Κλειστά τα ΑΕΙ από 1η Σεπτεμβρίου

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
https://www.mycampus.gr/my_foititoupoli/foititoupoli_ellada/mauri_lista_gia_foitites_ap8.html
Καλά λέω εγώ ότι πάμε κατα διαόλου!!!!!
Τι είναι αυτά?? Καινούρια κόλπα των "άριστων" καθηγητών μας?

Μα τι ωραίο και προοδευτικό νομοσχέδιο που έφτιαξε τελικά η Διαμαντοπούλου,μπράβο της,τι καλά που μας πάει 40 χρόνια πίσω!Στις εποχές της χούντας,που στα πανεπιστήμια υπήρχε "αστυνομία συνείδησης",ΚΥΠατζήδες που κατέγραφαν τις πολιτικές πεποιθήσεις των φοιτητών και πολλοί τελικά αναγκάζονταν να πάνε στο εξωτερικό να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Βρε παιδια βοηθειστε με λιγο γιατι εχω μπερδευτει!
Το Απθ ως γνωστον ειναι κλειστο. Μπηκα στην Πασπ Φιλοσοφικης και γραφει οτι εχουμε καταληψη μεχρι τις 7/9. Μπηκα ομως, και στην εφημεριδα "Μακεδονια" και διαβασα οτι και στο Αριστοτελειο και στο Μακεδονιας οι εξετασεις διεξαγονταν μεχρι κι εχθες κανονικα. Ξερει κανεις κατι?

η σχολη σου τι λεει...ασε τς εφημεριδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Update
Το θέμα ανοίχτηκε. Για να συζητήσετε για το Πανεπιστημιακό Άσυλο, δείτε εδώ.

Σημείωση συντονιστή:
Το θέμα κλειδώνεται προσωρινώς για ξεσκόνισμα. Παρακαλώ περάστε αργότερα. Ευχαριστούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nanatsana

Νεοφερμένος

Η nanatsana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια θελω να μου πει καποιος αν το πανεπιστημιο στην ροδο εχει καταλυψη:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoooo!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Νέος γύρος γενικών συνελεύσεων ξεκίνησε και τα αποτελέσματα θα έλεγα είναι θριαμβευτικά!
Το φυσικό απθ με μαζικότατη συνέλευση συνεχίζει τις καταλήψεις διαρκείας και τον αγώνα για την ανατροπή του νομου-πλαισίου της Διαμαντοπούλου.
φεφ-αντικατάληψη: 139
επιτροπή αγώνα -ΜΑΣ: 31
συντονιστική επιτροπή κατάληψης: 231


Εκτός απο το φυσικό απθ σήμερα έκλεισε με συντριπτική πλειοψηφία το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας στηρίζοντας το πλαίσιο της συντονιστικής επιτροπής κατάληψης. Επίσης, έκλεισαν άλλα δυο μεγάλα τμήματα : ηλεκτρολόγοι μηχανικοί απθ και εμπ με πλαίσιο της συντονιστικής επιτροπής κατάληψης.
Τα συγχαρητήρια μου σε αυτές τις σχολές που με μαζικότητα στήριξαν τα κοινά πλαίσια αγώνα.

Καταλήψεις διαρκείας μέχρι τη νίκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Tα παιδιά που τέλειωσαν τις πανελλήνιες και πολλά είναι στον κόσμο τους και περιμένουν να ανοίξουν οι σχολές και να δουν τα όνειρά τους να πραγματοποιούνται λυπάμαι.. :Ρ Καλό θα ήταν να αρχίσετε να πηγαίνετε να παρακολουθείτε τις συνελεύσεις και τα συντονιστικά να καταλάβετε που βρισκόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
χθες ψηφιστηκε καταλιψη μεχρι την αλλη τριτη στο πανεπιστημιο μακεδονια με αποτελεσμετα 400 υπερ και 100 κατα, σε ψηφους... πραγματικα μου εκανε εντυπωση η σοβαροτητα που επεδειξαν κατα την διαρκεια τησ διαδικασιας οι φοιτητες του πανεπιστημιου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
E κοιμάται λίγο η γυναίκα δεν πειράζει..
Κοιμουνται και οι αναγνωστες και ολη η κοινωνια ομως. Ριξτε μια ματια στα σχολια.. "ολη η κοινωνια ειναι μαζι σου","κρατα γερα" και αλλες μ.λ.κιες.. Ο αλλος λεει οτι δεν πειραζει που στα σχολεια θα κανουν μαθημα προσωρινα με φωτοτυπιες (λες και εχουμε λεφτα να διπλοπληρωνουμε) γιατι ειναι απλως μια "μικρη" καθυστερηση.. Παρομοια εχω διαβασει και αλλου. Δεν πανε καλα οι ανθρωποι... Και κανενας απ αυτους δεν αναρωτιεται γιατι ολοι οι πολιτικοι στελνουν τα παιδια τους στο εξωτερικο-χωρις φυσικα την προθεση να τα φερουν πισω μετα απο τις φοβερες μεταρρυθμισεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Tα παιδιά που τέλειωσαν τις πανελλήνιες και πολλά είναι στον κόσμο τους και περιμένουν να ανοίξουν οι σχολές και να δουν τα όνειρά τους να πραγματοποιούνται λυπάμαι.. :Ρ Καλό θα ήταν να αρχίσετε να πηγαίνετε να παρακολουθείτε τις συνελεύσεις και τα συντονιστικά να καταλάβετε που βρισκόμαστε.
ακριβως :P.μπορουμε να ψηφισουμε κ αυτα χωρις εγγραφη στις γ.σ .?οκ δε παιζει μεγαλο ρολο απλως ρωταω.το σημαντικο ειναι αυτο π ειπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
λυπάμαι που με αναγκάζουν για το πότε θα πάρω το πτυχίο μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
λυπάμαι που με αναγκάζουν για το πότε θα πάρω το πτυχίο μου..
Εσύ δηλαδή να πάρεις το πτυχίο σου και οι άλλοι να πάνε να πνιγούν; Ωραίος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
ακριβως :P.μπορουμε να ψηφισουμε κ αυτα χωρις εγγραφη στις γ.σ .?οκ δε παιζει μεγαλο ρολο απλως ρωταω.το σημαντικο ειναι αυτο π ειπες

Απ'όσο ξέρω όχι, δε μπορείς, γιατί δε θεωρείται ότι ανήκεις ακόμα στο φοιτητικό σύλλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
λυπάμαι που με αναγκάζουν για το πότε θα πάρω το πτυχίο μου..
κανε κατι να αλλαξεις την κατασταση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Απ'όσο ξέρω όχι, δε μπορείς, γιατί δε θεωρείται ότι ανήκεις ακόμα στο φοιτητικό σύλλογο.
δηλαδη αμεσως μετα την εγγραφη ανηκω στο φσ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
ακριβως :P.μπορουμε να ψηφισουμε κ αυτα χωρις εγγραφη στις γ.σ .?οκ δε παιζει μεγαλο ρολο απλως ρωταω.το σημαντικο ειναι αυτο π ειπες

Από τις 12 που νομίζω ξεκινούν οι εγγραφές (και νομίζω όλες οι καταλήψεις θα αφήσουν ανοιχτές γραμματείες) μπορείς να συμμετέχεις στις συνελεύσεις, αν κι αυτό μόνο τυπικό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Από τις 12 που νομίζω ξεκινούν οι εγγραφές (και νομίζω όλες οι καταλήψεις θα αφήσουν ανοιχτές γραμματείες) μπορείς να συμμετέχεις στις συνελεύσεις, αν κι αυτό μόνο τυπικό είναι.

δηλαδη θα μπορουμε να εγγραφουμε κανονικα ανεξαρτητως αν η σχολη μας εχει καταληψη? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top