Κλείνει το Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών λόγω κινητοποιήσεων

evamathers

Νεοφερμένος

Η evamathers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
https://www.phil.uoa.gr/proboli-anak...ton-foithton-akadhmaikoy-etoys-2013-2014.html
Απ' οτι φαίνεται οι εγγράφες για το τμήμα φιλολογίας θα πραγματοποιήθουν την Δευτέρα 13/1 και ώρα 9 το πρωί.Γίνεται να δώσουν προθεσμία μόνο μια μέρα για τις εγγραφές?Είχα διαβάσει πως μέχρι το τέλους Ιανούαριου υπάρχει η δυνατότητα.Τι συμβαίνει ρε παίδια?Εγώ την Δευτέρα δεν μπορώ να πάω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
https://www.phil.uoa.gr/proboli-anak...ton-foithton-akadhmaikoy-etoys-2013-2014.html
Απ' οτι φαίνεται οι εγγράφες για το τμήμα φιλολογίας θα πραγματοποιήθουν την Δευτέρα 13/1 και ώρα 9 το πρωί.Γίνεται να δώσουν προθεσμία μόνο μια μέρα για τις εγγραφές?Είχα διαβάσει πως μέχρι το τέλους Ιανούαριου υπάρχει η δυνατότητα.Τι συμβαίνει ρε παίδια?Εγώ την Δευτέρα δεν μπορώ να πάω!!
καποιες φορες βαζουν συμβολικα την ημερομηνια (το ειδα σε τμημα της παντειου)
αλλα αυτη η ημερομηνια πιθανοτατα ειναι και η μοναδικη (συμβαινει σε πολλα τμηματα)
που διαβασες οτι θα συνεχισουν εως το τελος ιανουαριου τις εγγραφες; ηταν σε αρθρο γενικα και αοριστα, ή αφορουσε το τμημα σου, γιατι γενικα και αοριστα συμπεριλαμβανονται ολα τα τμηματα και οι ημερομηνιες εγγραφων που οριζουν.
θα ελεγα να παρεις τη γραμματεια αλλα τετοια ωρα που το προσεξες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evamathers

Νεοφερμένος

Η evamathers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
καποιες φορες βαζουν συμβολικα την ημερομηνια (το ειδα σε τμημα της παντειου)
αλλα αυτη η ημερομηνια πιθανοτατα ειναι και η μοναδικη (συμβαινει σε πολλα τμηματα)
που διαβασες οτι θα συνεχισουν εως το τελος ιανουαριου τις εγγραφες; ηταν σε αρθρο γενικα και αοριστα, ή αφορουσε το τμημα σου, γιατι γενικα και αοριστα συμπεριλαμβανονται ολα τα τμηματα και οι ημερομηνιες εγγραφων που οριζουν.
θα ελεγα να παρεις τη γραμματεια αλλα τετοια ωρα που το προσεξες

Ειχα διαβασει αρθρα που ανεφεραν οτι μεχρι τις 31 Ιανουαριου θα γινουν οι εγγραφες.Αυτο που δεν ηξερα ειναι οτι η καθε σχολη οριζει μια ημερομηνια!!Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δοθηκε μονο μια ημερα για την εγγραφη!Θα δοθει παραταση ή ειναι μονο αυτη η μερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Ειχα διαβασει αρθρα που ανεφεραν οτι μεχρι τις 31 Ιανουαριου θα γινουν οι εγγραφες.Αυτο που δεν ηξερα ειναι οτι η καθε σχολη οριζει μια ημερομηνια!!Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δοθηκε μονο μια ημερα για την εγγραφη!Θα δοθει παραταση ή ειναι μονο αυτη η μερα?
για να λεει μια ημερα, μια ημερα θα ειναι, για ποιο λογο να δωσουν παραταση και εσυ ριψοκινδυνευεις να το αφησεις για την πιθανοτητα παρατασης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evamathers

Νεοφερμένος

Η evamathers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εχεις δικιο αλλα δεν ειμαι Αθηνα εξαιτιας οικογενειακων υποθεσεων..Ελπιζω μονο να μην χασω την θεση μου..Παντως το γεγονος οτι ανακοινωσαν σημερα οτι οι εγγραφες θα πραγματοποιηθουν την Δευτερα ειναι επιεικως απαραδεκτο...Δεν υπαρχει ενημερωση ουτε οργανωση...δυστυχως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εχεις δικιο αλλα δεν ειμαι Αθηνα εξαιτιας οικογενειακων υποθεσεων..Ελπιζω μονο να μην χασω την θεση μου..Παντως το γεγονος οτι ανακοινωσαν σημερα οτι οι εγγραφες θα πραγματοποιηθουν την Δευτερα ειναι επιεικως απαραδεκτο...Δεν υπαρχει ενημερωση ουτε οργανωση...δυστυχως!

Δεν μπορείς να κάνεις εξουσιοδότηση σε κάποιον που είναι Αθήνα να σε γράψει? :/: Μην παιχτεί καμιά μαλακία και μετά από τόσο περίμενε τελικά χάσεις την θέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evamathers

Νεοφερμένος

Η evamathers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θα γυρίσω Αθήνα για την εγγράφη μου και θα ξαναπάω θεσσαλονίκη..Η μόνη λύση!Μόνο μια ερώτηση:Αν πάω για την εγγραφή νωρίς θα έχω ξεμπερδέψει σε κανένα 2ωρο?Παιδιά σόρρυ σας έχω πρίξει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Δυστυχώς στη φιλοσοφική της Αθήνας το έχουν αυτό το κακό.. 1 μόνο μέρα γίνονται οι εγγραφές για όλο το τμήμα..δε ξέρω αν σε κάνα δίωρο θα χεις ξεμπερδέψει..μπορεί να σου πάρει λίγο παραπάνω...μπες και στο φόρουμ της σχολής.. https://www.filosofiki.eu/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evamathers

Νεοφερμένος

Η evamathers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δυστυχώς στη φιλοσοφική της Αθήνας το έχουν αυτό το κακό.. 1 μόνο μέρα γίνονται οι εγγραφές για όλο το τμήμα..δε ξέρω αν σε κάνα δίωρο θα χεις ξεμπερδέψει..μπορεί να σου πάρει λίγο παραπάνω...μπες και στο φόρουμ της σχολής.. https://www.filosofiki.eu/
Μακαρι να γινει ολη η διαδικασια πιο γρηγορα!Μπορω μονο να ελπιζω!Παντως μου κανει εντυπωση πως χρειαζεται τοσος χρονος!Αφου τα χαρτια μου τα εχω ολα ετοιμα γιατι 2ωρες?Επισσης η διαδικασια δεν θα γινει αλφαβητικα.Γιατι να περιμενω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Παντως μου κανει εντυπωση πως χρειαζεται τοσος χρονος!Αφου τα χαρτια μου τα εχω ολα ετοιμα γιατι 2ωρες?Επισσης η διαδικασια δεν θα γινει αλφαβητικα.Γιατι να περιμενω?
τοτε φροντισε να εισαι και απο τους πρωτους που θα περιμενουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ρε παιδιά τόσες γραμματείες έχουν μείνει με ελάχιστο ή και καθόλου προσωπικό (λόγω διαθεσιμότητας) ...πώς ακριβώς θέλετε να μπορούν να σας εξυπηρετήσουν στο τσακ μπαμ? λίγο φιλότιμο γαμώ την τρέλα μου, προσγειωθείτε στην πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Σήμερα Παρασκευή, παίζει μια εκδήλωση στη Θεσσαλονίκη με διοικητικούς υπαλλήλους του ΑΠΘ και του ΕΚΠΑ, για όποιον ψήνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μετά την τριήμερη απεργία (11-13/6) ο Σύλλογος Διοικητικών Υπαλλήλων ΕΚΠΑ συγκαλεί έκτακτη γενική συνέλευση την Παρασκευή 13/6 στις 10.30 για κλιμάκωση των αγώνων τους. Από σήμερα (12/6) "σφραγίζεται" το ΕΜΠ με απόφαση των εργαζομένων. ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Μετά την τριήμερη απεργία (11-13/6) ο Σύλλογος Διοικητικών Υπαλλήλων ΕΚΠΑ συγκαλεί έκτακτη γενική συνέλευση την Παρασκευή 13/6 στις 10.30 για κλιμάκωση των αγώνων τους. Από σήμερα (12/6) "σφραγίζεται" το ΕΜΠ με απόφαση των εργαζομένων. ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ...

Θα δώσετε από δύο φορές το Σεπτέμβρη και θα κρατήσετε τον καλύτερο βαθμό από τους δύο. Τι άλλο θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Τι εννοεις σφραγιζεται το εμπ? αποφασισανε απεργια? για ποσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lina stud

Νεοφερμένος

Η lina stud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Άρχισαν τα όργανα πάλι;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Κι όμως ακόμα χαλάμε πολύ χρόνο και χρήμα για την προετοιμασία για τις Πανελλήνιες. Αθάνατο ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα, καμία επιβολή τάξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπείτε στο σάιτ του Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού ΕΚΠΑ να το δείτε. Το είπαν και στις ειδήσεις στην τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εγώ διάβασα ότι και το ΕΚΠΑ θα παραμείνει κλειστό μέχρι την Παρασκευή;;; διαφωτίστε με ρε παιδιά!
ΕΚΤΑΚΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 13/6, 10.30, κεντρικό κτίριο ΕΚΠΑ

Μετά τις τελευταίες εξελίξεις και τα δεδομένα που προέκυψαν κατά τη συνάντηση χθες στο ΥΔΜΗΔ με τον ειδικό συνεργάτη του Υπουργού Αθ. Νέζη,καλούμαστε να αποφασίσουμε τη συλλογική μας στάση απέναντι στις απολύσεις που έρχονται, καθώς και την κατάρρευση κάθε «υπόσχεσης» για επιστροφή των διαθέσιμων στο Ίδρυμα.

Μετά τη συνάντηση στο ΥΔΜΗΔ κατέστη σαφές ότι:

Οι δεσμεύσεις του Υπουργείου Παιδείας δεν ήταν παρά ένας εμπαιγμός όλων μας, ώστε να βγει το ακαδημαϊκό έτος χωρίς πρόβλημα, παρά τη διαθεσιμότητα μεγάλου μέρος των εργαζομένων.

Οι διαθέσιμοι οδηγούνται είτε στην απόλυση, είτε σε κινητικότητα προς άλλους φορείς.

Ενδο-ιδρυματική κινητικότητα δεν υφίσταται.

Ο Οργανισμός δε θα φέρει πίσω τους εργαζόμενους.

Η μετάβαση εργαζομένων σε θέσεις ΕΔΙΠ και ΕΤΕΠ δεν «αφήνει κενά» για να γυρίσουν πίσω οι διαθέσιμοι.

Τα ψέματα τελείωσαν.

Δώσαμε έναν αγώνα 3,5 μηνών. Και οδηγήσαμε την κυβέρνηση σε αδιέξοδο.

Οι ψεύτικες υποσχέσεις, ο εμπαιγμός κι η καλλιέργεια εφησυχασμού από παράγοντες, εντός κι εκτός Ιδρύματος, εντός κι εκτός του σώματος των εργαζομένων, όχι μόνο έβγαλαν την κυβέρνηση από το αδιέξοδο, αλλά οδήγησαν εμάς σ’ αυτό.

Δεν έχουμε περιθώριο πια να συνεχίσουμε να πιστεύουμε στην καλή θέληση κανενός.

Από σήμερα, 12/6, το ΕΜΠ «σφραγίζεται» με απόφαση των εργαζομένων.

Η ευκαιρία να διεκδικήσουμε τις θέσεις εργασίας μας είναι τώρα.

Δεν επιτρέπεται να αφήνουμε πλέον κανέναν να αποφασίζει για μας χωρίς εμάς.

Έχουμε υποχρέωση να πάρουμε την υπόθεση στα χέρια μας.

Ή θα δεχθούμε τις απολύσεις και την κατάρρευση της καθημερινότητάς μας, ή θα αγωνιστούμε όλοι μαζί ενάντια σ’ αυτούς που θεωρούν δεδομένο ότι είμαστε εύκολος αντίπαλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Εγώ διάβασα ότι και το ΕΚΠΑ θα παραμείνει κλειστό μέχρι την Παρασκευή;;; διαφωτίστε με ρε παιδιά!
Η απεργία των διοικητικών διαρκεί μέχρι την Παρασκευή, τα μαθήματα γίνονται κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top