Κολλέγιο: Μητροπολιτικό ή Mediterranean;

NikNik1995

Νεοφερμένος

Ο NikNik1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
γνώμες συν, κατα και εμπειρίες εχει κάνεις
τι πιστευτέ
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Εισαι παρα πολυ τυχερος γιατι σπουδασα μια ακαδημαικη χρονια στο ενα και μια ακαδημαικη χρονια στον αλλο πριν παω Χιο για σπουδες.

Θα μπω σε λεπρομεριες μεσω προσωπικου μηνυματος αν θες.

Σε ολα τα κομματια του management στο Mediterranean οι καθηγητες ειναι εκπληκτικοι.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ενα απο τα πτυχια που εχω ειναι απο το Μητροπολιτικο αν θες κατι συγκεκριμενο να με ρωτησεις καντο ελευθερα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,589 μηνύματα.
Εισαι παρα πολυ τυχερος γιατι σπουδασα μια ακαδημαικη χρονια στο ενα και μια ακαδημαικη χρονια στον αλλο πριν παω Χιο για σπουδες.

Θα μπω σε λεπρομεριες μεσω προσωπικου μηνυματος αν θες.

Σε ολα τα κομματια του management στο Mediterranean οι καθηγητες ειναι εκπληκτικοι.
Εγω ομως ψήνομαι απο περιεργεια να πεις
Xιο ή Mediterranean ( ασε τα χρηματα στην ακρη ...στην χιο ειναι πιο πολλα)
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Διαβασα ενα αρθρο εχτες το βραδυ γιαννη που ελεγε οτι τα παιδια πλεον προτιμουν να σπουδασουν εξω (σε αλλη χωρα) σε προπτυχιακο επιπεδο που ειναι 3 ετη παρα να σπουδασουν στην ελληνικη επαρχια,την ιδια ωρα που κεντρικα αει αθηνα και θεσαλλονικη εχουν κενες θεσεις.Ποια ειναι η αποψη σου?
 

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα πρότεινα σε κάποιον, να μείνει μακρυά από τα κολλέγια
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Εγω ομως ψήνομαι απο περιεργεια να πεις
Xιο ή Mediterranean ( ασε τα χρηματα στην ακρη ...στην χιο ειναι πιο πολλα)
Μην μου το κάνεις αυτο τωρα, πραγματικά ποναει.

Η αλήθεια είναι ότι στο Mediterranean ήταν καλύτερα απο πολλες απόψεις πανω στο ακαδημαϊκό κομματι περιττό να πω οτι όπου έχω δουλέψει οι γνώσεις μου απο το κολλέγιο με βοήθησαν στο 90% και ένα 10% το πανεπιστήμιο με τον ίδιο χρόνο φοίτησης και στα δυο ως τώρα.

Βέβαια η Χιος εχει παραπανω ευκαιρίες (σεμινάρια εξωτερικό, ερασμους) σε κομμάτια εμπειρίας.

Αυτά πολυ γρήγορα αγαπημενε μου Γιάννη. ❤
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,589 μηνύματα.
Μην μου το κάνεις αυτος τωρα, πραγματικά ποναει.

Η αλήθεια είναι ότι στο Mediterranean ήταν καλύτερα απο πολλες απόψεις πανω στο ακαδημαϊκό κομματι περιττό να πω οτι όπου έχω δουλέψει οο γνώσεις μου απο το κολλέγιο εμ βοήθησαν στο 90% και ένα 10% το πανεπιστήμιο με τον ίδιο χρόνο φοίτησης και στα δυο ως τώρα.

Βέβαια η Χιος εχει παραπανω ευκαιρίες (σεμινάρια εξωτερικό, ερασμους) σε κομμάτια εμπειρίας.

Αυτά πολυ γρήγορα αγαπημενε μου Γιάννη. ❤
Ε ενταξει ποναει..τι ? οτι ωρα θες το εχεις ... τα μαλακια σου να ειναι καλα
Ειναι παντως ευχαριστω να ξερουν τα παιδια οτι στα τουριστικα θα παρουν καλα πραγματα και στο κολέγιο αυτο...

Εμενα παντως αν με ελεγαν να πανε για μηχανικοι στο μητροπολιτικό ( με οτι ξερω βεβαια) θα τους ελεγα τρεξτε μακρια και μην σταματατε.
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Ε ενταξει ποναει..τι ? οτι ωρα θες το εχεις ... τα μαλακια σου να ειναι καλα
Ειναι παντως ευχαριστω να ξερουν τα παιδια οτι στα τουριστικα θα παρουν καλα πραγματα και στο κολέγιο αυτο...

Εμενα παντως αν με ελεγαν να πανε για μηχανικοι στο μητροπολιτικό ( με οτι ξερω βεβαια) θα τους ελεγα τρεξτε μακρια και μην σταματατε.
Γενικα για management και κατευθύνσεις του (shipping, tourism, marketing, κλπ) το θεωρώ απο τις πολυ αξιόλογες επιλογές

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω.

Επίσης στο πανεπιστήμιο τα κάνουμε πολυ νιανια εε παιδί μου, υπεραναλυση σε κάποια κομμάτια, έτσι το νιώθω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,589 μηνύματα.
Γενικα για management και κατευθύνσεις του (shipping, tourism, marketing, κλπ) το θεωρώ απο τις πολυ αξιόλογες επιλογές

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω.

Επίσης στο πανεπιστήμιο τα κάνουμε πολυ νιανια εε παιδί μου, υπεραναλυση σε κάποια κομμάτια, έτσι το νιώθω.
Ετσι ακριβως ειναι ..νιανια... ε ειναι η ακαδημαικοτητα βλεπεις που δεν μπορει να υπερκεραστει..
Για αυτο και η ξυνη επεμενα στην συνδεση αγορας και πανεπιστημιου και τα χαντακωσε ....για αυτο προώθησε τα ιεκ και τα κολλεγια
Τι τα θελεται τα ακαδημαικα //να ζητατε λευτα?...Αντε μαθεται κατι απο φιντελιο και δρομο για δουλεια.
Το ωραιο ειναι οτι ο κουλης χτες ειπε στην εκθεση οτι στηριζουμε καταφανως το δημοσιο πανεπιστημιο ,,,πως αραγε? ουτε ενα καθηγητη δεν εδωσε.

Παντως και εγω θα ειθελα κατι πρακτικοτερο .
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Ετσι ακριβως ειναι ..νιανια... ε ειναι η ακαδημαικοτητα βλεπεις που δεν μπορει να υπερκεραστει..
Για αυτο και η ξυνη επεμενα στην συνδεση αγορας και πανεπιστημιου και τα χαντακωσε ....για αυτο προώθησε τα ιεκ και τα κολλεγια
Τι τα θελεται τα ακαδημαικα //να ζητατε λευτα?...Αντε μαθεται κατι απο φιντελιο και δρομο για δουλεια.
Το ωραιο ειναι οτι ο κουλης χτες ειπε στην εκθεση οτι στηριζουμε καταφανως το δημοσιο πανεπιστημιο ,,,πως αραγε? ουτε ενα καθηγητη δεν εδωσε.

Παντως και εγω θα ειθελα κατι πρακτικοτερο .
Και το κακο είναι πως είναι νιανια σε αμπελοφιλοσοφιες και στην πρακτική εφαρμογή του managememt πχ δύο διαλεξουλες το πολυ.

Τραγική η ελληνική εκπαίδευση
 
Top