Κλείνει το Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών λόγω κινητοποιήσεων

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Αυτο το πράγμα που η διεξαγωγή κάθε εξεταστικής εναπόκειται στα χέρια των διοικητικών,πρέπει να σταματήσει.Δεν προβάλλω καμία αντίρρηση στο οτι το εκπα υπολειτουργεί χωρίς διοικητικούς και καθαρίστριες (το κατάλαβα αυτο το χρόνο με τους τέσσερις γραμματείς στη νομικη να προσπαθούν να εξυπηρετήσουν απαιτήσεις χιλιάδων μαθητών και καθηγητών και την τριτοκοσμική κατάσταση υγιεινής που επικρατεί στο Νοπε ελλειψει καθαριστριών).Τερμα,ως εδώ.Επιβαλλεται συλλογική κινητοποίηση των φοιτητών.Τη μοίρα μας και την τύχη μας την καθορίζουμε εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ΑΧ...αυτοί οι διοικητικοί...!!!τις προάλλες σε γραμματεία της φιλοσοφικής....κανένας δε μπορούσε να μου απαντήσει...τι συντελεστή βαρύτητας έχει το κάθε μάθημα...¨"Δε ξέρουμε...δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε εμείς σε αυτό...είδες τι γίνεται με την τρόικα...η τρόικα φταίει...μας έχει διαλύσει εδώ πέρα"....ε...ναι...η τρόικα φταίει που δε ξέρουν την τυφλά τους...!!αυτό που μου άρεσε ήταν πως όταν μου απαντούσαν μου σερφάρανε k στο facebook...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Daria και Animus, μου φαίνεται ότι ζείτε σε έναν δικό σας μικρόκοσμο. Ξεχνάτε ότι ζείτε στην Ελλάδα. Υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι λογική αυτό που λες.Επειδη είμαστε στην Ελλάδα δεν σημαίνει οτι πρεπει να αφηνουμε τους άλλους να μας τσακίζουν.Διοτι αν σκεφτόμαστε έτσι,τοτε μιλάμε για κατάρρευση της κοινωνίας κατι το οποίο εγω δεν θελω.Όπως και οι περισσότεροι.Θεωρώ οτι δεν διαφωνείς με αυτο που λεω.Οπότε όταν υπάρχει ένα πρόβλημα πρεπει να λυθεί.Η ηττοπαθική στάση με το σκεπτικό ότι στην Ελλαδα είμαστε άρα δεν μπορουμε να κάνουμε τίποτα λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ΑΧ...αυτοί οι διοικητικοί...!!!τις προάλλες σε γραμματεία της φιλοσοφικής....κανένας δε μπορούσε να μου απαντήσει...τι συντελεστή βαρύτητας έχει το κάθε μάθημα...¨"Δε ξέρουμε...δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε εμείς σε αυτό...είδες τι γίνεται με την τρόικα...η τρόικα φταίει...μας έχει διαλύσει εδώ πέρα"....ε...ναι...η τρόικα φταίει που δε ξέρουν την τυφλά τους...!!αυτό που μου άρεσε ήταν πως όταν μου απαντούσαν μου σερφάρανε k στο facebook...

η λογική σας σπάει κόκαλα :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Εκανα μια φορα υπομονη τον σεπτεμβρη που η σχολη ηταν κλειστη για τρεις μηνες.Δεν παιζουμε με αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Εκανα μια φορα υπομονη τον σεπτεμβρη που η σχολη ηταν κλειστη για τρεις μηνες.Δεν παιζουμε με αυτα.

Μάλλον δεν γνωρίζεις το "ιστορικό" των απεργιών στο Ελληνικό Πανεπιστήμιο. Μακάρι να αλλάξει η κατάσταση, αλλά τα κομματικά συμφέροντα υπερβαίνουν τη λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
΄Εβγαλαν ανακοίνωση στο facebook του συλλόγου διοικητικών υπαλλήλων πανεπιστημίου Αθηνών. Θα περιμένουν μέχρι την Τρίτη 17/6 να δουν αν περάσει η επίμαχη τροπολογία και ανάλογα θα προχωρήσουν ή όχι σε κινητοποιήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
η λογική σας σπάει κόκαλα :whatever:

ναι, σπάει κόκαλα...!!θα έπρεπε να ντρέπομαι που τόλμησα να ενοχλήσω διοικητικό την ώρα που έπαιζε criminal case...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δυστυχώς η συγκεκριμένη κατάσταση δεν είναι στο χέρι σας ούτε μπορείτε να κάνετε κάτι εκτός από υπομονή.
Ναι μεν έχετε δίκιο αλλά μπείτε και στη θέση αυτών που χάνουν τη δουλειά τους, είναι λίγο περίεργη κατάσταση, σαφώς σε καμία περίπτωση δεν έπρεπε να βγαίνει όλο αυτό πάνω στην εξεταστική των φοιτητών.

Ειδικότερα όμως η εξεταστική για το πτυχίο σας είναι το μικρότερο εκ των προβλημάτων...

Δυστυχώς η συγκεκριμένη κατάσταση δεν είναι στο χέρι σας ούτε μπορείτε να κάνετε κάτι εκτός από υπομονή.
Ναι μεν έχετε δίκιο αλλά μπείτε και στη θέση αυτών που χάνουν τη δουλειά τους, είναι λίγο περίεργη κατάσταση, σαφώς σε καμία περίπτωση δεν έπρεπε να βγαίνει όλο αυτό πάνω στην εξεταστική των φοιτητών.

Ειδικότερα όμως η εξεταστική για το πτυχίο σας είναι το μικρότερο εκ των προβλημάτων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Κλειστο αυριο και μεθαυριο το εκπα λογω 48ωρης απεργιας.Ας αρχισουν οι χοροι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ναι, σπάει κόκαλα...!!θα έπρεπε να ντρέπομαι που τόλμησα να ενοχλήσω διοικητικό την ώρα που έπαιζε criminal case...

επειδή λοιπόν δε μπορείς εύκολα να εξυπηρετηθείς εσύ στη σχολή σου καλά κάνουν και τους απολύουν.
ναι, όπως είπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Κλειστο αυριο και μεθαυριο το εκπα λογω 48ωρης απεργιας.Ας αρχισουν οι χοροι..

Απο που κι ως που κλειστό το εκπα?Το οτι απεργούν οι διοικητικοί δεν σημαίνει οτι δεν διεξάγονται τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Απο που κι ως που κλειστό το εκπα?Το οτι απεργούν οι διοικητικοί δεν σημαίνει οτι δεν διεξάγονται τα μαθήματα.

Δεν ξέρω τι γινεται στα αλλα τμήματα του εκπα αλλα η νομικη είναι κλειστή.Βγήκε και ανακοίνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Σε εμάς γίνονται μαθήματα κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Πότε θ' ανοίξει ξέρουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο που κι ως που κλειστό το εκπα?Το οτι απεργούν οι διοικητικοί δεν σημαίνει οτι δεν διεξάγονται τα μαθήματα.

Βρε κορίτσι μου ποιος θα βγάλει το πρόγραμμα της εξεταστικής? Πώς θα γίνουν οι εξετάσεις? ΄Ηδη η Νομική έβγαλε ανακοίνωση ότι στις 19, 20/6 δεν θα διεξαχθούν εξετάσεις λόγω της απεργίας των διοικητικών. Ποιος θα καταχωρίσει τις βαθμολογίες της εξεταστικής? Πώς θα γίνουν οι ορκωμοσίες? Ποιος θα εκδώσει τα αναγκαία πιστοποιητικά για να φύγουν οι πτυχιούχοι για μεταπτυχιακά στο εξωτερικό? Πώς θα γίνουν οι αιτήσεις και ποιος θα υποστηρίξει γραμματειακά την επιλογή υποψηφίων για τα μεταπτυχιακά εσωτερικού? Τι σημασία έχει αν σε κάποιες σχολές διεξάγονται ακόμα τα μαθήματα? Αν δεν μπορούν να κινηθούν ένα σωρό διαδικασίες στην ουσία κλειστό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Πριν απο λίγο ο Χατζής έγραψε στο facebook ότι απο αύριο κλείνουν όλες οι σχολές του εκπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silia1991

Νεοφερμένος

Η silia1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αυτο το πράγμα που η διεξαγωγή κάθε εξεταστικής εναπόκειται στα χέρια των διοικητικών,πρέπει να σταματήσει.Δεν προβάλλω καμία αντίρρηση στο οτι το εκπα υπολειτουργεί χωρίς διοικητικούς και καθαρίστριες (το κατάλαβα αυτο το χρόνο με τους τέσσερις γραμματείς στη νομικη να προσπαθούν να εξυπηρετήσουν απαιτήσεις χιλιάδων μαθητών και καθηγητών και την τριτοκοσμική κατάσταση υγιεινής που επικρατεί στο Νοπε ελλειψει καθαριστριών).Τερμα,ως εδώ.Επιβαλλεται συλλογική κινητοποίηση των φοιτητών.Τη μοίρα μας και την τύχη μας την καθορίζουμε εμείς.

ΠΕΣ ΤΑ!!! εχει καταντησει φασισμος αυτο το πραγμα. ειμαστε κ μεις θυματα και αυτο πρεπει επιτελους να το συνειδητοποιησουμε! τοσα παιδια απο επαρχια πληρωνουν ενοικια, διατροφη μπλα μπλα για να μην ξερουν ποτε θα γινει εξεταστικη, αν θα γινει, ποτε θα γινει ορκωμοσια κλπ. φτανει πια! χασαμε ηδη ενα χρονο.και τα νεα ειδικα παιδια εχουν το ν+2. ελεος πια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Επειδή αρχίζω να ψιλονιώθω πόσο νουμπάς είμαι, για να ρωτήσω λίγο τους παθόντες:
Όταν δηλαδή οι γραμματείς και οι φαρισαίοι απεργούν, η καθυστέρηση στις σπουδές
1. "τρώει" και από την αναβολή του στρατού???
2. μετράει και στο ν+όσο???
3. επεμβαίνει και στο μεταπτυχιακό ή και στην υποτροφία του???
Καλά το καταλαβαίνω? Και αν ναι, τοίχο δακρύων έχετε ορίσει και πού, να πιάσω θέση.
Τι μαλακίες έχω ακόμα μπροστά μου ρε πούστη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top