[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

Kougami

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kougami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Επειδή θίξαμε και αυτό το θέμα ας πω κάτι που δεν θα αρέσει και τόσο. Καλώς ή κακώς όλοι μας κοιτάμε το πορτοφόλι ασυνείδητα ή ενσυνείδητα. 'Ενας πλούσιος άνθρωπος εκπέμπει έναν αέρα επιτυχίας, αριστοκρατείας και "μεγαλείου. Ο μεσοαστός γοητεέυται από αυτόν τον ψεύτικο αέρα υπεροχής και αν οι συνθήκες είναι κατάλληλες, ξεχνά τα όσα ελαττώματα του πλούσιου και θέλει αμέσως να αποκτήσει θέση στη ζωή του.

Αυτό θα έλεγα ισχύει στο πολύ μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων και ιδίως των νέων. Επίσης, αν μη τι άλλο, είναι κάτι που παρατηρείται σε όλη την ιστορία μέχρι σήμερα. Με άλλα λόγια, με αυτά που γράφετε, κοροιδεύετε τους εαυτούς σας. :P

Πες τα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Επειδή θίξαμε και αυτό το θέμα ας πω κάτι που δεν θα αρέσει και τόσο. Καλώς ή κακώς όλοι μας κοιτάμε το πορτοφόλι ασυνείδητα ή ενσυνείδητα. 'Ενας πλούσιος άνθρωπος εκπέμπει έναν αέρα επιτυχίας, αριστοκρατείας και "μεγαλείου. Ο μεσοαστός γοητεέυται από αυτόν τον ψεύτικο αέρα υπεροχής και αν οι συνθήκες είναι κατάλληλες, ξεχνά τα όσα ελαττώματα του πλούσιου και θέλει αμέσως να αποκτήσει θέση στη ζωή του.

Αυτό θα έλεγα ισχύει στο πολύ μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων και ιδίως των νέων. Επίσης, αν μη τι άλλο, είναι κάτι που παρατηρείται σε όλη την ιστορία μέχρι σήμερα. Με άλλα λόγια, με αυτά που γράφετε, κοροιδεύετε τους εαυτούς σας. :P

Ο μεσοαστός τι θα έχει να μοιραστεί με το πλούσιο και εννοώ από εμπειρίες γιατί άμα το δεις αλλιώς τόσα λεφτά έχει.... it's obvious...Αλλά εγώ σου μιλάω για εμπειρίες και καταστάσεις...επίπεδο επικοινωνίας...Δύσκολα γοητεύεσαι από τον άλλον αν δε ''μιλάει'' σε εσένα ... αν εκπέμπει σε άλλες συχνότητες... δύσκολο. Τώρα για κάτι απαισιόδοξους και ματαιόδοξους ίσως είναι μια λύση σωτηρίας και μια ευκαιρία να τονώσουν το μηδενικό εγώ τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
εγώ όμως δεν έχω δει από κανέναν άντρα να μιλάει για πορτοφόλι, πιο πολύ η άλλη πλευρά είναι που το θεωρεί φυσιολογικό *γκουχ* *γκουχ* στερεότυπα *γκουχ*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kougami

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kougami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
εγώ όμως δεν έχω δει από κανέναν άντρα να μιλάει για πορτοφόλι, πιο πολύ η άλλη πλευρά είναι που το θεωρεί φυσιολογικό *γκουχ* *γκουχ* στερεότυπα *γκουχ*

λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο μεσοαστός τι θα έχει να μοιραστεί με το πλούσιο και εννοώ από εμπειρίες γιατί άμα το δεις αλλιώς τόσα λεφτά έχει.... it's obvious...Αλλά εγώ σου μιλάω για εμπειρίες και καταστάσεις...επίπεδο επικοινωνίας...Δύσκολα γοητεύεσαι από τον άλλον αν δε ''μιλάει'' σε εσένα ... αν εκπέμπει σε άλλες συχνότητες... δύσκολο. Τώρα για κάτι απαισιόδοξους και ματαιόδοξους ίσως είναι μια λύση σωτηρίας και μια ευκαιρία να τονώσουν το μηδενικό εγώ τους!

Μπα, ούτε οι γυναίκες ούτε οι άντρες συνάπτουν σχέση γι αυτό το λόγο. Το σεξ, η κοινωνική επιβεβαίωση και τα υπόλοιπα είναι που βασιλεύουν και βασίλευαν πάντα. Το ό,τι εσύ καλείς γοητεία είναι απλά ένα όνομα που χεις υποσυνείδητα δώσει στα... λεφτά και το κοινωνικό status(όχι εσύ συγκεκριμένα). Μ'αρέσει που βγαίνουνε κοπέλες(και άντρες βέβαια) και φωνάζουν στον κόσμο πως ψάχνουν τον άντρα το σωστό για σχέση και περιμένουν και να τις πάρουμε στα σοβαρά, παρά την εμφανέστατη έλλειψη πνευματικότητας και αξιών που τις χαρακτηρίζει. Αυτοί που παραδέχονται πως τα χρήματα παίζουν γι' αυτούς ρόλο(κυρίως οι γυναίκες λόγω σεξιστικών κλισέ που επιβιώνουν ακόμα), ουσιαστικά διαφέρουν από τους υπόλοιπους στο κομμάτι της αυτογνωσίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
οι περισσοτερες σχεσεις γινονται γιατι και οι δυο θελουν σεξ.Πολυ σπανια να γινουν για συναισθηματικους λογους.Αυτο βεβαια ειναι σχετικο αλλα γενικα η σχχετικοτητα των πραγματων ειναι πολυ μεγαλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silia1991

Νεοφερμένος

Η silia1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
να χει καλο γουστο στη μουσικη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Σενορα εχω πολλα χωραφια στο χωριο μου ... και μολις κερδισα το λοττο το σαββατο βραδυ σε βολευει ο γαμος γτ μεχρι τοτε ειμαι κλεισμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
έχω λίγες ρίζες ελιές, άμα ενδιαφέρεται κανείς ξέρετε που θα με βρείτε :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
να εχει χιουμορ να συμπεριφερεται προπαντων σαν ανθρωπος και ωριμα . απο εξωτερικη εμφανιση συνηθως μελαχρινοι αλλα δεν εχω προβλημα τα βαθυτερα χαρισματα ειναι το νοημα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ε νταξ κι εσείς μη ζορίζεστε. Τέτοια εποχή, όταν λέμε ''κοιτάμε πορτοφόλι" σημαίνει ο άλλος να έχει μισθό άνω των 200€ για να κερνάει καφέδες.:P
Μαλακίες δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
νομίζω σε εκείνες που κοιτάνε πορτοφόλι το ίδιο κάνει εισόδημα 200€ με 0€ για να μην πάω σε αρνητικές τιμές :hmm:
με 200€ δεν είσαι ανεξάρτητος, αυτό είναι όλο, πόσο μάλλον να στηρίξεις και τη γκόμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Όσο κι αν ακουστεί κυνικό ή ψεύτικο (γιατί έτσι είμαστε, ένας άνθρωπος που λέει ότι κοιτάει "άλλα" πράγματα θεωρείται ψεύτης), πέρα από ένα στιγμιαίο ενθουσιασμό ή μια απλή έλξη προς ένα, μόνο, "πολύ ωραίο πρόσωπο", δεν έχω νιώσει τίποτα άλλο. Ερωτεύεσαι έναν άνθρωπο μέσα από τα λόγια του, τον χαρακτήρα του, τον τρόπο που βλέπει τον κόσμο, επειδή νιώθεις ότι δεν είσαι η μόνη που σκέφτεται κατά αυτόν τον τρόπο. Ερωτεύεσαι πολύ μικρές λεπτομέρειες, το γέλιο του, τις διαφορετικές εκφράσεις του προσώπου του, το αληθινό και καθαρό του βλέμμα που καθρεφτίζει πραγματικά την υπέροχη ψυχή του. Όταν ερωτεύεσαι λοιπόν αυτά τα πράγματα πρώτα, ο άνθρωπος σου, σου φαίνεται ο ομορφότερος όλων και δεν θα τον άλλαζες με κανέναν ψεύτικο γόη. Όλα αυτά τα πρότυπα, αγόρια με κοιλιακούς και στυλ, είναι πρότυπα της κοινωνίας, από εκεί και πέρα, το ποιον θα ερωτευτεί ο καθένας μόνο η ψυχή του το ξέρει. Όλοι θαυμάζουν το ωραίο αλλά αν είναι μόνο περιτύλιγμα και είναι ο άλλος κενός από μέσα, τι να το κάνεις; Πολλοί επενδύουν τα πάντα στην εμφάνισή τους και αφήνουν στην άκρη τον χαρακτήρα, την καλλιέργεια, το χιούμορ και την προσωπικότητα. Αυτά είναι που μετράνε και όταν το συνειδητοποιούν αυτό είναι αργά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Όλα ωραία, όλα καλά...αλλά στην πραγματικότητα τι συμβαίνει; Για να υπάρξει έρωτας, πρέπει κατά κύριο λόγο να δώσει το "οκ" η γυναίκα. Άμα η γυναίκα δεν θέλει να δώσει συνέχεια, δεν δίνει καθόλου σημασία στη γνωριμία ή στο φλερτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο κι αν ακουστεί κυνικό ή ψεύτικο (γιατί έτσι είμαστε, ένας άνθρωπος που λέει ότι κοιτάει "άλλα" πράγματα θεωρείται ψεύτης), πέρα από ένα στιγμιαίο ενθουσιασμό ή μια απλή έλξη προς ένα, μόνο, "πολύ ωραίο πρόσωπο", δεν έχω νιώσει τίποτα άλλο. Ερωτεύεσαι έναν άνθρωπο μέσα από τα λόγια του, τον χαρακτήρα του, τον τρόπο που βλέπει τον κόσμο, επειδή νιώθεις ότι δεν είσαι η μόνη που σκέφτεται κατά αυτόν τον τρόπο. Ερωτεύεσαι πολύ μικρές λεπτομέρειες, το γέλιο του, τις διαφορετικές εκφράσεις του προσώπου του, το αληθινό και καθαρό του βλέμμα που καθρεφτίζει πραγματικά την υπέροχη ψυχή του. Όταν ερωτεύεσαι λοιπόν αυτά τα πράγματα πρώτα, ο άνθρωπος σου, σου φαίνεται ο ομορφότερος όλων και δεν θα τον άλλαζες με κανέναν ψεύτικο γόη. Όλα αυτά τα πρότυπα, αγόρια με κοιλιακούς και στυλ, είναι πρότυπα της κοινωνίας, από εκεί και πέρα, το ποιον θα ερωτευτεί ο καθένας μόνο η ψυχή του το ξέρει. Όλοι θαυμάζουν το ωραίο αλλά αν είναι μόνο περιτύλιγμα και είναι ο άλλος κενός από μέσα, τι να το κάνεις; Πολλοί επενδύουν τα πάντα στην εμφάνισή τους και αφήνουν στην άκρη τον χαρακτήρα, την καλλιέργεια, το χιούμορ και την προσωπικότητα. Αυτά είναι που μετράνε και όταν το συνειδητοποιούν αυτό είναι αργά...
Πολλοί ωραία αυτά που είπες :) Για την ηλικία σου (και γενικά την ηλικία μας) σκέφτεσαι πολύ ώριμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Όλα ωραία, όλα καλά...αλλά στην πραγματικότητα τι συμβαίνει; Για να υπάρξει έρωτας, πρέπει κατά κύριο λόγο να δώσει το "οκ" η γυναίκα. Άμα η γυναίκα δεν θέλει να δώσει συνέχεια, δεν δίνει καθόλου σημασία στη γνωριμία ή στο φλερτ.

γιατί αντίστροφα αν ο άνδρας δεν ενδιαφέρεται τότε πως να δώσει συνέχεια η άλλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
γιατί αντίστροφα αν ο άνδρας δεν ενδιαφέρεται τότε πως να δώσει συνέχεια η άλλη;

Σίγουρα αλλά πιο συχνό είναι η γυναίκα να μην γουστάρει να δώσει συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καταρχάς το θέμα είναι τι κοιτάνε τα κορίτσια σε έναν άνδρα. Τι τις κάνει να γουστάρουν το κάτι παραπάνω κλπ.

Το να μιλάμε για έρωτες, το άλλο ήμισυ κλπ πάει πολύ και είναι ειδική περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Οκ, επαναφέρω τη συζήτηση στο αρχικό της θέμα (και επίπεδο! :P για να μην ξεχνιόμαστε)
Οι φλέβες στο λαιμό εκτός απ'τα χέρια πως σας φαίνονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω τι σας έλκει ακριβώς στις φλέβες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top