Κοινωνική εργασία ΠΑΔΑ 10%

Marrrios

Νεοφερμένος

Ο Marrrios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών Ευρωπαϊκών & Περιφερειακών Σπουδών Παντείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα

Είμαι φοιτητής, σε λίγο τρίτο έτος στο ΔΕΠΣ του παντειου

Να μην τα πολυλογώ ανακάλυψα μετά από δύο χρόνια πως η πολιτική με κάνει πολύ δυστυχή και ότι γενικά δεν μου ταιριάζει ούτε στους επαγγελματικόυς στόχους μου ούτε στον χαρακτήρα μου.

(Ηθελα να γίνω ψυχολόγος αλλά δεν έβγαλα αρκετά μόρια.)

Σκέφτομαι να αλλάξω σχολή με το 10% και να μπω στο τμήμα του ΠΑΔΑ(αφού με ενδιαφέρει πολύ η κοινωνιολόγια και η ψυχολογία που διδάσκονται)
αλλά δεν ξέρω αρκετές λεπτομέρειες για να είμαι σίγουρος.



Αν μπορούσε να μου απαντήσει κάποιος από το τμήμα λίγες ερωτήσεις για το τμήμα και το αντικείμενο εδώ η σε προσωπικά μηνύματα θα ήμουν υπόχρεος 🙏

Γενικές ερωτήσεις θα ήταν.

-Το διδακτικό προσωπικό είναι μεταδοτικό?

-Εχει πλήρη αναγνώρισή ως πτυχίο πανεπιστημίου? (δλδ και στο εξωτερικό, κτλπ)

-Ισχύει αυτό που έχω ακούσει ότι στο τέταρτο έτος υπάρχει 8ωρη 5μερη απλήρωτη πρακτική+ εποπτεία +κανονικό πρόγραμμα μαθημάτων(ακούγεται ολίγον τι κόλαση σε θέμα ωρών )

-παρέχονται μεταπτυχιακα στην κλινική κοινωνική εργασία? (θα ήθελα να ασχοληθώ με την ψυχική υγεία αν το τελειώσω )

-Σε καθε σχολή υπάρχει κάποιος βαθμός αποστήθισης αλλά χρειάζεται γενικά πολύ παπαγάλια? (η πιο πολύ κριτική σκέψη)

Συγνώμη για το χάος που είναι αυτή η δημοσίευση αλλά έχω αγχωθεί πολύ τελευταία με έναν μήνα μπροστά μου, και δεν ξέρω που αλλού να ενημερωθώ.

Ευχαριστώ πολύ!
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Εάν μπαίνεις τώρα τρίτο έτος δεν μπορείς να κάνεις 10%
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.

Marrrios

Νεοφερμένος

Ο Marrrios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών Ευρωπαϊκών & Περιφερειακών Σπουδών Παντείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μπορώ.

το έχω ήδη κάνει στο λύκειο μου κανονικότατα απλώς περιμένω τις βάσεις.

Το 10% ισχύει για 2 χρόνια μετά τις πανελλήνιες (δλδ μέχρι το καλοκαίρι του 2ου έτους)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί δεν μπορεί; Εγώ που τώρα κανονικά θα έμπαινα στο 3ο έτος έκανα κανονικά μηχανογραφικό. Εκτός αν μπερδεύτηκα.
Δίκιο έχεις και εγώ το ίδιο έκανα
 
Τελευταία επεξεργασία:

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Όσοι δώσαμε το 21 και κάνουμε τώρα 10%
υποτίθεται μπαίνουμε 3 έτος σπουδών από Οκτώβρη

Εννοούσα ότι τώρα έχουν κλείσει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορώ.

το έχω ήδη κάνει στο λύκειο μου κανονικότατα απλώς περιμένω τις βάσεις.

Το 10% ισχύει για 2 χρόνια μετά τις πανελλήνιες (δλδ μέχρι το καλοκαίρι του 2ου έτους)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δίκιο έχεις και εγώ το ίδιο έκανα

Ναι συγγνώμη έτσι όπως έθεσες την ερώτηση κατάλαβα ότι σκεφτόσουν να κάνεις 10% όχι ότι ήδη έχεις κάνει 😀
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Ναι αλλά προφανώς για να κάνει αυτήν την ερώτηση τώρα εννοεί του χρονου

Τώρα έχουν κλείσει
Καλά ναι αύριο βγαίνουν τα αποτελέσματα
Ίσως έκανε ήδη το 10%;
η έδωσε πάλι πανελλήνιες περσυ πχ ;
δεν ξέρουμε
 

Marrrios

Νεοφερμένος

Ο Marrrios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών Ευρωπαϊκών & Περιφερειακών Σπουδών Παντείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλά ναι αύριο βγαίνουν τα αποτελέσματα
Ίσως έκανε ήδη το 10%;
η έδωσε πάλι πανελλήνιες περσυ πχ ;
δεν ξέρουμε
Εννοούσα ότι τώρα έχουν κλείσει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Ναι συγγνώμη έτσι όπως έθεσες την ερώτηση κατάλαβα ότι σκεφτόσουν να κάνεις 10% όχι ότι ήδη έχεις κάνει 😀
Ναι no problem. Ίσως εγώ να τα είπα λίγο στραβά, χαχα
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
-Το διδακτικό προσωπικό είναι μεταδοτικό?
Θα σου απαντήσω σε όσα γνωρίζω
Έχω ακούσει ότι έχουν καλούς καθηγητές - σίγουρα υπάρχουν κ εξαιρέσεις όπως σε κάθε πανεπιστήμιο
-Εχει πλήρη αναγνώρισή ως πτυχίο πανεπιστημίου? (δλδ και στο εξωτερικό, κτλπ)
Είναι ΑΕΙ άρα
-Ισχύει αυτό που έχω ακούσει ότι στο τέταρτο έτος υπάρχει 8ωρη 5μερη απλήρωτη πρακτική+ εποπτεία +κανονικό πρόγραμμα μαθημάτων(ακούγεται ολίγον τι κόλαση σε θέμα ωρών )
Για το απλήρωτη δεν γνωρίζω
Στο δικό μου τμήμα στο παδα ισχύει το 8ο εξάμηνο - 8ωρη 5μερη επι πληρωμή - αν θες το αντικαθιστάς με 2 θεωρητικά μαθήματα (Όπως κ πτυχιακή)
Αλλά δεν ξέρω αν είναι και σε αλλά τμήματα αυτό
Δες τον οδηγό σπουδών θα το αναφέρει σιγουρα
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Πώς και δεν είχες δηλώσει εξ αρχής το τμήμα κοινωνικής εργασίας; Το λέω επειδή είναι πιο κοντά στην ψυχολογία από ότι είναι το ΔΕΠΣ
 

Marrrios

Νεοφερμένος

Ο Marrrios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών Ευρωπαϊκών & Περιφερειακών Σπουδών Παντείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πώς και δεν είχες δηλώσει εξ αρχής το τμήμα κοινωνικής εργασίας; Το λέω επειδή είναι πιο κοντά στην ψυχολογία από ότι είναι το ΔΕΠΣ
Στα φροντιστήρια που σου κάνουν επαγγελματικο προσανατολισμό σου πρότεινουν και τμήματα φυσικά.

Ε λοιπόν με πίεσαν επειδή "ήταν καλό τμήμα" (έχει υψηλά μόρια αλλά έγραψα άριστα στα αγγλικά οπότε πείρα Bonus)
Και έτσι το έβαλα δεύτερη επιλογή μετά τις ψυχολογίες.
Δεν ήξερα ότι θα αναγκαζόμουν να μάθω παπαγάλια πιο πολύ διεθνές δίκαιο ακόμη και από νομικούς.

Επίσης δεν είχα πλήρη επίγνωση του τι είναι κοινωνική εργασία ακόμη.
Θα σου απαντήσω σε όσα γνωρίζω
Έχω ακούσει ότι έχουν καλούς καθηγητές - σίγουρα υπάρχουν κ εξαιρέσεις όπως σε κάθε πανεπιστήμιο

Είναι ΑΕΙ άρα

Για το απλήρωτη δεν γνωρίζω
Στο δικό μου τμήμα στο παδα ισχύει το 8ο εξάμηνο - 8ωρη 5μερη επι πληρωμή - αν θες το αντικαθιστάς με 2 θεωρητικά μαθήματα (Όπως κ πτυχιακή)
Αλλά δεν ξέρω αν είναι και σε αλλά τμήματα αυτό
Δες τον οδηγό σπουδών θα το αναφέρει σιγουρα
χίλια ευχαριστώ έστω και για αυτά!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top