες στο χέρι σου είναι να αλλάξεις κύκλο γνωριμιών, να βρεις και μια καλή κοπέλα, γιατί σίγουρα υπάρχουν, αν ακόμα δεν έχεις βρει τέτοια τότε το πρόβλημα είναι δικό σου και όχι των άλλων.

Και φτάνει πια με το ischool, όποιος γουστάρει θα γράφει ό,τι θέλει για τις εμπειρίες του και τη προσωπική τους ζωή, αν μερικοί το θεωρείται "too good to be true" πρόβλημά σας. Έλεος πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν μυγιάζομαι, ό,τι μου αρέσει το λέω ξεκάθαρα. Δεν μου αρέσουν οι άσχημοι, δεν μου αρέσουν οι χοντροί και δεν θα κοιτάξω κάποιον τέτοιο. Επιφανειακή ας είμαι, όλοι είναι. Κατώτερη όμως δεν είμαι. Ούτε πουτάνα, ούτε τίποτα. Αν εσύ είσαι παιδί θαύμα και διαισθάνεσαι τον καλό χαρακτήρα και έλκεσαι από άσχημες με πλούσιο εσωτερικό κόσμο, αυτό δεν κάνει τους υπόλοιπους κατώτερους. Α, you're not special ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
πάντως από δώ το φέρνουν, από κεί το φέρνουν...καταλήγουν στο

"...Ούτε επειδή ζητάμε να περνάμε καλά γιατί ΝΑΙ έτσι ΠΡΕΠΕΙ να είναι, να θέλεις να βγαίνεις με τον άλλον, να τον βλέπεις και να χαμογελάς, να ξέρεις ότι σας περιμένει ένα τέλειο βράδυ! Αυτό είναι μια σχέση! + την αγάπη η οποία έρχεται μετά..:/:"

δηλαδή στο καλό σεξ! ποια αγάπη και πράσινες κάμπιες;;; (πού τα πουλάτε αυτά; :/:)
μετά έλατε να μου πείτε ότι είμαι υπερβολικός:mastigio :xtipao:
Μόνο εσύ ξέρεις πως κατέληξες απ'το περνάω ένα τέλειο βράδυ στο σεξ. Να μιλάς για τον ευατό σου, αν δεν έχεις αγαπήσει ποτέ δεν σου φταίω εγώ.
δες λίγο καλύτερα τι παρέθεσε... για μια καλή βραδιά και + μετά έρχεται η αγάπη... Άρα λέει έμμεσα ότι πρώτα μετράει η εικόνα, η επιφάνεια και μετά άμα αυτά είναι καλά, ακολουθεί το βάθος [που σε αυτήν την περίπτωση με τα βίας κρατιέμαι να μην βάλω εισαγωγικά]. Άρα τι κάθεται να υπερασπίζετε τόση ώρα ότι και τα δύο μετράνε εξίσου? Αφού σου διαχωρίζει ξεκάθαρα την εμφάνιση σε πρωτογενές χαρακτηριστικό και το βάθος σε δευτερογενές.
Τι λες? Πες μου λίγο, είναι δυνατόν να βγεις με έναν άνθρωπο και να τον αγαπήσεις από την πρώτη μέρα? Πρώτα δεν θα κοιτάξεις να περάσεις καλά, να δεις αν ταιριάζεις μαζί του? Η αγάπη έρχεται σιγά σιγά, τι μου λες ότι κάθομαι και τα διαχωρίζω? Όσο τέλεια και να περνάς με τον άλλον, αν τελικά δεις ότι δεν σε καλύπτει ως χαρακτήρας δεν θα το συνεχίσεις. Όμως μετράνε και τα δυο ΕΞΙΣΟΥ, τόσο το να περνάς καλά και να σου αρέσει όσο και να ταιριάζετε ως χαρακτήρες.
Σε τι γλώσσα μιλάω?:worry:
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να ερωτευτείς αν δεν σε τραβάει ο άλλος εμφανισιακά. ΔΕΝ γίνεται απλά! Θα κοιτάξεις και τον χαρακτήρα αλλά αν δεν, δεν! θα συμφωνήσω απόλυτα:
ΥΓ 2 : Οποιος λεει οτι η εμφανιση δεν μετραει και μπαρμπουτσαλα ειναι ψευτης:)
ΠΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΟΣ?
Όσο γαμάτη προσωπικότητα κι αν έχει κάποια, κανένας δεν θα γυρίσει να την κοιτάξει αν είναι χάλια σε εμφάνιση. ΑΝ αποφασίσει να μιλήσει μαζί της και να ανακαλύψει τον εσωτερικό της κόσμο, τότε ΝΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ. Αλλά μέχρι να γίνει αυτή η "ανακάλυψη", πρέπει να την πλησιάσει πρώτα. Σε όποια ηλικία κι αν είμαστε, πόσο μάλλον τώρα, η εμφάνιση παίζει πρωταρχικό ρόλο. Όσο τέλειο χαρακτήρα κι αν έχει κάποιος, άμα δεν σου κάνε κουκου, τι να κανουμε. Όταν κοιτάς κάποια στο club λ.χ., δεν λες "ααα αυτη εχει ωραια προσωπικότητα". ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ θα κοιτάξεις. Και αν σ'αρέσει η εμφάνιση, τότε ίσως προχωρήσεις παραπέρα. Πείτε με ρατσίστρια, πείτε με επιφανειακή και ρηχή, αλλά να τη βράσω την προσωπικότητα άμα ο αλλος δεν βλέπεται, ντρέπεσαι να τον κυκλοφορήσεις κλπ. Δεν μου κάνει κούκου, πως το λένε.
Μπορεί στο μέλλον να βρει κανεις κάποια να κάνει σοβαρή σχέση όπου δεν παίζει ρόλο η εμφάνιση κλπ. Αλλά για να την προσεγγίσει, την εμφάνιση θα κοιτάξει, τη γοητεία, την ομορφιά, δεν θα διαισθανθεί το χαρακτήρα και την καλή της την καρδιά. Αν παραβλέψει την εμφάνιση, και πάλι δε σημαίνει πως δεν κοιτάει την εμφάνιση καθόλου. ΌΛΟΙ μας θαυμάζουμε το ωραίο, ανεξαρτητα από το αν έχουμε σχέση ή οχι.

Πες τα γιατί κάποιοι εδώ μέσα δεν καταλαβαίνουν νομίζω!:

Δεν μυγιάζομαι, ό,τι μου αρέσει το λέω ξεκάθαρα. Δεν μου αρέσουν οι άσχημοι, δεν μου αρέσουν οι χοντροί και δεν θα κοιτάξω κάποιον τέτοιο. Επιφανειακή ας είμαι, όλοι είναι. Κατώτερη όμως δεν είμαι. Ούτε πουτάνα, ούτε τίποτα. Αν εσύ είσαι παιδί θαύμα και διαισθάνεσαι τον καλό χαρακτήρα και έλκεσαι από άσχημες με πλούσιο εσωτερικό κόσμο, αυτό δεν κάνει τους υπόλοιπους κατώτερους. Α, you're not special ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,783 μηνύματα.
Όλοι ξέρουμε ότι οι παρθένες κοπέλες και οι παρθένοι άντρες, στην εποχή μας αποτελούν ένα μουσειακό είδος.
Να υποθέτω ότι για πρωινό τρως ναφθαλίνη; :look:

ΥΓ 1 : Αν αναρωτιεστε με τετοια λιστα οτι δεν θα βρω κανεναν,σας πληροφορω πως ηδη τον εχω βρει και εχει πολυ περισσοτερα απο αυτα που αναφερω παραπανω
Όπου σ' αυτά είναι:
11.Να αντεχει τη ζηλεια και τη γκρινια μου
21.Να μην με γραφει οταν μιλαω

Ήρωας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,145 μηνύματα.
ΠΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΟΣ?
Όσο γαμάτη προσωπικότητα κι αν έχει κάποια, κανένας δεν θα γυρίσει να την κοιτάξει αν είναι χάλια σε εμφάνιση. ΑΝ αποφασίσει να μιλήσει μαζί της και να ανακαλύψει τον εσωτερικό της κόσμο, τότε ΝΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ. Αλλά μέχρι να γίνει αυτή η "ανακάλυψη", πρέπει να την πλησιάσει πρώτα. Σε όποια ηλικία κι αν είμαστε, πόσο μάλλον τώρα, η εμφάνιση παίζει πρωταρχικό ρόλο. Όσο τέλειο χαρακτήρα κι αν έχει κάποιος, άμα δεν σου κάνε κουκου, τι να κανουμε. Όταν κοιτάς κάποια στο club λ.χ., δεν λες "ααα αυτη εχει ωραια προσωπικότητα". ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ θα κοιτάξεις. Και αν σ'αρέσει η εμφάνιση, τότε ίσως προχωρήσεις παραπέρα. Πείτε με ρατσίστρια, πείτε με επιφανειακή και ρηχή, αλλά να τη βράσω την προσωπικότητα άμα ο αλλος δεν βλέπεται, ντρέπεσαι να τον κυκλοφορήσεις κλπ. Δεν μου κάνει κούκου, πως το λένε.
Μπορεί στο μέλλον να βρει κανεις κάποια να κάνει σοβαρή σχέση όπου δεν παίζει ρόλο η εμφάνιση κλπ. Αλλά για να την προσεγγίσει, την εμφάνιση θα κοιτάξει, τη γοητεία, την ομορφιά, δεν θα διαισθανθεί το χαρακτήρα και την καλή της την καρδιά. Αν παραβλέψει την εμφάνιση, και πάλι δε σημαίνει πως δεν κοιτάει την εμφάνιση καθόλου. ΌΛΟΙ μας θαυμάζουμε το ωραίο, ανεξαρτητα από το αν έχουμε σχέση ή οχι.


Έτσι που τα λες, χάνεις το δίκιο σου, ακόμα κι αν κάποιος συμφωνεί με αυτά που λες, εγώ το κειμενάκι σου το βρήκα απλά LAME.
Σε συγκεκριμένα σημεία βέβαια, μη παρεξηγιόμαστε για το 100% του λογυδρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Έτσι που τα λες, χάνεις το δίκιο σου, ακόμα κι αν κάποιος συμφωνεί με αυτά που λες, εγώ το κειμενάκι σου το βρήκα απλά LAME.
Σε συγκεκριμένα σημεία βέβαια, μη παρεξηγιόμαστε για το 100% του λογυδρίου.
Που διαφωνείς?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,145 μηνύματα.
Που διαφωνείς?:hmm:

Το θέμα δεν είναι ότι διαφωνώ, που διαφωνώ σε πολλά σημεία βέβαια, αλλά το ότι για να στηρίξεις αυτό που λες το πήγες στα άκρα, το έκανες τόσο φτηνό που έχασε όλη του την "αξία"(?). :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι ότι διαφωνώ, που διαφωνώ σε πολλά σημεία βέβαια, αλλά το ότι για να στηρίξεις αυτό που λες το πήγες στα άκρα, το έκανες τόσο φτηνό που έχασε όλη του την αξία. :/:
Η κοπέλα δεν το έκανε φτηνό, απλά επειδή εδώ και πολλές σελίδες δεν καταλαβαινόμαστε είπε να το κάνει πιο λιανά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,145 μηνύματα.
Η κοπέλα δεν το έκανε φτηνό, απλά επειδή εδώ και πολλές σελίδες δεν καταλαβαινόμαστε είπε να το κάνει πιο λιανά.:)

Ναι, καλά, είναι μια άποψη κι αυτή, αλλά εγώ νομίζω πως απλά έβγαλε τα σώψυχα της και το φχαριστήθηκε κιόλας.Αν δεν ήταν ρηχό το πνεύμα του κειμένου της, τότε τι είναι?Μη τρελαίνεσαι και συ Iliaki...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ναι, καλά, είναι μια άποψη κι αυτή, αλλά εγώ νομίζω πως απλά έβγαλε τα σώψυχα της και το φχαριστήθηκε κιόλας.Αν δεν ήταν ρηχό το πνεύμα του κειμένου της, τότε τι είναι?Μη τρελαίνεσαι και συ Iliaki...
Στις τελευταίες 10(μπορεί και περισσότερες) σελίδες, τα αγόρια ακυρώνετε ό,τι και αν πούμε. Είναι λιγάκι σπαστικό, λες και ξέρετε καλύτερα από 'μας ξερω 'γω:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,145 μηνύματα.
Στις τελευταίες 10(μπορεί και περισσότερες) σελίδες, τα αγόρια ακυρώνετε ό,τι και αν πούμε. Είναι λιγάκι σπαστικό, λες και ξέρετε καλύτερα από 'μας ξερω 'γω:worry:

Εγώ είμαι περαστικός από το θρεντ, και επειδή έχετε νευράκια με υποχρεώνετε να διαβάζω βλακίες? :P

Δεν είναι σωστό :P

Ένιγουει, ας χαλαρώσουν τα πνεύματα και από τις δύο πλευρές.

Όσον αφορά τα κοριτσάκια, αν το πρόσεξες, όσο προχώραγε η συζήτηση μας έγιναν πολύ απελευθερωμένες.Keep that in mind.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Όσον αφορά τα κοριτσάκια, αν το πρόσεξες, όσο προχώραγε η συζήτηση μας έγιναν πολύ απελευθερωμένες.Keep that in mind.
Χαχα εντάξει αν σε πειραζει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Τι λες? Πες μου λίγο, είναι δυνατόν να βγεις με έναν άνθρωπο και να τον αγαπήσεις από την πρώτη μέρα? Πρώτα δεν θα κοιτάξεις να περάσεις καλά, να δεις αν ταιριάζεις μαζί του? Η αγάπη έρχεται σιγά σιγά, τι μου λες ότι κάθομαι και τα διαχωρίζω? Όσο τέλεια και να περνάς με τον άλλον, αν τελικά δεις ότι δεν σε καλύπτει ως χαρακτήρας δεν θα το συνεχίσεις. Όμως μετράνε και τα δυο ΕΞΙΣΟΥ, τόσο το να περνάς καλά και να σου αρέσει όσο και να ταιριάζετε ως χαρακτήρες.
Σε τι γλώσσα μιλάω?:worry:
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να ερωτευτείς αν δεν σε τραβάει ο άλλος εμφανισιακά. ΔΕΝ γίνεται απλά! Θα κοιτάξεις και τον χαρακτήρα αλλά αν δεν, δεν!
πρέπει να καταλάβεις δύο διαφορετικά πράγματα... σαφώς και η εμφάνιση παίζει ρόλο, γιατί καλύτερη εμφάνιση, καλύτερους απογόνους και περισσότερες πιθανότητες αναπαραγωγής και διαιώνιση του είδους... Για αυτόν τον λόγο έχει τεράστια σημασία... από την άλλη ξεπερνάμε τα όρια της βιολογίας και βάζουμε κριτήρια σύμφωνα με ΙΔΕΕΣ που προέκυψαν λόγω της επίδρασης με το περιβάλλον μας, όπως διαφήμιση, μόδα, μαζοποίηση, στερεότυπα και άλλα πολλά. Έτσι λέμε να έχει ωραίο κούρεμα, να έχει ωραία ρούχα, ωραία παπούτσια, να κάνει skate... όλα αυτά δεν αποτελούν εικόνα του καθ' αυτού ατόμου αλλά κοινωνική εικόνα του, που έχει ανούσιο ρόλο και δεν είναι χαρακτηριστικό του ατόμου, είναι μια επιφανειακότητα, που δεν ορίζει το άτομο σε καμία περίπτωση. Έτσι είναι άλλο να λες τον θέλω ψηλό και όχι χοντρό και άλλο να λες θέλω να φοράει DC και να κάνει skate (σοζ που χρησιμοποιώ συνέχεια την ίδια φράση, αλλά είναι μία αληθινή "άποψη" κοπέλας). Το ένα είναι επιφανειακότατο ενώ το άλλο είναι φυσιολογικό.
Υ.γ. εγώ δεν σου έβαλα -1

Στις τελευταίες 10(μπορεί και περισσότερες) σελίδες, τα αγόρια ακυρώνετε ό,τι και αν πούμε. Είναι λιγάκι σπαστικό, λες και ξέρετε καλύτερα από 'μας ξερω 'γω:worry:
ναι έχουμε συνωμοτήσει κατά σας:P:P
Υ.γ. Με την δύναμη που έχω ως αγόρι ακυρώνω και το παραπάνω μήνυμα σου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
πρέπει να καταλάβεις δύο διαφορετικά πράγματα... σαφώς και η εμφάνιση παίζει ρόλο, γιατί καλύτερη εμφάνιση, καλύτερους απογόνους και περισσότερες πιθανότητες αναπαραγωγής και διαιώνιση του είδους... Για αυτόν τον λόγο έχει τεράστια σημασία... από την άλλη ξεπερνάμε τα όρια της βιολογίας και βάζουμε κριτήρια σύμφωνα με ΙΔΕΕΣ που προέκυψαν λόγω της επίδρασης με το περιβάλλον μας, όπως διαφήμιση, μόδα, μαζοποίηση, στερεότυπα και άλλα πολλά. Έτσι λέμε να έχει ωραίο κούρεμα, να έχει ωραία ρούχα, ωραία παπούτσια, να κάνει skate... όλα αυτά δεν αποτελούν εικόνα του καθ' αυτού ατόμου αλλά κοινωνική εικόνα του, που έχει ανούσιο ρόλο και δεν είναι χαρακτηριστικό του ατόμου, είναι μια επιφανειακότητα, που δεν ορίζει το άτομο σε καμία περίπτωση. Έτσι είναι άλλο να λες τον θέλω ψηλό και όχι χοντρό και άλλο να λες θέλω να φοράει DC και να κάνει skate (σοζ που χρησιμοποιώ συνέχεια την ίδια φράση, αλλά είναι μία αληθινή "άποψη" κοπέλας). Το ένα είναι επιφανειακότατο ενώ το άλλο είναι φυσιολογικό.
Mα εγώ δεν μιλάω για το επιφανειακό. Μιλάω για το φυσιολογικό. Και το βλέπω ανάμεσα σε εμένα και τις φίλες μου. Η κάθε μία έχει το δικό της γούστο το οποίο αφορά τον καθένα ξεχωριστά. Αλλά η εμφάνιση αποτελείται τόσο από τα μαλλιά και τα μάτια όσο και από τις κάλτσες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Mα εγώ δεν μιλάω για το επιφανειακό. Μιλάω για το φυσιολογικό. Και το βλέπω ανάμεσα σε εμένα και τις φίλες μου. Η κάθε μία έχει το δικό της γούστο το οποίο αφορά τον καθένα ξεχωριστά. Αλλά η εμφάνιση αποτελείται τόσο από τα μαλλιά και τα μάτια όσο και από τις κάλτσες!
μα κοίτα αναιρείς αυτό που λες:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top